شرایط ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند، هزینه زندگی در فنلاند و شرایط مهاجرت کاری به فنلاند در این مقاله بررسی و مطالعه می شود.

  • آیا کار در فنلاند برای یک شخص غیر اروپایی امکان پذیر است؟
  • شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق کار چیست؟
  • مهاجرت به فنلاند از طریق کار چه مدارکی مورد نیاز دارد؟

فنلاند از کشورهای پیشرفته اروپایی است که اقتصاد شکوفای آن یکی از بهترین محیط های کاری را برای متقاضیان کار در خارج از کشور فراهم کرده است. در ادامه با استفاده از منابع و مراجع رسمی کوشش می کنیم تا نکات و شرایط ویزای کار فنلاند را روشن کنیم. شما عزیزان می توانید با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مؤسسه MIE پرسش های بیشتر خود در این زمینه را مطرح فرمایید.

ویزای کار فنلاند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

انواع ویزای کار فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق کار و دریافت ویزای آن تنها در صورتی برای متقاضی صادر می شود که پیش از آن حتما در این کشور کاری را یافته باشد و برای آن دعوتنامه رسمی دریافت کرده باشد. پیشنهاد کاری می تواند از یک کارفرمای فنلاندی و یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد برای متقاضی صادر شود. کار در فنلاند به طور کلی بر پایه پیشنهاد شغلی است و نوع دیگری از ویزای کار که در برخی از کشورها مانند آلمان و اتریش رواج دارد، در این کشور ارائه نمی شود. منظور از این نوع دیگر همان ویزای جست و جوی کار است. البته هر نوع کاری که برای آن متقاضی درخواست ویزا می کند می تواند دارای شرایط متفاوت باشد. به سخن دیگر پس از دریافت پیشنهاد کاری انواع ویزای کار فنلاند مطرح می شود.

در برخی از آنها اجازه اقامت برای شخص استخدام شده وجود دارد و یا اجازه اقامت نیاز نیست. چنانچه فردی بدون هیچ اقامت قبلی درخواست ویزای کاری فنلاند داشته باشد، باید اجازه اقامت برای فرد استخدام شده را درخواست دهد. مشاغل مشخصی هم از سوی مقامات فنلاند برای دریافت این نوع اقامت کاری فهرست شده اند. برای نمونه آشپز و پرستار خانگی ملزم به دریافت این اقامت هستند. سازمان استخدام و توسعه اقتصادی فنلاند برای این افراد مجوز جداگانه صادر می کند.

در برخی از مشاغل ویزای کاری فنلاند و کار در فنلاند تنها برای انجام یک امر مشخص است. این کارها عبارت اند از:

سمت های مدیریتی شرکت

پژوهشگران

کارآموزان

افراد مشغول به کار در بخش هنری، فرهنگی و علوم پایه

برای این ویزا مجوز ویژه سازمان استخدام و توسعه اقتصادی فنلاند نیاز نیست. نوع دیگری از ویزای فنلاند ویزای کار موقت یا فصلی است که به مدت ۹ ماه صادر می شود. این ویزا ویژه افرادی است که برای کارهایی چون، کاشت و برداشت محصولات کشاوری، جنگل کاری و برپایی جشنواره های موقت به فنلاند می روند. نوع دیگری از کار در فنلاند که نیاز به ویزای کاری فنلاند و مجوز ندارد، چنین است که اقامت و اجازه کار بر اساس نوع دیگری از ویزا مانند: ویزای پیوست به خانواده برقرار باشد. افراد دارای این ویزا خود به خود دارای اجازه کار هستند.

مدارک لازم برای ویزای کار فنلاند

پس از دریافت پیشنهاد رسمی کار از کارفرما می توان برای درخواست ویزا اقدام کرد. پس از ثبت درخواست در سایت اداره مهاجرت فنلاند متقاضی باید ظرف ۳ ماه از تاریخ درخواست مدارک مورد نیاز خود را به سفارت محل اقامت خود تحویل دهد. کارفرما نیز برای ثبت درخواست باید در فرآیند شرکت کند. کارفرما فرمی موسوم به فرم TEM054 را که اطلاعات کاری و شخصی خودش و متقاضی کار در آن ثبت شده است را باید پر و امضا کند و سپس برای اداره مهاجرت فنلاند بفرستد. حتی کارفرما می تواند از جانب متقاضی هزینه های رسیدگی به پرونده و صدور ویزا را بر عهده گیرد. از مدارک دیگری که می توان برای ثبت درخواست ویزا نام برد عبارت اند از:

اصل و ترجمه انگلیسی شناسنامه

پاسپورت

ترجمه و اصل مدارک تحصیلی

ارائه نامه رسمی پیشنهاد کار

قرارداد کاری

سند ازدواج (در صورت تأهل)

اصل و ترجمه انگلیسی گواهی عدم سوء پیشینه

هزینه ویزای کار فنلاند

متقاضی مهاجرت کاری به فنلاند هزینه های بررسی و دریافت ویزا را در نظر می گیرد. از سوی دیگر هم یادآور زمان بعد از اقامت و هزینه زندگی در فنلاند می شود. از نظر مالی شرایط مهاجرت به فنلاند ساده و ارزان است. دریافت این ویزا نیازمند نشان دادن مبلغ تمکن مالی بالا و هزینه یکسال نیست. حتی این امکان وجود دارد که کلیه هزینه ها را به طور رسمی، کارفرما برعهده گیرد.

هم اکنون هزینه درخواست ویزا برای نفر اصلی و افراد همراه بالای ۱۶ سال ۸۰ یورو است. این مبلغ برای همراهان کمتر از ۱۶ سال ۴۰ یورو می باشد. این هزینه فارغ از اینکه ویزا پذیرش یا رد شود، در همان ابتدا پرداخت خواهد شد. اما هزینه زندگی در فنلاند امری جداگانه است که نیاز به یک برنامه ریزی بلند مدت برای آن وجود دارد. اطلاعاتی که در جدول ذیل به نمایش درآمده حاوی هزینه زندگی در فنلاند می باشد. ضمنا اقلام بر حسب کیلوگرم و هزینه آن بر حسب یورو می باشد.

عنوانمبلغ
۱ لیتر شیر۰٫۹۸ 
۱ عدد نان سپید پانصد گرمی۱٫۳۹ 
برنج۱٫۷۸ 
۱۲ عدد تخم مرغ۲٫۹۲ 
پنیر محلی۱۶٫۰۶ 
مرغ۱۰٫۷۴ 
گوشت۱۶٫۸۳ 
بطری آب ۱٫۵ نیم لیتری۰٫۷۲ 
نوعمیانگین اجاره بها
آپارتمان با یک اتاق در مرکز شهر۷۲۴٫۲۵ 
آپارتمان با یک اتاق در حومه شهر۵۷۱٫۵۰ 
آپارتمان با سه اتاق در مرکز شهر۱,۲۲۳٫۱۹ 
آپارتمان با سه اتاق در حومه شهر۹۶۲٫۴۶ 
ویزای کار فنلاند

شرایط ویزای کار فنلاند و ویزای همراه

در مهاجرت به فنلاند از طریق کار امکان دریافت ویزای همراهان نیز هست. دارندگان ویزای کاری فنلاند می توانند همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال را همراه خود به این کشور ببرند. حتی این امکان وجود دارد که همراهان به صورت همزمان درخواست ویزا کنند و همزمان نیز با نفر اصلی وارد این کشور شوند. برای درخواست ویزای همراه مدارکی از جمله ترجمه شناسنامه و عدم سوءپیشینه از سوی همراهان باید به طورجداگانه ارائه و ثبت شود. این نوشته توسط نویسندگان و مقاله نویسان مؤسسه MIE به رشته تحریر درآمده است و کپی برداری از آن خلاف قانون و اخلاق می باشد.

شرایط ویزای کار فنلاند و میزان حقوق در فنلاند

فنلاند یکی از شکوفا ترین اقتصادهای دنیا را تجربه می کند و از نظر درآمد سرانه و پایه حقوق یکی از برترین کشورهای اروپایی و جهان به شمار می آید. حتی با وجود شرایط خاص جهانی هم میزان متوسط دستمزد در فنلاند افزایش پیدا کرده و هر روز بیشتر از دیروز بوده است. در حال حاضر این متوسط دستمزد رقم قابل توجه ۳,۶۲۰ را نشان می دهد. در زیر نمودار این افزایش در دو ساله اخیر را مشاهده می فرمایید:

نمودار میزان حقوق در فنلاند

سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای کار فنلاند

✔️ با چه ویزاهای دیگری می توان اجازه کار در فنلاند را داشت؟

 ویزاهای دانشجویی، ویزاهای سرمایه گذاری و ویزای پیوست به خانواده از انواعی هستند که امکان استخدام شدن را به دارنده آن می دهند.

✔️ آیا دریافت اقامت فنلاند از طریق کار برای ایرانیان امکان پذیر است؟

دریافت ویزا و مهاجرت کاری به فنلاند برای ایرانیان از این جهت دشوارتر است که دریافت پیشنهاد شغلی از میان هزاران متقاضی از سراسر کشورهای دنیا از جمله خود اتحادیه اروپا سخت تر است.

✔️ بهترین راه دریافت اقامت فنلاند و کار در فنلاند چیست؟

ویزاهای تحصیلی شاید یکی از بهترین راه های ورود، کار و اقامت در فنلاند باشند. هم اکنون نیز مؤسسه MIE خدمات پذیرش و ویزای متقاضیان برای این کشور را ارائه می دهد.

سخن پایانی

ویزای کار فنلاند، هزینه زندگی در فنلاند و شرایط مهاجرت کاری به فنلاند در این مقاله بررسی و مطالعه شد. شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق کار یک شرط اساسی دارد و آن هم داشتن یک پیشنهاد رسمی از سوی یک کارفرمای مقیم فنلاند است. جدای از این، ویزای کار فنلاند یکی از ارزان ترین ویزاها از نظر هزینه در بین کل ویزاهای اروپایی است. با این حال جدال برای دریافت یک پیشنهاد شغلی میان متقاضیان این کشور از سراسر دنیا باعث می شود تا هر متقاضی نتواند از کارفرمای فنلاندی پیشنهاد شغلی دریافت کند. برای دور شدن از این رقابت و آزمودن شانس می توان از راه های دیگری مانند تحصیل ارزان وارد این کشور شد و همزمان از امکانات کاری هم بهره مند بود.
چنانچه هرگونه نکته و پرسشی در رابطه با مهاجرت به فنلاند مانده بود شما قادر خواهید بود تا با مشاوران و متخصصان مؤسسه MIE مشاوره رایگان داشته باشید. همچنین می توانید پرسش خود را در زیر همین بخش مطرح فرمایید و پاسخ آن را در همان قسمت به صورت رایگان دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *