بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورها در جنوب شرقی آسیا می باشد. این کشور با جمعیتی بیش از ۵٫۶ میلیون نفر و با وجود منابع طبیعی اندک ممکن است کشوری کم اهمیت و کم طرفدار تلقی گردد، اما موقعیت جغرافیایی این کشور آن را به یکی از مهمترین بنادر و مرکزهای تجاری جهان تبدیل نموده است. با توجه به اقتصاد این کشور و همچنین گستردگی بکارگیری زبان انگلیسی در آن، امروزه مهاجرت به سنگاپور داری متقاضیان و طرفداران بسیاری می باشد که جهت تحقق اهداف خود این کشور زیبا را انتخاب می نمایند. مهاجرت پرستاران و مهاجرت پزشکان به سنگاپور نیز با توجه به شرایطی امکانپذیر می باشد. راه ها و شرایط مختلفی جهت مهاجرت به این کشور ثروتمند وجود دارد، لذا ما در این مقاله مهاجرت سنگاپور را مورد بررسی علمی قرار داده و شما عزیزان در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی رایگان و هرگونه اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید.

مهاجرت به سنگاپور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به سنگاپور

کشور سنگاپور به عنوان یک کشور بسیار کوچک در قاره پهناور آسیا، دستخوش تغییرات اقتصادی و پیشرفت های بسیار در طی سال های اخیر گردیده است و توانسته است خود را همانند کشورهای همسایه به یک کشور قدرتمند اقتصادی تبدیل نماید. این کشور زیبا در حال حاضر یکی از مهمترین قطب ها و مراکز تجارت دریایی است و صنعت گردشگری در سنگاپور دارای رونق بسیار است به گونه ای که در طول سال حدود ۱۵ الی ۱۷ میلیون توریست از این کشور دیدن می نمایند. مهاجرت به سنگاپور همانند مهاجرت به سایر کشورها دارای شش روش تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. کارشناسان و مشاورین آگاه موسسه MIE اقدام به تنظیم و تهیه مقاله موجود نموده و هرگونه رونوشت از این مقاله بدون ذکر منبع از نظر قانونی حرام است. اما در کل متقاضیان مهاجرت به این کشور باید توجه داشته باشند که هزینه های مختلف مربوط به زندگی در این کشور ثروتمند در سطح بالایی قرار داشته و قوانین سنگاپور در اعطای اقامت بسیار سختگیرانه است.

شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

جهت مهاجرت به سنگاپور با استفاده از روش رایج تحصیلی، متقاضیان باید بتوانند به عنوان یک دانشجوی تمام وقت از دانشگاه پذیرش دریافت نموده و ویزای تحصیلی سنگاپور را دریافت نمایند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی در وابستگی به تعداد سال های تحصیلی می باشد و به صورت سالانه از طریق اداره پلیس سنگاپور و یا از طریق اتاق دانشجویان بین المللی تمدید می گردد. جهت تحصیل در سنگاپور دانشجویان باید تمامی مدارک تحصیلی پیشین خود و مدرک زبان مورد نیاز برای دوره کارشناسی مدرک زبان آیلتس ۶، دوره کارشناسی ارشد مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و برای دوره دکترا مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ یا ۷ را به دانشگاه ارائه نموده و درخواست پذیرش نمایند. طول مدت تحصیل دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در سنگاپور به ترتیب ۴، ۲ و ۲ الی ۵ سال است. هزینه تحصیل دوره های مختلف تحصیلی در دانشگاه های بین المللی سنگاپور حدود ۱۵ الی ۲۵ هزار دلار است. دانشجویان علاقه مند به مهاجرت به این کشور از روش تحصیلی می توانند در صورت واجد شرایط بودن از دانشگاه های این کشور بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. در مهاجرت تحصیلی به این کشور زیبا امکان همراهی افراد خانواده برای متقاضیان متاهل وجود ندارد.

شرایط مهاجرت کاری به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار در این کشور نیازمند دریافت ویزای کاری سنگاپور است. انواع مختلفی از ویزاهای کاری در این کشور وجود دارند و در این بخش از مقاله بررسی می گردند.

 • ویزای نوع P و Q

  این ویزا که به عنوان ویزای EP نیز شناخته می شود جهت اشتغال به کار افراد متخصص و مدیران در کشور سنگاپور است. در این نوع ویزا، متقاضی مهاجرت تنها می تواند یک نفر را به عنوان همراه داشته باشد که میتواند همسر و یا فرزند وی باشند. دارندگان این ویزا دارای درآمد حدود ۲۵۰۰ دلار در ماه هستند.

 • ویزای نوع S

   دارندگان این نوع ویزا دارای درآمد حدود ۱۸۰۰ دلار در ماه هستند. افرادی که با داشتن این نوع ویزا حقوقی معادل ۲,۵۰۰ دلار دریافت می نمایند می توانند برای همسر خود درخواست الحاق نمایند. مهارت، سوابق و تجربه کاری و همچنین نوع کار دارای تاثیر بسیاری بر دریافت ویزای نوع S است.

 • ویزای نوع R

   این نوع ویزای یک ویزای اجازه به کار در کشور سنگاپور است که با توجه به مهارت شخص و میزان سخت بودن شغل وی صادر می گردد.

 • ویزای آموزش کار

   این نوع ویزا که به عنوان ویزای TEP نیز شناخته می شود جهت آموزش برخی از مشاغل نظیر ماساژ، رستوران داری، کار در زمینه مواد غذایی و غیره اجازه ورود به سنگاپور را به فرد می دهد.

ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت هر یک از این ویزاها و مهاجرت به سنگاپور از طریق کار فرد باید بتواند از یک کارفرمای سنگاپوری پیشنهاد کاری دریافت نماید که تا حدودی با پیچیدگی ها و مشکلاتی همراه می باشد. می توانیم نرخ بیکاری در کشور سنگاپور که بر فرایند اشتغال به کار در این کشور بسیار موثر است را در زیر مشاهده نماییم:

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

دو روش رایج جهت مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. روش اول که به عنوان روش PR شناخته می شود نیازمند ارائه یک بیزینس پلن سودمند و موثر بر اقتصاد سنگاپور است. در این طرح تجاری برنامه سرمایه گذاری، زمینه و همچنین هدف از سرمایه گذاری باید مشخص گردد. در این روش سرمایه‌گذاری متقاضی مهاجرت به سنگاپور باید در نهایت کسب و کاری را در این کشور ایجاد نماید. در این روش امکان خرید یک تجارت فعال جهت دسترسی به اقامت سنگاپور نیز وجود دارد. در روش دوم که به عنوان GIP شناخته می شود متقاضی باید بتواند سرمایه ای معادل ۲٫۵ میلیون دلار به این کشور منتقل نماید و حداقل دارای تمکن مالی به میزان ۵۰ میلیون دلار باشد. یکی دیگر از شرایط شرکت در این نوع برنامه سرمایه گذاری جهت مهاجرت به این کشور داشتن سه سال سابقه کار مدیریتی می باشد. در روش سرمایه گذاری، متقاضیان در ابتدا اقامت موقت و پس از پنج سال اقامت سنگاپور بصورت دائم را دریافت می نمایند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

همانند سایر کشورهای موجود در جهان، ازدواج یکی از روش های رایج مهاجرت به سنگاپور می باشد. در این روش متقاضی می تواند با یکی از شهروندان و افراد دارای تابعیت سنگاپور ازدواج نماید. پس از ازدواج، متقاضی باید درخواست خود را به اداره مهاجرت و یا اداره پلیس این کشور تحویل دهد، مسئولین مربوطه به بررسی پرونده پرداخته و پس از شش ماه پاسخ را صادر می نمایند. هزینه صدور اقامت ۴۰ دلار است که متقاضی در صورت قبولی باید پرداخت نماید. برای بدست آوردن اقامت سنگاپور از این طریق متقاضی مهاجرت سنگاپور باید اثبات نماید که این ازدواج واقعی بوده و به هیچ وجه صوری نمی باشد. جهت دریافت اقامت سنگاپور از طریق ازدواج، ارائه مدارک زیر ضروری است:

 • گذرنامه زوجین
 • مدارکی که نشان می دهد متقاضی اصلی در هنگام ازدواج با شهروند سنگاپوری مجرد بوده است.
 • ارائه سند ازدواج نشان دهنده امضای زوجین و امضای شاهدین
 • فیش پرداخت صدور ویزا

اخذ تابعیت سنگاپور و اخذ تابعیت از طریق تولد

برای اعطای تابعیت و مهاجرت به هر کشوری از جمله سنگاپور از طریق تولد دو قاعده خاک و خون وجود دارد. بر اساس اصل خاک کودک متولد شده در هر کشوری بدون توجه به تابعیت والدین خود، تابعیت کشور محل تولد خود را دریافت می‌نماید. بر اساس اصل خون کودک متولد شده در صورتی تابعیت آن کشور را دریافت می نماید که والدین یا یکی از آن ها دارای تابعیت کشور محل تولد کودک باشد. در مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد، این کشور از اصل خون پیروی می نماید و در واقع کودک متولد شده در سنگاپور با توجه به تابعیت سنگاپور والدین یا یکی از آنها، تابعیت این کشور را بدست می آورد. برای دریافت تابعیت از این طریق ارائه مدارک زیر ضروری است:

 • سند ازدواج والدین
 • مدارک هویتی پدر و مادر
 • نامه زایشگاه از یکی از بیمارستان های سنگاپور جهت اثبات محل تولد کودک
 • عکس
 • فیش پرداخت هزینه به مبلغ ۵۰ دلار
 • مدارک هویتی اسپانسر
مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی

یک روش غیر قانونی دیگر جهت مهاجرت به سنگاپور روش پناهندگی می باشد. با توجه به پیشرفت و رشد روز افزون اقتصاد در سنگاپور این کشور بیشتر تمایل به جذب نیروهای مهاجر کاری و سرمایه گذار دارد. در رابطه با پناهندگی در سنگاپور، پناهجویان در کمپ هایی نگهداری می شوند که فاقد امکانات اقامتی و بهداشتی می باشند. بر اساس کنوانسیون ژنو افرادی پناهجو می باشند که به دلایل مختلف در کشور خود با خطر مرگ روبرو می باشند که در واقع بسیاری از پناهجویان در واقع این گونه نیستند و تنها تمایل دارند که از یک روش غیر قانونی مهاجرت نمایند. موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای در رابطه با روش غیر قانونی پناهندگی ارائه نمی نماید و تنها جهت بالا بردن اطلاعات خوانندگان عزیز به ذکر این مطالب می پردازد. ما پیشنهاد می نماییم تا ویدیوی گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه نمایید تا با روش های قانونی مهاجرت آشنا شده و با گاهی کامل قدم در این راه بردارید.

مهاجرت به سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور

بطور حتم برای افراد علاقه مند به مهاجرت به سنگاپور داشتن اطلاعات و آگاهی در رابطه با هزینه های مختلف زندگی در این کشور ضروری می باشد. در جدول زیر می توانیم برخی از هزینه های تفکیک شده زندگی در سنگاپور را مشاهده نماییم. بطور متوسط هر فردی در سنگاپور دارای هزینه ماهیانه ای حدود ۱,۲۰۰ دلار در ماه است.

هزینه(دلار)عنوانهزینه(دلار)عنوان
۲.۵یک کیلوگرم سیب زمینی۱۵یک وعده غذا رستوران معمولی
۱.۷بطری آب ۱.۵ لیتری۷۰دو وعده غذا رستوران سطح بالا
۱.۸حمل و نقل عمومی۳یک بطری شیر ۱ لیتری
۱۲۰حمل و نقل عمومی ماهیانه۲.۷یک کیلوگرم برنج
۲.۸۰۰اجاره ملک ۱ خوابه مرکز شهر ماهیانه۳۱۲ عدد تخم مرغ
۵.۴۰۰اجاره ملک ۳ خوابه مرکز شهر ماهیانه۹.۵یک کیلوگرم فیله مرغ
۱,۸۰۰اجاره ملک ۱ خوابه خارج شهر ماهیانه۲۲.۷یک کیلوگرم گوشت قرمز
۲۶,۰۰۰خرید ملک مرکز شهر متری۲.۶یک کیلوگرم پیاز

اخذ تابعیت سنگاپور پس از مهاجرت

بطور حتم خیلی از افرادی که سنگاپور مهاجرت می نمایند به دنبال دریافت اقامت دائم و تابعیت سنگاپور می باشند. مهاجرت تحصیلی به سنگاپور اقامت و تابعیت آن را به همراه ندارد. متقاضیان مهاجرت به سنگاپور در صورت سرمایه گذاری در این کشور می توانند برای خود و خانواده درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشند. همچنین فردی که با یک شهروند سنگاپوری ازدواج نموده و یا کودکی که یکی از والدین وی سنگاپوری هستند می توانند درخواست اقامت و تابعیت سنگاپور را داشته باشند. دارندگان ویزای کاری S و Q در سنگاپور نیز می توانند جهت دریافت اقامت و سپس تابعیت این کشور اقدام نمایند. در صورت موفقیت در دریافت اقامت دائم، متقاضیان پس از دو الی سه سال می توانند تابعیت و پاسپورت سنگاپور را نیز بدست آورند. پاسپورت کشور سنگاپور از نظر اعتبار در رتبه ۱۶ جهان قرار داشته و شرایط سفر به ۸۹ کشور بدون دریافت ویزا از طریق این پاسپورت امکان‌پذیر است.

سوالات متداول درباره مهاجرت به سنگاپور

✔️ هزینه تحصیل در سنگاپور چگونه است؟

هزینه تحصیل در سنگاپور در دوره های مختلف حدود ۱۵ الی ۲۵ هزار دلار است.

✔️ هزینه زندگی در سنگاپور به چه صورت است؟

بطور متوسط هر فردی در سنگاپور دارای هزینه ماهیانه ای حدود ۱,۲۰۰ دلار در ماه است.

✔️ در روش سرمایه گذاری در سنگاپور پس از چند سال می توان به اقامت دائم سنگاپور دست پیدا نمود؟

در روش سرمایه گذاری در سنگاپور پس از ۵ سال می توان به اقامت دائم سنگاپور دست پیدا نمود.

✔️ در اعطای تابعیت از طریق تولد کشور سنگاپور از کدام اصل پیروی می نماید؟

در اعطای تابعیت از طریق تولد کشور سنگاپور از اصل خون پیروی می نماید و کودک متولد شده با توجه به تابعیت سنگاپوری یکی از والدین خود تابعیت این کشور را بدست می آورد.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به سنگاپور

در این مقاله راه های مختلف مهاجرت به سنگاپور بررسی گردیده و به تعدادی از سوالات احتمالی متقاضیان عزیز پاسخ داده شد. روش های مختلف مهاجرتی نظیر کار، سرمایه گذاری، مهاجرت کاری به سنگاپور، مهاجرت تحصیلی به سنگاپور، ازدواج، پناهندگی و تولد جهت مهاجرت به کشور سنگاپور وجود دارند که در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با آنها ارائه گردید تا متقاضیان مهاجرت سنگاپور بتوانند با آگاهی و اطلاعات کامل بهترین روش قانونی را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایند. انواع مختلف ویزاهای کاری و روش های مختلف سرمایه گذاری که اقامت سنگاپور را به همراه دارند نیز بررسی گردیدند و همچنین شرایط مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج و تولد مورد بحث قرار گرفتند. مهاجرت پرستاران و مهاجرت پزشکان به سنگاپور نیز با توجه به شرایطی امکانپذیر می باشد. شما عزیزان می تواند برای دریافت مشاوره به صورت رایگان با موسسه MIE ارتباط تلفنی برقرار نمایید. همچنین می توانید سوالات احتمالی خود را در قسمت مشخص شده در زیر مقاله مطرح نموده و منتظر جواب سریع کارشناسان ما باشید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *