بررسی شرایط ویزای کار دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار، نحوه اتخاد ویزای کار دانمارک، انواع ویزای کار دانمارک، مدارک و هزینه لازم برای ویزای دانمارک و دیگر مسائل مربوط به مهاجرت به دانمارک از طریق کار در این مقاله با رویکرد علمی و تخصصی برای شما عزیزان نگارش می شود.

 • آیا اخذ ویزای کاری دانمارک برای ایرانیان ممکن است؟
 • مدت زمان و هزینه ویزای کاری دانمارک چقدر است؟
 • چه راه هایی برای اخذ ویزای کار دانمارک وجود دارد؟

 در این مقاله سعی شده به این سوالات و دیگر سوالات و ابهامات شما عزیزان تا حد ممکن پاسخ داده شود. در صورت نیاز، شما عزیزان می توانید با مشاورین و وکلای ما در مؤسسه MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. این مقاله توسط تیم MIE تهیه شده و هرگونه استفاده و کپی از آن بدون اجازه و ذکر منبع شرعا حرام و پیگرد قانونی دارد.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با ویزای کار دانمارک

ویـدئــو

پـادکست

شرایط عمومی ویزای کار دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به این کشور به علت رفاه بسیار بالا، نرخ بیکاری پایین، کیفیت زندگی بسیار مطلوب و دیگر عوامل مثبت است. دانمارک یکی از چهار کشور حوزه اسکاندیناوی به شمار می رود و در جنوب غربی سوئد، جنوب نروژ و شرق آلمان قرار دارد. آب و هوای این کشور معتدل و مساحتش برابر با ۴۲,۹۴۳ کیلومتر مربع می باشد. واحدهای پول دانمارک کرون دانمارک و یورو و زبان رسمی این کشور دانمارکی است. جمعیت این کشور در تاریخ ۵ جولای ۲۰۲۱ برابر با ۵,۸۱۲,۷۳۵ نفر اعلام شده است. نرخ بیکاری در این کشور در ماه می ۲۰۲۱ برابر با ۳٫۸۰ بوده است. حکومت این کشور از نوع دموکراسی و سیستم دولتی یکپارچه دارد که توسط یک دولت مرکزی اداره می شود. پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ است که طبق آخرین آمار جمعیتی برابر با ۱,۳۵۸,۶۰۸  داشته است.

انواع ویزای کار دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار نیازمند ویزای کاری است. فرایند ویزای کار دانمارک به طور کلی سریع و ساده است. مهاجران باید در خاطر داشته باشند که اقدام برای ویزای کاری معمولا نیازمند لیست بلند بالایی از شرایط لازم است و دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور کلی در دانمارک سه نوع ویزای کاری وجود دارد:

 • ویزای جست و جوی کار

  در این ویزا دولت دانمارک به مدت ۶ ماه به فرد اجازه اقامت و جست و جو برای کار می دهد. در این مدت ۶ ماهه فرد حق کار ندارد اما در صورت یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی باید از طریق یکی از طرح های شغلی موجود در دانمارک برای دریافت مجوز کار اقدام کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کند. در این صورت اقامت فرد تمدید شده و فرد پس از ۵ سال با پرداخت مالیات و بیمه می تواند اقامت خود را تبدیل به اقامت دائم کند و سپس درخواست تابعیت و پاسپورت کند.

 • ویزای کار از طریق Job offer (پیشنهاد شغلی)

  در این روش فرد باید یک پیشنهاد شغلی از یک کافرمای دانمارکی مورد تایید دولت دریافت کند. لازم به ذکر است در کشور های عضو اتحادیه اروپا پیشنهادات شغلی ابتدا به مدت ۳ ماه در کشور مبدا، سپس به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا و بعد در کل جهان منتشر می شوند. با این شرایط و مشکلاتی که در این مدت به علت پاندمی کرونا به وجود آمد، پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی برای ایرانیان بسیار سخت است، اما اگر فردی موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شود می تواند سریعا ویزای ورود به دانمارک و مجوز کار را از دولت این کشور دریافت کند.

 • گرین کارت دانمارک

  گرین کارت دانمارک سومین نوع ویزای کاری دانمارک است. در این ویزا، مانند کشور اتریش، از یک سیستم امتیاز بندی پیروی می شود و امتیازات فرد با توجه به سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، سطح زبان انگلیسی و دانمارکی و دیگر فاکتور ها محاسبه و با دیگر متقاضیان مقایسه می شود. متاسفانه در حال حاضر اقدام برای گرین کارت کشور دانمارک برای ایرانیان وجود ندارد.

مدارک لازم برای ویزای کار دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار، همانطور که گفته شد، نیازمند اخذ ویزای کاری است. برای اخذ ویزای کاری مدارک لازم به سفارت و اداره مهاجرت دانمارک تسلیم می شود و درخواست متقاضی پس از بررسی پذیرفته یا رد می شود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانمارک به شرح زیر می باشد:

 • مدارک مورد نیاز

  دانلود و تکمیل فرم درخواست با صداقت کامل

  ضمیمه دو قطعه عکس پاسپورتی با نور کافی و پیش زمینه سفید

  پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی. لازم به  ذکر است اعتبار پاسپورت باید حداقل ۳ ماه بیشتر از زمان بازگشت باشد و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

  بیمه سلامت مسافرتی به ارزش ۳۰ هزار یورو که در دانمارک و تمام حوزه شنگن معتبر باشد.

  نامه توضیحی وکیل

  برنامه دقیق پرواز شامل تاریخ ورود به و خروج از دانمارک

  نامه رزرو هتل شامل تمام مدت حضور در دانمارک

  مدارک ثبتی مانند ازدواج، تولد فرزند، گواهی فوت و کارت جیره در صورت واجد الشرایط بودن

  روش امرار معاش

 • اگر فرد استخدام شرکت یا جایی باشد:

  قرارداد کاری

  پرینت حساب بانکی ۶ ماه اخیر

  اجازه خروج از کار از طرف کارفرمای کنونی

  اسناد مالیاتی معتبر

 • اگر فرد خویش فرما باشد:

  کپی مدرک شغلی (مجوز کسب و کار)

  پرینت حساب مالی شرکت برای ۶ ماه اخیر

  اسناد مالیاتی معتبر

 • اگر فرد دانشجو باشد:

  سند ثبت نام و گواهی اشتغال به تحصیل

  نامه عدم منع شغلی از طرف مدرسه یا دانشگاه

 • اگر فرد بازنشسته باشد:

  نامه مقرری برای ۶ ماه اخیر

 • اگر فرد واجد الشرایط باشد:

  درآمد غیر فعالی از طریق ملک برای ۶ ماه اخیر

 • لیست مدارک لازم برای ویزای دانمارک با اهداف تجاری

  دعوت نامه از شرکت دانمارکی به منظور بازدید از کسب و کار مد نظر

    مجوز سفر به دانمارک از سمت کارفرمای مبدا

    سند همکاری های سابق در صورت وجود

    پرینت حساب شرکت مبدا برای ۶ ماه اخیر

    یادداشت و اساسنامه کاری، مجوز تجارت و اسناد همکاری

    تعیین پرداخت کننده مخارج مهاجر توسط شرکت مبدا یا مقصد در طول مدت اقامت در دانمارک

هزینه ویزای دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار هزینه هایی دارد که فرد باید به صورت واریز یا بیمه، هزینه های هتل، هزینه های سفارت و هزینه تهیه مدارک بپردازد. در انواع برنامه های کاری پرداخت کننده این هزینه ها مشخص می شود. به طور کلی برای هر سال اقامت در دانمارک پرینت بانکی به میزان ۱۲ هزار یورو لازم است. علاوه بر این، هزینه های بیمه مسافرتی معتبر، رزرو هتل، هزینه های پرواز و غیره وجود دارد.

هزینه های سفارت نیز از دیگر مواردی هستند که باید پرداخت شوند و رسید پرداخت تسلیم سفارت گردد. اگر ثبت درخواست به صورت آنلاین باشد رسید پرداختی در وبسایت سفارت بارگذاری می شود. لیست قیمت ها برای سرویس های مختلف در وبسایت سفارت دانمارک قابل رویت است. عموما هزینه ثبت درخواست ویزا برای افراد بزرگسال معادل ۸۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال معادل ۴۰ یورو است. علاوه بر این، فرد باید هزینه VFS را نیز بپردازد. لازم به ذکر است سفارت دانمارک نام، آدرس منزل و آدرس ایمیل متقاضی به مدت ۵ سال حفظ می کند.

شرایط ویزای کار دانمارک و ویزای همراه

مهاجرت به دانمارک از طریق کار با ویزای کار دانمارک همواره این سوال را برای متقاضیان به وجود می آورد که آیا همراه حق حضور در خاک دانمارک را دارد؟ به طور کلی در شرایط زیر همسر فرد می تواند درخواست الحاق دهد:

زوجین باید ۲۴ سال یا بیشتر داشته باشند.

ازدواج زوجین باید ثبت محضری بوده و در یک خانه زندگی کنند.

زوجین باید با اختیار خود در کنار یکدیگر زندگی کنند.

ازدواج زوجین نباید صوری و فقط جهت مهاجرت به دانمارک باشد.

همسر متقاضی باید واجدالشرایط ادغام در جامعه دانمارک باشد.

همسر متقاضی باید در دوره های آموزش زبان و تطبیق پذیری در دانمارک شرکت نماید.

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند برای الحاق اقدام کنند:

  همسر فردی که در زمینه های کاری و تحصیلی وارد دانمارک شده می تواند درخواست خود را تسلیم نماید.

  همسر کسی که شهروند کشور های شمال اروپا باشد.

  همسر افرادی که تحت قوانین اتحادیه اروپا قصد الحاق به همسر دانمارکی خود را دارند.

طبق لیست بالا، همراه متقاضی ویزای کار دانمارک در صورتی می تواند وارد محیط شود که متقاضی کار پیدا کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کند. در دانمارک قوانین الحاق شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود. لازم به ذکر است نوع ویزای همراه در دانمارک Open Work Permit بوده و همسر فرد می تواند به صورت تمام وقت در مشاغل موجود وارد بازار کار شود. اعتبار ویزای همراه برابر با اعتبار ویزای متقاضی اصلی است.

شرایط ویزای کار دانمارک و میزان حقوق در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار و میزان حقوق میانگین در دانمارک یکی از اساسی ترین سوالات متقاضیان است. شرایط اخذ ویزای کار دانمارک نیز در قسمت های قبل تقدیم شد. همانطور که گفته شد نرخ بیکاری در دانمارک بسیار پایین و معادل ۳٫۸۰ درصد می باشد.  این بدان معنی است که فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد. میزان حقوق و مزایای شغل های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما به طور میانگین حقوق ماهانه در دانمارک رقمی حدود ۳,۷۰۰ یورو می باشد. در جدول زیر تعدادی موقعیت های شغلی و حقوق ماهانه آنها را مشاهده می کنید.

زمینه شغلیحقوق ماهانه به یورو
پست های مدیریتی۳,۷۰۰
صنایع غذایی و کشاوری۳,۶۰۰
هنر و فرهنگ۳,۹۰۰
بانک۵,۶۰۰
صنایع خودرو۴,۴۰۰
صنایع شیمیایی۴,۶۰۰
ساختمان سازی و املاک۴,۹۰۰
کارگری۳۳۶۰

نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری در کشور دانمارک است:

سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای کار دانمارک

✔️ آیا مهاجرت کاری به دانمارک تصمیم درستی است؟

بله، کشور دانمارک یکی از مرفه ترین کشور های جهان است و مهاجرت به این کشور بسیار توصیه می شود.

✔️ آیا میزان حقوق در دانمارک مناسب است؟

بله، به طور میانگین دولت دانمارک بیشترین حقوق را در میان کشور های اسکاندیناوی به شاغلین پرداخت می کند.

✔️ آیا امکان الحاق همراه برای ویزای کاری دانمارک وجود دارد؟

بله، اما ابتدا باید متقاضی اصلی کار پیدا کرده و سپس درخواست الحاق همراه دهد.

✔️ آیا همراه متقاضی حق کار دارد؟

بله، همراه متقاضی در دانمارک حق کار تمام وقت دارد.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری دانمارک، انواع ویزای کار دانمارک، میانگین حقوق و شرط الحاق همراه در ویزای کار دانمارک و دیگر مسائل در این نوشتار بررسی شد. به طور کلی کشور دانمارک مقصد مناسبی برای واجد الشرایطین می باشد و زندگی در این کشور در سطح رفاهی بسیار بالایی جریان دارد. امیدواریم توانسته باشیم پاسخگوی ابهامات و سوالات شما عزیزان بوده باشیم. در صورت وجود هرگونه سوال، شما می تواند با موکلین و مشاورین ما در مؤسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *