شرایط اخذ ویزای کار فرانسه

ویزای کار فرانسه، شرایط  کار در کشور فرانسه و  مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای کشور فرانسه مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد.

 • مدارک مورد نیازاخذ ویزای کاری فرانسه کدامند؟
 • ویزای کاری فرانسه را چگونه بگیریم؟
 • ویزای کاری فرانسه چند نوع است؟
 • شرایط کار ایرانیان در فرانسه چگونه است؟
 • چگونه می توان از طریق مهارت و تخصص به اقامت کشور فرانسه دست پیدا کرد؟
 • حقوق مشاغل مختلف در فرانسه به چه صورت است؟

اگر قصد دارید از طریق کار اقامت کشور فرانسه را دریافت کنید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. مهم ترین و اساسی ترین نکات ویزای کار فرانسه در این مقاله از جهات مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار، یکی از راه های دریافت اقامت کشور فرانسه است. دریافت ویزای کار کشور فرانسه امری است بسیار مهم که فرد باید مراحل قانونی را طی کند. موسسه MIE در مورد مدارک مورد نیاز و شرایط ویزای کار کشور فرانسه اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما گذاشته است. شما عزیزان اگر قصد دارید در راستای ویزای کار اقدام نمایید، می توانید با مشاوران موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایید. در مورد روش های مهاجرت به فرانسه بر روی وبسایت اطلاعات کاملی گذاشته شده است تا شما عزیزان با بهترین و مناسب ترین روش های دریافت اقامت کشور فرانسه آشنا شده و از آن طریق اقدام کنید.

ویزای کار فرانسه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط کلی ویزای کار فرانسه

فرانسه کشور صنعتی و اقتصادی است که جمعیت آن در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی بیشتر است. توجه داشته باشید که درخواست کار به دلیل صنعتی بودن کشور فرانسه از طرف کشورهای مختلف خصوصا ایران زیاد است اما سیاست کشور فرانسه به این صورت است که به متقاضیان ویزای کار فرانسه را نمی دهد و قوانین کشور فرانسه به اشخاص خارجی اجازه کار به صورت آزاد نمی دهد. اما افراد می توانند به منظور فعالیت هایی مانند تحصیل یا معادلسازی وارد کشور فرانسه شوند و برای آنها به صورت پاره وقت امکان کار وجود دارد. در واقع دانشجویان بین المللی در کشور فرانسه در کنار تحصیل در یکی از دانشگاه ها می توانند برای کمک هزینه تحصیلی خود، به صورت پاره وقت در یکی از شرکت های خصوصی و نیمه دولتی مشغول به کار شوند.

نرخ-بیکاری-فرانسه

شرایط اخذ ویزای کار فرانسه

برای بررسی شرایط دریافت ویزای کار فرانسه، باید در ابتدا وضعیت کار در کشور فرانسه برای افراد خارجی را بررسی کنیم. فرانسه یکی از جذابترین مکان ها در جهان برای کار می باشد. این کشور از ثروتمندترین کشور های دنیا محسوب می شود. اگر شما یک شهروند اروپایی هستید، نیازی به اخذ ویزای کاری فرانسه نخواهید داشت. شهروندانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند باید مجوز کار در کشور فرانسه را داشته باشند. باید به این نکته توجه کنید که دارنده ویزای کاری فرانسه پس از ورود به خاک این کشور، اجازه ندارد ویزای خود را تغییر دهد. قوانین حاکم در حیطه کشور فرانسه با توجه به گذرنامه خدماتی یا دیپلماتیک و… متفاوت است. پاسپورت فرد متقاضی هم باید اعتبار کافی جهت اقامت در حوزه شنگن را داشته باشد.

ویزای درخواستی مختص اقامت بیشتر از ۹۰ روز، ویزای اقامت بلند مدت است. لازم به ذکر است ویزای کار کشور فرانسه که اقامت کوتاه مدت شنگن ۹۰ روز است و در هر دوره ۱۸۰ روز به عناوین مختلف: سفر و گردشگری، دیدار خانواده، دوره های آموزشی کوتاه مدت و مشارکت دریافت مجوز کار موقت (مانند مسابقات قهرمانی و… درخواست ویزای سفر صادر می شود. ویزای اقامت بلند مدت وقتی صادر می شود که مدت اقامت بیشتر از ۹۰ روز باشد. ویزای بلند مدت به یکی از دلایل، تحصیل، کار و پیوستن به خانواده می تواند صادر شود.

انواع ویزای کار فرانسه

مردم کشورهای عضو شنگن می توانند بدون اخذ ویزای کارفرانسه آزادانه به کار در فرانسه بپردازند. متقاضیان خارجی برای کار در مدت کمتر از ۹۰ روز نیاز به ویزای کار کوتاه مدت دارند. نکته مهم ویزای کار، اجازه کارفرما می باشد که تنها از طریق یک کارفرمای فرانسوی امکان دارد.

 • افرادی که پیشنهاد کاری دارند.

  یکی از نکات بسیار مهم در مورد ویزای کار فرانسه داشتن کارفرما یا جاب آفر باشد. افرادی که از طرف کار فرما پیشنهاد شغلی داشته باشند می توانند برای انواع ویزاهای کاری کشور فرانسه درخواست دهند و از طریق ویزای کار متخصصین وارد خاک فرانسه شوند.

 • افرادی که پیشنهاد کاری ندارند

  نوع دیگری از ویزای کار ویزای جستجوی کار می باشد برای افرادی که جاب آفر یا کارفرما ندارند و بعد از این که وارد محیط شوند باید کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

 • ویزای کوتاه مدت برای کار در فرانسه

  شما عزیزان می توانید فرم در خواست ویزای کار فرانسه را از داخل سایت سفارت دریافت کرده، سپس مطابق با چک لیست سفارت فرانسه، مدارک هویتی و تحصیلی خود را ارائه کنید.

 • ویزای بلند مدت

  برای دریافت ویزای بلند مدت فرانسه، در ابتدا چک لیست مربوط به این بخش را از سایت سفارت فرانسه دریافت کرده. سپس مطابق با موارد داخل چک لیست، مدارک خود را تهیه کنید. برای دریافت وقت سفارت فرانسه، شما عزیزان می بایست ۳ ماه قبل از سفر خود اقدام نمایید.

ویزای کار فرانسه

مشاغل موردنیاز برای کار در فرانسه

فرانسه از کشورهایی است که میزان بیکاری بالایی به نسبت جایگاه اقتصادی خود در اروپا را دارا می باشد. آگاهی به مشاغل مورد نیاز در فرانسه برای ورود به بازار کار این کشور حائز اهمیت است. عناوین شغلی مورد نیاز را در جدول ذیل را برای این نکته جمع آوری کرده ایم.

متخصص کنترل ارتباطات و اطلاعاتمهندس امور مالی حرفه ای
قانون گذار یا متخصص حقوقی مدیر فروش و خدمات حرفه ای بازاریابی
معلم ابتدایی و دبیرستانمهندس حرفه ای
پرستاریمتخصص بهداشت 
ماماییکارگری واجد شرایط در صنایع دستی
مدیر مالیدامپزشک

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار فرانسه

برای اخذ ویزای کار کشور فرانسه مدارکی نیاز است که متقاضیان باید به سفارت فرانسه در کشور خود تحویل دهند. این مدارک شامل:

پاسپورت معتبر که حداقل ۳ سال اعتبار دارد و در ده سال گذشته دریافت شده است.

کپی اولین صفحه شناسنامه

عکس دو قطعه پشت نویسی شده

گواهی اثبات تجربه ها و مهارت های کاری

رزومه شخصی

فرم تکمیل شده ویزای طولانی مدت

نامه سه ماه تمکن مالی برای اخذ ویزای کار فرانسه

فرم قرارداد کاری فرد متقاضی ویزای کار و کارفرمای فرانسوی

نشان دادن بیمه درمانی

مدارک تحصیلی

ارائه سند ثبت نام کسب و کار PAN

کپی ویزاهای اخیر شینگن

ضمانت نامه کارفرما مبنی برای ساپورت هزینه ها

سوالات متداول درباره ویزای کار فرانسه

✔️ آیا بدون پیشنهاد شغلی و داشتن جاب آفر می توان مهاجرت کاری به فرانسه داشت؟

اساسی ترین شرط برای ایرانیان در راستای مهاجرت کاری، داشتن جاب آفر هست. اما افراد می توانند از طریق ویزای تحصیلی وارد محیط شده و در نهایت می توان آن را به ویزای کاری تغییر داد.

✔️ آیا برای دریافت ویزای کار فرانسه مدرک زبان لازم است؟

بله افراد برای اخذ ویزای باید به زبان فرانسه تسلط داشته باشند.

✔️ شرایط لازم اخذ ویزای کاری کشور فرانسه چیست؟

داشتن حداقل مدرک لیسانس در رشته مورد نیاز، داشتن پیشنهاد شغلی، سابقه کاری مرتبط حداقل ۳ ساله، ارائه مدرک زبان فرانسه می باشد.

✔️ لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه کدامند؟

متخصصین بهداشت و درمان و دامپزشک، مهندسین صنعتی و حرفه ای، مدیریت و….

سخن پایانی

همواره اشخاص زیادی قصد دارند که برای ویزای کار فرانسه و همچنین مهاجرت کاری فرانسه اقدام نمایند. پروسه اخذ ویزای کاری فرانسه بسته به ملیت و رویه سفارت فرانسه از لحظه شروع اقدام حدود سه هفته تا چند ماه زمان بر است. افراد زیادی می خواهند که با کسب اطلاعات و آگاهی دقیق در مورد شرایط و مدارک جهت دریافت ویزای کار کشور فرانسه یا مهاجرت کاری و در نهایت دریافت اقامت فرانسه را داشته باشند.
بنابراین شما عزیزان می توانید برای رسیدن به این امر در رابطه با مهاجرت به فرانسه با موسسه MIE، تماس گرفته و از طریق مشاورین و کارشناسان متخصص در رابطه با شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید. کسانی که با اطلاعات کامل درباره شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار و یا مهاجرت به فرانسه اقدام می کنند می توانند موفق تر باشند و به نتیجه مطلوبی برسند. شما عزیزان اگر می خواهید دقیق ترین و جدیدترین اطلاعات را در مورد اخذ ویزای کاری فرانسه بدست آورید، پس از مطالعه این مقاله با موسسه MIE تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار کشور فرانسه شرایط خود را بررسی نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان مجرب موسسه به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *