بررسی راه های مهاجرت به هلند

شرایط مهاجرت به هلند برای ایرانیان، مهاجرت به هلند از طریق کار، تابعیت هلند و زندگی در هلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کشور هلند با توجه به آب و هوایی که دارد برای مهاجرت بسیاری از مهاجرین را به خود جذب کرده است. ما در این مقاله قصد داریم که راحت ترین راه مهاجرت به هلند را مورد بحث قرار بدهیم. درباره مهاجرت به هلند بر روی سایت ما سوالات بسیاری پرسیده شده است.

 • شرایط مهاجرت به هلند برای ایرانیان به چه صورتی است؟
 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. شما همراهان عزیز می توانید برای اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید.


مهاجرت به هلند در ۴۵ ثانیه

 


شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با ​روش های مهاجرت به هلند

ویـدئــو

پـادکست

شرایط عمومی مهاجرت به هلند

کشور هلند با کشور های بلژیک و آلمان همسایه هست و در اروپای غربی واقع شده است. این کشور جزو پرجمعیت ترین کشور های عضو اتحادیه اروپا است. جمعیت این کشور حدود ۱۷ میلیون نفر می باشد. جمعیت مسلمانان در کشور هلند به ۱ میلیون نفر می رسد. پایتخت این کشور شهر آمستردام و یکی از مهمترین شهرهای این کشور شهر لاهه می باشد که تمامی سفارتخانه ها و وزارت خانه ها در این شهر مستقر شده اند.

برای مهاجرت به کشور هلند از ۶ طریق میتوان اقدام کرد؛ از طریق تحصیل، از طریق کار، از طریق سرمایه گذاری، از طریق ازدواج، از طریق تولد و از طریق پناهندگی. متقاضیان برای مهاجرت به کشور هلند باید شرایط ایده عالی داشته باشند برای مثال افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به هلند قصد اقدام دارند باید شرایط سنی خوب، نمره زبان ایده آل و همچنین مدرک تحصیلی با نمره بالا داشته باشند و کسانی که برای ویزای کار هلند گام برداشته اند، باید حتما در این کشور پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما داشته باشند تا بتوانند در این کشور کار کنند و اقامت دائم هلند را بگیرند. ما قصد داریم در این مقاله به تمامی این روش ها به طور تخصصی بپردازیم .

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

امروزه به دلیل سیستم تحصیلی قوی و فوق العاده کشور هلند خیلی از متقاضیان قصد اقدام به تحصیل در کشور هلند را دارند. یکی از راحت ترین راه مهاجرت به هلند از طریق ویزای تحصیلی می باشد. مهاجرت تحصیلی به هلند به دلیل هزینه های کم زندگی در هلند  و تحصیل یکی از جذاب ترین طریق مهاجرت برای دانشجویان به شمار می آید.

هزینه های تحصیل در کشور هلند برای تمامی مقاطع از ۷ تا ۲۰ هزار یورو متغییر می باشد. یکی از امتیازات مثبت مهاجرت تحصیلی به هلند به بورسیه هایی تعلق می گیرد که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است و حدود ۵ هزار یورو در سال برای متقاضیان می باشد.

 • تحصیل در مدارس هلند

  مهاجرت تحصیلی به هلند از طریق تحصیل در مدارس از سن ۵ سالگی تا سن ۱۸ سالگی قابل قبول می باشد. مدارس در کشور هلند به دو دسته رایگان و غیر رایگان تقسیم می شوند. مدارس رایگان، مدارس دولتی این کشور هستند که حتما نیاز به قیم در این کشور دارند و مدارس غیر رایگان مدارس خصوصی هستند که هزینه تحصیل در این مدارس از سالی ۱۰ هزار یورو به بالا می باشد.

 • تحصیل در مقطع لیسانس هلند

  مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع لیسانس برای دانشجویانی امکان پذیر می باشد که شرایط سنی حداقل ۱۸ و حداکثر ۲۷ سال داشته باشند و همچنین حداقل مدرک دیپلم و حداقل مدرک زبان ایلتس ۵.۵ داشته باشند. شهریه دانشگاه در این مقطع از سالی ۸ هزار یورو به بالا می باشد.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس هلند

  مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان تا سن ۳۸ سال امکان پذیر می باشد. برای پذیرش گرفتن در مقطع فوق لیسانس شما نیاز به مدرک لیسانس و مدرک زبان آیلتس ۶.۵ دارید. هزینه تحصیل در این مقطع حدود سالی ۱۰ تا ۲۰ هزار یورو می باشد.

 • تحصیل در مقطع دکتری هلند

  برای پذیرش در مقطع دکتری شما نیاز به استاد راهنما در این کشور دارید. برای تحصیل در مقطع دکتری در این کشور شما باید رزومه خیلی قوی ارائه دهید برای مثال حداقل آیلتس ۷ و مدرک کارشناسی ارشد با نمره بالا مورد قبول واقع می شود.

برای تحصیل در کشور هلند در مقطع لیسانس،فوق لیسانس و دکتری شما نیاز دارید هزینه یک سال زندگی خودتان را در حساب بانکی داشته باشید. ۳ تا از برترین دانشگاه های کشور هلند عبارتند از:

نامجایگاه کشوریجایگاه جهانی
delft university of technology۱۵۲
university of Amsterdam  ۲۵۷
Eindhoven university of technology۳۹۹

مهاجرت به هلند از طریق کار

همانطور که در قبل هم اشاره شد، کار در هلند نیاز به پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما یا شرکت های ثبت شده در این کشور را دارد. کارفرما در بدو امر نمی تواند به فرد خارجی پیشنهاد شغلی بدهد برای اخذ پیشنهاد شغلی ابتدا کارفرما می بایست به مدت زمان ۲ الی ۳ ماه کار را آگهی کند. اگر تا ۳ ماه متقاضی مناسبی برای کار در کشور هلند یافت نشد، کارفرما به همان مدت ۳ ماه این کار را در کل اتحادیه اروپا آگهی می کند. اگر باز هم فرد مناسبی برای استخدام پیدا نشد کار را می تواند به افراد خارجی پیشنهاد دهد. نرخ بیکاری در کشور هلند ۳.۷۶ درصد می باشد که این نرخ به این معناست که از هر ۱۰۰ نفر در کشور هلند ۴ نفر بیکار وجود دارد که این رقم می تواند از افراد بازنشسته یا دانشجویان باشد. لازم به ذکر می باشد که بعد از ۵ سال کار در هلند و مالیات پرداخت کردن، به اقامت دائم هلند می رسید.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ تابعیت هلند می تواند از طریق سررمایه گذاری در این کشور باشد. سرمایه گذاری در هلند می تواند از روش های خرید ملک، ثبت شرکت و استارت آپ باشد. ایرانیان با خرید ملک در کشور هلند نمی توانند اقامت هلند را اخذ کنند. برای ثبت شرکت در هلند شما در قدم اول باید بیزینس پلن یا طرح توجیح تجاری داشته باشید. برای ثبت شرکت در کشور هلند نیاز هست سرمایه حداقل ۱,۲۵۰,۰۰ یورو مد نظر متقاضی باشد. با ثبت شرکت در هلند بعد از ۵ سال مالیات پرداخت کردن، متقاضی به اقامت دائم هلند می رسد. برای اخذ اقامت هلند از طریق استارت اپ باز هم نیاز به بیزینس پلن یا طرحی نو و خلاقانه دارید. اگر طرح شما توسط دولت این کشور مورد قبول واقع شود شما می توانید با کمک شخصی که اقامت هلند را دارد طرح خود را راه اندازی کنید. بعد از آن، شما اقامت ۱ ساله این کشور را دارید و بعد از هر سال تمدید کردن این اقامت در سال پنجم به اقامت دائم هلند می رسید.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به هلند از طریق ازدواج با افرادی هست که تابعیت هلند را دارند. برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج متقاضی باید ثابت کند که این ازدواج صوری نیست و مدارک برای اثبات این رابطه وجود داشته باشد. باید اثبات کنید که حداقل ۲ سال از آشنایی دو متقاضی بگذرد حال اثبات این آشنایی می تواند از طریق نشان دادن مدارکی مثل عکس، چت، رفت و آمد های خانوادگی و یا اسنادی در خصوص مسافرت باشد. بعد از اثبات این رابطه متقاضی ویزای ۹۰ روز اخذ می کند و می تواند وارد کشور هلند شود و ازدواج خود را رسمی کند. متقاضی با توجه به مهاجرت از طریق ازدواج بعد از ۳ سال می تواند تابعیت هلند را داشته باشد.

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد نوزاد در بیشتر کشورها با توجه به قوانینی که وصف شده، منجر به اخذ اقامت دائم و حتی در بعضی کشور ها پاسپورت برای فرد متولد شده خواهد داشت. طبق قوانین، کلیه کشور ها از ۲ طریق قانون خاک و قانون خون به متولدین خود اقامت می دهند. در اکثر کشور ها قانون خون کاربرد زیادی دارد یعنی نوزاد متولد شده باید از طرف پدر یا مادر وابستگی خونی داشته باشد. برای مثال یعنی مادر یا پدر باید تبعه هلندی باشند. کشور هلند جزء کشور های با قانون خون می باشد. قانون دیگری تحت عنوان قانون خان وجود دارد که شخص با به دنیا آوردن فرزند در خاک این کشور ها می تواند اقامت کشور را برای خود و فرزند داشته باشد.

در این قسمت از مقاله که به واسطه مشاورین و کارشناسان موسسه mie اتریش نوشته است، متوجه راحت ترین راه مهاجرت مهاجرت به هلند شدیم. لازم به ذکر است که هر گونه حق انتشار و کپی را مورد منع قانونی و شرعی قرار داده ایم.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

یکی از راه هایی که مهاجران را به هلند می رساند و به اصطلاح یکی از از راه های مهاجرت به هلند به شمار می آيد، پناهندگی در این کشور است. همانطور که می دانید یکی از منفور ترین و پر خطر ترین راه های مهاجرت به هلند، پناهندگی در این کشور است. چرا که در حقوق بین الملل و حقوق بشر، پناهنده به کسی گفته می شود که در کشور خود مورد آزار و اذیت شدید قرار گرفته است و به دلیل مسائل دینی، سیاسی، نژادی و غیره جانش در کشور خود به خطر افتاده است. بنابراین کشورها مجبورند برای حفاظت از جان وی و خانواده اش او را به عنوان پناهجو بپذیرند و برای او شرایط زندگی مناسبی را ایجاد سازند. در این بخش از مقاله که در حال مطالعه آن هستید مشاورین ارشد موسسه mie اتریش قصد دارند تا هر آنچه درباره خطرات مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی است را به شما عزیزان گوش زد نماید.

مهاجرت به هلند و هزینه های زندگی در هلند

یکی از مهم ترین موضوعاتی که مهاجران قبل از مهاجرت به هلند می بایست به آن توجه نمایند، هزینه های زندگی در این کشور است. به طور کلی زندگی در هلند برای افراد خارجی هزینه های متفاوتی را خواهد داشت. چرا که متقاضیان در ابتدا می بایست تمام شرایط زندگی را از نو برای خود فراهم آورند. هزینه های زندگی در هلند بسته به نوع شهری که در آن سکونت دارند و همچنین شرایط زندگی که متقاضی برای خود ایجاب می نماید، می تواند متفاوت باشد. اما لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در هلند به طور نرمال میانگین ماهانه بین ۷۰۰ یورو الی ۱,۱۰۰ یورو برای ۱ نفر است که به نسبت دیگر کشور های اروپایی، هلند کشوری ارزان به شمار آید. این هزینه های برای افرادی که از راه های مختلف برای مهاجرت به هلند اقدام می نمایند می تواند با کمی تغییر یکسان باشد. در این قسمت می خواهیم هزینه های زندگی در هلند را به صورت جزئی بررسی نماییم:

مواردمبلغ (یورو)مواردمبلغ (یورو)
 آپارتمان با ۱ اتاق مرکز شهر۱,۰۵۰۱ وعده غذا در رستوران۱۵
 آپارتمان با ۳ اتاق مرکز شهر۱,۷۰۰۳ وعده غذا دو نفره در رستوران۶۰
آپارتمان با ۱ اتاق خارج از مرکز شهر۸۳۰۱ دقیقه مکالمه با تلفن همراه۰٫۱۴
آپارتمان با ۳ اتاق خارج از مرکز شهر۱۲۷۰بسته اینترنت ماهیانه۳۷
۱ کیلو گرم برنج۱٫۸۰۱ لیتر گازوئیل۱٫۶۰
۱ کیلو گرم پرتقال۱٫۵۳بلیط تک مسیر مترو۳
۱ کیلو گرم سیب۲٫۲۰بلیط ماهانه مترو۸۱
۱۲  عدد تخم مرغ۲٫۳۰تیشرت تابستانی۳۵

اخذ تابعیت هلند پس از مهاجرت

متقاضیانی که مهاجرت به هلند را جزء برنامه خود قرار می دهند، در ابتدای امر می بایست با یکی از ۶ روش مهاجرتی به هلند برسند. بنابراین می توان گفت که متقاضیان از هر طریقی که به هلند می رسند به طور متفاوتی اقامت دائم و تابعیت خود را بدست می آورند. به طور مثال متقاضیانی که با ویزای کار در هلند حضور دارند پس از ۵ سال کار مداوم می توانند درخواست اقامت دائم نمایند و پس از ۲ الی ۳ سال تابعیت این کشور را بدست آورند. همچنین متقاضیانی که مهاجرت تحصیلی به هلند را انتخاب کرده اند پس از تحصیل خود در صورت ورود به بازار کار یا اقدام به سرمایه گذاری می توانند اقامت دائم این کشور و در نهایت تابعیت را بدست آورند.

نتیجه ای که می توان در این پروسه گرفت این است که هلند یکی از کشورهای مهاجر پذیر اروپایی است و مهاجرت به هلند می تواند در نهایت به اقامت و تابعیت این کشور ختم شود. مقاله ای که در پیش رو مشغول به مطالعه آن هستید، هر آنچه در باب مهاجرت به هلند است را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

سوالات متداول درباره مهاجرت به هلند

✔️ راحت ترین راه مهاجرت به هلند برای ایرانیان چیست؟

در بین راه ها و روش های مهاجرت به هلند می توان مهاجرت تحصیلی به هلند را یکی از راحت ترین راه ها نام برد.

✔️ آیا با مهاجرت به هلند می توان اقامت دائم هلند را بدست آورد؟

بله، از آنجا که هلند یکی از کشورهای مهاجر پذیر در اروپا به شمار می آيد متقاضیان امکان اخذ اقامت و تابعیت هلند را خواهند داشت.

✔️ ویزای کار هلند برای ایرانیان چه شرایطی دارد؟

افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار هلند هستند در ابتدای امر می بایست دعوتنامه رسمی از کارفرما در هلند را در اختیار داشته باشند.

✔️ آیا مهاجرت تحصیلی به هلند شرایط خاصی برای متقاضیان دارد؟

بله، دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را دارند می بایست شرایط سنی مناسب و همچنین مدرک زبان با نمره مناسب مقطع تحصیلی خود را داشته باشند.

سخن پایانی در خصوص بررسی راه های مهاجرت به هلند

مقاله ای که مطالعه نمودید در مورد مهاجرت به هلند و راه های مهاجرت به این کشور نگارش شده بود. بنابراین دریافتیم که مهاجرت به هلند برای متقاضیانی که به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای درجه ۱ اروپایی هستند می تواند گزینه مناسب و درستی باشد. همچنین دریافتیم که راحت ترین راه مهاجرت به هلند می تواند گزینه تحصیل در هلند باشد. چرا که در این مسیر متقاضیان در سریع ترین حالت ممکن و با حداقل سرمایه می توانند خود را به کشور سرسبز هلند برسانند. افراد می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود، درخواست اقامت کاری و پس از آن درخواست اقامت هلند و تابعیت هلند نمایند.
دوستان و همراهان عزیز موسسه MIE به جهت کسب اطلاعات تخصصی تر در مورد مهاجرت به هلند و اقامت دائم هلند این امکان برای شما عزیزان به وجود آمده است که بتوانید با مشاورین ما در سراسر دنیا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی کمک بگیرید. همچنین برای اینکه بتوانید پاسخ سوالات خود را در کم ترین زمان ممکن بدست آورید، می توانید سوالات خودتان را در قسمت دیدگاه سایت بنویسید تا مشاورین ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *