بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به دانمارک

بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به دانمارک برای افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت در دانمارک را دارند می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد تا بتوانند با توجه به شرایط خود قوانین و راه های مهاجرت به کشور دانمارک را بررسی نمایند. برای اینکه بتوانید به دانمارک مهاجرت نمایید باید از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اقدام نمایید. در بین روش های گفته شده برای مهاجرت به دانمارک روش های تحصیل، کار و سرمایه گذاری می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت و اخذ اقامت باشد که اکثریت افراد می توانند اقدام نمایند. در این مقاله به بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به کشور دانمارک می پردازیم تا افراد متقاضی بتوانند با توجه به شرایط و موقعیت خود بهترین راه را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند. موسسه MIE در این مقاله شرایط و قوانین مهاجرت به دانمارک را به صورت کامل بررسی می نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان با کارشناسان استفاده کنید.

مهاجرت به دانمارک

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به دانمارک

برای مهاجرت به دانمارک باید از شرایط عمومی این کشور آگاهی داشته باشید تا بتوانید روش مناسبی را برای مهاجرت و اقامت خود انتخاب کنید. دانمارک کشوری است که در شمال اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن شهر زیبای کپنهاگ می باشد. زبان رسمی مردم دانمارک Danish یا همان دانمارکی می باشد اما زبان های گرینلندی، فارویی و آلمانی جز زبان هایی است که در این کشور رسمیت دارد. جمعیت کشور دانمارک طبق آمار اخیر در حدود ۵٫۸ میلیون نفر بوده است. جالب است که بدانید کشور دانمارک با وجود اینکه عضو شنگن و اتحادیه اروپا می باشد اما واحد پولی آن کرون دانمارک است و به منطقه یورو نپیوسته است. دانمارک جنوبی ترین کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد و جالب است که بدانید تنها کشور هم مرز آن آلمان است. همچنین بین دانمارک و سوئد پلی به نام پل اورسوند وجود دارد که سوئد را به دانمارک متصل می کند. کشور زیبای دانمارک از نظر پایین بودن اختلاف درآمد در بین مردم رتبه ۱ را به خود اختصاص داده است.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل یکی از روش های پر تقاضا در بین مهاجرین و دانشجویان می باشد که می توانند از این طریق اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت نمایند. افرادی که تجربه مهاجرت به کشور دانمارک را دارند می توانند به انتخاب بهترین مسیر برای افراد متقاضی کمک نمایند. تحصیل در دانمارک برای افراد ۷ تا ۱۶ سال اجباری می باشد و دانش آموزان می توانند در این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند. بهتر است که بدانید تحصیل در دانمارک تا پایه هفتم برای تمام افراد یکسان است اما در پایه های هشتم تا دهم می تواند در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و انگلیسی متفاوت باشد. تحصیل در کشور دانمارک و برای اتباع کشورهای اسکاندیناوی و همچنین شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان می باشد و برای اتباع کشورهای دیگر دارای هزینه خواهد بود که هزینه تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی شخص متقاضی می تواند از حدود ۶۰۰۰ یورو تا ۱۸۰۰۰ یورو متغیر باشد. تحصیل در دانمارک و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است و دانشجویان می توانند در این مقاطع به تحصیل بپردازند.

تحصیل در مقطع لیسانس

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند می توانند در بسیاری از رشته ها مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان با تحصیل در مقطع لیسانس این امکان را دارند تا حدودا ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته مشغول به کار شوند و بتوانند تنها بخش کوچکی از هزینه های خود را تامین نمایند. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانمارک در حدود ۶,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ یورو می باشد که البته میزان شهریه با توجه به رشته تحصیلی شخص متقاضی می تواند کمتر و یا بیشتر باشد. دانشجویان با تحصیل در این مقطع می توانند برای اعضا خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست اقامت نمایند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع فوق لیسانس به نسبت تحصیل در مقطع لیسانس و حتی دکترا از طرفداران بسیاری برخوردار است. دانشجویان با تحصیل در این مقطع می توانند حدودا ۲۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند که البته این میزان از کار تنها می تواند نیمی از هزینه ها را تامین کند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس هزینه ای در حدود ۱۲,۰۰۰ یورو تا ۱۸,۰۰۰ یورو خواهند داشت که این میزان از شهریه با توجه به رشته تحصیلی می تواند متغیر باشد. نکته بسیار مهم در مورد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانمارک این است که نظام آموزشی دانمارک همانند انگلستان است و دانشجویان می توانند مقطع فوق لیسانس را ۱ ساله به اتمام برسانند.

تحصیل در مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا ارائه رزومه قوی بسیار حائز اهمیت است. دانشجویانی که قصد دارند تا در مقطع دکترا به تحصیل مشغول شوند باید بتوانند رزومه قوی که شامل IELTS 7 به بالا، پروپوزال، مقالات داخلی و ISI می باشد را ارائه نمایند همچنین با تایید سوپروایزر می توانند در این مقطع مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در مقطع دکترا هزینه ای در حدود ۱۵,۰۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ یورو را خواهد داشت که البته دانشجویان می توانند در این مقطع بورسیه تحصیلی اخذ نمایند و هزینه های خود را به حداقل برسانند.

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

این روزها شرایط کار در دانمارک بسیار مورد توجه و استقبال متقاضیان مهاجرت به دانمارک می باشد. اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارند به طور قطع باید در این کشور به کار بپردازند تا بتوانند پروسه اقامت و تابعیت خود را دنبال کنند. اشخاصی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای کار در دانمارک باید از طرف یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشند تا با داشتن دعوت نامه کاری بتوانند برای ویزای کار دانمارک اقدام کنند. در مورد کار در دانمارک بهتر است بدانید که پروسه اخذ دعوت نامه از طرف یک کارفرما در دانمارک امری ساده و آسان نخواهد بود چرا که اگر فرد متقاضی موفق به یافتن کارفرما در این کشور شود باید مطابق با قوانین اول در کشور دانمارک و اتحادیه اروپا آگهی کار انجام شود و در صورتی که فرد متقاضی کار در این کشور یافت نشود، شخص کارفرما می تواند دعوت نامه معتبر خود را برای فرد متقاضی در خارج از دانمارک و اتحادیه اروپا ارسال نماید تا فرد بتواند ویزای کار خود را اخذ کند. مهمترین موضوعی که در قسمت کار در دانمارک باید به آن پرداخته شود و مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد مهاجرت پرستار به دانمارک و همچنین مهاجرت به دانمارک برای پزشکان می باشد. در مورد مهاجرت پرستار به دانمارک باید بدانید که پرستاران و پزشکانی که قصد مهاجرت و کار در دانمارک را دارند باید در ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادلسازی نمایند، سپس می توانند برای کار در این کشور اقدام کنند. تا زمانی که پرستاران و پزشکان موفق به معادلسازی مدرک تحصیلی خود نشده اند امکان کار در حوزه تخصص خود در این کشور را نخواهند داشت. نمودار ذیل نرخ بیکاری در دانمارک در چند سال اخیر را نشان می دهد.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک سرمایه گذاری در این کشور می باشد. برای سرمایه گذاری در دانمارک روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از روش های پر طرفدار آن ثبت شرکت در دانمارک می باشد که البته ثبت شرکت انواع مختلفی نیز خواهد داشت که افراد متقاضی باید قبل از اقدام قوانین و روش های ثبت شرکت در این کشور را بررسی نمایند. مطابق با اعلام بانک جهانی کشور دانمارک یکی از بهترین کشورها و امن ترین کشورها برای مهاجرت و سرمایه گذاری محسوب می شود و افراد متقاضی می توانند با امنیت بالا در این کشور اقدام به سرمایه گذاری و شروع بیزینس نمایند. میزان مالیات در دانمارک در حدود ۲۲ درصد می باشد اما با توجه به میزان سودآور بودن نوع بیزینس میزان مالیات می تواند متغیر باشد.

در مورد ثبت شرکت در دانمارک باید گفت که ثبت شرکت در این کشور به ۲ طریق امکان پذیر است یا به صورت آنلاین و یا به صورت کاغذی. افرادی که قصد ثبت شرکت در دانمارک را دارند باید بتوانند حسابرس نیز استخدام نمایند تا گزارشات سالیانه مالی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

انواع ثبت شرکت در دانمارک از قرار ذیل است:

شرکت سهامی عام SE

برای تاسیس شرکت سهامی عام میزان سرمایه بسیار حائز اهمیت است که در این نوع شرکت حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۲۰,۰۰۰ یورو می باشد که فرد متقاضی باید در حساب شرکت وارد نماید. همچنین آدرس رسمی شرکت و ملیت و محل شرکت باید کاملا مشخص باشد.

شرکت منافع اقتصادی اروپا EEIG

در این نوع شرکت افراد و شرکت های مختلف از سر تا سر دنیا می توانند به صورت مشارکتی کسب و کاری را راه اندازی و تاسیس نمایند. در صورتی که نشانی این شرکت در دانمارک باشد باید شرکت مورد نظر هم در دانمارک به ثبت برسد. جالب است که بدانید ثبت این نوع شرکت ها در دانمارک نیاز به سرمایه اولیه نخواهد داشت همچنین این نوع شرکت ها نیاز به حساب مالی جداگانه نیز ندارند و می توانند مطابق با قوانین کشور خود مالیات ها را پرداخت نمایند.

شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت های با مسئولیت محدود میزان سرمایه اولیه بسیار پایین است و میزان سرمایه اولیه در شرکت های با مسئولیت محدود در دانمارک در حدود ۱ کرون خواهد بود. این شرکت ها با هدف ایجاد و آغاز یک کسب و کار کوچک راه اندازی می شوند تا بتوانند به سرمایه قابل قبولی دست یابند. همچنین امکان اخذ وام در این نوع شرکت ها و برای افراد متقاضی وجود دارد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

همانطور که می دانید ۲ نوع سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در تمام دنیا وجود دارد. کشور دانمارک دارای سیستم خون می باشد و این بدین معناست که فرزندی که متولد می شود می تواند در ابتدا اقامت و تابعیت والدین خود را دریافت نماید. مطابق با قوانین اگر فرزندی از پدر و مادر دانمارکی در خاک کشور دانمارک و حتی خارج از خاک دانمارک متولد شود می تواند مطابق با تابعیت والدین، تابعیت دانمارکی را نیز اخذ کند همچنین اگر فرزندی از والدینی متولد شود که تنها یکی از والدین تابعیت دانمارک را دارا باشد فرزند می تواند به تبعیت از همان یک والد خود، تابعیت دانمارک را بدست آورد. نکته مهمی که در این قسمت باید به آن پرداخته شود این است که با وجودی که کشور دانمارک از سیستم خون تبعیت می کند اما سیستم خاک را نیز به صورت فرعی می پذیرد و این بدین معناست که اگر فرزندی از والدینی متولد شود که بدون تابعیت باشند و یا والدین فرزند معلوم نباشند طفل متولد شده می تواند تابعیت دانمارک را بدست آورد.

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک می تواند از طریق ازدواج با فرد تبعه ی این کشور باشد. اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از این طریق را دارید باید با فردی ازدواج نمایید که تابعیت دانمارک را دارا باشد در این صورت می توانید به تابعیت این کشور دست یابید اما نکته بسیار مهمی که برای تابعیت دانمارک از طریق ازدواج وجود دارد این است که قوانین اخذ تابعیت از این طریق باید اجرا شود تا فرد غیر تبعه بتواند به اقامت و تابعیت دست یابد. مهمترین قوانین این است که فرد تبعه در صورتی که قصد ازدواج با شخص غیر تبعه را دارد بتواند اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی ۲ نفر را تامین نماید. موضوع مهم دیگر این است که فرد غیر تبعه بتواند اثبات کند که ازدواج آنها صوری نبوده و قصد زندگی مشترک با یک دیگر را دارند در این صورت و با گذشت ۲ سال از ازدواج آنها فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دانمارک را نماید که در ابتدا اقامت موقت دانمارک و پس از آن اقامت دائم و تابعیت را می تواند به دست آورد.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

پناهندگی می تواند یکی دیگر از روش های مهاجرت به دانمارک می باشد که البته باید گفت روش مناسب و قانونی برای مهاجرت نخواهد بود. افرادی که پناهندگی را راهی برای مهاجرت خود و خانواده خویش انتخاب می نمایند باید بدانند که این روش می تواند برای فرد متقاضی و اعضا خانواده وی مشکلات بسیار را به وجود آورد که گاها این مشکلات می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد داشته باشد. افرادی که به صورت غیر قانونی و گاها از طریق قاچاقچیان انسان اقدام به مهاجرت به دانمارک می نمایند ممکن است با مشکلاتی از قبیل درگیری با قاچاقچیان، غرق شدن در دریا، برخورد با حیوانات درنده در جنگل ها و گاها درگیری با پلیس های مرزی مواجه شوند. با توجه به غیر قانونی بودن این روش موسسه MIE هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این روش را نیز راهی برای مهاجرت توصیه نمی نماید.

مهاجرت به دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک

از مهمترین مواردی که در بحث مهاجرت به دانمارک باید مورد بررسی قرار گیرد هزینه های زندگی در دانمارک می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارند باید از تمامی هزینه ی مهاجرت به کشور دانمارک شامل خورد و خوراک، مسکن و پوشاک اطلاع کامل و دقیق داشته باشند تا بتوانند با اطلاعات کامل از جزیی ترین هزینه های مهاجرت به دانمارک وارد این کشور شوند. این هزینه ها به شرح ذیل است:

مواردهزینه ها به کرونهزینه ها به یورو
رستوران ارزان قیمت۱۳۰۱۷٫۴۸
کاپوچینو۳۶٫۴۸۴٫۹۱
یک بطری آب معدنی۱۹٫۲۸۲٫۵۹
یک لیتر شیر۹٫۳۸۱٫۲۶
یک کیلوگرم برنج۱۴٫۶۶۱٫۹۷
۱۲ عدد تخم مرغ۲۵٫۸۷۳٫۴۸
یک کیلو گرم پنیر۸۱٫۱۷۱۰٫۹۲
یک کیلو گرم فیله مرغ۶۳٫۴۵۸٫۵۳
یک کیلو گرم گوشت گاو۹۲٫۹۵۱۲٫۵
یک کیلو گرم سیب۱۹٫۴۸۲٫۶۲
یک کیلو گرم موز۱۸٫۵۲٫۴۹
یک کیلو گرم پرتقال۱۹٫۷۸۲٫۶۶
یک کیلوگرم گوجه فرنگی۲۵٫۲۵۳٫۴
یک کیلو گرم سیب زمینی۱۲٫۷۱٫۷۱
یک کیلو گرم پیاز۱۰٫۴۱٫۴
بلیط یک طرفه حمل و نقل۲۴۳٫۲۳
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر۶۵۰۷٫۸۹۸۷۵٫۲۹
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در خارج از شهر۴۶۵۴٫۶۷۶۲۶٫۰۴
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر۱۱۸۳۹٫۸۷۱۵۹۲٫۴۲
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر۹۰۰۳٫۸۱۱۲۱۰٫۹۸
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر۳۶۹۱۰٫۷۱۴۹۶۴٫۳۶
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز۲۶۱۳۴٫۷۷۳۵۱۵٫۰۴

قوانین اخذ تابعیت دانمارک پس از مهاجرت

در بحث مهاجرت به دانمارک مهمترین موضوعی که در ابتدا ذهن هر فردی را به خود مشغول می کند شرایط و قوانین اقامت دانمارک و اخذ تابعیت دانمارک پس از مهاجرت می باشد. در این مورد باید گفت به هر روشی که اقدام به مهاجرت به کشور دانمارک می نمایید باید بتوانید در این کشور به کار مشغول شوید و یا حتی ایجاد بیزینس نمایید و در اصل با پرداخت مالیات این کشور می توانید برای خود و اعضا خانواده خویش درخواست اقامت دانمارک و سپس تابعیت این کشور را داشته باشید. با مهاجرت به دانمارک و اشتغال به کار در این کشور در صورتی که بتوانید به مدت ۵ سال به صورت تمام وقت مشغول به کار باشید و مالیات های خود را پرداخت کنید می توانید اقامت دانمارک را بدست آورید اما برای اخذ تابعیت یا اصطلاح دریافت پاسپورت نیاز است که از اقامت دائم فرد متقاضی ۲ الی ۳ سال گذشته باشد در این صورت می توان تابعیت کشور دانمارک را نیز بدست آورد. برای دریافت تابعیت این کشور چند نکته حائز اهمیت است یکی از این موارد نداشتن سابقه کیفری در دانمارک می باشد و دیگری اینکه فرد متقاضی تا حدودی به زبان دانمارکی و تاریخ این کشور آگاهی و اطلاع داشته باشد در این صورت تابعیت دانمارک به وی اعطا می شود.

سوالات متداول درباره مهاجرت به دانمارک

 ✔️ آیا با تحصیل در دانمارک می توان به اقامت و تابعیت این کشور دست یافت؟

خیر به صرف تحصیل نمی توان اقامت دانمارک را بدست آورد. باید پس از تحصیل مشغول به کار تمام وقت شد، در این صورت می توان به اقامت و تابعیت دست یافت.

✔️ آیا امکان اخذ ویزای کار دانمارک به راحتی فراهم است؟

خیر در صورتی که پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما در دانمارک نداشته باشید نمی توانید ویزای کار را اخذ کنید.

✔️ اخذ اقامت دانمارک پس از چند سال امکان پذیراست؟

با گذشت ۵ سال از اقامت و پرداخت مالیات در این کشور می توان به اقامت دائم دست یافت.

✔️ آیا تولد فرزند در دانمارک می تواند باعث اخذ اقامت و تابعیت گردد؟

خیر چرا که دانمارک از سیستم خون پیروی می کند و تولد فرزند در خاک کشور دانمارک منجر به اخذ اقامت و تابعیت نخواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله تمام شرایط و قوانین مهاجرت به دانمارک مورد بررسی قرار گرفت. در صورتی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارید باید در ابتدا بررسی نمایید که از کدام یک از روش ها امکان مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت را دارید سپس برای مهاجرت اقدام نمایید. در حال حاضر بهترین روش برای مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری می باشد که افراد متقاضی می توانند اقدام نمایند. در تمام این روش ها فرد متقاضی می تواند اعضا خانواده خود را نیز همراه داشته باشد. موسسه MIE این امکان را دارد تا شما را در امر مهاجرت به دانمارک یاری نماید. برای بررسی بیشتر شرایط خود می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ نیز مطرح کنید تا به سوالات شما توسط کارشناسان پاسخ داده شود.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *