ویزای کار اتریش

اتریش یکی از کشورهای تاپ اروپایی می باشد که امروز مهاجرین بسیاری تمایل دارند تا از روش های مختلف به این کشور زیبا مهاجرت نمایند. یکی از روش های بسیار محبوب در میان مهاجرین دریافت ویزای کار اتریش و ویزای جستجوی کار اتریش و رسیدن به اقامت دائم این کشور تاپ اروپایی از این طریق می باشد. بر اساس قوانین موجود در این کشور، شرایط دریافت ویزای کار در اتریش ساده تر از شرایط موجود در دیگر کشورهای اروپایی است. کار در اتریش شرایط تجربه یک زندگی عالی و مطابق با تمامی استانداردهای زندگی را برای متقاضی و خانواده وی فراهم می نماید. ما در این مقاله تلاش نموده ایم تا ویزای کار اتریش و تمامی شرایط مربوط به آن را مورد تحلیل علمی قرار دهیم. موسسه MIE با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به کشورهای مختلف اماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان می باشد.

ویزای کار اتریش

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با ویزای کار اتریش

ویـدئــو

پـادکست

شرایط کلی مهاجرت کاری به اتریش

ویزای کار اتریش که امکان زندگی و کسب درامد در این کشور را برای متقاضیان بین المللی فراهم می نماید، به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرتی مورد توجه متقاضیان بسیاری از سراسر جهان بالاخص ایرانیان می باشد. این کشور دارای صنعتی قدرتمند، اقتصادی بسیار پیشرفته، امنیت و رفاه اجتماعی سطح بالا بوده و میزان حقوق و درامد در اتریش در سطح بالایی قرار دارد. تیم حرفه ای موسسه MIE اقدام به نگارش این مقاله نموده اند و هرگونه رونویسی از ان شرعاً و قانوناً حرام است. کشور اتریش تمایل زیادی به جذب نیروهای متخصص و حرفه ای در رشته های مهندسی، پزشکی، رشته های علوم پایه و انسانی و مدیریت دارد. در کشور اتریش افراد می توانند از سن ۱۵ سالگی مشغول به کار گردند که تا سن ۱۸ سالگی تحت حمایت قوانین مربوط به اشتغال کودکان و نوجوانان می باشند و بعد از آن می توانند مشغول به کار پاره وقت و یا تمام وقت در اتریش گردند.

انواع ویزای کار اتریش

علاقه مندان به مهاجرت کاری به اتریش برای ورود به خاک این کشور باید ویزای کار در اتریش را دریافت نمایند. سه روش برای دریافت این نوع ویزا وجود دارد که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.

  • ویزای کار اتریش با دریافت جاب آفر

     در این روش، متقاضیان برای کار در اتریش باید دارای یک جاب آفر از سوی کارفرما و یا یک کمپانی اتریشی باشند. جهت جذب نیروی کار خارجی، کارفرما و یا شرکت باید در ابتدا شغل مورد نظر خود را سه ماه در روزنامه آگاهی نماید و در صورتی که هیچ یک از اتباع اروپایی خواستار این شغل نشدند، کارفرما و یا شرکت می تواند نسبت به جذب نیروی کار خارجی اقدام نماید. برای دریافت ویزای اتریش از این طریق، متقاضی باید حداقل دارای مدرک کارشناسی و تخصص و مهارت کافی در حرفه مورد نظر باشد.

  • ویزای کاری در اتریش از طریق تحصیل در این کشور

     در این روش متقاضیان در ابتدا اقدام به تحصیل در یکی از دانشگاه های اتریش نموده و پس از اتمام زمان تحصیلات خود مدت یک سال می توانند در اتریش باقی بمانند و به کاریابی در این کشور بپردازند. در صورت یافتن شغل مرتبط با رشته، ویزای تحصیلی متقاضی به ویزای کاری تغییر پیدا می کند.

  • ویزای جستجوی کار اتریش

     این نوع ویزا در کشور اتریش بر اساس امتیاز بندی ویزای جستجوی کار اتریش (PBS) به متقاضیان ویزای کار اتریش اعطا می گردد و دارای اعتبار شش ماه می باشد. در محاسبه امتیاز ویزای کار اتریش، متقاضیان باید بتوانند به حداقل امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ دست پیدا نمایند. با یافتن کار در اتریش، متقاضی موفق به دریافت کارت قرمز سفید قرمز می گردد که همان مجوز کار و اقامت در کشور اتریش می باشد را دریافت می نماید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

جهت طی نمودن پروسه دریافت ویزای کار اتریش، متقاضیان باید مدارکی را آماده و تمامی آن ها را به زبان آلمانی ترجمه نموده و تحویل سفارت اتریش دهند که این مدارک عبارتند از:

فرم های مربوط به دریافت ویزای جستجوی کار در اتریش و تکمیل آنها توسط متقاضی

دو قطعه عکس با زمینه سفید و فاقد روتوش

شناسنامه

پاسپورت و کپی از تمام صفحات

بیمه با اعتبار حداقل شش ماه با پوشش دهی ۳۰ هزار یورو

نامه سوء سابقه کیفری

مدارک تمامی دوره های تحصیلی و ریز نمرات شامل دوران دبیرستان، مدرک دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و مدرک دانشگاهی

رزومه کاری

رزومه تحصیلی

اجاره نامه برای حداقل مدت شش ماه

مدرک زبان آلمانی در سطح A2 آیلتس ۵

نامه اشتغال به کار

اثبات تمکن مالی

ویزای کار اتریش و مشاغل مورد نیاز کار در اتریش

متقاضیان ویزای کار اتریش قبل از اقدام به انجام هرکاری در این زمینه بهتر است در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی نموده و رزومه کاری و تحصیلی خود را با آن تطبیق داده و سپس اقدام به دریافت ویزای کار در اتریش و یا ویزای جستجوی کار در اتریش نمایند. به طور کلی لیست مشاغل مورد نیاز اتریش شامل موارد ذیل می باشد:

مهندسی برق

مهندسی سیستم عامل و آی تی (IT)

تجارت مربوط به عمده فروشی و خرده فروشی

رشته بهداشت عمومی

رشته مددکار اجتماعی

ساخت و ساز

رشته مهندس مکانیک

رشته مهندس قدرت

پردازشگر داده

ویزای کار اتریش و میزان حقوق کار در اتریش

بطور حتم آگاهی از میزان حقوق و دستمزد در یک کشور دارای تاثیرات فراوانی بر تصمیمات مهاجرتی و انتخاب کشور مقصد می باشد. در جدول زیر می توانیم تعدادی از مشاغل بسیار پر طرفدار در کشور اتریش و میزان حقوق و درآمد آنها را مشاهده نماییم:

شغلدرآمد ماهیانه (یورو)
حسابدار۲,۶۹۰
مدیر مالی۸,۱۷۰
مدیر دفتر۲,۷۲۰
منشی۲,۰۳۰
عکاس۲,۷۲۰
مهندس هوافضا۴,۳۲۰
خلبان۴,۴۹۰
معمار۳,۳۵۰
مکانیک۲,۰۰۰
مدیر شعبه بانک۵,۷۰۰
معلم۲,۸۹۰
مدیر پروژه۴,۶۸۰
مهندس عمران۳,۶۳۰
مهندس برق۳,۷۱۰
مهندس مکانیک۳,۸۵۰
مدیر عامل۸,۵۶۰
دندانپزشک۹,۱۳۰
متخصص تغذیه۸,۷۹۰
سر آشپز۳,۲۰۰
ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش و مراحل کاریابی در اتریش

متقاضیان کار در اتریش در صورت داشتن تخصص و مهارت و آشنایی با زبان آلمانی شانس خود را جهت کار در اتریش افزایش می دهند. امروزه اکثر متقاضیان مهاجرت کاری به اتریش رزومه و سی وی خود را به زبان آلمانی از طریق ایمیل برای موسسات کاریابی و یا کارفرماها ارسال می نمایند. این ایمیل باید صرفاً خطاب به یک فرد، شرکت و یا موسسه خاص بوده و در آن درخواست وقت مصاحبه مطرح شده باشد. متقاضیان همچنین باید عکس پرسنلی خود را بر روی رزومه الصاق نمایند. مصاحبه در کشور اتریش به صورت کاملاً رسمی برگزار می گردد و ممکن است تعداد دیگری از مصاحبات در همان شرکت ترتیب داده شوند. هنگام مصاحبه بهتر است که فرد لباس رسمی به تن داشته باشد و در ساعت مشخص شده در محل حضور پیدا نماید.

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی ویزای همراه

با توجه به روش های مختلف اخذ ویزای کاری اتریش، شرایط متفاوتی جهت همراهی خانواده متقاضی وجود دارد. متقاضیان دریافت کننده ویزای جستجوی کار در اتریش مجاز به دریافت ویزای همراه در طی مدت شش ماه اقامت خود در این کشور نمی باشند و در صورت یافتن کار و دریافت ویزای کار اتریش می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه نمایند. اما در صورتی که متقاضی از طریق دریافت جاب آفر اقدام به دریافت ویزای کار در اتریش نماید از همان ابتدا می تواند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه نماید. با توجه به این که به همسر متقاضی کارت قرمز سفید قرمز پلاس اتریش اعطا می گردد، وی از این طریق مجاز به کار در اتریش می گردد.

وضعیت اقامت و تابعیت اتریش با ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به اتریش و دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می باشد. با دریافت جاب آفر و دسترسی به کارت قرمز سفید قرمز اتریش، متقاضی تنها می تواند برای کارفرمایی که در کارت مشخص گردیده است کار نماید و با گذشت دو سال از اقامت وی در اتریش در صورتی که ۲۱ ماه آن را در کشور اتریش مشغول به کار بوده باشد موفق به دریافت کارت قرمز سفید قرمز پلاس می گردد. این کارت دارای اعتبار سه سال است که با مدت اقامت اولیه وی جمعاً ۵ سال می گردد و شخص می تواند جهت دریافت اقامت دائم اتریش اقدام نماید و یک سال پس از دریافت اقامت دائم موفق به اخذ پاسپورت اتریش می شود.

سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای کار اتریش

✔️ برای دریافت ویزای کار اتریش از طریق جاب آفر به چه مدرک تحصیلی نیاز است؟

برای دریافت ویزای کار اتریش از طریق جاب آفر متقاضی حداقل باید دارای مدرک کارشناسی باشد.

✔️ ویزای جستجوی کار در اتریش چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای جستجوی کار در اتریش دارای اعتبار شش ماه است.

✔️ آیا برای دریافت ویزای کار در آلمان مدرک زبان آلمانی مورد نیاز است؟

بله برای دریافت ویزای کار در آلمان مدرک زبان آلمانی در سطح A2 مورد نیاز است.

✔️ آیا افراد دارای ویزای جستجوی کار در اتریش می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه نمایند؟

خیر افراد دارای ویزای جستجوی کار در اتریش نمی توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه نمایند.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش و تمامی شرایط مربوط به آن در این مقاله به تفصیل مورد بررسی و بحث قرار گرفت. همان گونه که بیان گردید امکان دریافت ویزای کار اتریش از دو طریق دریافت جاب آفر و یا از طریق دریافت ویزای جستجوی کار وجود دارد که ما شرایط هر یک را بررسی نمودیم. با ویزای جستجوی کار خانواده نمی توانید همراه متقاضی وارد اتریش گردید اما در ویزای دارای جاب آفر خانواده می تواند در اتریش متقاضی را همراهی نماید. پس از ۵ سال کار در اتریش می توان به اقامت دائم این کشور و یک سال بعد به پاسپورت بسیار با ارزش این کشور دست پیدا نمود. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه ویزای کار اتریش با کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در باکس زیر مطرح نمایید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *