شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده

اخذ اقامت تحصیلی در کانادا یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی از این طریق وارد کانادا می شوند. اما اولین سوالی که برای متقاضیان این روش مطرح می گردد این است که آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده امکان پذیر است؟ شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا چیست؟

با توجه به جذابیت های منحصر به فرد کشور کانادا و تعداد بالای متقاضیان مهاجرت به این کشور، ما بر آن شدیم که در این نوشتار جزئیات مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده را برای شما همراهان عزیز موسسه MIE اتریش شرح دهیم. همچنین شما همراهان گرامی موسسه MIE می توانید تمامی سوالات و ابهامات خود در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده را با مشاوران ما به صورت تلفنی و به صورت رایگان و یا در بخش کامنت های همین مقاله مطرح بفرمایید. ما در در سریع ترین زمان ممکن پاسخگویی شما عزیزان خواهیم بود. پس با ما همراه باشید تا مسیر این روش جذاب مهاجرتی را برای شما روشن تر نماییم.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده

در خصوص شرایط عمومی ویزای الحاق به خانواده کانادا و از طریق ویزای همراه برای دانشجویان باید عرض شود که موضوع اولیه اخذ پذیرش نفر اصلی در یکی از دانشگاه ها این کشور می باشد. شخص دانشجو باید مجموعه از شرایط را داشته باشید که بتواند در یکی از دانشگاه ها، کالج ها یا مدارس مورد تایید این کشور پذیرش بگیرد. بعد از اخذ پذیرش تحصیلی می توان برای ویزای تحصیلی و ویزای همراه درخواست خود را در یکی از سفارت های کانادا در سراسر دنیا ثبت کرد. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا در مقالات مختلف به صورت کامل و با ذکر کلیه جزئیات بر روی وبسایت های موسسه MIE منتشر شده است. با مراجعه به آنان می توانید اطلاعات خود در این خصوص را افزایش دهید.

موضوع بعدی که در امر اخذ ویزای همراه کانادا تاثیر گذار است میزان سرمایه شما برای امر مهاجرت می باشد. شما باید بتوانید در حساب بانکی خود نشان دهید که هزینه های زندگی برای خود و خانواده را برای حداقل یکسال دارید و مقدار آن براساس شهر محل اقامت شما متفاوت خواهد بود. موضوع مهم دیگری که در خصوص ویزای همراه تحصیلی کانادا مطرح می گردد این است که شانس اخذ ویزا در چه شرایط بالاتر است.

 • آیا می توان هر زمان با درخواست ویزا برای شخص دانشجو برای همراه نیز تقاضای ویزای همراه کرد؟
 • آیا این موضوع جنبه مهاجرتی و اقامتی نخواهد داشت؟

دقت بفرمایید که با توجه به اینکه در صدور ویزای کانادا نظر افیسر پرونده بسیار موثر است این موضوع کاملا وابسته به شخص بررسی کننده مدارک شما دارد. در اکثر مواقع پیشنهاد می شود که در ابتدا شخص دانشجو برای ویزای اقدام نماید و سپس بعد از ورود ایشان به کانادا و اقامت حداقل یک ماهه در این کشور برای همراه درخواست ویزای همراه شود. البته مثال های فراوانی وجود دارد که به صورت همزمان درخواست ویزا شده است و ویزای تمامی اعضای خانواده نیز صادر شده است. پس تحت این شرایط بهتر است که با مشورت و راهنمایی وکیل مهاجرت کانادا اقدام گردد تا ریسک صدور ویزا به پایین تر میزان خود برسد.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با مهاجرت همراه به کانادا

ویـدئــو

پـادکست

شرایط ویزای همراه دانش آموزی کانادا

منظور از دانش آموز شخصی است که برای یکی از مقاطع سال اول تا سال ۱۲ تحصیلی اقدام می نماید. معمولا متداول هست که متقاضیان برای تحصیل در دبیرستان های کانادا اقدام می نمایند و همراهان آن ها شامل پدر و مادر خواهند شد. همانطور که قبلا نیز اعلام شد اولین شرط درخواست ویزا برای این روش اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از مدارس کشور کانادا می باشد. شرط بعدی اصلی برای درخواست ویزا داشتن قیم و سرپرست در کشور کانادا می باشد که معمولا اگر خود دانش آموز شخص مورد اعتمادی را در کانادا نداشته باشد، مدرسه در این موضوع به او کمک می کند و شخصی که مورد اعتماد مدرسه و دولت می باشد را به عنوان سرپرست و قیم دانش آموزی معرفی می کند.

این شخص باید تمامی شرایط لازم دولت کانادا و مدارک را برای قیمومیت دانش اموز دارا باشد و از این نظر نگرانی برای خانواده دانش آموز وجود ندارد. اصلی ترین سوال در خصوص این بخش این است که آیا به پدر و مادر دانش آموز هم ویزای همراه اعطا می گردد؟ پاسخ این سوال مثبت است، همراهان دانش آموز می توانند از طریق ویزای توریستی بلند مدت برای همراهی فرزند خود اقدام نمایند و شانس آن ها برای اخذ این ویزا بالا است اما ویزای اقامتی به آن ها اعطا نمی شود. معمولا والدین دانش آموز از مدرسه ای که فرزندشان در آن مشغول به تحصیل است، تقاضای دعوت نامه می کنند و با دعوت نامه ارائه شده شانس صدور ویزای توریستی برای والدین بالا خواهد بود.

ویزای همراه دانشجویی کانادا به چه کسانی تعلق می گیرد

همراهان یک دانشجو در کانادا شامل همسر و فرزندان وابسته او می باشند. البته اقدام همزمان برای ویزا تمامی خانواده ممکن است اما تصمیم افیسر در صدور ویزای شما تاثیرگذار است. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک ویزای موقت می باشد از دانشجو انتظار می رود که بعد از اتمام تحصیل خاک کانادا را ترک نماید و به همین دلیل است که اگر به صورت همزمان برای کل خانواده اقدام شود ممکن است به افیسر بررسی کننده پرونده این حس القا گردد که شاید هدف تحصیلی نباشد و بعد از اتمام تحصیل دانشجو و خانواده اش قصد ترک خاک کانادا را نداشته باشند. شخص دانشجو می تواند همسر خود را در پرونده ویزای تحصیلی خود وارد نماید و همسر او می تواند ویزای کار باز دریافت نماید.

مدت زمان اعتبار این ویزا مشابه با مدت زمان ویزای دانشجویی شخص اصلی می باشد. همچنین مدت زمان صدور ویزای همراه کانادا برابر با نفر اصلی است و در یک زمان پاسخ درخواست ویزا مشخص می شود. همچنین شخص دانشجو می تواند برای فرزندان وابسته خود نیز درخواست ویزا نماید. مدت زمان ویزا برابر با مدت زمان اعتبار ویزای شخص دانشجو است و در این مدت فرزندان وابسته می توانند مشغول به تحصیل شوند. فرزند وابسته به شخص زیر ۱۸ یا ۱۹ سال بدون همسر اطلاق می شود. دقت بفرمایید که براساس استانی که برای آن اقدام می شود شخص وابسته معرفی می شود. همچنین شخص بالای ۱۸ سال که به دلیل شرایط فیزیکی یا ذهنی از نظر مالی وابسته به پدر و مادر باشد به عنوان فرزند وابسته شناخته می شود.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده

مراحل درخواست ویزای همراه تحصیلی کانادا

حال این سوال مطرح می شود که اولین قدم برای اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا چیست؟ با ما همراه باشید تا مراحل انجام پروسه ویزای الحاق به خانواده کانادا را بررسی نماییم. همانطور که مشخص است در اولین مرحله شخص متقاضی تحصیل در کانادا باید بتواند در یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا پذیرش تحصیلی دریافت نمایید. با در دست داشتن پذیرش تحصیلی می توان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. در این مرحله است که برای ویزای همراه نیز می توان درخواست کرد.

مجموعه از مدارک موردنیاز است که در ادامه به جزئیات تقدیم خواهند شد. با تهیه این مدارک و ارسال به صورت آنلاین یا به صورت حضوری می توان درخواست ویزای همراه داد. این موضوع به دو صورت امکان پذیر است؛ اول اینکه در ابتدا شخص دانشجو برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید و بعد از ورود او به کانادا برای همراهان درخواست ویزای همراه گردد یا اینکه به صورت همزمان این موضوع انجام شود. بعد از ثبت مدارک موردنیاز در پورتال اداره مهاجرت و یا ارائه آن ها به سفارت انگشت نگاری انجام شده و هزینه های انگشت نگاری و بررسی مدارک پرداخت می گردد. بعد از این موضوع باید منتظر پاسخ ماند، در صورتی که پاسخ مثبت دریافت گردد شما تاییدیه ویزای خود را به همراه اصل پاسپورت به سفارت یا VAC ارائه می فرمایید و برچسب یا لیبل ویزا در پاسپورت شما درج می گردد.

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای همراه تحصیلی کانادا

زمانی که شما برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می فرمایید باید توانایی مالی پوشش هزینه های زندگی خود و همراهان در کانادا را داشته باشید. این توانایی مالی به صورت های مختلفی قابل ارائه است و مقدار آن با توجه به محل اقامت شما متفاوت است. این میزان براساس اینکه شما در خارج از استان کبک هستید یا خیر متفاوت خواهد بود. از روش های ارائه پرینت بانکی از کانادا، گواهی های سرمایه گذاری تضمین شده از موسسات مالی کانادا، گواهی وام دانشجویی از کانادا، پرینت حساب بانکی ۴ ماهه از کشور مبدا، پیش نویس های بانکی قابل تبدیل به دلار کانادا، رسید های پرداخت شهریه و هزینه های محل سکونت، نامه های رسمی از شخصی که در کانادا هزینه های شما را پوشش می دهد و گواهی های اخذ بورسیه یا فاند قابل اثبات است. حداقل مبالغی که باید به یکی از روش های ذکر شده نشان داده شود به شرح زیر است:

برای زندگی در خارج از استان کبک

برای شخصی که به کانادا می آیدمیزان توانایی مالی در سال (بدون شهریه)میزان توانایی مالی در ماه به همراه شهریه
دانشجو۱۰ هزار دلار کانادا۸۳۳ دلار کانادا
اولین شخص همراه۴ هزار دلار کانادا۳۳۳ دلار کانادا
مابقی همراهان به ازای هر شخص۳ هزار دلار کانادا۲۵۵ دلار کانادا

برای زندگی در استان کبک

برای شخصی که به کانادا می آیدمیزان توانایی مالی در سال (بدون شهریه)میزان توانایی مالی در ماه به همراه شهریه
دانشجو۱۱ هزار دلار کانادا۹۱۷ دلار کانادا
اولین شخص همراه (۱۸ سال یا بیشتر)۵ هزار و ۱۰۰ دلار کانادا۴۲۵ دلار کانادا
اولین شخص همراه (کمتر از ۱۸ سال)۳ هزار و ۸۰۰ دلار کانادا۳۱۷ دلار کانادا
هر شخص همراه بزرگتر از ۱۸ سال۵ هزار و ۱۲۵ دلار کانادا۴۲۷ دلار کانادا
هر شخص همراه کوچکتر از ۱۸ سال۱ هزار و ۹۰۳ دلار کانادا۱۵۹ دلار کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای همراه تحصیلی کانادا

برای درخواست ویزای همراه تحصیلی کانادا مجموعه از مدارک موردنیاز است که در این بخش با ذکر توضیحاتی تقدیم شما می گردد. در یک طبقه بندی کلی مدارک همراه شامل:

پاسپورت ها و سوابق سفر های گذشته

مدارک تحصیلی

مدارک مالی

مدارک هویتی و نامه های کاری

نامه توضیحی در جهت انگیزه سفر

عکس دیجیتال

مدرک زبان

گواهی عدم سوپیشینه

فرم ویزا

هر کدام از این مدارک توضیحات خاصی مربوط به خود را دارد و بهتر است که از وکیل مهاجرتی رسمی در کانادا حتما راهنمایی گرفته شود و با نظارت ایشان ارائه مدارک انجام گردد. به طور کلی اصلی ترین فاکتورها در این بخش می توانند مدارک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری شخص همراه باشند که به وسیله آن ها افیسر بررسی کننده پرونده قانع گردد که شخص همراه می تواند بعد از ورود به کانادا مشغول به کار شود و توانایی (تخصصی و کلامی) انجام این پروسه را دارد.

 • فایل پاسپورت

  شامل پاسپورت ها و اسکن ویزای های ۵ سال اخیر شخص

 • فایل مدارک تحصیلی

  شامل اخرین مقطع تحصیلی شخص همراه

 • فایل مدارک مالی
  • نامه های بانکی و پرینت های حساب
  • اسناد ملکی
  • اجاره نامه های
  • تعهدنامه های مالی
  • رسید های پرداخت محل اقامت در کانادا
  • مبایعه نامه ها
 • فایل مدارک هویتی و کاری
  • نامه های سوابق کاری
  • گواهی های دوره های کاری و آموزشی
  • شناسنامه های خود و حامی مالی شما
 • فایل توضیحی در خصوص انگیزه سفر

  در این فایل باید پیشینه کاری و تحصیلی به صورت کامل شرح داده شود و انگیزه سفر به کانادا و همراهی همسر شرح داده شود. همچنین در خصوص موارد مالی نیز توضیحات باید ارائه گردد و به صورت غیرمستقیم به خروج از کانادا بعد از تحصیل اشاره شود.

سایر مدارک موردنیاز شامل عکس دیجیتال در فرمت پاسپورتی، فرم کامل ویزا، سند ازدواج ، گواهی عدم سوپیشینه و مدرک زبان می باشند که در این میان داشتن مدرک زبان با نمره بالا شانس ویزای شما را حد بالایی افزایش خواهد داد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده

شرایط تحصیل در کانادا با ویزای همراه دانشجویی

همانطور که در بالا اشاره شد شما می توانید به عنوان همسر یا فرزند وابسته برای اخذ ویزای همراه کانادا اقدام بفرمایید. اما مسئله این است که آیا شما اجازه تحصیل در کشور کانادا به عنوان همراه دانشجو را دارید؟ باید عرض شود که اگر شما به عنوان همسر برای ویزای همراه اقدام می فرمایید و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید باید درخواست شما برای ویزای تحصیلی باشد. شما و همسر هر کدام برای ویزای تحصیلی به صورت جدا اقدام بفرمایید. اما گر شما به عنوان فرزند وابسته برای ویزای همراه اقدام می فرمایید، می توانید در دبستان و دبیرستان های کانادا مشغول به تحصیل شوید و از این نظر محدودیتی برای شما وجود ندارد.

سن بلوغ در استان های مختلف کانادا متفاوت است. در استان های آلبرتا، منیتوبا، انتاریو، پرینس ادوارد، کبک و ساسکچوان سن بلوغ ۱۸ سال می باشد در حالی که برای استان های بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاوندلند و نوااسکوتیا سن بلوغ ۱۹ سال می باشد. تا قبل از سن بلوغ فرزند وابسته می تواند در موسسات آموزشی در کانادا مشغول به تحصیل شود. بعد از رسیدن به سن بلوغ حتما باید برای ویزای تحصیلی در کانادا اقدام نماید.

شرایط کاری ویزای همراه دانشجویی کانادا

شخص همراه زمانی که ویزای اجازه کار باز W1 دریافت می کند این اجازه را دارد که برای هر کارفرمای در کانادا کار کند و به پیشنهاد شغلی نیازی ندارد. مدت زمان اعتبار ویزای کار باز برابر با مدت اعتبار ویزای تحصیلی شخص دانشجو می باشد. با این وجود ویزای کار باز شاید برای بعضی از مشاغل که برای سلامت عمومی حیاتی هستند، محدودیت هایی داشته باشد مگر اینکه متقاضی کار تحت معاینات پزشکی مهاجرتی قرار گیرد.

همچنین ویزای کار باز علاوه بر عدم محدودیتی که از نظر کار برای کافرما های مختلف دارد یک مزیت دیگر نیز به همراه دارد که آن اجازه کار در هر منقطه ای از کانادا است. تحت این شرایط سابقه کاری شخص و تجربه کاری او در کانادا افزایش می یابد و این موضوع در پروسه اخذ اقامت دائم تاثیر گذار خواهد بود. در نهایت اگر این تجربه کار کانادایی ایجاد گردد شخص می تواند شرایط خود را برای اخذ ویزا و اقامت از طریق برنامه های اکسپرس اینتری، برنامه های استانی و برنامه کاری کبک بررسی نماید.

هزینه زندگی با خانواده در کانادا

در مقالات قبلی هزینه های زندگی در کانادا را به همراه خانواده بررسی کردیم و دیدیم که هزینه های اصلی شما شامل هزینه های مسکن، خورد و خوراک، پوشاک و حمل و نقل عمومی می باشد. یکی از مزیت های اقدام به عنوان همراه با ویزای کار باز، این است که شخص همراه می تواند به صورت آزاد کار کند و بخشی از هزینه های زندگی را پوشش دهد. بنابر گزارشات وبسایت numbeo که به صورت آماری از کاربران این وبسایت می باشد هزینه های های زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در کانادا بدون اجاره در حدود ۴,۰۳۰ دلار کانادا در ماه می باشد. البته هزینه های زندگی برای هر خانواده با توجه به استایل زندگی متفاوت خواهد بود و می تواند از مبلغ ذکر شده بالاتر و یا کمتر باشد.

از دیگر وبسایت های مطرح که هزینه های زندگی در کشورهای مختلف را بررسی می کنند می توان به وبسایت expatistan اشاره کرد که هزینه های زندگی ماهانه برای یک خانواده ۴ نفر در کانادا را مبلغ ۵,۱۹۳ دلار کانادا ذکر کرده است. همچنین با توجه به اعلام این وبسایت هزینه های زندگی در کانادا از هزینه های زندگی در بیشتر از ۷۰ درصد کشورهای دنیا بیشتر است.

سوالات متداول درباره مهاجرت تحصیلی با خانواده به کانادا

✔️ آیا شخص می تواند در زمان تحصیل در کانادا والدین را همراه داشته باشد؟

مادامی که در کانادا مشغول به تحصیل هستید می توانید از والدین خود دعوت نمایید که به کانادا سفر نمایند. ویزای هایی که برای ایشان صادر می گردد ویزای اقامتی کوتاه مدت یا TRV و یا تایید الکترونیکی سفر می باشد.

✔️ آیا همسر می تواند در زمانی که شخص در کانادا مشغول به تحصیل است کار کند؟

در زمانی که شما به عنوان یک دانشجو در کانادا مشغول به تحصیل هستید همسر شما می تواند از طریق ویزای کار باز بدون محدودیت شغل و مکان برای هر کارفرمایی کار کند.

✔️ حداقل موجودی موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی با خانواده به کانادا چقدر است؟

به ازای شخص دانشجو حدودا ۱۰ الی ۱۱ هزار دلار و برای همسر حدودا ۴ الی ۵ هزار دلار و به ازای هر فرزند وابسته حدودا ۳ الی ۴ هزار دلار در سال باید در حساب بانکی نشان داده شود.

✔️ آیا شخص می تواد به عنوان دانشجو خانواده خود را به کانادا بیاورد؟

شما به عنوان یک دانشجو در کانادا می توانید همسر و فرزندان وابسته به خود را به کانادا بیاورید. همراهان شما اجازه کار و تحصیل را در کانادا دارند.

سخن پایانی

با توجه به مجموعه نکاتی که ارائه شد شخص دانشجو می تواند خانواده وابسته به خود را در زمان سفر به کانادا همراه داشته باشد. همچنین این موضوع نیز اعلام شد که مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده در شرایط همزمان و غیر همزمان شانس ویزای متفاوتی را ایجاد خواهد کرد و مهاجرت شما به کانادا نباید جنبه اقامت دائم داشته باشد. اگر به صورت کلی این موضوع را در نظر بگیریم بهتر است که در ابتدا شخص دانشجو برای سفر به کانادا نماید و بعد از گذشت یک الی دو ماه از حضور در کانادا همراهان او برای ویزای الحاق به خانواده اقدام نمایند.
همانطور که مشاهده فرمودید مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده یکی از روش های مرسوم اخذ اقامت کانادا می باشد و آگاهی از شرایط و ضوابط آن امری بسیار حیاتی قبل از اقدام است. شما همراهان گرامی موسسه MIE اتریش می توانید تمامی ویدیوهای مرتبط با مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده را در وبسایت های موسسه، کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام موسسه مشاهده بفرمایید. نظرات خود در خصوص ویزای همراه تحصیلی کانادا را در بخش کامنت ها مطرح بفرمایید. امید است که این نوشتار هرچند مختصر مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *