شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور

شما عزیزان سوالات زیادی را در باب سرمایه گذاری در خارج از کشور از ما پرسش می کنید. به این منظور مقاله پیش رو را برای پاسخ به سوالات شما عزیزان به نگارش در آورده ایم.

 • ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری کدامند؟
 • شرایط خرید بورس خارج از کشور چیست؟
 • آیا سرمایه گذاری در شرکت های خارجی سود ده است؟ 
 • بهترین راه کسب درآمد در خارج از کشور چیست؟
 • در چه کشور هایی امکان سرمایه گذاری در املاک در خارج از کشور وجود دارد؟

در این مقاله سعی بر این نموده ایم تا به این سوالات پاسخ بدهیم، در صورتی که سوالات بیشتری برای شما عزیزان پیش آمده است می توانید از خدمات مشاوره اولیه رایگان با مشاوران موسسه MIE بهره مند شوید. بدین منظور کافیست با شماره های موسسه تماس گرفته تا مشاوره رایگان خود را در این زمینه دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت سرمایه گذاری

از جمله مهمترین راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. برای مهاجرت موفق باید به تفسیر های کیفی، منابع و کارشناسان متعدد مراجعه کرد. بر اساس تخصص تحلیلگران و کارشناسان امور مهاجرت و سرمایه‌گذاری می‌بایست بهترین کشور و محل برای سرمایه گذاری فردا انتخاب شود. از مهمترین شرایطی که فرد باید به آنها توجه نماید تا بتواند سرمایه گذاری موفقی را در کشوری خاص داشته باشد، چند موضوع است از جمله مهمترین این موضوعات می توان به نرخ بیکاری، نرخ تورم، مالیات، مدرنیته، قوه قضاییه و . . . اشاره کرد. تمامی این موارد باید مورد بررسی قرار بگیرد تا فرد بتواند بهترین کشور را برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در خارج از کشور را انتخاب نماید.

شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری در خارج از کشور

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری بسته به قوانین داخلی کشوری است که فرد قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارد. مسلماً شرایط هر کشور برای اقامت سرمایه گذاری متفاوت است. حتی ممکن است در برخی از کشورها به روش های مختلف، سرمایه‌گذاری هایی وجود داشته باشد که برخی از آنها منجر به اخذ اقامت خواهد شد و برخی از آنها منجر به اخذ اقامت نمی‌شود. به صورت عمومی طرق دیگری همچون خود حمایتی و خرید ملک در قاره اروپا منجر به اخذ اقامت می گردد. همچنین برخی از طرح های ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در شرکت های خارجی و خرید سهام نیز منجر به اخذ اقامت می‌شوند. به عنوان مثال فرد می‌تواند با ثبت شرکت در اتریش اقامت این کشور را تحت شرایطی دست آورد. همچنین می تواند با خرید سهام در پرتغال نیز به اقامت این کشور دست یابد. با این توصیفات برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری باید قوانین هر کشور در این زمینه مطالعه شود.

بررسی معیارهای سرمایه گذاری در خارج از کشور

پیش از تصمیم برای سرمایه گذاری در خارج از کشور باید به برخی از معیارهای سرمایه‌گذاری در آن کشور توجه کرد که پیشتر نیز برخی از آنها را خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. در ادامه با مهمترین معیار های سرمایه گذاری آشنا خواهیم شد:

 • اقتصاد

  مهمترین معیارهای سرمایه گذاری در خارج از کشور توجه به اقتصاد کشور مربوطه و بازار سرمایه گذاری فردی در آن کشور است. به عنوان مثال اگر فردی به دنبال تاسیس رستوران در خارج از کشور باشد، نباید این افتتاح را در کشورهایی که غیر مهاجرپذیر و غیر توریستی هستند انجام بدهد. مسلماً ایجاد کسب و کاری همچون رستوران نیاز به مشتریان فراوان برای رونق گرفتن این نوع سرمایه‌گذاری دارد. اگر فرد رستوران خود را در کشورهایی همچون پرتغال، اسپانیا، فرانسه، کانادا و  … تاسیس نماید بسیار بهتر از تاسیس این رستوران در کشورهایی همچون لیختن اشتاین، رومانی، اکراین و …  است.

 • قوه قضاییه

  از دیگر معیارهای مهم سرمایه گذاری توجه به قوه قضائیه آن کشور است. در کشورهایی که قوه قضاییه مستقل از دولت مشغول به فعالیت است، امنیت سرمایه گذاری فرد نیز تامین خواهد شد، چرا که در این صورت زمانی که فرد با بی عدالتی مواجه گردد می تواند با مراجعه به قوه قضاییه این کشور تقاضای برخورد عادلانه کند. این تقاضا سریعا مورد رسیدگی قرار می گیرد. عموما کشور های برتر اروپایی، کانادا، آمریکا، برزیل، مکزیک و … از جمله این کشور ها هستند.

 • تورم

  تورم یکی دیگر از مهمترین معیارهای سرمایه‌گذاری است. کشورهایی که دارای تورم بسیار بالایی هستند کشور های مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب نمی گردند. چرا که قدرت خرید مردم در این کشورها پایین و هزینه های مربوط به سرمایه گذاری در این کشورها نیز بالا است.

 • مدرنیته

  مسلماً سرمایه‌گذاری در کشورهایی که بهره کمی از مدرنیته و از زیبایی شهری برخوردار هستند، نمی تواند سرمایه گذاری مطمئنی به حساب آید. به عنوان مثال سرمایه گذاری در کشورهای همچون فلسطین، یمن و امثالهم کشورهای مناسبی برای سرمایه گذاری نیستند و از طرفی کشورهایی همچون سوئیس، اتریش، کانادا، آمریکا و … را می توان به عنوان چند مورد از بهترین کشورهایی که مدرن و زیبا هستند نام برد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری موفق، مطالعه شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در اقتصاد کشور مربوطه بسیار مهم است. مواردی همچون رشد اقتصادی، نرخ تورم و نرخ مالیات از جمله مهمترین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در کشورها و کسب درآمد در خارج از کشور به حساب می آیند که به اختصار توضیحاتی پیرامون این موارد خدمت شما عزیزان بیان خواهد شد:

 • رشد اقتصادی

  کشورهایی که میزان رشد اقتصادی مثبت و مطلوبی دارند بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به حساب می‌آیند. توجه به رشد اقتصادی از جمله مهمترین شاخص ها برای سرمایه گذاری و کارآفرینی به حساب می‌آید. میزان رشد اقتصادی را بر اساس میزان تولیدات ناخالص داخلی یک کشور ارزیابی می‌کنند که هر چقدر میزان تولید ناخالص داخلی این کشور بیشتر باشد این نرخ به سمت مثبت شدن و هر چقدر میزان تولید ناخالص داخلی یک کشور کمتر گردد، نرخ مربوط به رشد اقتصادی آن کشور رو به منفی خواهد بود.

 • نرخ تورم

  همانطور که پیشتر نیز خدمت شما عزیزان توضیح داده شد، یکی از مهمترین شاخص ها و معیارهای سرمایه‌گذاری توجه به نرخ تورم آن کشور می باشد. نرخ تورم بر اساس سبد خرید خانوار های یک کشور در بین دو سال متوالی مورد بررسی قرار می گیرد. اگر توانایی خرید مردم یک کشور کمتر شود، نشان دهنده بالا آمدن نرخ تورم است و هر چقدر توانایی خرید مردم یک کشور بیشتر باشد نشان دهنده پایین آمدن نرخ تورم در کشور مربوط است.

 • نرخ مالیات

  برای سرمایه‌گذاران خارجی توجه به نرخ مالیات کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارند بسیار مهم است. چرا که باید توجه ویژه‌ای به میزان حدودی سود خود و مالیاتی که می بایست از این سود پرداخت کنند داشته باشند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشوری را دارند بر اساس سود خالص خود می بایست مالیات خود را پرداخت نمایند.

روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور

روش های مختلف و متنوعی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور وجود دارد روش هایی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام، کارآفرینی، خود حمایتی، استارت آپ و … از جمله این سرمایه‌گذاری‌ها هستند که در ادامه به صورت مختصر با این راه ها آشنا خواهیم شد.

 • خرید ملک

  در برخی از کشورها می توان با سرمایه گذاری در املاک در خارج از کشور به اقامت رسید. کشورهایی مانند اسپانیا، یونان، پرتغال، ترکیه و قبرس از جمله این کشورها می باشند.

 • ثبت شرکت

  کشورهای معدودی تحت شرایطی خاص با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در شرکت های خارجی به افراد اقامت می دهند. از جمله کشورهایی که با ثبت شرکت به افراد اقامت می دهند می توان به برزیل و اتریش اشاره کرد.

 • خرید سهام

  در برخی از کشورها افراد می توانند با خرید سهام یا در بورس خارج از کشور سرمایه‌گذاری کنند و به اقامت نیز برسند. از جمله این کشورها می‌توان به کشورهایی همچون پرتغال لتونی و … اشاره کرد.

 • کارآفرینی

  در کارآفرینی افراد بر اساس ایجاد کسب و کاری که در کشوری خاص انجام می دهند می توانند از طریق سرمایه گذاری به اقامت این کشورها دست یابند، از جمله این کشورها کشورهایی همچون کانادا و امریکا می باشند.

 • خود حمایتی

  شاید برای خود حمایتی ها نتوان از لفظ سرمایه‌گذاری استفاده کرد چرا که خود حمایتی نوعی سرمایه داری است که فرد بر اساس ثروتی که در کشور خود دارد می تواند اقامت کشورهای دیگری را به دست آورد. از جمله ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری که از این طریق می‌توان به اتریش، اسپانیا، پرتغال، فرانسه و … اشاره کرد.  

 • استارت آپ

  استارتاپ نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید که افراد بر اساس ایده نو و جدیدی که برای سرمایه‌گذاری دارند می توانند جهت استارتاپ اقدام کنند. از جمله کشورهایی که از این طریق می توان به آنها مهاجرت کرد، کشورهایی همچون کانادا و پرتغال هستند که به عنوان ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری از این طریق می توان از آنها نام برد.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در خارج از کشور

پاسخ به این پرسش که بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری کدامند کار سختی است، چرا که این مهم بستگی به عوامل و شرایط متفاوتی دارد. پیش از انتخاب کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری باید با شاخص های اقتصادی تاثیرگذار و معیارهای سرمایه‌گذاری در آن کشور را بسنجیم. مسلما هر کشوری شرایط مخصوص به خود را دارد و برنامه های سرمایه‌گذاری نیز مانند همه طرق سرمایه گذاری دارای مزیت ها و معایب خاص خود هستند. یکی از مهم ترین پرسش هایی که در باب بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری پیش می‌آید این است که آیا آن کشور با سرمایه گذاری به فرد خارجی اقامت می دهد یا خیر. خیلی از افراد تمایل دارند علاوه بر سرمایه‌گذاری بتوانند در کشور مربوطه اقامت نیز دریافت نمایند. بنابر توضیحاتی که پیش از این خدمت شما عزیزان بیان شد بهترین کشورها برای سرمایه گذاری های مختلف عموما کشورهای برتر اروپایی به اضافه کانادا، امریکا، برزیل و مکزیک در آمریکای جنوبی هستند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

امن ترین کشورها برای مهاجرت سرمایه گذاری

برای بررسی امن ترین این کشورها برای سرمایه‌گذاری باید به معیارهای سرمایه‌گذاری در آن کشور رجوع کنیم. مسلماً کشورهایی که دارای قوه قضاییه مستقل و قدرتمند، دارای نرخ تورم پایین، دارای اقتصاد پیشرفته با تولید ناخالص داخلی بالا و  همچنین بهره مندی از مدرنیته هستند می‌توانند، بهترین کشورها برای سرمایه گذاری باشند. پس از بررسی این معیارها می بایست نوع کسب و کاری که فرد قرار است در آن کشور ایجاد کند را بررسی کنیم، با بررسی نوع سرمایه‌گذاری و توجه به معیارهای اقتصادی مهم و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در هر کشور می توان نتیجه گرفت که چه کشوری یا چه کشورهایی مهم ترین کشورها برای سرمایه گذاری هستند.

مزایا سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در خارج از کشور دارای مزایای بسیار زیادی است. یکی از مهمترین مزایای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور امکان اخذ اقامت و تابعیت کشور های مختلف است. اما از آن مهمتر این است که فرد با سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در خارج از کشور می تواند به دلار، یورو، پوند و … به سود دهی برسد و علاوه بر آن امکان بهره مندی از امکانات کشورهای برتر و پیشرفته دنیا برای وی فراهم خواهد بود.

هنگامی که فرد در خارج از کشور سرمایه گذاری می کند می تواند به همراه خانواده خود به این کشورها مهاجرت نموده و در کشور مد نظر خود زندگی نماید. در این صورت می تواند آینده بسیار روشنی را برای فرزندان خود فراهم آورد چرا که در اغلب کشورهایی که امکان سرمایه‌گذاری برای خارجی ها وجود دارد، امکان تحصیل رایگان برای فرزندان فرد سرمایه‌گذار وجود دارد. علاوه بر آن اجازه کار برای وی و همسر و فرزندان او نیز فراهم است.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در خارج از کشور

✔️ بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در املاک در خارج از کشور کدامند؟

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان، ترکیه و قبرس هستند.

✔️ معیارهای مهم سرمایه گذاری چه مواردی هستند؟

معیارهای مهم سرمایه گذاری شامل اقتصاد، قوه قضاییه، مدرنیته و تورم هستند.

✔️ مهمترین مزیت سرمایه گذاری در خارج از کشور چیست؟

مهمترین مزیت سرمایه گذاری در خارج از کشور اخذ اقامت یکی از کشورهای برتر دنیا زندگی در این کشورها می باشد.

✔️ بهترین راه سرمایه گذاری برای مخترعین چیست؟

بهترین راه سرمایه گذاری برای مخترعین مهاجرت از طریق استارت آپ می باشد.

✔️ ارزانترین راه سرمایه گذاری در خارج از کشور کدام است؟

 ارزانترین راه سرمایه‌گذاری، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی است که نیاز به انتقال پول به خارج از کشور وجود ندارد.

سخن پایانی

کسب درآمد در خارج از کشور، معرفی ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری و همچنین با سرمایه گذاری در املاک در خارج از کشور آشنا شدیم. در این مقاله موارد متعددی همچون مزایای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور، معیارهای مهم سرمایه گذاری در خارج از کشور و همچنین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در کشورها مورد بررسی قرار گرفتند. در صورتی که سوالات بیشتری برای شما عزیزان پیش آمده است می توانید با تماس با مشاوران موسسه MIE از شرایط مشاوره اولیه رایگان در این خصوص بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را به صورت مکتوب در بخش پرسش و پاسخ مقاله مطرح نموده تا مشاورین به شما پاسخ بدهند.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *