بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه و روش های اخذ اقامت این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از شرایط اقامت در فرانسه اطلاع دارید؟ هزینه مهاجرت به فرانسه چقدر است؟ در این مقاله پیرامون روش های مهاجرت به فرانسه خواهیم پرداخت و انواع روش هایی که می توانند به تابعیت فرانسه منجر شوند را بررسی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به این کشور و روش های جدید اخذ اقامت، می توانید به بخش رسانه وب سایت موسسه MIE مراجعه فرمایید و یا برای بررسی شرایط خود به صورت رایگان توسط تیم مشاوران ما، با شماره تماس های درج شده در این وبسایت تماس حاصل فرمایید. همچنین برای عزیزانی که در خارج از کشور حضور داشته باشند، امکان برقراری ارتباط از طریق فرم واتساپ و یا شماره تلفن های اروپا امکان پذیر خواهد بود.

مهاجرت به فرانسه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه یکی از پر تقاضا ترین مقصد های مهاجرت است. برای مهاجرت به این کشور روش های گوناگونی وجود دارد که در این مقاله به بحث و تبادل نظر در خصوص آن خواهیم پرداخت. در این مقاله به روش های اخذ اقامت فرانسه و همچنین اخذ تابعیت فرانسه پرداخته می شود. مهاجرت یک پروسه هزینه بر خواهد بود پس بنابراین هزینه مهاجرت به فرانسه برای هر شخص و استفاده از روش خاص امکان پذیر است که در این صورت هزینه های آن هم متفاوت خواهد بود. مهاجرت از طریق خودحمایتی، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت به فرانسه از طریق هنر و … روش هایی هستند که می توان تحت شرایط خاص از آن به عنوان یک روش مهاجرتی استفاده کرد اما نیاز به بررسی و تحقیق بیشتر وجود خواهد داشت. توصیه می کنیم همواره پس از انتخاب مسیر مهاجرت برای خود، حتما از نظرات مشاورین مهاجرت استفاده نمایید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل در فرانسه یکی از روش هایی است که اکثر اوقات می توان از آن به عنوان دروازه ورود برای مهاجرت به این کشور استفاده کرد. مهاجرت به فرانسه تحصیلی، در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است اما آنچه فرانسه را به یکی از مقاصد مهم برای مهاجرت تبدیل می کند، تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور است که به صورت رایگان خواهد بود. بنابراین برای تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه نیاز به مدرک زبان فرانسوی خواهد بود. خوشبختانه امکان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان امکان پذیر است که موسسه MIE به صورت انحصاری در این موضوع برای شما عزیزان امکان اقدام خواهد داشت. مهاجرت از طریق زبان در کالج های خصوصی فرانسه امکان پذیر است و هزینه ای در حدود ۷-۸ هزار یورو در بر خواهد داشت. پس از کسب مدرک زبان می توانید در دانشگاه های دولتی فرانسه پذیرش اخذ نمایید و به تحصیل در مقاطع مختلف مشغول شوید.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه به واسطه ویزای کار موضوع جذابی برای مهاجرت است. در این روش نیاز است که شخص متقاضی از سوی یک کارفرمای فرانسوی، پیشنهاد کار دریافت نماید. بنابراین با داشتن پیشنهاد رسمی از یک کارفرمای فرانسوی و تهیه مدارک دیگر مانند مدارک هویتی، سوابق تحصیلی و سوابق کاری، نامه عدم سوء پیشینه و … می توانید به سفارت فرانسه مراجعه نموده و در خواست ویزای کار داشته باشید.

نرخ-بیکاری-فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های مهاجرت را می توان روش سرمایه گذاری در املاک عنوان کرد اما مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک امکان پذیر نخواهد بود. در واقع شما امکان خرید ملک در فرانسه را خواهید داشت اما مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک امکان پذیر نخواهد بود و هیچ اقامتی به شخص سرمایه گذار تعلق نخواهد گرفت. شاید در این دسته بندی بتوان یکی از روش های خوب برای اخذ اقامت فرانسه را مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی عنوان کرد. خود حمایتی فرانسه نیازی به سرمایه گذاری کردن ندارد و تنها کافی است اثبات نمایید که از شرایط مالی خوبی برای زندگی در فرانسه برخوردار هستید. لازم به ذکر است که در این نوع اقامت، اجازه کار نخواهید داشت.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج در واقع یک روش برای مهاجرت نخواهد بود، اما در دسته بندی های صورت گرفته این روش هم یکی از روش های اخذ اقامت فرانسه است. شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج به این صورت خواهد بود که شخص متقاضی باید اثبات نماید که در رابطه ای واقعی است و در صورت ثبت ازدواج در مراجع قانونی، می تواند اقامت فرانسه را برای مدت ۳ سال به دست آورد. در صورت تداوم این ازدواج، پس از ۳ سال می تواند اقامت دائم و یا تابعیت فرانسه را درخواست داشته باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد امکان پذیر نخواهد بود. به این دلیل که کشور فرانسه برای اعطای تابعیت از طریق تولد از قانون خون پیروی می کند. بنابراین برای اعطای تابعیت فرانسه از طریق تولد نیاز است که شخص متولد شده از والدینی فرانسوی متولد شده باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روش های پر خطر مهاجرت است و اصولا افراد سودجو بر اساس کیس های غیر واقعی، متقاضیان مهاجرت را فریب می دهند. پناهنده به شخصی گفته می شود که اثبات نماید در کشور خودش به واسطه عقاید و افکار، دین و سیاست و … مورد اذیت و شکنجه قرار گرفته یا احتمال آن وجود داشته باشد که مورد شکنجه قرار گیرد. موسسه MIE در خصوص پناهندگی هیچ گونه خدماتی نخواهد داشت و هدف از نگارش این بخش اطلاع رسانی به شما عزیزان از خطرات پناهندگی می باشد.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه ی مهاجرت به فرانسه در کنار هزینه های زندگی می تواند بخش قابل توجهی از شرایط مهاجرت را تشکیل دهد. هزینه های مهاجرت بسته به هر شخص و هر روش متفاوت می باشد اما هزینه های زندگی در این کشور زیبا را در جدول زیر به نمایش خواهیم گذاشت.

مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا کاملا به سبک زندگی افراد و شهر و استان محل زندگی آنها بستگی دارد و به طور میانگین ۲۵۰۰ دلار کانادا در ماه می باشد. برای مثال، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند ونکوور و تورنتو نسبت به بقیه شهرها بالاتر است. در جدول زیر لیستی از هزینه زندگی در کانادا را مشاهده می کنید:

مواردمبلغ به یورور
غذا در رستوران معمولی۱۲
مک دونالد۸
نوشابه پپسی ۰٫۳۳ لیتر۲٫۷۷
آب معدنی ۰٫۳۳ لیتر۲٫۱۱
شیر یک لیتر۱٫۱۱
برنج یک کیلوگرم۱٫۸۳
تخم مرغ ۱۲ عدد۲٫۸۳
پنیر یک کیلوگرم۱۱٫۵۲
پرتقال یک کیلوگرم۲٫۴
موز یک کیلوگرم۱٫۷۴
فیله مرغ یک کیلوگرم۱۰٫۲۴
تاکسی یک کیلومتر۱٫۸
هزینه های انرژی مصرفی۱۹۷
باشگاه بدنسازی بزرگسال۳۴٫۶۸
اجاره آپارتمان تک خوابه مرکز شهر۷۲۲

اخذ تابعیت فرانسه پس از مهاجرت

اخذ تابعیت فرانسه برای آن دسته عزیزانی که به فکر مهاجرت به فرانسه هستند، بسیار مهم است. مزایا مهاجرت به فرانسه از یک سو و شرایط اقامت در فرانسه از سوی دیگر موضوع مهم انتخاب مسیر مهاجرت است. در روش هایی مانند خود حمایتی شخص متقاضی در صورتی که حداقل به مدت ۶ ماه در سال در کشور فرانسه زندگی کرده باشد، پس از ۵ سال تابعیت دریافت می کند و در صورت عدم حضور، پس از ۱۰ سال به اقامت دائم و تابعیت دست خواهد یافت. در صورتی که از طریق ویزای کار قصد اخذ تابعیت داشته باشید، پس از ۵ سال کار تمام وقت می توانید درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت فرانسه را داشته باشید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به فرانسه

✔️ آیا از طریق خرید ملک در فرانسه امکان اخذ اقامت است؟

از طریق خرید ملک در فرانسه امکان اخذ اقامت وجود ندارد.

✔️ بهترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور از طریق خود حمایتی است.

✔️ آیا نوع خاصی از ویزا برای مهاجرت هنرمندان وجود دارد؟

مهاجرت به فرانسه از طریق هنر امکان پذیر است.

✔️ آیا تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه امکان پذیر است؟

بله، برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و رایگان فرانسه امکان شرکت در دوره های زبان وجود دارد.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به فرانسه

در این مقاله متوجه شدیم روش های کاربردی برای اخذ اقامت فرانسه چند دسته می باشد. مهاجرت به فرانسه از طریق زبان یکی از روش های عالی برای دانشجویان و عزیزانی که در شرایط سنی ایده آل قرار دارند است. یکی دیگر از روش های عالی برای مهاجرت به این کشور، استفاده از روش خود حمایتی است که تنها کافی است از شرایط مالی خوبی برای اخذ اقامت برخوردار باشید و نیاز به سرمایه گذاری کردن نخواهد داشت. بنابراین روش هایی مانند خودحمایتی، تحصیل دوره زبان جزو روش هایی هستند که شرایط اقامت در فرانسه را مهیا می سازند. امید است در مقاله مهاجرت به فرانسه به پاسخ سوالات خود رسیده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *