بررسی راه ها و شرایط مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه و انواع طرق مهاجرت به این کشور در این مقاله علمی تحت بررسی قرار می گیرد. شرایط و الزامات مهاجرت به ترکیه به چه صورت می باشد؟ شرایط اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه را بیان نمائید؟ سرمایه گذاری در ترکیه با چه مبلغی قابل انجام است؟ تحصیل در ترکیه در چه سنینی قابل اقدام می باشد؟ هزینه های زندگی ترکیه به چه صورت می باشد؟ لذا با طرح این قبیل از پرسش ها قصد بر آن داریم تا عنوان مهاجرت به ترکیه را در این نوشتار علمی برای شما مخاطب عزیز بیشتر بازگو نمائیم. کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط فرهنگی مشابه مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. این مقاله برای پاسخ به سوال چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم؟ نگارش شده است. در انتهای نوشتار می توانید پاسخ تمامی سوالاتتان را با مشاوره رایگان تلفنی موسسه MIE و دانش به روز مشاوران ارشد این مجموعه برطرف نمایید.

مهاجرت به ترکیه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به ترکیه

یکی از نکات حائز اهمیت در حیطه مهاجرت بررسی شرایط عمومی کشور مقصد می باشد. ترکیه کشوری با موقعیت جغرافیایی استراتژیک همانند یک پل ارتباطی مابین قاره آسیا و اروپا واقع گشته است. همچنین از منظر مساحت نیز جزو کشورهای نسبتا بزرگ در منطقه قرار گرفته است. پایتخت این کشور آنکارا می باشد ولیکن شهر استانبول به عنوان بزرگترین شهر کشور ترکیه  شناخته می شود. ترکیه در حال حاضر میزبان کثیری از جمعیت پناهندگان می باشد. بسیاری از مهاجران پناهنده در ترکیه از شهروندان سوری می باشند که به علت شرایطی همچون جنگ و نزاع به این کشور پناه آوردند. هرچند که به علت وجود دانشگاه های این کشور بسیاری از کشور های همسایه جهت تحصیل در این کشور اقدام نموده اند.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه در سطح مدارس و دانشگاه قابل اقدام می باشد. تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قابل انجام می باشد. لازم به ذکر می باشد افراد متقاضی تحصیل می توانند از سن ۷ سالگی در این کشور تحصیل خویش را آغاز نمایند. همچنین شرایط تحصیل در ترکیه برای نوع دولتی و خصوصی بسته به شرایط فرد متقاضی مقدور می باشد. لذا فرد با دارا بودن شرایط می تواند جهت تحصیل در مدارس و یا دانشگاه دولتی اقدام نماید که بر این اساس از پرداخت هزینه و شهریه تحصیلی معاف خواهد شد. اما تبعا تحصیل در مدارس  یا دانشگاه های خصوصی دارای هزینه می باشد و فرد در قبال تحصیل در این نوع از مدارس و یا دانشگاه موظف به پرداخت شهریه می باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از بهترین مسیرهای مهاجرت، مهاجرت به ترکیه از طریق کار می باشد. در واقع افراد به واسطه کار در ترکیه قادر خواهند بود که از طریق یک روش ارزان وارد خاک ترکیه گردند. لازم به ذکر می باشد جهت کاریابی هرچه بهتر در ترکیه صلاح بر این است که فرد جویای کار در این کشور به زبان ترکی مسلط باشد. به این واسطه فرد متقاضی راحت تر وارد بازار کار خواهد شد. همچنین جهت دریافت مهاجرت کاری به ترکیه می بایست پروسه MLSS طی گردد. این پروسه منوط بر این می باشد که طبق آگهی انجام شده در سطح کشور شخص مقیم و تبعه این کشور نسبت به فرد متقاضی در اولویت نباشد. بدین ترتیب پس از بررسی این موضوع فرد جویای کار خواهد بود جهت دریافت مهاجرت کاری به ترکیه اقدام نماید.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی از طرق مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. بر اساس سیاست کشور ترکیه که بر مبانی جذب سرمایه گذاران خارجی نهادینه شده است، این موضوع از این حیث بسیار حائز اهمیت می باشد. به علاوه برخی از برنامه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه برای فرد منجر به سود دهی خواهد گشت. یکی از برنامه های سرمایه گذاری در ترکیه موضوع ثبت شرکت می باشد. طی این پروسه نیاز است فرد متقاضی ۵ تبعه ترک را استخدام نماید و فرد متقاضی پس از ۵ سال قادر خواهد بود جهت اقامت دائم ترکیه اقدام نماید. از طرق دیگر سرمایه گذاری در کشور ترکیه موضوع خرید ملک در این کشور می باشد. مبلغ خرید ملک در ترکیه که آثار اقامت و تابعیت برای فرد را به دنبال دارد، حدود ۲۵۰ هزار دلار می باشد. لازم به ذکر می باشد این مبلغ سرمایه گذاری با مبلغ کمتر نیز امکان پذیر خواهد بود. لذا افراد متقاضی سرمایه گذاری در ترکیه قادر خواهند بود با مبلغ حدود ۱۵۰ هزار دلار جهت خرید ملک در ترکیه اقدام نماید و شهروندی ترکیه را کسب نماید.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

قوانین مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج نیز همانند سایر کشورها قابل بررسی می باشد. بر این اساس که افراد متقاضی ازدواج در ترکیه می بایست به دولت ترکیه این موضوع را اثبات نمایند که ازدواجشان کاملا واقعی می باشد و حداقل این رابطه از یک سال پیش تا به الان تداوم داشته است. فرد تبعه ترک می بایست اثبات نماید که قادر می باشد هزینه های زندگی و محل اقامت ترکیه فرد را تامین نماید. لذا زمانی که این موضوع برای دولت کشور ترکیه محرز شد که ازدواج بر پایه علاقه و تفاهم بنیان گشته است و از نظر شرایط تمکن مالی نیز فرد تبعه ترک قادر به تامین هزینه های زندگی باشد، می توان انتظار داشت که پروسه مهاجرت از طریق  ازدواج به ترکیه در مسیر درستی  قرار گرفته است.

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد به ترکیه بسته به این موضوع که قانون خاک و یا قانون خون لحاظ می شود می تواند متفاوت باشد. هر کدام از این دو سیستم خاک و یا خون تعابیر متفاوتی خواهند داشت. سیستم خون در موضوع تابعیت و شهروندی فرد متقاضی این موضوع را بیان می دارد که یکی از والدین فرد متولد شده می بایست شهروندی ترکیه را دارا باشند تا بدین وسیله فرزند نیز بتواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. همچنین سیستم خاک این موضوع را بیان می دارد که چنانچه فرد متولد شده در خاک کشور مقصد به دنیا آید می تواند تابعیت کشور مقصد را اخذ نماید. لازم به ذکر می باشد که مهاجرت از طریق تولد در ترکیه به واسطه سیستم خون می باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

پناهنده به شخصی تعلق می گیرد که به دلایلی از جمله مسائل سیاسی، عقیدتی و سایر موارد از کشور خویش متواری می باشد و جان وی در خطر می باشد. لذا بر اساس قوانین کشورهای عضو کنوانسیون ژنو، کشورهای متعهد شده می بایست در صورت واقعی بودن کیس مورد نظر با این موضوع موافقت نمایند. لازم به ذکر می باشد که در صورت واقعی نبودن پرونده کیس مورد نظر شخص می بایست به کشور قصد بازگردد و عواقب جبران ناپذیری برای خود فرد خواهد داشت. همچنین خاطر نشان می گردد به هیچ عنوان این روش به علت خطرات بیشمار آن توصیه نمی گردد.

مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

از میان انواع اقامت ترکیه می توان به نوع ویزای هنرمندان و افراد موفق اشاره داشت. کشور ترکیه به لحاظ ارائه این نوع ویزا جهت هنرمندان، ورزشکان افراد موفق جهت اخذ تابعیت روش های ویژه ای را مدنظر قرار داده است. افرادی که قادر باشند رزومه قوی پیرو این موضوع ارائه دهند قادر خواهند بود جهت این نوع از برنامه اقدام نمایند. جهت مثال ملموس می توان به ورزشکاران با مدال های جهانی اشاره داشت که چهره های معروف و شناخته شده در سطح بین المللی هستند، اشاره داشت. به علاوه این نوع از برنامه در کشورهایی نظیر اتریش و کانادا نیز قابل اقدام می باشد.

مهاجرت به ترکیه و هزینه های زندگی در ترکیه

بخش زیادی از موضوع مهاجرت مبحث هزینه زندگی در ترکیه و هزینه مهاجرت به ترکیه می باشد. این موضوع قابل بررسی می باشد که در نهایت بسته به سبک زندگی هر فرد اعداد و ارقام مربوط به هزینه های زندگی می تواند متفاوت باشد. لازم به ذکر می باشد در نهایت هزینه های زندگی بسته به موقعیت و کیفیت هر شهر می تواند متفاوت باشد. لذا هزینه مهاجرت به ترکیه و  اجاره ملک در ترکیه از حدود ۱۰۰۰ لیر در نظر داشته باشید. همچنین به صورت میانگین هزینه زندگی در ترکیه از حدود ۸۰۰ لیر الی ۲۰۰۰ لیر در ماه می تواند متغیر باشد. به علاوه به واسطه زندگی در ترکیه و گران بودن هزینه سوخت در این کشور توصیه می گردد از وسایل نقلیه عمومی استفاده گردد.

اخذ تابعیت ترکیه پس از مهاجرت

دریافت تابعیت ترکیه از طریق برنامه هایی همچون کار در ترکیه، سرمایه گذاری و تولد امکان پذیر می باشد. همانگونه که پیشتر نیز بررسی نمودیم افراد به واسطه این که یکی از والدین تبعه کشور ترکیه هستند قادر خواهند بود تابعیت ترکیه را دریافت نمایند. برنامه هایی همچون کار و سرمایه گذاری نیز پس از گذشت ۳ سال امکان پذیر خواهد بود. متقاضی مورد نظر جهت کار پس از گذشت این مدت و پرداخت هزینه های مربوط به مالیات و بیمه قادر خواهند بود اقامت دائم و تابعیت ترکیه را اخذ نمایند. به علاوه در هنگام دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه می بایست فرد متقاضی این موضوع را به دولت اثبات نماید که کاملا  با آداب و رسوم این کشور ادغام شده و زبان رسمی این کشور را به خوبی مسلط می باشد.

سوالات متداول درباره مهاجرت به ترکیه

✔️ بهترین مسیر جهت مهاجرت به ترکیه را بیان نمائید؟

بهترین مسیر مهاجرت برای هر فرد برحسب شرایط می تواند متفاوت باشد و این موضوع با شناخت هرچه بیشتر طرق مهاجرتی قابل انجام می باشد.

✔️ کم هزینه ترین روش مهاجرت به کشور ترکیه را بیان نمائید؟

روش کار یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت محسوب می شود.

✔️ روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به چه صورت می باشد؟

با خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار قادر خواهید بود جهت خرید ملک در ترکیه اقدام نمائید.

✔️ روش خرید ملک با مبلغ ۱۵۰ هزار دلار به چه صورت می باشد؟

با خرید این گونه از املاک در واقعیت ارزش  واقعی املاک در حدود ۲۷۰ هزار دلار می باشد که با مبلغ کمتر این موضوع قابل انجام می باشد و ما به تفاوت هزینه را به صورت اجاره در اختیار فروشنده قرار داده می شود.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه واخذ اقامت و تابعیت در ترکیه از طرق گوناگون انواع اقامت ترکیه من جمله؛ کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و افراد خاص به بحث و بررسی در آمد. همانطور که پیشتر نیز بررسی گردید چنانچه از طریق برنامه های سرمایه گذاری همچون خرید ملک اقدام نمائید قادر خواهید بود پس از گذشت ماکزیمم ۶ ماه تابعیت و شهروندی ترکیه را اخذ نمائید. لازم به ذکر می باشد قبل از بررسی برنامه های سرمایه گذاری شرایط اقتصادی و قوانین مرتبط با مالیات را نیز بررسی نمائید. جهت بررسی مواردی که نیاز به بحث بیشتر خواهد داشت می توانید با ارتباط از طریق وکیل معتبر مسیر مهاجرتی امنی را آغاز نمائید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *