اقامت سرمایه گذاری در آمریکا

کشور آمریکا را می توان یک از جذاب ترین مقاصد مهاجرتی برای هر متقاضی مهاجرت و سرمایه گذاری در خارج از کشور دانست. با توجه به تنوع روش های سرمایه گذاری در آمریکا و شرایط خاص این کشور نیاز است که جزئیات و نکات لازم در خصوص اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به صورت کامل مطرح شود. در این نوشتار که توسط موسسه MIE تهیه و با نظارت وکیل وکیل مهاجرت به آمریکا منتشر شده است تلاش شده است که بهترین سرمایه گذاری در آمریکا معرفی گردد تا فارسی زبان عزیز بتوانند با اطلاعات کامل برای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت اقدام نمایند.

 • آیا سرمایه گذاری در آمریکا منجر به اخذ اقامت می شود؟
 • آثار اقامتی خرید ملک در آمریکا چیست؟
 • آیا با کم ترین ریسک می توان ویزای سرمایه گذاری آمریکا را اخذ کرد؟
 • شرایط وکیل مهاجرتی برای معرفی بهترین بیزینس در آمریکا چیست؟

این سوالات تنها بخش کوچکی از سوالاتی است که برای هر متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری مطرح می گردد که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت و پاسخ آن ها به جزئیات تقدیم خواهد شد.

سرمایه گذاری در آمریکا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در آمریکا

اول قدم در اخذ اقامت آمریکا با سرمایه گذاری آگاهی از شرایط عمومی این روش مهاجرت به آمریکا می باشد. طبیعتا در اولین مرحله باید وضعیت اقتصادی و نظام حقوقی این کشور را بررسی نمود و به صورت موشکافانه تحلیل نمود که قوانین حمایتی این کشور از سرمایه گذار خارجی چیست؟ آیا تضمین سود و سرمایه با کم ترین ریسک ممکن وجود دارد؟

کشور آمریکا همواره به عنوان یکی از کشورهای با اقتصاد قوی و پایدار شناخته می شود و با توجه به اینکه شناساندن آن به دنیا در ابتدا توسط مهاجرین انجام شده است انتظار می رود که قوانین حمایتی خاصی نیز برای زندگی بهتر مهاجرین در این کشور وضع شده باشد. این موضوع بدین معنا است که با توجه به چند ملیتی بودن این کشور و آزاد بودن اخذ اقامت امریکا برای تمام مردم دنیا شاید حمایت های دولت و نظام حقوقی این کشور از بیگانگان از سایر کشور ها بیشتر باشد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

اقامت سرمایه گذاری آمریکا از روش های مختلفی امکان پذیر است. ویزاهای EB1 ،EB5 ،EB2 ،E1 و L1 مطرح ترین ویزاهای سرمایه گذاری در این کشور می باشند که در این میان ویزای EB5 معروف ترین ویزای سرمایه گذاری در آمریکا می باشد. هر کدام از این ویزاها شرایط خاص مربوط به خود را دارند و برای قشر خاصی از متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا می باشند. نوع فعالیت، میزان سرمایه، محل سرمایه گذاری، شرایط جسمی، کشور مبدا و سوابق تحصیلی و کاری بخشی از فاکتورهای مهم و اساسی برای اخذ این نوع ویزاها می باشند.

موسسه MIE با تجربه چندین ساله خود در امر سرمایه گذاری آمریکا و بهره وری از دانش وکلای همکار خود در سراسر جهان قصد دارد که بهترین روش سرمایه گذاری در آمریکا را معرفی نماید تا فارسی زبان گرامی بتوانند با دید بازتری برای اخذ اقامت آمریکا از این طریق اقدام نمایند. روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت آمریکا هر کدام اثار اقامتی متفاوتی دارد و در بعضی از موارد به گرین کارت آمریکا نیز ختم می شود. برخی از روش ها نیز صرفا اقامت های کوتاه مدت را در پی دارند. با توجه به هدف و شرایط شما باید بررسی گردد که بهترین روش اخذ اقامت در کشور آمریکا از طریق سرمایه گذاری چیست.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در آمریکا

اصلی ترین استاندارد سرمایه گذاری در هر کشور بحث مصادره اموال و حمایت نظام قضایی کشور مقصد از سرمایه گذاری خارجی می باشد. همانطور که پیش تر عرض شد کشور آمریکا در این زمینه به خوبی عمل کرده است و درصد خبرهای که در این خصوص منتشر می شود تقریبا که نه و بلکه تحقیقا نزدیک به صفر است. با توجه به وضعیت سیاسی این کشور و انتظارات عموم مردم از یک ابرقدرت سیاسی و اقتصادی به نظر نمی رسد که این شرایط در آینده نیز تغییر خاصی داشته باشد و همواره مهاجرین از سایر کشورها مورد حمایت دولت حاکم بر آمریکا بوده اند.

با توجه به پیشرفت دنیای تکنولوژی و ارتباطات هر گونه خبر در این خصوص را می توان در سریع ترین زمان ممکن به کل دنیا مخابره کرد. با توجه به وضعیت آزادی بیان در کشور آمریکا این احتمال بسیار پایین است که مشکلی از این نظر ایجاد شود و کسی از آن خبر نداشته باشد یا به اطلاع عموم نرسیده باشد. تحت این شرایط و با اتکا بر این نقاط قوت و در صورت دارا بودن شرایط می توان با خیالی آسوده برای سرمایه گذاری در آمریکا اقدام کرد.

از جمله فاکتورهای مهم در امر سرمایه گذاری در خارج از کشور نرخ مالیات، اندازه اقتصاد، ثبات سیاسی و ثبات قیمت ارز می باشد که در کلیه این موارد کشور آمریکا شرایط خاصی و ویژه ای را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم کرده است.  طبق آمار نشریه theglobalecomnoy کشور آمریکا یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری می باشد و شاخص مصادره اموال در این کشور شاخص ۱ می باشد که بسیار مناسب است.

سرمایه گذاری در آمریکا

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در آمریکا

یکی از نیازمندی های یک سرمایه گذاری سودآور آگاهی کامل از شرایط اقتصادی کشور مقصد می باشد. فاکتورهای مانند نرخ سود، مالیات، نرخ تورم، دستمزد ها، قوانین و سیاست ها و فعالیت های دولت از مهمترین فاکتورها در امر سرمایه گذاری خارجی می باشند. هرچند این عوامل شاید به صورت مستقیم با سرمایه گذاری شما در ارتباط نباشند اما در درازمدت بر روی آن تاثیر گذار خواهند بود.

 • وضعیت پرداخت مالیات در آمریکا

  طبق گزارش بنیاد مالیات در سال ۲۰۱۹ هر فرد آمریکایی به صورت متوسط ۲۹٫۸ درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات در سه بخش مالیات بردرآمد، بیمه سلامت ملی و تامین اجتماعی پرداخت کرده است. همچنین نرخ مالیات بر درامد برای تمامی آمریکایی ها در سال ۲۰۱۷، ۱۴٫۶ درصد بوده است. در حال حاضر آمریکا دارای ۷ گروه مالیات بر درامد است که با توجه به میزان درامد هر شخص مالیات پرداخت می شود و نرخ آن ها ۱۰٪، ۱۲٪، ۲۲٪، ۲۴٪، ۳۲٪، ۳۵٪ و ۳۷٪ است. البته این بدان معنا نیست که اگر شما با توجه به درامد خود در گروه ۳۷ درصدی قرار بگیرید بر روی تمامی درامد خود پرداخت مالیات داشته باشید.

 • نرخ سود در آمریکا

  با توجه به گزاشات و با نگاه به جلو می توان تخمین زد که نرخ سود در طی ۱۲ ماه در حدود ۰٫۲۵ درصد می باشد. اما در بلند مدت می توان پیش بینی کرد که سود صندوق های سرمایه گذاری فدرال با توجه به مدل های اقتصادی در سال ۲۰۲۲ نرخ ۰٫۲۵ درصد و در سال ۲۰۲۳ نرخ ۰٫۷۵ درصد را تجربه خواهد کرد.

 • نرخ تورم در کشور آمریکا

  بر اساس آمار وزارت کار ایالات متحده که در ۱۳ جولای ۲۰۲۱ منتشر شد، نرخ تورم سالانه آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن ۲۰۲۱ عدد ۵٫۴ درصد اعلام شد. همچنین نرخ تورم سالیانه در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ در چارت زیر نشان داده شده است.

  نمودار نرخ تورم در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا با ثبت شعبه شرکت

ثبت شرکت در آمریکا را می توان یکی از روش های مناسب اخذ اقامت در این کشور قلمداد کرد. اما باید به این نکته توجه داشت که چه اشخاصی اجازه ثبت شرکت و فعالیت در ایالات متحده را خواهند داشت. برای اخذ اقامت آمریکا از طریق ثبت شرکت ویزای های مختلفی معرفی شده است که ویزاهای EB2، E1 و L1 می توانند به آن مرتبط باشند. معمولا راحت ترین راه برای اخذ اقامت از این طریق داشتن پاسپورت کشوری مانند ترکیه می باشد که محدودیت خاصی را برای شما ایجاد نمی کند.

میزان سرمایه موردنیاز برای این روش ها از ۱۰۰ هزار دلار آغاز می گردد و سوابق کاری و تحصیلی در اکثر موارد موردنیاز است. همچنین در این روش ها باید بررسی نمود که اقدام شما ایا به گرین کارت یا اقامت بلند مدت تبدیل می شود یا خیر. برای مثال ویزای EB2 پنج ساله بوده و به گرین کارت ختم نمی شود.

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک

خرید ملک در آمریکا را می توان یکی از روش های مناسب سرمایه گذاری در این کشور دانست، اما نکته ای که نیازمند بررسی بیشتر است این است که آیا خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت می گردد و آثار اقامتی آن چیست؟ معمولا اتباع تمامی کشورها می توانند اقدام به خرید ملک در آمریکا نمایند اما این روش اقامتی را در پی نخواهد داشت. اگر قصد خرید ملک و اخذ اقامت را دارید کشورهایی مانند پرتغال یا اسپانیا یا یونان می توانند برای شما گزینه های مناسب تری باشند. به صورت کلی شما با دارا بودن یک اقامت اولیه می توانید در آمریکا ملک بخرید. نرخ متوسط خرید خانه نو در آمریکا به صورت سالانه تغییر می کند و بنابر گزارشات بازار مسکن در حال حاضر ۳۵۰ هزار دلار می باشد که افزایش ۲۴ درصدی را نسبت به ماه May داشته است. همچنین در یک بررسی کلی می توان اعلام کرد که متوسط قیمت خرید خانه در سال ۲۰۲۰ عدد ۳۸۹,۴۰۰ دلار بوده است که در سال ۲۰۲۱ عدد قابل پیش بینی در حدود ۴۰۹ دلار می باشد.

سرمایه گذاری در آمریکا

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آمریکا

در بحث سرمایه گذاری خارجی مهمترین موضوعی که مطرح می گردد این است که میزان سودآوری به چه میزان است و آیا سرمایه شما حفظ خواهد شد یا خیر. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور آمریکا و ثباتی که بر آن حاکم است ریسک سرمایه گذاری در این کشور را نمی توان بالا دانست و با یک برنامه اصولی و با مشورت با وکلای سرمایه گذاری می توان یک سرمایه گذاری سودمند داشت. همانطور که در بخشی های قبلی بررسی شد وضعیت فاکتورهای اقتصادی در آمریکا در اکثر موارد مناسب است. این موضوع می تواند یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در کشور آمریکا باشد. همچنین با توجه به تعداد بالای مهاجرین در این کشور قوانین حمایتی مختلفی طرح شده است که می تواند به ارزشمند بودن سرمایه گذاری شما کمک کند.

در طرف مقابل روش های سرمایه گذاری در این کشور به نسبت سایر کشورها هزینه بر بوده و سرمایه بالاتری را می طلبد. همچنین تحریم ها و سیاست های این کشور در خصوص سایر کشورها می تواند بر روی سرمایه گذاری شما تاثیر گذار باشد و این موضوع قابل چشم پوشی نیست. در ادامه و به صورت تیتر وار برخی از مزایا و معایب سرمایه گذاری در آمریکا ذکر خواهد شد.

مزایای سرمایه گذاری در آمریکا

نرخ پایین سود بانکی

نرخ پایین مصادره اموال و شاخص مناسب

تولید داخلی بالا

تورم ثابت و پایدار

انگلیسی زبان بودن

آمریکا یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی می باشد.

این کشور یک کشور بین المللی است و از تمامی دنیا مهاجر دارد.

معایب سرمایه گذاری در آمریکا

غیرقابل پیش بینی بودن تحریم بر کشورها و اشخاص

نیاز به سرمایه بالا در بعضی از روش ها

فاصله زمان و مسافت با اکثر کشورهای آسیایی و اروپایی

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در آمریکا

✔️ آیا سرمایه گذاری در آمریکا منجر به اخذ اقامت می شود؟

بله روش های سرمایه گذاری متفاوتی برای اخذ اقامت در آمریکا  وجود دارد که ویزاهای EB5، EB2 و EB1 از مطرح ترین آن ها می باشد و هر کدام آثار اقامتی متفاوتی را خواهند داشت.

✔️ آثار اقامتی خرید ملک در آمریکا چیست؟

خرید ملک در آمریکا منجر به اخذ اقامت نخواهد شد اما خرید ملک برای متقاضیان از تمامی کشورها منوط به داشتن اقامت اولیه امکان پذیر است.

✔️ آیا با کم ترین ریسک می توان ویزای سرمایه گذاری آمریکا را اخذ کرد؟

با توجه به وضعیت اقتصادی مناسب و پایدار این کشور می توان گفت که سرمایه گذاری در این کشور ریسک بالای نخواهد داشت. البته وضعیت تحریم ها بر روی سرمایه گذاری را نباید نادیده گرفت.

✔️ شرایط وکیل مهاجرتی برای معرفی بهترین بیزینس در آمریکا چیست؟

مهمترین و اولین قدم برای یافتن بهترین بیزنیس در آمریکا آگاهی کامل از شرایط سرمایه گذاری است که با مشورت با وکیل متخصص این راه هموار تر خواهد شد. موسسه MIE با بهره وری از تجربه چندین ساله در این موضوع می تواند شما را در طی این مسیر همراهی کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد به صورت کلی شرایط سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ اقامت از این طریق شرح داده شود. کشور آمریکا را می توان با توجه به آمار یکی از جذاب ترین مقاصد مهاجرتی دانست. اما سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به این کشور با توجه به حساسیت های خاص آن حتما باید طبق اصول باشد و حتما پیشنهاد می شود که انجام این پروسه تحت نظارت وکیل متخصص و ترجیحا مقیم در آمریکا باشد.
در صورت تمایل شما عزیزان موسسه MIE می تواند شرایط شما را برای سرمایه گذاری در آمریکا بررسی کند و بهترین مسیر را با توجه به شرایط شما پیشنهاد دهد. شما می توانید تمامی سوالات و ابهامات خود در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا را در بخش نظرات این مقاله یا بخش سوال و پاسخ مهاجرتی مطرح بفرمایید. همچنین مشاورین ما آماده هستند که به صورت رایگان سوالات شما را در خصوص سرمایه گذاری در کشور آمریکا پاسخ دهند.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *