بررسی راه های و شرایط مهاجرت به جمهوری چک

یکی از مهمترین مواردی که در سال های اخیر توجه علاقه مندان به مهاجرت به کشورهای اروپایی را جلب کرده است مهاجرت به کشورهای کم هزینه با کیفیت بالای زندگی و سطح پایین جرم و جنایت و وضعیت خوب بازار کار می باشد. از این رو بسیاری از علاقمندان به تحصیل و مهاجرت و زندگی در کشورهای اروپایی شروع به جستجو و تحقیق در خصوص کشورهای اروپای شرقی کرده اند که گاهاً هزینه های مهاجرت بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای مطرح اروپایی دارد. یکی از این کشورها که شرایط بسیار مناسبی نیز دارد کشور جمهوری چک می باشد که در این مقاله میخواهیم در خصوص زندگی در جمهوری چک، هزینه های مهاجرت به جمهوری چک و شرایط مهاجرت به جمهوری چک و … صحبت کنیم. مهاجرت به کشور جمهوری چک با توجه به هزینه های پایین زندگی، عضویت در شینگن، کیفیت مطلوب زندگی و موقعیت جغرافیایی خوب این کشور هواداران زیادی دارد. با اینکه در کل کشور جمهوری چک کشوری مهاجرپذیر شناخته نمی شود ولی هر ساله مهاجرین زیادی به عناوین مختلف نظیر سرمایه گذاری، تحصیل و کار و حتی ازدواج به کشور جمهوری چک مهاجرت میکنند. با مهاجرت به کشور جمهوری چک و زندگی در جمهوری چک پس از ۵ سال میتوان به اقامت دائم اروپا دست یافت که اجازه زندگی در کلیه کشورهای اروپایی را به شخص می دهد.

مهاجرت به جمهوری چک

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به کشور جمهوری چک به صورت کلی نیاز به برخی شرایط اولیه دارد. برای هر روش شخص باید شرایط عمومی را دارا باشد. با توجه به سن، تحصیلات، سطح زبان، میزان سرمایه و سطح تخصص شخص باید شرایط خود جهت مهاجرت را بین ۷ روشی که امکان پذیر است انتخاب کند که این امر توصیه می شود با مشورت مشاورین حقوقی و متخصصین مهاجرت انجام شود. این مقاله توسط موسسه MIE تنظیم و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً و عرفاً حرام می باشد. شرایط مهاجرت به جمهوری چک از طریق ۷ روش در این مقاله بررسی شده است.

مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک

محبوب ترین روش مهاجرت به کشور جمهوری چک مهاجرت تحصیلی می باشد. کشور جمهوری چک دانشگاه های بزرگ و قدیمی و معتبری نظیر دانشگاه چارلز، دانشگاه پراگ و دانشگاه ماساریخت را دارد که دوره های مختلف به زبان انگلیسی ارائه می دهد. یکی از محبوب ترین دلایل تحصیل در کشور جمهوری چک اعتبار بالای دوره های پزشکی این کشور و همینطور ارائه این دوره ها به زبان انگلیسی می باشد. دوره های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در کشور جمهوری چک به زبان انگلیسی با شهریه هایی شاید یک سوم و یا حتی کمتر از کشورهایی مثل آمریکا و انگلستان در این کشور ارائه می شود که ورود به این رشته ها نیز برای علاقمندان به تحصیل کار دشواری نمی باشد.

مهاجرت کاری به جمهوری چک

مهاجرت کاری به جمهوری چک جزو ۷ روش مهاجرت به کشور جمهوری چک می باشد ولی با توجه به قوانین سخت گیرانه اداره کار این کشور از خارج اتحادیه اروپا دریافت ویزای کاری مستقیم به کشور جمهوری چک امری بسیار دشوار می باشد. بهترین روش مهاجرت کاری به کشور جمهوری چک تحصیل در این کشور و استفاده از ویزای کاری ۶ ماهه پس از تحصیل می باشد.

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید خانه در جمهوری چک و یا خرید سهام و … امکان پذیر نیست. روش خود حمایتی هم در قوانین کشور جمهوری چک وجود ندارد و تنها روش اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت می باشد. هزینه مهاجرت به جمهوری چک در روش سرمایه گذاری نسبت به کشورهایی مثل کانادا و آمریکا کمتر می باشد ولی با توجه به اینکه معمولا اشخاص از بازار کار و شرایط محیطی این کشور آگاهی ندارند راه اندازی شرکت و کسب و کار و استخدام افراد بومی کار آسانی نیست. برای روش های سرمایه گذاری اقامت کشورهایی مثل پرتغال، اسپانیا از طرق خرید ملک پیشنهاد می شود.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد تبعه و یا مقیم کشور جمهوری چک منجر به اقامت خواهد شد. مهاجرت از طریق ازدواج معمولا یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به جمهوری چک می باشد. برای زندگی در جمهوری چک در کنار همسر شخص ابتدا باید با یک فرد مقیم جمهوری چک ازدواج رسمی انجام داده باشد و شرایط اولیه و کلی نظیر داشتن تمکن مالی، حقوق ثابت از سمت فرد اسپانسر را داشته باشد.

مهاجرت به جمهوری چک و اخذ تابعیت از طریق تولد

برخی کشورها نظیر کانادا و آمریکا قانون اعطای تابعیت از طریق خاک می باشد و برخی کشورهای نظیر اکثر کشورهای اروپایی از طریق خون تابعیت منتقل می شود. در کشور جمهوری چک قانون تابعیت از طریق خون می باشد و فرزندی که در خاک کشور جمهوری چک متولد شود هیچ گونه آثار اقامتی برای وی به وجود نخواهد آمد و تنها در صورتی پاسپورت کشور جمهوری چک را دریافت خواهد کرد که یکی از والدین وی از اتباع کشور جمهوری چک باشند.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی

پناهندگی به این معنی می باشد که شخص در کشور خود به دلایل مذهبی، سیاسی، نژادی و … از نظر جانی تحت تعقیب می باشد و در صورت بازگشت به کشور خود محاکمه خواهد شد. طی سال های اخیر اکثر درخواست های پناهندگی واقعی نبوده و شخص در اصل شرایط قانونی پناهندگی را نداشته است و به دروغ خود را پناهنده معرفی کرده است به همین جهت افرادی که با ادعای پناهندگی درخواست اقامت و دریافت امکانات از کشورهای اروپایی را میکنند بیشتر شده است. پناهندگی یکی از روش های اشتباه مهاجرت می باشد و سختی ها و دشواری های جبران ناپذیری برای فرد خواهد داشت. کشور جمهوری چک جزو کشورهای اروپایی می باشد که کمترین درصد پذیرش پناهنده را در سال های اخیر داشته است. موسسه MIE در خصوص پناهندگی هیچ گونه مشاوره و یا خدماتی ارائه نمی دهد و جهت بررسی روش های قانونی و صحیح مهاجرت به جمهوری چک با مشاورین موسسه تماس برقرار فرمایید.

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی از روش های مهاجرت، مهاجرت از طریق تخصص های خاص برای افراد خاص و هنرمندان و ورزشکاران و… می باشد. در کشورهایی نظر کانادا و اتریش این قانون وجود دارد و برای افراد خاص امکان اقدام برای اقامت مخصوص هنرمندان و یا ورزشکاران امکان پذیر می باشد. در کشور جمهوری چک به شکلی که در کانادا و برخی کشورهای دیگر شرایط خاصی برای هنرمندان و افراد فوق موفق طرح اقامتی مطرح شده است وجود ندارد. بنابراین برای این نوع مهاجرت کشورهایی مثل اتریش، کانادا، استرالیا و فرانسه گزینه های مناسبی می باشند.

مهاجرت به جمهوری چک و هزینه های زندگی در جمهوری چک

یکی از مهمترین عوامل محبوبیت کشور جمهوری چک و مهاجرت به جمهوری چک هزینه های پایین زندگی در این کشور می باشد. زندگی دانشجویی در کشور جمهوری چک حدودا ۳۰۰ الی ۵۰۰ یورو در ماه هزینه دارد که این میزان در مقایسه با کشورهای بزرگ اروپایی بسیار کمتر می باشد. هزینه اجاره مسکن در شهرهای بزرگ و مرکز شهر (خانه ۳ خوابه) حدود ۸۰۰ یورو می باشد و خوابگاه های دانشجویی در شهرهای کوچک تر با هزینه هایی حتی زیر ۱۰۰ یورو نیز پیدا خواهند شد که تاثیر بسیار زیادی در مدیریت هزینه ها توسط یک مهاجر خواهد داشت.

اخذ تابعیت جمهوری چک پس از مهاجرت

دریافت تابعیت و پاسپورت کشور جمهوری چک برای افرادی که در این کشور چند سال زندگی می کنند نیز امکان پذیر می باشد. در مجموع با توجه به اینکه کشور جمهوری چک کشور مهاجر پذیری نمی باشد قوانین دریافت تابعیت نیز در این کشور سخت گیرانه می باشد. جدا از اینکه یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم و زبان سخت این کشور دشوار می باشد شخص مهاجر جهت دریافت تابعیت باید ۱۰ سال مداوم در این کشور زندگی کرده باشد و آزمون تابعیت را نیز پشت سر گذاشته باشد.

سوالات متداول درباره مهاجرت به جمهوری چک

✔️ نکات مثبت مهاجرت به کشور جمهوری چک چه می باشد؟

مهمترین عامل مثبت مهاجرت به کشور جمهوری چک هزینه های بسیار پایین نسبت به کشورهای اروپایی و موقعیت جغرافیایی خوب این کشور می باشد که در قلب اروپا قرار گرفته است و مهاجرت تحصیلی به کشور جمهوری چک مزایای فراوانی دارد.

✔️ نکات منفی مهاجرت به کشور جمهوری چک چه مواردی است؟

سفارت کشور جمهوری چک برای صدور ویزا برای ایرانیان سخت گیری های خاص خود را دارد و در کنار این مورد زبان محلی کشور جمهوری چک زبان بسیار سختی می باشد که حتی در صورت یادگیری نیز خارج از کشور جمهوری چک هیچ کاربردی ندارد.

✔️ هزینه های مهاجرت به جمهوری چک چقدر است؟

هر یک از روش های مهاجرت به کشور جمهوری چک هزینه های مختلف خود را دارد. ولی به صورت کلی هزینه یک سال زندگی در کشور جمهوری چک به همراه هزینه مسکن معمولا کمتر از ۸ هزار یورو خواهد بود.

✔️ برای تحصیل در کشور جمهوری چک نیاز به مدرک زبان می باشد؟

برخی دانشگاه های کشور جمهوری چک نیاز به مدرک زبان ندارند و حتی برخی دانشگاه ها با دوره های زبان دانشجو می پذیرند بنابراین بدون مدرک زبان نیز می توان برای تحصیل و مهاجرت به چک اقدام کرد.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به چک

مهاجرت به کشور جمهوری چک از ۷ روش کلی امکان پذیر است. در سال های اخیر محبوب ترین روش مهاجرت به چک روش تحصیلی می باشد که این روش با توجه به دانشگاه های قدیمی این کشور، هزینه های تحصیلی بسیار پایین در جمهوری چک و تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی موجب شده است این کشور دانشجویان بین المللی زیادی را سالیانه جذب خود کند. قوانین سخت گیرانه اداره کار این کشور باعث شده راحت ترین راه کار در چک از طریق ویزای ۶ ماهه پس از تحصیل صورت پذیرد. تنها روش اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت می باشد. موسسه MIE اطلاعات زیادی در خصوص تمامی کشورها در این وبسایت در اختیار شما قرار داده است. درصورت نیاز به حل ابهامات مهاجرتی با ما در تماس باشید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *