بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند یکی از بهترین، پیشرفته ترین و زیباترین کشورهای جهان در اتحادیه اروپا است که هر سال مهاجرین بسیاری با روش های مختلف تحصیلی، کاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند. با توجه به جمعیت اندک این کشور، در مهاجرت به فنلاند این کشور به دنبال پذیرش افراد متخصص و دارای تحصیلات عالیه است. در صورتی که متقاضیان مهاجرت به فنلاند به زبان فنلاندی تسلط داشته باشند می توانند بدون پرداخت شهریه در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. مهاجرینی که وارد کشور فنلاند می شوند تجربه یک زندگی بسیار با کیفیت با استانداردهای سطح بالا را خواهند داشت. لذا ما در این مقاله تلاش می نماییم تا مهاجرت به فنلاند از طریق روش های ذکر شده را مورد بررسی و تحلیل علمی قرار دهیم. شما عزیزان با برقرای تماس مستقیم تلفنی با موسسه MIE می توانید از خدمات مشاوره ای رایگان این موسسه در رابطه با این موضوع و سایز امور مهاجرتی بهره مند گردید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند واقع در قسمت شمال اروپا از کشورهای حوزه اسکاندیناوی با مساحتی بیش از ۳۳۸ هزار کیلومتر مربع است که این مساحت آن را به هشتمین کشور بزرگ و پهناور اروپا تبدیل نموده است. شهر هلسینکی پایتخت این کشور است. فنلاند دارای دریاچه های بسیار بوده و دارای لقب هزار دریاچه است. مردمان فنلاند به زبان های سوئدی و فنلاندی تکلم می نمایند. تنظیم و تهیه تک تک بخش های مقاله مهاجرت به فنلاند توسط مشاورین و کارشناسان موسسه MIE انجام پذیرفته است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرع و قانون حرام می باشد. کشور سوئد، کشور نروژ و کشور روسیه دارای مرز مشترک با فنلاند است. کیفیت زندگی، کیفیت خدمات درمانی و پوشش های بیمه ای و رفاه اجتماعی در فنلاند در سطح بسیار بالایی قرار داشته و باعث افزایش علاقه مندی به این کشور در میان متقاضیان مهاجرت فنلاند از روش های مختلف شده است که در ادامه این روش ها بصورت کامل بررسی خواهند گردید.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

یکی از کاربردی ترین روش های مهاجرت به فنلاند روش تحصیلی است. فنلاند دارای یک نظام آموزشی بسیار عالی و فوق پیشرفته است که دروس در دانشگاه های این کشور به زبان های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی ارائه می گردند. مدت تحصیل، مدرک زبان و شهریه مورد نیاز جهت تحصیل در مقاطع مختلف در کشور فنلاند به زبان انگلیسی به شرح زیر است:

 • دوره کارشناسی:

  طول دوره ۳ الی ۴ سال

  مدرک آیلتس ۶

  هزینه تحصیل ۸الی ۱۰ هزار یورو

 • دوره کارشناسی ارشد :

  طول دوره ۱ الی ۲ سال

  مدرک آیلتس ۶٫۵

   هزینه تحصیل ۱۰ الی ۱۲ هزار دلار

 • دوره دکترا:

  طول دوره ۳ الی ۵ سال

  مدرک آیلتس ۷ به بالا

دانشجویان دارای مهارت زبان فنلاندی می توانند بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های فنلاند به تحصیل مشغول گردند. هر سال بورسیه هایی نیز از سوی دانشگاه ها و یا از سوی دولت در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. مدارس کشور فنلاند نیز پذیرای دانش آموزان بین المللی سراسر جهان می باشند. مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل خود به تنهایی باعث دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شود و این امر از طریق اشتغال به کار پس از تحصیل امکان‌پذیر می گردد.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

یافتن کار و اشتغال به کار در کشور فنلاند یکی دیگر از روش های مهاجرت به فنلاند می باشد. با توجه به پایین بودن جمعیت این کشور همیشه کشور فنلاند از افراد متخصص و دارای مهارت استقبال می نماید. اما متقاضیان باید بدانند که فنلاند هیچگونه ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار صادر نمی نماید و تنها فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های فنلاند می توانند با تمدید ویزای خود پس از فراغت از تحصیل به مدت شش ماه الی یک سال به جستجوی کار در این کشور بپردازند. غیر از مورد ذکر شده، مابقی متقاضیان مهاجرت به فنلاند از طریق کار باید از سوی کارفرمای فنلاندی پیشنهاد کاری دریافت نموده و با بستن قرارداد با وی به اشتغال به کار در فنلاند بپردازند. میانگین درآمد ماهیانه و میزان دستمزد در کشور فنلاند حدود ۳,۴۷۰ یورو در ماه است. در صورت یافتن کار در فنلاند متقاضیان مهاجرت فنلاند در ابتدا ویزای یک سال دریافت نموده و پس از چهار سال کار مداوم در فنلاند می توانند جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. نرخ بیکاری در فنلاند که از عوامل موثر بر کاریابی و کار در این کشور می باشد در نمودار زیر قابل مشاهده است:

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در فنلاند یکی از روش های مهاجرت به فنلاند است که اقامت و تابعیت این کشور را به همراه دارد، اما باید توجه نمود که تمامی روش های سرمایه گذاری دارای این مزیت نمی باشند. یکی از عواملی که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور شده است پایین بودن نرخ مصادره اموال در این کشور و در نتیجه بالا بودن سطح امنیت سرمایه گذاری است. نرخ مصادره اموال در کشور فنلاند طی سال های متمادی برابر با یک بوده است که در پایینترین سطح خود می باشد. افرادی که تمایلی به دریافت اقامت و تابعیت فنلاند را نداشته و تنها تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند در بخش املاک و بورس سرمایه گذاری نمایند، زیرا هر دو این روش ها آثار اقامتی و تابعیتی ندارند. اما متقاضیان مهاجرت فنلاند در صورت ثبت شرکت و در صورت موفقیت در این زمینه می توانند به اقامت فنلاند دست پیدا نمایند. جهت ثبت شرکت در کشور فنلاند متقاضیان باید یک طرح تجاری قوی و دارای سود و بازده موثر بر اقتصاد این کشور را ارائه نمایند.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

تولد به عنوان یکی از روش های مهاجرت به فنلاند شناخته می شود. کشورهای مختلف موجود در جهان از دو قاعده خاک و خون جهت اعطای تابعیت به افراد از طریق تولد پیروی می نمایند. قاعده ای که کشور فنلاند در این زمینه از آن پیروی می نماید قانون خون است و برای دریافت تابعیت این کشور شرایط موجود در زیر مورد نیاز می باشند:

یکی از والدین کودک، پدر یا مادر، دارای تابعیت فنلاندی باشد.

ازدواج والدین باید به صورت رسمی ثبت شده باشد.

در صورتی که پدر کودک دارای تابعیت فنلاندی باشد اما قبل از تولد کودک فوت نماید، در صورت رسمی بودن ازدواج، کودک متولد شده تابعیت فنلاند را اخذ خواهد نمود.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

از دیگر روش های موجود جهت مهاجرت به فنلاند ازدواج با یکی از اتباع فنلاندی است. شخصی که با شهروند فنلاندی ازدواج می نماید در صورت اثبات شرایط لازم می تواند به اقامت و بالطبع به تابعیت این کشور دست پیدا نماید. بر اساس قوانین موجود در فنلاند زوجین باید مدت زمان دو سال در یک خانه با یکدیگر زندگی کرده باشند. ذکر این نکته ضروری است که زوجین ممکن است از یک جنس نیز باشند. همچنین باید اثبات گردد که این ازدواج واقعی است و صوری نمی باشد. همچنین فرد دارای تابعیت فنلاند باید اشتغال به کار خود در این کشور و تمکن مالی جهت تامین هزینه ها را به اثبات برساند. در کل برای مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج شرایط زیر باید فراهم باشند:

داشتن تابعیت فنلاندی یکی از زوجین

رسمی بودن ازدواج

ساکن بودن شهروند فنلاندی در این کشور

مجرد بودن زوجین در هنگام ازدواج

ارائه تمامی مدارک هویتی

تکمیل تمامی فرم های مربوطه

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

یکی از روش ها برای مهاجرت به فنلاند روش پناهندگی است. لازم به ذکر است که موسسه MIE تحت هیچ شرایطی این روش را پیشنهاد نمی نماید و هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد. کشور فنلاند از اعضای کنوانسیون ژنو بوده و موظف است که از پناهجویان واقعی حمایت نماید. پناهجویان واقعی افرادی هستند که با توجه به مسائل قومیتی، مذهبی، سیاسی و یا فعالیت در گروه های مختلف اجتماعی با خطر مرگ در کشور خود روبرو می باشند. روش پناهندگی روشی بسیار پر ریسک و پر خطر است و با خطرات جانی و مالی بسیاری همراه است و اکثر پناهجویان در شرایط نامطلوبی در کمپ ها و اردوگاه های پناهندگان به سر می برند. پناهجویان در طی بررسی پرونده توسط مقامات مربوطه حق خروج از کشور فنلاند را ندارند. موسسه MIE پیشنهاد می نماید که با دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه ای این موسسه و تهیه راهنمای گام به گام اخذ اقامت با روش های قانونی مهاجرت آشنا شده و با آگاهی کامل قدم در این راه بردارید.

مهاجرت به فنلاند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

علاوه بر روش های ذکر شده روش دیگری برای مهاجرت فنلاند برای افراد موفق و هنرمندان وجود دارد. این روش در لیست آسانترین راه مهاجرت به فنلاند قرار دارد. برای مهاجرت از این طریق، متقاضی باید تحصیل خود در یک مرکز آموزش عالی را به اثبات برساند و نشان دهد که در کشور خود در زمینه های هنری دارای فعالیت بوده است. شرکت در مسابقات ورزشی، شرکت در فستیوال های هنری و همچنین داشتن جوایز متعدد می تواند شانس دریافت اقامت فنلاند از این طریق را افزایش دهد. از دیگر شرایط مهاجرت به فنلاند از این روش اثبات کسب درآمد از طریق فعالیت های ورزشی و هنری است. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر خدماتی در این زمینه در کشور فنلاند ارائه نمی گردد و متقاضیان می توانند این روش را در کشور اتریش مطالعه نموده و با توجه به شرایط خود ارزیابی نمایند.

مهاجرت به فنلاند و هزینه های زندگی در فنلاند

علاقه مندان به اقامت فنلاند و تجربه زندگی در فنلاند باید هزینه های مختلف مربوط به گذراندن زندگی در این کشور را بررسی نمایند. هزینه های مربوط به غذا، حمل و نقل، مسکن، پوشاک و غیره از مهمترین هزینه ها در این کشور می باشند. در جدول زیر می توانیم برخی از هزینه ها در کشور فنلاند را بررسی نماییم:

کالا – خدماتهزینه (یورو)
آب معدنی۱٫۶
شیر یک لیتری۰٫۹
یک قرص نان۱٫۸
برنج یک کیلو۱٫۷
تخم مرغ-۱۲ عدد۱٫۸
پنیر-یک کیلو۶
گوشت سفید-یک کیلو۹٫۴
گوشت قرمز-یک کیلو۱۳٫۳
سیب۲
موز۱٫۵
سیب زمینی۱٫۲۴
بلیط مترو۳
بنزین-یک لیتر۱٫۵
اجاره آپارتمان-مرکز شهر۸۰۰
اجاره آپارتمان-بیرون شهر۵۵۰

اخذ تابعیت فنلاند پس از مهاجرت

مهاجرت به فنلاند و دریافت اقامت دائم فنلاند همیشه دارای طرفداران بسیاری بوده است. ما روش های مختلف مهاجرت به این کشور را در بخش های مختلف مقاله بررسی نمودیم. آسانترین راه مهاجرت به فنلاند در حال حاضر روش تحصیلی است که با ریسک بسیار کمی همراه است. پس از اتمام تحصیلات فارغ التحصیلان می توانند یک سال در کشور فنلاند باقی مانده و به جستجوی کار بپردازند و یا یافتن شغل ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. پس از ۴ الی ۵ سال کار و زندگی در فنلاند شخص موفق به دریافت اقامت دائم فنلاند می شود. در مهاجرت کاری به فنلاند و سرمایه گذاری در این کشور، متقاضیان مهاجرت به فنلاند پس از ۵ سال به صورت دائم به اقامت فنلاند و پس از دو الی چهار سال از اقامت دائم به تابعیت آن دست پیدا می نمایند. با دریافت اقامت دائم افراد به یک زندگی ایده آل و بسیار با کیفیت با استانداردهای سطح بالا در یک کشور تاپ اروپایی دست پیدا می کنند.

سوالات متداول درباره مهاجرت به فنلاند

✔️ آیا دانشجویان کشورهای دیگر می توانند به تحصیل رایگان در فنلاند بپردازند؟

بله دانشجویان کشورهای دیگر در صورت تسلط به زبان فنلاندی می توانند بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های فنلاند تحصیل نمایند.

✔️ آیا خرید ملک در فنلاند باعث دریافت اقامت و تابعیت این کشور می شود؟

خیر خرید ملک در فنلاند باعث دریافت اقامت و تابعیت این کشور نمی شود.

✔️ میانگین درآمد و دستمزد ماهیانه در کشور فنلاند چقدر است؟

میانگین درآمد و دستمزد ماهیانه در کشور فنلاند ۳,۴۷۰ یورو است.

✔️ برای تحصیل دکترا در فنلاند چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

برای تحصیل دکترا در فنلاند مدرک زبان آیلتس ۷ مورد نیاز است.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به فنلاند

ما در این مقاله مهاجرت به فنلاند و روش های مختلف مهاجرت به این کشور زیبا را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم وجود رفاه اجتماعی بسیار سطح بالا و پایین بودن میزان جرم و جنایات در این کشور از عوامل جذاب برای مهاجرین به این کشور می باشند. سرمایه گذاری در بخش املاک و بورس آثار اقامتی به دنبال ندارد اما ثبت شرکت در فنلاند در صورت سود ده بودن و بازده اقتصادی می تواند برای فرد آثار اقامتی و تابعیتی به همراه داشته باشد. افرادی که با دریافت جاب آفر موفق به یافتن کار در فنلاند می شوند به عنوان متقاضیان مهاجرت به فنلاند پس از چهار سال می توانند به اقامت دائم فنلاند دست پیدا نمایند. امکان تحصیل در فنلاند نیز در تمامی مقاطع برای دانشجویان امکان‌پذیر می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کاملتر در رابطه با روش های مهاجرت به فنلاند و مهاجرت به سایر کشورها با کارشناسان موسسه MIE ارتباط برقرار نموده و با مطرح نمودن سوالات خود در بخش زیرین همین مقاله، هرچه سریعتر پاسخ خود را دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *