بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان، مهاجرت کاری به مجارستان، زندگی در مجارستان، اخذ اقامت مجارستان و هزینه مهاجرت به مجارستان در مقاله پیش رو برای شما عزیزان شرح و توضیح داده خواهد شد.

  • چگونه می توان تابعیت مجارستان را اخذ نمود؟
  • شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان چه می باشد؟
  • آیا مهاجرت کاری به مجارستان نیاز به اخذ جاب آفر دارد؟

پاسخ سوالات بالا و هم چنین سوالات مشابه را می توانید در ادامه مطالعه بفرمایید. مهاجرت به مجارستان از آن جایی که هزینه های بسیار پایین تری در مقایسه با سایر کشورها دارد از دیرباز مورد توجه بسیاری از اقشار جامعه می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص شرایط مهاجرت به مجارستان می توانید با مشاورین موسسه MIE تماس حاصل نموده و به صورت رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید. امیدواریم که مقاله پیش رو برای شما عزیزان مفید واقع شود و پاسخ تمامی سوالات شما در خصوص زندگی در مجارستان را داده باشد.

مهاجرت به مجارستان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به مجارستان

قبل از پرداختن به موضوع شرایط مهاجرت به مجارستان، لازم دانستیم که درباره شرایط عمومی و اطلاعات کلی این کشور نیز مطالبی را برای شما عزیزان شرح دهیم. این کشور عضو اتحادیه اروپا و شینگن می باشد. کشور مجارستان به پایتختی بوداپست، به ۱۹ شهرستان تقسیم می شود. بوداپست یکی از زیباترین شهرهای دنیا به شمار می رود و یکی از مقاصد پرطرفدار برای توریست ها می باشد. علی رغم کوچکی این شهر دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد. برخی از این مکان های دیدنی عبارتند از: ذخایر زیست کره یونسکو، دریاچه بالاتون، دریاچه هویز و هورتوباگی. در جدول زیر می توانید اطلاعات جزئی تری از شرایط این کشور را مطالعه نمایید.

نام رسمیجمهوری مجارستان
مساحت۹۳,۰۲۲ کیلومتر مربع
جمعیت۹,۷۹۷,۵۶۱ نفر
کشورهای همسایهاتریش، اسلوونی، اوکراین، صربستان، اسلواکی، رومانی، کرواسی
زبان رسمیمجاری
بزرگترین شهر و پایتختبوداپست
واحد پولفورینت
رودخانه های بزرگرود دانوب، رودخانه تیسا
بزرگ ترین دریاچهدریاچه بالاتون، دریاچه ولانس

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت مجارستان، اقدام از طریق ویزای کاری می باشد. به این منظور افراد متقاضی خارج از اتحادیه اروپا و شینگن باید ویزای کار را اخذ نمایند. از نیازمندی های گرفتن ویزای کار مجارستان داشتن یک دعوتنامه کاری از طرف یک کارفرمای مجارستانی می باشد. برای این منظور کارفرما باید به اداره کار آن کشور اثبات نماید که شغل مورد نظر نه در کشور مجارستان و نه در کل اتحادیه اروپا و شینگن وجود ندارد و آن شغل در کل اتحادیه اروپا آگهی شده است. از نکات مهم دیگر در اخذ ویزای کار توجه به نرخ بیکاری موجود در این کشور می باشد. چرا که نرخ بیکاری پایین در هر کشوری نشان از این است که شخص خیلی راحت تر می تواند در رشته و تخصص خود کار پیدا کند. بر طبق آخرین بررسی های به عمل آمده نرخ بیکاری کشور مجارستان در سال ۲۰۲۱، ۴٫۱ درصد بوده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به مجارستان از دیگر روش های جذاب به خصوص برای دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی می باشد و به دلیل هزینه های بسیار پایین زندگی و تحصیل در این کشور، بسیاری از دانشجویان مهاجرت به مجارستان برای تحصیل را انتخاب می نمایند. هزینه های تحصیل در مجارستان بستگی به رشته و شهر انتخابی شما متفاوت خواهد بود و عموما بین ۵,۰۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ یورو متغیر می باشد. دانشجو در حین تحصیل اجازه کار نیز دارد که در مقاطع مختلف این اجازه کار متغیر می باشد. جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی برخی از این دانشگاه ها بورسیه هایی نیز ارائه می نمایند. یکی از مهم ترین این بورسیه ها، Stipendium Hungaricum نام دارد که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. مانند بسیاری از بورسیه تحصیلی سایر کشورها، تمام هزینه های دانشجویان بین المللی اعم از هزینه تحصیل و گاها کمک هزینه زندگی دانشجو را پوشش می دهند.

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های جذاب و قابل توجه برای مهاجرت به مجارستان، اقدام از طریق روش های سرمایه گذاری می باشد. در انتخاب یک کشور به عنوان مقصدی برای سرمایه گذاری عوامل مختلفی دخیل می باشند. از مهم ترین این عوامل توجه به استانداردهای زندگی و شاخص های مهم اقتصادی می باشد. برخی از این شاخص ها عبارتند از میزان نرخ تورم، میزان مالیات، رشد اقتصادی، میزان امنیت اقتصادی و نرخ مصادره املاک می باشد. هر چه درصد این نرخ ها پایین تر باشد، نشان از این است که آن کشور بستر بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. در ادامه و در جدول زیر، می توانید میزان رشد تولید ناخالص داخلی را در کشور مجارستان بررسی نمایید که بر اساس آخرین آمار و بررسی های به عمل آمده این میزان ۱۵۵٫۰۱ میلیارد دلار برآورد شده است.

 به طور کلی سرمایه گذاری در مجارستان از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت:

  • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

از دیگر مسیرهای موجود برای مهاجرت مجارستان و اخذ تابعیت مجارستان، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور می باشد. هزینه مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج بسیار مقرون به صرفه و ارزان می باشد. چرا که در این روش نیازی نیست مانند روش های سرمایه گذاری، مبالغ هنگفتی را وارد این کشور نماید و یا مانند مهاجرت به مجارستان برای تحصیل، شهریه دانشگاه را متقبل شود. برای اینکه شخص بتواند از طریق ازدواج به اقامت دائم و پاسپورت این کشور دست پیدا کند، باید با یکی از شهروندان این کشور و یا کسی که پاسپورت این کشور را داشته باشد ازدواج نماید. هم چنین در این روش فرد متقاضی باید با دلیل و مدرک اثبات نماید که ازدواج آن ها کاملا واقعی می باشد و صرفا به دلیل اخذ اقامت دائم و پاسپورت نمی باشد. هم چنین از دیگر موارد ضروری در این راستا نشان دادن تمکن مالی مناسب از طرف شهروند مجارستانی می باشد. فرد متقاضی اصلی باید نشان دهد که از پس هزینه های خود و همسرش بر می آید. هنگامی که شخص از طریق ازدواج اقامت آن کشور را به دست می آورد می تواند به صورت کاملا آزادانه به زندگی و کار در کشور مجارستان بپردازد.

مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد در مجارستان نیز می تواند منجر به اخذ تابعیت مجارستان شود. برای رسیدن به اقامت دائم و پاسپورت مجارستان از طریق تولد باید بررسی نمود که این کشور از چه قانونی برای اعطای تابعیت پیروی می نماید. به طور کلی کشورها جهت اعطای تابعیت و پاسپورت خود یا از طریق قانون خون تبعیت می نمایند و یا از قانون خاک. قوانین کشور مجارستان برای اعطای پاسپورت خود بر اساس قانون خون می باشد. این بدان معناست که نوزاد متولد شده در این کشور در صورتی تابعیت و پاسپورت این کشور را می تواند اخذ نماید که یکی از والدین وی مجارستانی تبار باشند. بنابراین چنان چه پدر و مادر آن فرزند از طریق اقامت کاری و یا تحصیلی در آن کشور باشند، نوزاد متولد شده نمی تواند پاسپورت آن کشور را داشته باشد. مقاله مهاجرت به مجارستان توسط تیم مشاورین MIE به رشته تحریر درآمده است و هر گونه کپی برداری و نسخه برداری از آن بدون ذکر مرجع غیر قانونی بوده و حرام می باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از راه های مهاجرت به مجارستان می باشد. اگر چه مسیر پناهندگی به هیچ عنوان مورد تایید موسسه MIE نمی باشد و نگارش این قسمت به جهت بالا بردن آگاهی های شما در این زمینه می باشد. پناهندگی یکی از روش های پر ریسک می باشد که متقاضی گاها در طی این پروسه ممکن است حتی مجبور به دروغ گفتن نیز شود. اصولا پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود امنیت جانی و مالی نداشته باشد و به دلایل مذهبی، اجتماعی و یا عضویت در گروهک های خاص مورد تهدید واقع می شود. از آن جایی که اثبات این موارد برای دولت مقصد بسیار سخت می باشد بنابراین، متقاضی پناهندگی مجبور به گفتن دروغ می باشد تا کیس وی پذیرفته شود. به طور کلی شخص بعد از ورود به کشور مقصد باید خود را به پلیس مرزبان آن کشور معرفی نماید و بعد از بررسی کامل مدارک فرد وارد کمپ هایی که برای افراد پناهنده مهیا شده است، می شود.

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

برخی از کشورهای مهاجر پذیر کتگوری مخصوص به افراد هنرمند را ارائه می دهند. به این صورت که افراد خاص و هنرمند و حتی ورزشکاران می توانند اقامت دائم و پاسپورت آن کشور را به واسطه فعالیت هنری و یا علمی خود به دست آورند. اما متاسفانه مهاجرت به مجارستان برای هنرمندان و افراد موفق امکان پذیر نمی باشد. بنابراین افرادی که خواهان مهاجرت به این کشور می باشند می توانند شرایط ویزای هنرمندان کشور اتریش را مطالعه نمایند. البته سایر کشورها چون آمریکا و کانادا نیز ویزایی تحت عنوان self-employed و EB1 دارند که افراد واجد شرایط می توانند از همان ابتدا اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. بنابراین چنان چه شما متقاضیان عزیز خواهان مهاجرت به این کشور می باشید و در زمینه هنری خاصی فعالیت دارید، می توانید سایر روش های مهاجرتی نظیر تحصیل، ویزای کار و سرمایه گذاری را بررسی نمایید و با توجه به رزومه خاص خودتان بهترین تصمیم گیری را در این خصوص داشته باشید.

هزینه های زندگی برای مهاجرت به مجارستان

یکی از مهم ترین دغدغه های هر خانواده متقاضی مهاجرت به مجارستان، محاسبه هزینه های زندگی در این کشور می باشد. یکی از نقاط قوت و مزایای مهاجرت به این کشور هزینه های بسیار پایین زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی چون آلمان و اتریش می باشد. برای مثال هزینه های زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در کشور مجارستان در حدود ۱,۷۰۰ یورو در ماه می باشد. در حالی که این رقم برای یک زندگی دانشجویی برای یک نفر به ۴۰۰ یورو در ماه کاهش می یابد. البته این هزینه ها بدون احتساب اجاره ملک در کشور مجارستان برآورد شده است. با توجه به این آمار و ارقام می توان نتیجه گرفت که هزینه های زندگی در مجارستان ۳۷ درصد کم تر از آلمان می باشد. از نظر اجاره ملک نیز هزینه های اجاره ۵۶ درصد کمتر از آلمان می باشد. به دلیل هزینه های بسیار پایین تحصیل در این کشور و هم چنین مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی این کشور برای بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت کاری به آلمان و اتریش دارند، به عنوان سکوی پرتاپ بسیار مناسبی شناخته می شود.

اخذ تابعیت برای مهاجرت به مجارستان

قطعا هدف نهایی افراد از مهاجرت به مجارستان اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می باشد. افراد از روش های مختلف می توانند به این کشور مهاجرت نمایند و با توجه به روش انتخابی آن ها مدت زمان رسیدن به تابعیت نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال افرادی که از طریق ازدواج با یک شهروند مجارستانی اقامت این کشور را اخذ می نماید، بعد از گذشت ۳ سال می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. بعد از ۵ سال نیز می تواند پاسپورت این کشور را داشته باشند. اما به طور کلی افرادی که از طریق ویزای کاری اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند، بعد از ۵ سال می توانند درخواست اقامت دائم این کشور را بدهند. بعد از گذشت ۸ سال نیز با اثبات ادغام شدن در فرهنگ این کشور می توانند برای اخذ پاسپورت درخواست دهند. البته تحصیل به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت نخواهد شد و افراد بعد از فارغ التحصیلی می توانند جذب بازار کار این کشور شده و پس از پرداخت مالیات و بیمه، از سال پنجم برای اقامت دائم درخواست نمایند.

سوالات متداول درباره مهاجرت به مجارستان

✔️ بهترین مسیر مهاجرت به مجارستان کدام است؟

برای مهاجرت به این کشور راه های مختلفی چون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی وجود دارد که افراد با توجه به رزومه خود می توانند بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

✔️ کم هزینه ترین مسیر مهاجرت به مجارستان کدام است؟

روش های کاری و اخذ ویزای کار از ارزان ترین مسیر مهاجرت به این کشور می باشد.

✔️  آیا بدون وکیل نیز می توان به این کشور مهاجرت نمود؟

بله، با اشراف کامل بر قوانین مهاجرتی می توانید بدون کمک از وکیل مسیر خود را پیش ببرید. اما مشورت گرفتن از وکیل شانس شما را در اخذ ویزا بالا می برد.

✔️ آیا موسسه حقوقی MIE در زمینه پناهندگی به مجارستان خدمات دارد؟

خیر، پناهندگی جزء مسیرهای غیر قانونی می باشد که موسسه حقوقی MIE هیچ گونه خدماتی در این راستا ارائه نمی دهد و آن را به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کند.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان، هزینه های زندگی در مجارستان، بررسی ۷ روش اصلی برای مهاجرت به این کشور همراه با جزئیات آن در مقاله بالا برای شما عزیزان شرح و توضیح داده شد. همان گونه که در بالا به شرح آن پرداختیم، مهاجرت به مجارستان مزایا و معایب خاص خودش را دارد. از مهم ترین مزایای مهاجرت به این کشور میزان پایین هزینه های تحصیل و زندگی در آن می باشد. از این رو بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای صنعتی چون آلمان و اتریش دارند، می توانند از این کشور به عنوان سکوی پرتاپ بسیار خوبی استفاده نمایند. هم چنین از دیگر مزایای این کشور میزان نرخ بیکاری بسیار پایین می باشد و همین موضوع باعث شده است که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی سریع جذب بازار کار این کشور شده و درآمد یورویی بالایی کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به مجارستان و انتخاب بهترین مسیر با توجه به رزومه خاص خودتان می توانید همین الان با مشاورین موسسه MIE تماس حاصل نموده و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *