بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند به عنوان یک گزینه مناسب و بسیار عالی جهت دریافت اقامت و تابعیت یک کشور خارجی است و هر سال در میان متقاضیان بین المللی دارای علاقه مندان فراوانی می باشد. با توجه به این که زبان رسمی مردمان این کشور زبان انگلیسی است و با توجه به همسایگی با کشور استرالیا، نیوزلند دارای طبیعتی بسیار بکر و زیبا است. در کنار داشتن یک اقتصاد قدرتمند و پیشرفته، نیوزلند را به گزینه طلایی جهت مهاجرت تبدیل نموده است. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به نیوزلند وجود دارد که ما در این مقاله تمامی آن ها را به دقت مورد بررسی علمی قرار خواهیم داد. داشتن مدرک زبان و داشتن مدرک تحصیلات عالی می توانند نقش اساسی در زمینه امتیازبندی مهاجرت به نیوزلند داشته باشند. موسسه MIE با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و امور بین الملل آماده هر گونه خدمات رسانی در زمینه مهاجرت به نیوزلند، اعزام نیروی کار به نیوزلند و امتیازبندی مهاجرت به نیوزلند به شما عزیزان بوده و متقاضیان گرامی جهت هرگونه اطلاعات کامل تر می توانند با موسسه ما ارتباط برقرار نمایند.

مهاجرت به نیوزلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به نیوزلند

کشور نیوزلند واقع در قسمت جنوبی اقیانوس آرام و در همسایگی کشور استرالیا قرار دارد، اما این کشور با سایر کشورها دارای فاصله بسیاری است. نیوزلند کشوری جزیره ای متشکل از جزایر شمالی و جنوبی و چندین جزیره کوچک دیگر است. آب و هوای کشور نیوزلند که می تواند از عوامل موثر بر مهاجرت به نیوزلند باشد معتدل بوده و دارای هر چهار فصل سال است. نگارش مقاله موجود توسط تیم حرفه ای موسسه MIE انجام شده است و کپی و رونوشت از متن بدون ذکر منبع از نظر قانونی حرام است. شرایط اقتصادی این کشور نیز که یک اقتصاد توسعه یافته و مطلوب است از دیگر عوامل موثر و جذاب برای متقاضیان مهاجرت به نیوزلند است. روش های مختلف کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، پناهندگی, ازدواج و تولد از راه های رایج مهاجرتی به این کشور بوده و علاوه بر موارد ذکر شده روشی تحت عنوان مهاجرت هنرمندان و افراد موفق نیز وجود دارد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

یکی از روش های بسیار محبوب در مهاجرت به نیوزلند، روش تحصیلی است. این کشور دارای دانشگاه های بسیار معتبر با رتبه جهانی سطح بالا است که باعث جذب دانشجویان بین المللی می شوند. علاقه مندان به مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل باید دارای معدل بالا بوده و برای مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکترا دارای مدرک زبان آیلتس به ترتیب با نمرات ۶، ۶٫۵ و ۷ باشند. در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هزینه تحصیل در نیوزلند حدود ۱۰ الی ۳۰ هزار دلار است. دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های نیوزلند در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دشوار است و برای مقطع دکترا دانشجویان باید دارای معدل ۱۷ به بالا، آیلتس ۷، مقاله و یا کتاب چاپ شده، توصیه نامه و انگیزه نامه قوی باشند. مهاجرت به نیوزلند بدون مدرک زبان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر می باشد. برخی از  بهترین دانشگاه های نیوزلند در زیر قابل مشاهده می باشند:

دانشگاهرتبه در جهان
دانشگاه آکلند۱۹۸
دانشگاه مسی۴۹۸
دانشگاه اتاگو۵۰۳
دانشگاه کانتربری۵۵۳
دانشگاه ویکتوریا ولینگتن۶۲۷
دانشگاه وایکاتو۶۹۶

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

از آنجایی که کشور نیوزلند یک کشور مهاجرپذیر می باشد و کیفیت زندگی و همچنین رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالا است، متقاضیان مهاجرت به نیوزلند از طریق کار در این کشور بسیار زیاد می باشند. کشور نیوزلند همیشه از افراد دارای تخصص و مهارت جهت اشتغال به کار استقبال می نماید و افراد علاقه مند به کار در نیوزلند از طریق دریافت پیشنهاد کاری و یا موفقیت در سیستم امتیاز بندی می توانند ویزای کاری نیوزلند را دریافت نمایند. در مورد اول، متقاضی مهاجرت به نیوزلند باید بتواند از جانب یک کارفرمای نیوزلندی جاب آفر دریافت نماید، البته باید توجه داشت که اولویت کار در نیوزلند با شهروندان این کشور است. در دومین روش، شرایط سن، سابقه کاری، مدرک زبان و مدرک دانشگاهی متقاضی در یک سیستم امتیاز بندی قرار گرفته و با دریافت امتیاز لازم شخص می تواند وارد خاک نیوزلند شده و خود به جستجوی کار در این کشور بپردازد. حداقل امتیاز لازم جهت موفقیت در این روش امتیاز ۱۴۰ بوده و حداکثر سن متقاضی ۵۵ سال است. نرخ بیکاری که عاملی بسیار موثر بر کاریابی متقاضیان مهاجرت و اعزام نیروی کار به نیوزلند است در این کشور در سطح پایینی قرار دارد که در نمودار زیر مشاهده می گردد:

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به نیوزلند که با توجه به شرایط عالی اقتصادی در آن بسیار پرطرفدار بوده و دارای متقاضیان بسیار است، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاران خارجی برای استفاده از این روش باید یک طرح تجاری مناسب ارائه نموده و مبلغی حدود ۱۰۰ هزار دلار در کشور نیوزلند سرمایه گذاری نمایند. در این نوع سرمایه گذاری متقاضیان مهاجرت به نیوزلند در ابتدا یک اقامت سه سال دریافت می نماید. در سال اول متقاضی باید اقدام به سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار خود نموده و در طی دو سال بعد نشان دهد و اثبات نماید که کسب و کار وی دارای تاثیرات مثبتی بر اقتصاد نیوزلند بوده و برای این کشور سودمند است. در صورت تایید دولت، اقامت سه ساله دیگری نیز به وی اعطا می گردد. ویزای سرمایه گذاری در نیوزلند بر اساس سیستم امتیاز بندی نیز می باشد و مواردی چون سن، میزان سرمایه، مدرک زبان، مدرک تحصیلی، میزان تجربه و محل راه اندازی بیزنس در آن مورد توجه قرار می گیرد. برای دریافت اقامت دائم نیوزلند و زندگی در نیوزلند افراد باید موفق به کسب امتیاز ۱۲۰ شوند. مهاجرت به نیوزلند از طریق خرید ملک امکانپذیر نبوده و خرید خانه در این کشور هیچگونه آثار اقامتی و تابعیتی ندارد.

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد به عنوان یکی دیگر از راه های مهاجرت به نیوزلند شناخته می شود. اکثر کشورهای جهان از دو قانون خاک و خون جهت اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نمایند. در قانون خاک کودک متولد شده بدون توجه به تابعیت والدین خود، تابعیت کشور محل تولد را دریافت می نماید و در قانون خون در صورتی کودک متولد شده تابعیت کشور مورد نظر را دریافت می نماید که یکی از والدین یا هر دوی آنها تابعه آن کشور باشند. کشور نیوزلند در گذشته در این زمینه از قانون خاک پیروی می نمود اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده و اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در این کشور بر اساس قانون خون انجام می شود. علاقه مندان دریافت تابعیت و اقامت از طریق تولد بهتر است در این زمینه از مشاوره و تجربیات وکلای معتبر مهاجرتی استفاده نمایند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج نیوزلند

یکی از راه های آسان مهاجرت به نیوزلند و دریافت اقامت دائم نیوزلند، ازدواج است. برای زندگی در نیوزلند از این طریق متقاضی اصلی باید اثبات نماید که این ازدواج جعلی نبوده و کاملاً واقعی می باشد. برای اثبات این امر باید مشخص گردد که زوجین هر دو در یک خانه زندگی می نمایند و باید سند ازدواج خود را ارئه نمایند. همچنین داشتن عکس مراسم عروسی، داشتن حساب مشترک و یا اجاره نامه از دیگر عوامل جهت اثبات حقیقی بودن ازدواج می باشند. در صورت تایید مقامات مربوطه متقاضی مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج در ابتدا یک ویزای یک سال دریافت می نماید که برای دو سال دیگر نیز قابل تمدید است. در صورت تداوم ازدواج، پس از سه سال فرد موفق به دریافت اقامت دائم و سه سال پس از اقامت دائم موفق به دریافت تابعیت نیوزلندی می شود. در کل شش سال پس از ازدواج متقاضی می تواند شهروندی نیوزلند را دریافت نماید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از راه های مهاجرت به نیوزلند است که موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی نماید و تنها اطلاعاتی را جهت بالا بردن آگاهی در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهد. در روش پناهندگی شرایط بسیار مبهم بوده و این روش دارای ریسک مالی و ریسک جانی بسیاری است. در بیشتر موارد افرادی که فاقد تحصیلات، توانایی مالی و یا رفاه اجتماعی می باشند، اقدام به روش پناهندگی می نمایند. در این روش فرد توانایی بازگشت به کشور خود را نخواهد داشت و باید متحمل شرایط بسیار سختی گردد و این که توسط کشور مربوطه پذیرفته شود و یا خیر هیچ تضمینی ندارد.

مهاجرت به نیوزلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

کشور نیوزلند برای افراد موفق و هنرمند دارای برنامه ای جهت مهاجرت به نیوزلند می باشد که هدف این برنامه در واقع جذب افراد نخبه و موفق به این کشور است. ویزای اعطایی به این افراد به عنوان TALENT VISA شناخته می شود و به افراد دارای هنر و استعداد خاص اعطا می گردد. افراد دریافت کننده این نوع ویزا باید در نیوزلند به انجام فعالیت های ورزشی و هنری اقدام نمایند و از این طریق دارای درآمد باشند. همچنین متقاضیان مهاجرت به نیوزلند از طریق دریافت این نوع ویزا باید دارای مقام و جوایز بین المللی بوده و سن آن ها کمتر از ۵۵ سال باشد.

مهاجرت به نیوزلند و هزینه های زندگی در نیوزلند

هر روشی را که متقاضی مهاجرت به نیوزلند انتخاب می نماید باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز مد نظر داشته و قبل از اقدام به هر کاری این مورد را نیز بررسی نماید. هزینه زندگی در کشور زیبای نیوزلند تا حدودی بالا بوده و این کشور یک کشور گران می باشد. میزان هزینه های مربوط به یک زندگی چهار نفره در کشور نیوزلند حدود ۳,۶۰۰ تا ۴,۸۰۰ دلار در ماه است. البته لازم به ذکر می باشد که هزینه های مربوط به بیمه سلامت و هزینه های تحصیل در مدارس این کشور چندان گران نبوده و توسط دولت پشتیبانی می گردند. در جدول زیر می توانیم هزینه های مربوط به مایحتاج زندگی در نیوزلند و قیمت آن ها را مشاهده نماییم:

قیمت (دلار)اقلام
۱۸٫۰۰ غذا در رستوران ارزان قیمت
۸۵غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسطه
۲٫۶۹ ۱  لیتر شیر
۲٫۲۳ ۵۰۰ گرم کباب نان سفید تازه
۲٫۶۸ ۱  کیلوگرم برنج سفید
۴٫۶۸ تخم مرغ
۹٫۷۱ ۱  کیلوگرم پنیر محلی
۱۲٫۴۳ ۱  کیلوگرم سینه مرغ
۱۶٫۸۶ ۱  کیلوگرم گوشت گاو
۳٫۵۰بلیط حمل و نقل یک طرفه
۳٫۵۰تاکسی با تعرفه عادی
۲٫۹۵تاکسی تا یک کیلومتر با تعرفه عادی
۱,۴۷۸٫۰۴آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر
۱,۲۲۱٫۴۰ آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز
۲,۴۶۲٫۷۲  آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر
۱,۹۸۵٫۵۲ آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز شهر
۶,۶۶۶٫۵۶ قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان در مرکز شهر
۵,۲۳۸٫۳۱قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

اخذ تابعیت نیوزلند پس از مهاجرت

بدون تردید تمامی افرادی که یکی از روش های مهاجرت به نیوزلند را انتخاب می نمایند تمایل دارند تا از این طریق به زندگی در نیوزلند و اقامت دائم نیوزلند دست پیدا نمایند. افرادی که ۵ سال در کشور نیوزلند مشغول به کار می گردند می توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور برای خود و خانواده اقدام نمایند و پس از دریافت این اقامت جهت دریافت پاسپورت و تابعیت اقدام کنند. مزایا و معایب زندگی در نیوزلند همانند سایر کشورها قابل مشاهده می باشد اما مزایای زندگی در این کشور زیبا بسیار بیشتر از معایب آن می باشد و شرایط تجربه یک زندگی عالی را برای متقاضیان مهاجرت به نیوزلند از روش های مختلف فراهم می نماید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به نیوزلند

✔️ هزینه تحصیل در نیوزلند به چه صورت است؟

در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هزینه تحصیل در نیوزلند حدود ۱۰ الی ۳۰ هزار دلار است.

✔️ حداقل سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در کشور نیوزلند چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در نیوزلند صد هزار دلار است.

✔️ پس از چند سال از ازدواج با فرد دارای تابعیت نیوزلند می توان به اقامت دائم این کشور دست پیدا نمود؟

سه سال پس از ازدواج در صورت تداوم ازدواج می توان به اقامت دائم نیوزلند دست پیدا نمود.

✔️ آیا امکان دریافت TALENT VISA از کشور نیوزلند وجود دارد؟

بله افراد هنرمند و ورزشکار و یا افراد دارای استعداد و هنر خاص می توانند جهت دریافت TALENT VISA نیوزلند اقدام نمایند.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به نیوزلند

ما در این مقاله به دقت و بصورت کامل تمامی راه های مهاجرت به نیوزلند و چگونگی دریافت اقامت دائم نیوزلند را بررسی نمودیم. شرایط تحصیل در دانشگاه های نیوزلند و شرایط مهاجرت به نیوزلند بدون مدرک زبان جهت تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر می باشد. سرمایه گذاری، کار، ازدواج و تولد از موارد مهاجرتی می باشند که منجر به اخذ اقامت دائم نیوزلند و زندگی در نیوزلند می شوند. مهاجرت به نیوزلند از طریق خرید ملک آثار اقامتی در پی ندارد. افراد موفق و ورزشکار می توانند برای مهاجرت به نیوزلند TALENT VISA دریافت نمایند. در صورت علاقه و تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات و یا مشاوره تلفنی رایگان در رابطه با مهاجرت به نیوزلند با موسسه MIE ارتباط برقرار نموده و یا سوالات خود را در بخش زیر همین مقاله مطرح نموده و جواب دقیق و سریع آنها را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *