شرایط ویزای کار کانادا

کانادا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و فعال در حوزه جذب متخصصین و افراد دارای مهارت می باشد. این کشور یکی از بهترین مقاصد برای افرادی است که قصد مهاجرت کاری دارند. اخذ اقامت کانادا از طریق کار در کانادا با دریافت ویزای کاری کانادا میسر می شود. مدت اعتبار ویزای کار کانادا بسته به این دارد که چگونه ویزای کار کانادا بگیریم. در کنار آشنایی با انواع ویزای کار کانادا شاید سوالات زیر برای شما مطرح شده باشد.

  • امکان اخذ ویزای کار کانادابدون مدرک زبان وجود دارد؟
  • کار در کانادا و کاریابی در این کشور دارای چه مراحلی است؟

موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این نوشتار به بررسی و تحلیل شرایط اخذ ویزای کاری کانادا خواهد پرداخت. شما همراهان گرامی با دریافت مشاوره تخصصی و رایگان می توانید تمامی ابهامات خود در زمینه کار در کانادا را با ما درمیان بگذارید.

ویزای کار کانادا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با شرایط کار در کانادا و انواع ویزاهای کاری

ویـدئــو

پـادکست

بررسی انواع ویزای کار در کانادا

کانادا برای جذب نیروی کار مورد نیاز خود از میان مهاجران از یک سیستم امتیازبندی استفاده می کند. مهم ترین امتیازات در این سیستم مربوط به سن، تحصیلات، سابقه کار مرتبط و سطح زبان می باشند. علاوه بر این در برنامه های استانی که تحت سیستم اسکیل ورکر هستند اگر شخص بتواند از جانب یک کارفرمای کانادایی جاب آفر و دعوتنامه کاری داشته باشد، امتیازات او افزایش قابل توجهی خواهد داشت. البته در نظر بگیرید که دریافت یک دعوتنامه کاری رسمی پروسه ساده ای ندارد و از آن جایی که این پروسه باید از جانب کارفرما پیگیری شود خیلی به ندرت این اتفاق می افتد مگر این که شما دارای تخصص بسیار ویژه ای باشید و فردی با ویژگی های شما در کانادا نباشد تا بتواند برای بر عهده گرفتن این شغل واجد شرایط شود. علاوه بر سیستم اسکیل ورکر در برخی از روش های دیگر مهاجرت به کانادا از جمله روش های کارآفرینی نیز اقامت شما در ابتدای امر از نوع اقامت کاری و ویزای work permit کانادا خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا

به افرادی که تمایل دارند از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت کنند پیشنهاد می شود که برای بدست آوردن امتیاز مورد نیاز دارای تحصیلات دانشگاهی حداقل تا مقطع فوق لیسانس باشند تا بتوانند امتیاز قابل قبولی را کسب کنند. در خصوص مدرک زبان بهتر است که آیلتس با نمره بالای ۷ ارائه دهید. به عبارت دیگر دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان ممکن نیست. شرایط سنی ویزای کار کانادا برای سیستم اسکیل ورکر نیز مانند سایر فاکتورها دارای امتیاز می باشد و بالاترین امتیاز مربوط به سن ۲۹ سال است. علاوه بر این بهتر است که فرد متقاضی بالای ۳ سال سابقه کاری با رشته تحصیلی خود داشته باشد. اعتبار ویزای کار کانادا از طریق اسکیل ورکر بسیار ایده آل است. شما از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را بدست می آورید.

ویزای کار کانادا و مشاغل مورد نیاز در کانادا

استان های مختلف کانادا به طور پیوسته لیست مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کنند. این لیست مشاغل با توجه به نیازهای استان مربوطه و کمبود نیروی کار در آن زمینه خاص ارائه می شود. لذا اگر مشتاق هستید تا از طریق دریافت جاب آفر در کانادا شانس خود را برای مهاجرت به کانادا بالا ببرید بهتر است لیست مشاغل مورد نیاز هر یک از استان ها را برای کد ناک (NOC Code) شغل مورد نظر خود بررسی نمایید. همان طور که توضیح داده شد این لیست برای هر یک از استان های کانادا متفاوت می باشد و طیف گسترده ای از مشاغل را شامل می شود.

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا و میزان حقوق در کانادا

یکی از بهترین شاخص ها برای بررسی بازار کار در یک کشور و پتانسیل آن برای جذب نیروی کار نرخ بیکاری می باشد. هر چه میزان نرخ بیکاری در یک کشور کم تر باشد به این معنی است که موقعیت های شغلی بیشتری در آن کشور فراهم بوده و فرد از جهت یافتن شغل مناسب و دریافت حقوق و دستمزد و گذران زندگی دغدغه ای نخواهد داشت.

در نمودار بالا می توانید نرخ بیکاری کانادا را در سال های گذشته مشاهده کنید. این نمودار در سال های اخیر همواره در حال نزول بوده است.

متوسط حقوق (ساعتی)

سال ۲۰۱۴

متوسط حقوق (ساعتی)

سال ۲۰۱۶

متوسط حقوق (ساعتی)

سال ۲۰۱۸

متوسط حقوق (ساعتی)

سال ۲۰۲۰

دسته
۲۶٫۵۲۲۷٫۷۷۲۸٫۹۴۳۲٫۴زنان
۲۲٫۶۸۲۴٫۰۵۲۵٫۰۸۲۸٫۹۰مردان
۲۶٫۷۵۲۸٫۲۴۲۹٫۱۶۳۲٫۶۳کار تمام وقت
۱۸٫۰۲۱۸٫۸۴۱۹٫۶۲۲۲٫۴۲کار نیمه وقت

در جدول فوق می توانید متوسط هر ساعت درآمد در کانادا در طی ۴ سال گذشته را مشاهده کنید.

مهاجرت کاری به کانادا و بررسی ویزای همراه کانادا

مهاجرت کاری به کانادا در صورتی که از طریق سیستم اسکیل ورکر فدرال صورت گرفته باشد از همان ابتدای امر اقامت دائم کانادا را برای شما و خانواده شما به همراه خواهد داشت. البته این در صورتی است که سن فرزندان شما زیر ۲۱ سال باشد. فرزندانی که بالای ۲۱ سال سن داشته باشند در پرونده والدین خود برای مهاجرت به کانادا قرار نمی گیرند و باید به صورت جداگانه اقدام نمایند. دریافت جاب آفر در برنامه های استانی کانادا تاثیر مثبت داشته و منجر به دریافت امتیاز بالاتر در سیستم اسکیل ورکر کانادا می شود. البته اگر از این طریق موفق به اخذ اقامت کانادا شوید باید به مدت دو سال در استانی که اسپانسر شما شده است زندگی و کار کنید و پس از آن می توانید در صورت تمایل استان محل زندگی خود را در کانادا تغییر دهید.

ویزای کار کانادا و اخذ تابعیت کانادا

پیش تر توضیح داده شد، علاوه بر افرادی که به قصد کار به کانادا مهاجرت می کنند حتی در برخی از روش های مبتنی بر سرمایه و تمکن مالی در کانادا، مانند برنامه های کارآفرینی، نوع ویزایی که فرد در ابتدا دریافت می کند، ویزای کاری کانادا یا اصطلاحاً ویزای work permit کانادا می باشد. این اشخاص پس از راه اندازی بیزینس در کانادا و سپری شدن ۲ سال می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. بعد از این که فرد اقامت دائم کانادا دریافت کرد باید در طی ۵ سال، ۳ سال شرط حضور را رعایت کند تا به پاسپورت کانادا برسد.

سوالات متداول درباره ویزای کار کانادا

✔️ شرایط کار در کانادا برای دانشجویان چگونه است؟

دانشجو در کانادا اجازه کار ضمن تحصیل دارد. این اجازه کار نیمه وقت بوده و بستگی به مقطع تحصیلی فرد دارد. همراه اجازه کار تمام وقت دارد.

✔️ حداقل امتیاز در سیستم امتیازبندی ویزای کار کانادا چند است؟

حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا  و اخذ اقامت کانادا در دوره های اخیر ۴۷۰ بوده است.

✔️ هزینه ویزای کار کانادا و مهاجرت کاری به کانادا چقدر است؟

اگر بخواهید از طریق برنامه های استانی اقدام کنید هزینه استان به استان متفاوت است اما به طور کل هزینه بالایی ندارد.

✔️ در کدام برنامه مهاجرت به کانادا شرایط دریافت جاب آفر ساده تر است؟

برای برنامه چهار استان حوزه آتلانتیک در صورتی که جاب آفر داشته باشید نیازی به تائید اداره کار نیست و منجر به اخذ اقامت کانادا می گردد.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار کانادا

مهاجرت کاری به کانادا در صورتی که بخواهید از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا اقدام کنید شرایط خاص خود را دارد و برای افرادی که دارای سن بالا، مدرک تحصیلی پایین و سطح زبان پایین هستند مناسب نیست. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید یکی از بهترین روش ها اقدام از طریق تحصیل است. زیرا تحصیل و داشتن سابقه کار در کانادا خود موجب بدست آوردن امتیاز می شود و می تواند شانس شما را برای اخذ اقامت کانادا بالا ببرد.
با توجه به برنامه های گسترده و متنوعی که برای مهاجرت به کانادا موجود است بهتر است قبل از اقدام حتماً شرایط خود را به صورت تخصصی بررسی نمایید. یک کارشناس و مشاور خبره می تواند کمک شایانی در این زمینه به شما بکند. موسسه مشاوره ای MIE اتریش با سال ها تجربه درخشان در زمینه مهاجرت این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید به صورت رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *