بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به آلمان

بسیاری از افراد هستند که در فکر مهاجرت می باشند. از بین این همه تصمیمات برای مهاجرت، حداقل ۷۰ درصد آن ها شاید به کشور آلمان ختم شود. از این رو، این کشور که با جمعیت ۸۶ میلیونی در قلب اروپای مدرن واقع شده است، شاید مهد مهاجرت اروپا باشد. مهاجرت به آلمان چندی است که در بین متقاضیان مهاجرت مورد توجه قرار گرفته است. این کشور به علت پیشرفت در صنعت، اقتصاد و مدیریت بحران و همچنین اهمیت و ارزش دادن به انسان ها، مورد توجه قرار گرفته است. طبق تحلیل هایی که موسسه MIE در باب مهاجرت داشته است، مهاجرت به آلمان، شش راه دارد. این شش روش، شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد فرزند و پناهندگی می شود.

متقاضیان مهاجرت هر کدام بر اساس سلیقه و امکانات خود همچنین شرایط خود، دست به انتخاب این روش ها می زنند. از این رو، بررسی و تحلیل این روش ها توسط یک گروه حقوقی مثل موسسات معتبر مهاجرتی، بسیار مهم است. شخص برای این که بتواند شرایط مهاجرت خود را بررسی کند، باید به عواملی مثل سن، تحصیلات، سطح زبان، بودجه مالی و همچنین تمایل خود رجوع کند. اما به طور کلی، افراد شاید به صورت نا آگاهانه دست به انتخاب روش هایی نا مناسب مثل پناهندگی بزنند. موسسه ما به شما توصیه می کند که در ابتدا شرایط مهاجرتی خود را بسنجید و سپس تصمیم به انتخاب روش مهاجرت برای خود کنید.

موسسه MIE با داشتن بیش از ۱۵ سال تجربه درخشان در زمینه مهاجرت، در موضوع مهاجرت به آلمان برای شما این مقاله را تهیه کرده است. همانطور که می دانید، هر کشور شش روش مهاجرتی دارد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. اگر در خصوص مهاجرت به آلمان سوالاتی دارید، می توانید از مشاوره اولیه رایگان موسسه MIE استفاده کنید.

مهاجرت به آلمان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان را باید در ماهیت انتخاب روش جست و جو کرد. هر کدام از روش های مهاجرت به آلمان که پیش تر بدان پرداختیم، با توجه به شرایط متقاضی متفاوت است. شاید به یک خانواده، شرایط مهاجرت از طریق تحصیل توصیه شود و به خانواده یا فرد دیگر از طریق کار. اما به طور کلی، شرایط عمومی مهاجرت به آلمان به صورتی است که پذیرای بسیاری از متقاضیان می باشد.

اگر فردی هستید که دارای حرفه و سطح زبان بالا، چه انگلیسی و چه آلمانی هستید، می توانید یکی از گزینه های پیش رو را کشور آلمان انتخاب کنید. معمولا افرادی که جویای کار در کشوری هستند، کشور آلمان را به جهت پایین بودن نرخ بیکاری و پیشرفت روز افزون صنعت و اقتصاد انتخاب می کنند. موسسه MIE با داشتن تجربیات کافی در عرصه مهاجرت، می تواند تمام شرایط مهاجرت به آلمان را برای شما عزیزان، شرح دهد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

افرادی که قصد تحصیل ارزان قیمت یا رایگان در اروپا را دارند، می توانند کشور آلمان را در گزینه های انتخابی خود جای دهند. کشور آلمان از دیرباز مبتکر ارائه خدمات اجتماعی به افراد جامعه خود بوده است. حال این افراد بومی باشند یا خارجی، تفاوتی ندارد اما باید دارای اقامت قانونی باشند و بتوانند شرایط زندگی خود از لحاظ هزینه های مهاجرت به آلمان مدیریت کنند.

افراد می توانند با دارا بودن سطح زبان آلمانی در حد پیشرفته، در دانشگاه های دولتی کشور آلمان مشغول به تحصیل شوند و از تحصیل رایگان به زبان آلمانی در این کشور لذت ببرند. همچنین افراد می توانند در دانشگاه های خصوصی کشور آلمان به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند. این سبک از دانشگاه ها در کشور آلمان، دارای شهریه های دانشگاهی می باشد. معمولا شرایطی مثل سطح زبان، سن مناسب و داشتن تمکن مالی موجه، از جمله شرایط اصلی برای ورود به مقوله مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق کار روشی پرطرفدار می باشد. افرادی که دارای حرفه و تخصص خاصی هستند و یا از جمله افراد ماهری هستند که در کشور آلمان به آن ها به شدت نیاز است، می توانند با استفاده از راه های مهاجرت کاری به آلمان، اقدام به استخدام شدن و کار کردن در آلمان کنند. به طور کلی در کشور آلمان از دو راه می توان اقامت کاری این کشور را دریافت کرد.

در نخستین روش، مهاجرت کاری به آلمان نیاز به پیشنهاد کاری یا جاب آفر خواهد داشت. شخص با استفاده از سایت های کاریابی به صورت آنلاین یا حضوری می تواند شرایط خود را برای کارفرما ارسال کند و قرار داد کاری خود را با وی منعقد کند. از این راه شخص بدون نیاز به کاری خاص، می تواند اقامت کاری این کشور را دریافت کند.

 راه دوم آن است که از طریق ویزای جست و جوی کار وارد کشور آلمان شود و به مدت ۶ ماه که دولت مجوز آن را صادر کرده است، مشغول به جست و جوی کار شود. شرایطی مثل داشتن حداقل فوق دیپلم، سطح زبان در حد B1 آلمانی همچنین سابقه کار به مدت سه سال، از ملزومات این روش است.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان، انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها، روش سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری می تواند در خرید ملک، کارآفرینی و یا راه اندازی کسب و کاری موفق خلاصه شود. موسسه MIE در این خصوص به شما توضیحات لازم را ارائه می دهد. افراد با صرف خرید ملک در آلمان، اقامتی از طرف این کشور دریافت نخواهند کرد. چرا که این کشور به اندازه کافی تولید ناخالص ملی بالایی دارد و نیازی به تزریق پول از اتباع خارجی را ندارد.

  • بهترین روش

    بهترین روش برای سرمایه گذاری در آلمان از طریق کارآفرینی می باشد. این روش به شما اجازه می دهد تا کسب و کاری را در کشور آلمان شروع کنید و حداقل مبلغی را وارد صنعت و اقتصاد این کشور کنید. معمولا کارآفرینی ها در کشور آلمان در زمینه تولیدات می باشد. کشور آلمان، روش های شبه سرمایه گذاری یا سرمایه داری مثل خود حمایتی ندارد و برای سرمایه گذاری در آلمان بهتر است از روش کارآفرینی اقدام کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه هایی که به تازگی مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است، مهاجرت از روش ازدواج می باشد. افرادی که قصد قدم گذاشتن در این راه را دارند، باید به چند نکته توجه کنند. اول آن که شخصی که قصد ازدواج با وی را دارد، باید تابعیت کشور آلمان را داشته باشد. پس افرادی که پناهنده هستند یا همچنان در حال کار و دارای اقامت کاری می باشند، شاید گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق ازدواج در آلمان نباشند.

نکته بعدی این است که برای انجام امور اقامتی و مهاجرتی، بهتر است از کشور های ثالث مثل ترکیه و امارات یا ارمنستان اقدام شود. چرا که برای انجام امور مهاجرتی از طریق ازدواج، متقاضیان باید یک سری از امور اداری را انجام دهند تا بتوانند مزدوج شوند و شرایط ورود برای شخص خارجی فراهم شود. اما به طور کلی، این روش قابل اتکا نیست و نمی توان با استفاده از آن، برای مهاجرت برنامه ریزی کرد. چرا که همه، شرایط یافتن فردی آلمانی را ندارند.

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

معمولا مهمترین بخش برای مهاجرت، دانستن هزینه های آن است. هزینه هایی که برای مهاجرت در نظر گرفته شده است، در هر کدام از روش ها، به صورت منحصر به فرد است. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشند، بهتر است در ابتدا هزینه ها را بدانند. متوسط هزینه های زندگی در آلمان تقریبا حدود ۸۶۱ یورو در ماهانه  (۱۰۰۲ دلار) یا ۱۰,۳۳۲ یورو سالانه (۱۲,۰۲۴ دلار) می باشد. قیمت مواد غذایی، محل اقامت، لباس و سرگرمی، اساساً مطابق با میانگین اتحادیه اروپا است. اگر شما به صورت دانشجویی یا از طریق تحصیل وارد کشور آلمان شده اید، هزینه های زندگی کمتری خواهید داشت. چرا که سبک زندگی یک دانشجو، با افراد عادی در آلمان تفاوت دارد.

هزینه مهاجرت به آلمان نیز بسیار تاثیر گذار در روند زندگی شما در آلمان می باشد. شخصی که از طریق کارآفرینی وارد کشور آلمان شده است، قطعا سبک زندگی متفاوتی نسبت به شخصی که از طریق تحصیل مهاجرت کرده است، خواهد داشت. میانگین هزینه درج شده در بالا، به صورت کلی و بر اساس تخمین جهانی است.

قوانین اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت

اصلی ترین مسئله ای که برای هر تصمیم مهاجرت باید مطرح شود، این است که پس از ورود به آن کشور، چه آینده ای را در پیش دارید. این موضوع می تواند حتی کشور مورد نظر شما را برای مهاجرت تغییر دهد. به عنوان مثال، کشور های حاشیه خلیج فارس که آینده ای برای مهاجرین متصور نیستند، شاید گزینه های آخر برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور باشند. اما چه شرایطی برای تبدیل شدن به یک شهروند آلمانی لازم است؟ برای واجد شرایط بودن برای دریافت تابعیت کشور آلمان، شخص باید حداقل هشت سال در آلمان به طور قانونی زندگی کرده و اجازه اقامت مناسب را داشته باشد. این مقاله در خصوص مهاجرت به آلمان توسط گروه MIE نگارش شده و هر گونه کپی از آن غیر قانونی می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید پس از ورود خود به این کشور، حداقل به مدت ۸ سال اقامت قانونی از طریق کار یا سرمایه گذاری و یا ازدواج داشته باشند.

سوالات متداول درباره مهاجرت به آلمان

✔️ آیا مهاجرت به آلمان ساده است؟

افرادی که واجد شرایط مهاجرت به آلمان باشند و ملزماتی مثل سطح زبان مناسب، سن مناسب و تحصیلات مورد نیاز را داشته باشند، می توانند در این راه اقدام کنید.

✔️ آیا تحصیل رایگان در آلمان واقعی است؟

بله، افراد می توانند با استفاده از دانش زبان آلمانی، در دانشگاه های دولتی کشور آلمان مشغول به تحصیل شوند و از مزایای تحصیل رایگان در آلمان استفاده کنند.

✔️ آیا پناهندگی در آلمان روشی منطقی است؟

به صورت کلی پناهندگی، روشی است که توسط همه جهان قبح خاصی دارد و دولت تمام کشور ها از رخ دادن پناهندگی، جلوگیری می کنند. توصیه می شود که در خصوص مهاجرت به آلمان، در ابتدا شرایط خود را بررسی کنید و سپس تصمیم به انتخاب یک روش مهاجرت بگیرید.

✔️ آیا هزینه های زندگی در آلمان کم است؟

اگر شما در کشور آلمان، حتی یک شغل نیمه وقت غیر تخصصی داشته باشید، می توانید در این کشور زندگی خود را مدیریت کنید. اما شرط اصلی آن است که مشغول به کار در آلمان شوید.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، راه های قابل اتکا برای مهاجرت به کشور آلمان و همچنین هزینه های زندگی در آلمان در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. آلمان یکی از قدرتمند ترین کشور های اتحادیه اروپا است که در هر صنعتی در کشور های اروپایی حرف اول را می زند. اما آیا این برتری، باعث می شود که تمام مهاجرین دنیا بخواهند وارد آلمان شوند؟ آیا وسعت کشور آلمان به اندازه ای کافی است که همه مهاجران را در خود جای دهد؟ قطعا خیر. بسیاری از کشور های دیگر وجود دارد که شاید شناخته شده نباشند ولی شرایط مهاجر پذیری خیلی مناسبی داشته باشند. اگر در خصوص مهاجرت به آلمان و یا دیگر کشور های اروپایی سوالاتی دارید و نیاز به دریافت مشاوره را برای خود احساس می کنید، می توانید از مشاوره اولیه رایگان موسسه MIE استفاده کنید. همچنین در انتهای این بخش، از قسمت ثبت دیدگاه می توانید نظرات و سوالات خود را در خصوص مهاجرت به آلمان مطرح کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *