بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به انگلستان

در این نوشته با ما همراه باشید تا با صفر تا صد مهاجرت به انگلستان آشنا گردید.

  • روش ها و شرایط مهاجرت به انگلستان چیست؟
  • راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان چیست؟
  • هزینه های مهاجرت به انگلستان چقدر می باشد؟
  • شرایط اخذ تابعیت انگلستان چگونه می باشد؟

این ها سوالاتی است که در این مقاله پاسخ داده می شود. انگلستان بدلیل بالا بودن کیفیت زندگی، امکانات رفاهی و اجتماعی مناسب، سیستم آموزشی بی نظیر و… توجه ویژه ای را به خود جلب می کند. برای مهاجرت به انگلیس روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه تمامی این روش های مهاجرتی توضیح داده می شود. شما عزیزان با مطالعه این مقاله می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان را بدست آورید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با کارشناسان موسسه MIE  تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مهاجرت به انگلستان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به انگلستان

انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپایی است و هر ساله مهاجران بسیاری از روش های مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. برای مهاجرت به انگلستان هفت مسیر وجود دارد که شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، اشخاص خاص و پناهندگی است. بهترین مسیر برای رفتن به انگلیس بر اساس اینکه شخص از نظر سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان چه شرایطی را دارد، مشخص می گردد. شرایط مهاجرت به انگلستان و هزینه های مهاجرت به این کشور در روش های مختلف متفاوت است. برخورداری از کیفیت زندگی بالا، امکانات رفاهی و اجتماعی مطلوب و سیستم آموزشی با کیفیت از جمله مزایای مهاجرت به انگلستان می باشد. در ادامه روش های مختلف مهاجرت به انگلیس توضیح داده شده است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

از جمله روش های پرطرفدار برای مهاجرت به انگلستان روش تحصیل و مهاجرت تحصیلی است. انگلستان یکی از ۱۰ کشور محبوب در بین دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است. سیستم آموزشی با کیفیت، وجود مدارس، کالج ها و دانشگاه های مطرح هم چون دانشگاه کمبریج، آکسفورد، منچستر و… و حضور اساتید برجسته در این دانشگاه ها از مهمترین دلایل مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل می باشد. دانش آموزان از سن ۶ سالگی وارد مقطع پیش دبستان می شوند و مدت تحصیل در مدارس ۱۲ سال طول می کشد. برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دانش آموزان می بایست از سطح علمی خوبی برخوردار باشند، دانشجویان علاوه بر داشتن رزومه علمی خوب نیاز به ارائه مدرک زبان نیز دارد.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

از دیگر روش های محبوب و کم هزینه برای مهاجرت به انگلستان روش کاری است. برای کار در انگلستان شخص نیاز به دریافت ویزای کاری این کشور یا Tier 2 Work Permit Visa  را دارد. جهت اخذ ویزای کار انگلستان شخص نیاز به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در انگلستان دارد، علاوه بر این موضوع ارائه مدرک زبان در سطح B1 مورد نیاز است. شغل وی نیز باید در لیست مشاغل انگلستان باشد. مهاجرت کاری به انگلستان از طریق ویزای جستجوی کار امکان پذیر نمی باشد و این ویزا در لیست ویزاهای انگلستان وجود ندارد. مهاجرت به انگلیس از طریق کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور است اما روش ساده ای برای مهاجرت نمی باشد. بیشترین دشواری در روش مهاجرت کاری به انگلیس پیدا کردن کارفرمایی است که به متقاضی جاب آفر را ارائه کند.

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان از سایر روش های مهاجرت به انگلستان است. افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند می توانند برای اخذ یکی از ویزا های Tier 1 ،Startup Visa، Innovator visa و… درخواست دهند. برای اخذ ویزای Tier 1 شخص می بایست مبلغ ۲ میلیون پوند را سرمایه گذاری کند تا اقامت موقت ۵ ساله دریافت نماید. برای اخذ ویزای استارتاپ شخص می بایست سابقه تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان را داشته باشد و میزان سرمایه گذاری در این روش از صفر تا ۵۰ هزار پوند متغیر است. مدت اقامت شخص در این روش ۲ ساله است که قابل تمدید نمی باشد و تنها با تغییر نوع اقامت می تواند در انگلستان حضور داشته باشد. برای دریافت ویزای اینویتور شخص نیاز به یک طرح بکر و نوآورانه دارد، در این روش میزان سرمایه گذاری از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار پوند متغیر است. به واسطه این روش شخص می تواند اقامت ۳ ساله انگلستان را دریافت نماید.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج با شهروندان یا افراد مقیم دائم یک کشور از جمله روش های مهاجرت می باشد. برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج نامزد یا همسر فرد متقاضی می بایست مقیم دائم یا شهروند انگلستان باشد. از مهمترین نکات در خصوص مهاجرت از طریق ازدواج این است که ازدواج شخص واقعی باشد و بتواند وجود روابط عاطفی و احساسی بین طرفین را اثبات نماید. سن طرفین بایستی بالای ۱۸ سال باشد. ارائه مدارک ذیل برای دریافت ویزای ازدواج انگلستان الزامی است.

شناسنامه و پاسپورت معتبر

سند ازدواج معتبر

مدارکی دال بر وجود روابط عاطفی بین طرفین

گواهی طلاق یا فوت همسر قبلی (در صورت ازدواج)

نامه تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسر

نامه عدم سوء پیشینه کیفری

نامه سلامت پزشکی

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

قوانین اعطای تابعیت از طریق تولد در سراسر جهان پیرو دو اصل می باشد؛ اصل خاک و اصل خون. در اصل خاک فرزندی که در خاک یک کشور متولد می شود می تواند تابعیت آن کشور را به دست آورد در حالی که در اصل خون فرزند متولد شده می بایست والد یا والدین تبعه آن کشور را داشته باشد تا بتواند تابعیت را اخذ نماید. در بیشتر کشور های اروپایی و آسیایی قانون خون و در کشورهای کانادا، آمریکا، مکزیک و برزیل قانون خاک رواج دارد. کشور انگلستان نیز همانند سایر کشورهای اروپایی تابع قانون خون است و فرزند متولد شده در انگلستان می بایست والد یا والدین انگلیسی داشته باشد تا بتواند تابعیت و پاسپورت انگلیسی دریافت کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از هفت مسیر مهاجرت به انگلستان روش پر خطر و غیر قانونی پناهندگی است. برای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی شخص می بایست اثبات کند جان و مال و ناموسش در کشور خودش در خطر می باشد. بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت غیرقانونی به انگلستان می کنند و با افراد قاچاقچی وارد خاک انگلستان می شوند. جان تعداد کثیری از مهاجران در این راه به خطر می افتد. افراد پناهجو در صورتی که کیس واقعی ارائه نکنند با درخواست پناهندگی شان موافقت نمی شود و بایستی خاک انگلستان را ترک نمایند.

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

افرادی که استعداد ویژه ای در زمینه های علمی، هنری و تکنولوژی دارند و به عنوان یک فرد موفق در سطح بین المللی شناخته می شوند، می توانند برای مهاجرت به انگلستان درخواست ویزای گلوبال تلنت انگلستان را دهند. برای اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان شخص می بایست مدارک مورد نیاز را ارائه نماید و سن وی بالاتر از  ۱۸ سال باشد. با دریافت این ویزا شخص می تواند به مدت ۵ سال در انگلستان زندگی کند.

مهاجرت به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان

از مهمترین موضوعات برای مهاجران بررسی هزینه ها و شرایط زندگی در انگلیس می باشد. هزینه زندگی در انگلستان بسته به سبک زندگی و تعداد اعضای خانواده متفاوت است. شهر لندن پایتخت انگلستان به عنوان یکی از ۱۰ شهر گران در جهان شناخته می شود. هزینه های زندگی در لندن برای یک نفر سالیانه تقریبا ۱۲ هزار پوند می باشد. در جدول زیر هزینه های زندگی در انگلستان به صورت تفکیک شده آمده است.

اقلامقیمت ها به پوند / ماهیانه
اجاره مسکن۶۰۰ – ۸۰۰
مالیات۲۵
هزینه های مصرفی۱۵۵ – ۲۰۰
هزینه های سفر۵۵
هزینه تلویزیون۱۵۰
هزینه غذا۴۵۰

قوانین اخذ تابعیت انگلستان پس از مهاجرت

افرادی که به انگلستان مهاجرت می کنند بسته به نوع روش مهاجرت ممکن است اقامت موقت ۲، ۳ یا ۵ ساله این کشور را دریافت کنند. پس از دریافت اقامت انگلستان به صورت موقت شخص می تواند پس از ۳ تا ۵ سال درخواست اقامت دائم این کشور را دهد. افرادی که اقامت دائم انگلستان را اخذ می نمایند برای دریافت پاسپورت و تابعیت انگلستان می بایست آشنایی نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند. همچنین آشنایی با قوانین و مقرارت حاکم بر انگلستان و قبولی در آزمون شهروندی این کشور از دیگر نیازمندی های دریافت پاسپورت انگلستان می باشد.

سوالات متداول درباره مهاجرت به انگلستان

✔️ روش های مهاجرت به انگلیس چیست؟

هفت روش مهاجرت به انگلیس شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، اشخاص خاص و پناهندگی است.

✔️ بهترین مسیر برای مهاجرت به انگلستان کدام است؟

بهترین مسیر برای مهاجرت به انگلستان بسته به شرایط هر شخص متفاوت است.

✔️ آیا انگلستان ویزای جستجوی کار دارد؟

خیر، برای کار در انگلستان شخص نیاز به دریافت جاب آفر از یک کارفرمای انگلیسی دارد.

✔️ چه روش هایی برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

سرمایه گذاری های ۲ تا ۵ میلیون پوندی، ویزای استارتاپ، ویزای نوآوری و…

✔️ پس از چه مدت می توانم به اقامت دائم انگلیس برسم؟

بسته به نوع روش مهاجرت بین ۳ تا ۵ سال زمان می برد تا شخص به اقامت دائم انگلستان برسد.

سخن پایانی

انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپایی است و برای مهاجرت به انگلستان هفت مسیر وجود دارد که شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، اشخاص خاص و پناهندگی است. تحصیل و کار از راه های پرطرفدار جهت مهاجرت می باشد. برای کار در انگلستان شخص نیاز به دریافت ویزای کاری این کشور یا Tier 2 Work Permit Visa را دارد. ویزا های Tier 1 و Startup Visa و Innovator visa و… مختص سرمایه گذاری هستند. افرادی که به انگلستان مهاجرت می کنند بسته به نوع روش مهاجرت ممکن است اقامت موقت ۲، ۳ یا ۵ ساله این کشور را دریافت کنند. پس از دریافت اقامت انگلستان به صورت موقت شخص می تواند پس از ۳ تا ۵ سال درخواست اقامت دائم این کشور را دهد. موسسه MIE به شما در این راه کمک می کند تا بدون دغدغه در مسیری امن گام بردارید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *