بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل و مزایای اقامت در قبرس موضوعات حائز اهمیتی می باشند که قطعاً ارزیابی آنان بانک اطلاعاتی شما را  در خصوص مسیرهای قانونی مهاجرت به این کشور را تقویت می نماید. آیا می دانید از چه طریق می توان اقامت قبرس را به دست آورد؟ آیا قبرس برای زندگی خوبه؟ آیا دسته بندی های مهاجرتی، متقاضیان ایرانی را به پاسپورت قبرس می رساند؟ مشتاقیم، در خصوص پاسخ به سوالات مطرحی این بخش، در موضوعات بعدی خدمت شما متقاضیان مهاجرت به قبرس، مطالب کاربردی و مهمی ارائه دهیم. قرار است، در ادامه مسیرهایی که سبب می شود شما در محیط قبرس قرار گیرید، را به‌طور تخصصی آنالیز کنیم. اگر در ذهن خود در مورد تابعیت قبرس و یا مهاجرت از طریق یکی از مسیرهای مهاجرتی به قبرس شمالی، سوالی دارید، می توانید در این زمینه از کارشناسان با تجربه موسسه MIE کمک بگیرید. گفتنی است، مشاوره دریافتی شما رایگان خواهد بود.

مهاجرت به قبرس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با پاسپورت قبرس

ویـدئــو

پـادکست

شرایط عمومی مهاجرت به قبرس

قرار است، مزایای اقامت قبرس را در این بخش از نوشتار خدمت مشتاقان سفر و زندگی به قبرس عرض کنیم. نیکوزیا، پایتخت قبرس و یا همان قبرس شمالی است که معمولا نسبت به دیگر شهرهای قبرس جمعیت بیشتری را در خود جای داده است. قبرس همانند آلمان، پرتغال و یونان واقع در قاره اروپا است. بخشی از این کشور ترک نشین و بخش دیگر یونانی نشین می باشد. زبان مادری مردمانی که در قبرس ساکن هستند، معمولاً ترکی و یونانی می باشد. در حال حاضر ۸۴۰ هزار نفر از ۱,۱۰۰,۰۰۰ نفر یونانی نشین می باشند. این تعداد افراد قبرس جنوبی را برای زندگی و کار انتخاب کرده اند. یکی از بارزترین دلایل به جهت زندگی در قبرس، موقعیت جغرافیایی این کشور می باشد. همانگونه که عرض کردیم، قبرس بین کشورهای اروپایی، در قاره اروپا واقع شده است. اکثر مردمان این کشور مشغول به فعالیت کاری در بخش‌های مختلف هستند. ولی در حالت کلی اقتصاد قبرس در تولید محصولاتی چون: گندم، تنباکو، سیب‌ زمینی و غیره می‌ باشد. حال اگر برای مهاجرت به قبرس شمالی آماده شده اید و اگر می‌ خواهید بدانید از میان هفت راه مهاجرتی کدام یک شما و خانواده درجه یک شما را به نسبت دیگر مسیرها سریع تر به پاسپورت قبرس می‌ رساند، توصیه می کنیم، به مطالعه بخش‌ های زیرین مقاله مهاجرت قبرس بپردازید.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

بسیار حائز اهمیت است از چه طریق می‌ خواهید پا در مسیری بگذارید که نهایتاً شما را به بازار کار قبرس برساند. درباره مهاجرت به قبرس از طریق کار ممکن است در نگاه اول روش آسان ورود به نظر برسد. ولی اگر دقیق تر در این خصوص تامل کنید، متوجه خواهید شد که مهاجرت به قبرس شمالی و مهاجرت کاری به قبرس جنوبی به راحتی مهاجرت کاری به اتریش و آلمان نمی باشد. زیرا این دو کشور یاد شده، از متقاضیان مهاجر با ویزای جستجوی کار، پذیرایی می‌ کنند و ویزای ۶ ماهه جستجوی کار را برای اشخاصی که حداقل ها را دارند و به عبارتی رزومه کاری و CV نسبتا متوسطی دارند، صادر می‌ کند. در کنار دو کشور یاد شده، کانادا نیز پلن کاری جذابی را در این خصوص ارائه می‌ دهد. در پی این مسئله مهم، اشخاص براساس توانایی و شایستگی که دارند، می‌ توانند برای دریافت این نوع ویزا از طریق یک وکیل مهاجرت به قبرس و یا به تنهایی اقدام کنند. همچنین آن ها می توانند محصول گام به گام تا اسکیل ورکر کانادا را تهیه کنند. در صورت تهیه این محصول لازم نیست به وکیل هزینه‌ ای را متقبل شوید. حال برای کار و زندگی در ترکیه یا قبرس لازم است، یک کار فرمای قبرسی با کمال میل رزومه شما را قبول کند و شما را به عنوان کارمند، به دیگر کارمندان معرفی کند. در حالت کلی،  کارفرما پس از تایید رزومه کاری به شما دعوت نامه می فرستند. دعوتنامه کلید وارد شدن شما به قبرس می باشد. قابل ذکر است که، دعوتنامه تنها در صورتی در اختیار شما قرار می گیرد که شبیه به رزومه کاری شما و شرایط شما را یک شهروند قبرسی نداشته باشد. زیرا اگر چنین شخص پیدا شود، دیگر دعوتنامه برای شما ارسال نخواهد شد. البته بهتر است سطح اطلاعاتی خود را از طریق وکیل مهاجرت به قبرس قبل از تنظیم برنامه کاری بالا ببرید. به نموداری که در زیر آمده است و بیانگر نرخ بیکاری قبرس می باشد، بسیار توجه کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

تحصیل در قبرس همواره چالش‌ هایی را به همراه دارد. اما با این حال حضور فیزیکی در همه بخش‌ های تحصیلی در هر ۳ مقطع دانشگاهی، هیجان بسیار زیادی دارد. در واقع شما با تحصیل و ثبت نام در دانشگاه های قبرس، فرصت غوطه ور شدن در یکی از کشورهای قاره اروپا را دارید. قطعا می‌ دانید که برای رسیدن به تابعیت قبرس و یا همان پاسپورت قبرس اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس برای اخذ ویزای دانشجویی قبرس کافی نیست. برای رسیدن به تابعیت تمامی فراگیران ایرانی و تمامی فراگیران خارجی می بایستی در اولین زمان ممکن و پس از اخذ مدرک تحصیلی، به بازار سرمایه و بازار کاری قبرس ورود کنند. در واقع نوع اقامت آنان می بایستی تغییر یابد. اگر دوره های برگزیده شما به جهت مطالعه، لیسانس می‌ باشد، به عنوان یک فراگیر بین المللی بایستی ۱۰ هزار یورو را وارد کشور قبرس و دانشگاه مد نظر نمایید. ولی اگر دوره برگزیده شما براساس نیاز تحصیلیتان سطح فوق لیسانس است، بایستی ۱۱ هزار یورو را صرف مطالعه یک ساله خود نمایید. حال اگر قرار است حضور خود را بر سر کلاس های دکترا تیک بزنید، ملزم هستید در ازای برنامه‌ ای که برای مطالعه خود انتخاب نموده اید، مبلغ ۱۳ هزار یورو را به مسئول مربوطه متقبل شوید.

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق کار موضوعی بود که پیش تر به صورت تخصصی راجع به آن مطالبی را خدمت شما فراگیران عزیز ایرانی و مهاجرین خارجی عرض کردیم. در این قسمت سعی داریم نکات کلیدی، تخصصی و کاربردی راجع به مسئله مهم سرمایه‌ گذاری که امروزه بسیار از آن استقبال می‌ شود، ارائه دهیم. امکان سرمایه‌ گذاری در اکثر کشورهایی که در قاره اروپا قرارگرفته اند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی، خرید ملک، ثبت شرکت و غیره وجود دارد. برای سرمایه‌ گذاری از طریق روش های ذکر شده لازم است که شخص خارجی، مستقیماً بخشی از پتانسیل مالی خود را به بخش برگزیده و مدنظر انتقال دهد. ولی یک پلن جذاب برای اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه‌ گذاری وجود دارد که جدیداً تقاضا برای آن نیز افزایش یافته است. نام پلن جذاب،  تمکن مالی و یا همان خود حمایتی است. امکان اقامت قبرس از طریق این روش در حال حاضر برای تمامی شهروندان اتحادیه اروپا و دیگر شهروندان وجود ندارد. ناگفته نماند، راهی که شما را به سرعت و به بیان دقیق تر پس از ۴ ماه به پاسپورت قبرس می‌ رساند، به نام کردن سند ملک و یا آپارتمان در قبرس به ارزش ۲ میلیون یورو است. در واقع شما با وارد کردن این مبلغ می توانید از مزایای اقامت قبرس استفاده کنید که یکی از حائز اهمیت ترین آن اجاره‌ ملک، تجربه زندگی در ترکیه یا قبرس است. لازم به ذکر است شما تا ۳ سال اجازه ندارید که ملک خود را به شخص شهروند، یا تبعه خارجی بفروشید. ملک شما در این مدت می بایست به نام خودتان باشد. ولی پس از گذشت ۳ سال اجازه دارید، بخش زیادی از ملک خود را (یک و نیم میلیون یورو ) بفروشید و مابقی را می توانید پس از ۵ سال به نقدینگی تبدیل نمایید. مسیر سرمایه گذاری مسیر استرس زایی است که این مسیر بایستی حتماً با کمک وکیل مهاجرت طی شود.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

یکی از روش‌ هایی که معمولاً به نسبت دیگر روش ها تقاضا برای آن کم تر است، روش مهاجرتی از طریق ازدواج است. قطعاً در خصوص چنین موضوع تخصصی اطلاع دارید که ازدواج شما از دید دولت قبرس زمانی واقعی به نظر می‌رسد که حتماً از روی روابط احساسی انجام شده باشد و هیچ گونه جعلی در آن صورت نگرفته باشد. برای رسمی کردن ازدواج لازم است که زوجین ابتدا به نزدیک‌ ترین شهرداری بروند. شهرداری بایستی آنان را تایید کند. پس از اخذ تاییدیه از مسئولین شهرداری می توانید با کیس قبرسی خود ازدواج کنید. داشتن پتانسیل مالی مورد قبول دولت قبرس، یکی از ملزومات ازدواج با تبعه شهروند قبرسی می باشد. منظور از پتانسیل مالی مورد قبول، درآمد ماهیانه حداقل هزار یورو است. در این میان، شخص خارجی می بایستی منزلی را برای آغاز زندگی مشترک انتخاب نماید، که برای زندگی دو نفر بسیار مناسب باشد. در خصوص مسئله اقامت قبرس باید گفت که، امکان دسترسی به اقامت دائم این کشور پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک وجود دارد. سند ازدواج، مدارک هویتی، ارائه گذرنامه شخص خارجی و ارائه پاسپورت شهروند قبرسی اسنادی هستند که ارائه  آنان برای ثبت ازدواج در قبرس الزامیست.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

قطعا مهاجرت به قبرس از طریق کار و یا مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، در میان مهاجرین محبوب‌ تر از روش اخذ تابعیت از طریق تولد می باشد. بهتر است؛ قبل از بررسی مسئله تولد و اعطای تابعیت از این طریق یک سری اطلاعات تخصصی و بسیار مفید در خصوص سیستم خاک و خون داشته باشید. سیستم خاک و خون دو سیستمی هستند که کشورهای اروپایی و کشورهای غیر اتحادیه اروپا برداین اساس به طفل متولد شده، تابعیت می دهند. مطابق سیستم خاک، اگر در کشورهایی که این سیستم را قبول کرده اند، طفلی به دنیا آید، بدان تابعیت می‌ دهند. البته در خصوص مدت زمان اخذ تابعیت بایستی گفت، که هر یک از کشورها زمان متفاوتی را تعیین کرده اند. ولی مطابق سیستم خون که کشور قبرس نیز از این سیستم پیروی می‌ کند، طفل به دنیا آمده در خاک برخی از کشورها تنها تابعیت را از والدین خود می‌ گیرد.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

پناهندگی روش درست و منطقی برای مهاجرت به قبرس نمی باشد. زیرا این روش سبب افزایش استرس شما می شود.  طبق اطلاعاتی که جدیدا به دست آمده، دیده شده است که سطح معلومات عموم مردم درخصوص روش خطرناک پناهندگی بسیار پایین می باشد. یکی از دلایلی که اشخاص از این طریق قدم در  مسیر مهاجرتی می‌ گذارند این است که، آنان آگاهی لازم را ندارند. این روش بسیار هزینه‌ بر است. بهتر است، هزینه‌ ای که برای این روش غیرقانونی و بسیار سخت صرف می کنید را برای دیگر مسیرهای مهاجرتی صرف نمایید. قابل ذکر است که، پروسه چنین افرادی توسط موسسه MIE به هیچ عنوان مورد آنالیز و بررسی جامعه قرار نمی‌ گیرد. کپی برداری از مقاله مهاجرت به قبرس اصلا جایز نیست و موسسه MIE که این مقاله را تهیه نموده است از اشخاصی که مطالب را کپی می کنند، راضی نمی باشد.

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

ویزای افراد خاص به تازگی در سراسر دنیا معروف شده است. برای این که شرایط لازمه را برای اخذ چنین ویزایی داشته باشید می بایست، چنین موضوع مهمی که شما به عنوان هنرمند، در حیطه شغلی خود بسیار درآمد کسب کرده‌ اید را به اثبات برسانید. هنرمندان می‌ توانند با اخذ چنین ویزایی وارد بازار کار کشور بی‌ نظیر و بسیار زیبای اتریش شوند. هنرمندان موظفند، بخش ناچیزی از درآمد خود را صرف پرداخت مالیات به دولت مربوطه نمایند. کشور قبرس نیز چنین روش پرتقاضایی را برای میزبانی از هنرمندان طراحی کرده است. ولی ویزایی که کشور قبرس صادر می کند، با دیگر کشورها فرق دارد. فرق آن، این است که، اخذ اقامت دائم قبرس از این طریق ممکن نیست.

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی

هزینه زندگی در قبرس و هزینه اقلامی که برای گذراندن زندگی در قبرس نیاز است، قرار است در این بخش از مقاله مورد بحث و بررسی اساسی قرار دهیم. در ابتدا باید گفت که، هر فردی بنا به سبک زندگی و نقدینگی که دارد، هزینه هایی را برای زندگی شخصی خود در نظر می‌ گیرد. ساکنین ایرانی در حال حاضر ۴۷.۱۵ درصد کمتر از قبرس صرف هزینه‌ های زندگی روزمره خود می کنند. برای این که با مبلغ دقیق هزینه‌ های زندگی و اجاره ملک در قبرس آشنا شوید، به جدول هزینه زندگی در قبرس توجه کنید.

اقلام و آپارتمانهزینه و اجاره (یورو)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۵۸۴٫۰۶
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۹۷۷٫۱۹
آپارتمان یک خوابه بیرون شهر۴۸۷٫۵۲
آپارتمان سه خوابه بیرن شهر۸۳۰٫۷۷
یک کیلو گرم گوشت گاو۹٫۳۹
یک کیلو گرم گوشت مرغ۷٫۰۵
یک کیلو گرم برنج سفید۱٫۸۱
یک کیلو گرم پنیر محلی۹٫۳۴
یک کیلو گرم سیب زمینی۰٫۸۳
یک کیلوگرم پیاز۰٫۸۵
یک کیلو گرم پرتقال۱٫۳۰
۱۲عدد تخم مرغ۲٫۶۱
۵۰۰ گرم نان۱٫۵۳
یک کیلو سیب۲٫۰۶

اخذ تابعیت قبرس پس از مهاجرت

تمامی مسیرهای مهاجرتی به قبرس، پیش تر مورد تجزیه و آنالیز کلی قرار گرفتند. به طور قطع، مطالعه بخش های قبلی از لحاظ علمی سطح معلومات شما را در رابطه با مزایای اقامت قبرس نیز تا حد زیادی افزایش داده است. مطالبی که راجع به که دسته بندی های مهاجرتی ارائه داده ایم، در خصوص این موضوع بود که به جز روش افراد خاص، دیگر روش ها شما را به اقامت دائم و سپس شهروندی قبرس می‌ رساند. به جهت اخذ اقامت و تابعیت قبرس لازم است که با جامعه ترک‌ زبان و یا جامع قبرس شمالی ادغام شوید و به تمامی قوانین کشور قبرس در همه حال احترام بگذارید. همچنین لازم است که درحد یک تبعه شهروند به زبان رسمی کشور تسلط داشته باشید. اگر از لحاظ مالی شرایط خوبی دارید، می توانید در کمترین زمان ممکن به همراه اعضای خانواده پاسپورت قبرس که به نوبه خود با ارزش‌ ترین است را دریافت کنید. یکی از مزایای اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری این است که به جهت انتقال سرمایه به یکی از شهرهای قبرس نیاز است که وارد مراحل اقامتی شوید. در این صورت مستقیماً به پاسپورت کشور قبرس دست خواهید یافت. برای مطلع شدن از هزینه تابعیت قبرس و به جهت برگزیدن مسیر درست بهتر است، موسسه مهاجرتی ام آی ای را که بهترین است، الگو قرار دهید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به قبرس

✔️ در چه صورت می توان مهاجرت کاری به قبرس را تجربه کرد؟

در صورتی که با ارائه رزومه کامل و مورد قبول، مورد توجه کار فرمای قبرسی قرار گیرید و وی برای شما دعوت نامه صادر کند.

✔️ دانشجویان رشته لیسانس جهت تحصیل در قبرس می بایست چه هزینه ای را متقبل شوند؟

 لازم است که تمامی فراگیران به جهت اخذ پذیرش در سطح لیسانس، حداقل ۱۱ هزار یورو را برای دانشگاه مربوطه ارسال کنند.

✔️ عالی ترین و کم ریسک ترین مسیر به جهت دریافت پاسپورت کشور قبرس کدام است؟

 انتقال سرمایه به بخش املاک به نوبه خود بهترین روش جهت زندگی در  ترکیه یا قبرس است.

✔️ کشور قبرس کدام قاعده را به منظور اعطای تابعیت به طفل تازه متولد شده پذیرفته است؟

 قانون خون که طبق آن تابعیت به طور مستقیم از والدین می رسد.

✔️ آیا قبرس برای زندگی خوب است؟

بله، ولی کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، انگلیس، کانادا و آمریکا به نسبت کشور قبرس برای ساختن زندگی، ایده آل می باشند.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق کار و نکات مربوط به تمامی مسیر های مهاجرت قانونی و غیر قانونی پناهندگی، در این مقاله به آنالیز درآمد. در نوشتار فوق در خصوص چنین موضوعاتی مطالب تخصصی در اختیارتان قرار دادیم تا با شناخت کافی از مسیر مهاجرتی و کشور مقصد پا در مسیر بسیار حساس مهاجرتی بگذارید. در یک جمع‌ بندی کوتاه ولی مفید می‌ توان گفت تمامی روش های مهاجرتی به جز روش افراد خاص برای شما و اعضای وابسته آثار اقامتی دارد. یکی از دلایل اصلی مهاجرت به قبرس از طریق کار و زندگی در یکی از شهرهای این کشور در وهله اول، بهبود چشم انداز شغلی می باشد. کارفرمایان مورد اعتماد به طور فزاینده‌ ای ترجیح می‌ دهند که ابتدا شهروندان را به عنوان کارمند خود بپذیرند. ولی در شرایط بخصوصی آن ها شهروندان خارجی را نیز تایید می کنند. لطفاً دقت کنید که، اگر هدف اصلی شما به منظور قرارگیری در قبرس، سرمایه‌ گذاری است بهتر است، در این رابطه با وکیل آگاه به قوانین مهاجرتی کمک بگیرید. حال اگر انتخاب یکی از مسیرهای مهاجرتی برایتان سخت است و به تنهایی نمی‌ توانید تصمیم درستی بگیرید، توصیه می‌ کنیم؛ از کارشناسان موسسه مهاجرتی ام آی ای کمک بگیرید. به جهت ارتباط با کارشناسان این موسسه می توانید فرم هایی را تکمیل نموده و یا مستقیماً با شماره تلفن های قرارداده شده، تماس بگیرید. همچنین می‌ توانید ابهامات خود راجع به مهاجرت را در انتهای مقاله با کارشناسان بسیار با تجربه ما در میان بگذارید. حال مشاوره شما چه مستقیم باشد، چه به صورت طرح سوال، رایگان انجام می شود.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *