بررسی شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا کشوری پهناور و پیشرفته در نیمکره جنوبی زمین است که در تاریخ معاصر نقش مهمی را در اقتصاد جهانی و روند جهانی شدن سرمایه گذاری ایفا کرده است. بسیاری از افراد هستند که به دلایل گوناگونی از جمله آزادی اقتصادی، انگلیسی زبان بودن، درآمد بالای سرانه و… خواهان این هستند تا به گونه ای در این کشور از طریق سرمایه گذاری وارد و صاحب کارت اقامت آن شوند. این کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار موفق عمل کرده است و با برنامه های نوین به متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و بویژه ویزای سرمایه گذاری استرالیا این امکان را می دهد که از طریق قانونی اقامت این کشور را بدست بیاورند.

در ادامه تلاش می کنیم تا با بررسی مهم ترین نکات سرمایه گذاری در استرالیا یک نگاه کلی درباره دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری داشته باشیم. کارشناسان مؤسسه MIE کوشش می کنند تا به همه پرسش های شما در مشاوره رایگان تلفنی پاسخ گویند. در بخش دیدگاه ها نیز می توانید پرسش های خود را مطرح و پاسخ آنرا در همان بخش دریافت کنید.


اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری در ۳۰ ثانیه

 


شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی اقامت سرمایه گذاری استرالیا

استرالیا در بسیاری از جنبه های اقتصادی و سرمایه گذاری یک محل فرصت برای آنهایی است که قصد دارند تا در یک شرایط مطلوب امور سرمایه گذاری خود را انجام دهند. این کشور در بسیاری از رتبه بندی های رسمی اقتصادی جزو رده های نخست بین المللی است و اقتصاد آن به نحوی بزرگ است که با اقتصاد بسیاری از کشورهای جهان اول مانند آمریکا، انگلستان و ژاپن رقابت می کند. برنامه های  اقامت استرالیا با سرمایه گذاری برای اعطای اقامت در این کشور انواع گوناگونی دارد و انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در استرالیا که متناسب با سرمایه اولیه فرد و اهداف او باشد، بسیار مهم و نیازمند دریافت مشاوره تخصصی و دقیق است.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با اقامت دائم استرالیا از طریق  تمکن مالی و سرمایه گذاری

ویـدئــو

پـادکست

بررسی شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

دولت استرالیا از سرمایه داران بین المللی که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده است، پشتیبانی می کند. این به ساخت اقتصاد استرالیا و به رشد اقتصادی، نوآوری و شکوفایی  این کشور کمک می کند. جهت حفظ منفعت استرالیا و به منظور کسب بیشترین سرمایه گذاری بین المللی، بعضی از خریدهای خارجی سهام و دارایی های استرالیایی توسط هیئتی ناظر بر سرمایه گذاری خارجی که FIRB نام دارد، تحلیل می گردند. البته طبق آمار، اکثر درخواست های سرمایه گذاری خارجی تأیید می گردند. پس از تأیید، تمامی قوانین برای سرمایه گذاران بین المللی همانند سرمایه گذاران شهروند استرالیا اجرا می گردد. دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا با کدهای ویژه طبقه بندی می شود. مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا از شرایط خاصی برخوردار بوده که در بخش های ذیل آنها را تحلیل می نماییم.

اقامت سرمایه گذاری استرالیا از طریق راه اندازی کسب و کار

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا از طریق راه اندازی کار و ایجاد اشتغال در این کشور با چند ویزای خاص مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا انجام پذیر است که در ادامه هرکدام را توضیح می دهیم. اقامت استرالیا با سرمایه گذاری با ویزای کلاس ۱۸۸ نوآوری در کسب و کار و سرمایه گذاری استرالیا نام دارد. این ویزا به دارندگان آن اجازه می دهد تا با حداقل مبلغ ۲٫۵ میلیون دلار استرالیا بتوانند در یکی از ایالت های این کشور سرمایه گذاری کنند و پس از ۵ سال به اقامت دائم برسند. این ویزا می تواند با کسب و کار جدید یا خرید کسب و کار موجود انجام شود.

سرمایه گذاری استرالیا با ویزاهای ۸۸۸، ۱۶۲ و ۸۹۰ از دیگر ویزاهایی هستند که با مبالغ مختلف از ۱۰۰ هزار دلار، ۵۰۰ هزار دلار تا ۵ میلیون دلار را در بر می گیرد. این ویزاها شرایط خاصی برای احزار صلاحیت جهت اقامت استرالیا دارد. عموما برای بسیاری از متقاضیان بهترین سرمایه گذاری در استرالیا، خرید بیزینس در استرالیا یا ایجاد آن می باشد. ویزاهای یاد شده به ویزای کارآفرینی استرالیا مشهور اند.

سرمایه گذاری در استرالیا

بررسی سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری صورت منفعل، ممکن می باشد. این کار می تواند از طریق سرمایه گذاری در کسب و کارهای موجود صورت گیرد و یا صندوق های سرمایه گذاری که در نهایت به کارآفرینی و اشتغال ختم می شود. این نوع سرمایه گذاری در این کشور امکانپذیر است. خرید اوراق بهادار دولتی به ارزش حداقل ۱٫۵ میلیون دلار و سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با حداقل ۵ میلیون دلار تحت زیر شاخه ویزای کلاس ۱۸۸ روش های سرمایه گذاری استرالیا از راه اندوختن پول در صندوق سرمایه گذاری یا اوراق دولتی است. بهترین سرمایه گذاری در استرالیا برای بسیاری از متقاضیان شاید این روش باشد. تفاوت این روش با ویزای کارآفرینی استرالیا تنها در منفعل بودن این سرمایه گذاری است.

بررسی معیار های سرمایه گذاری در استرالیا

معیارهای سرمایه گذاری برای اقامت استرالیا با سرمایه گذاری و میزان رعایت آن در کشور بسیار مهم است. مصادره اموال، برابری رفتار دولت میزبان، امنیت سرمایه گذار خارجی و… از معیارهای سرمایه گذاری هستند که در رضایت یک سرمایه گذار و حقوق و تکالیف دولت میزبان با آنها شناخته می شود.  در زیر نرخ مصادره اموال کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه آورده می شود. قابل توجه است که بیشترین (بدترین) نرخ ۷ و کمترین نرخ ۱ است.

نمودار مصادره اموال در استرالیا

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار جهت سرمایه گذاری استرالیا

در نظر گرفتن نرخ مالیات، میزان صادرات، درآمد سرانه، تولید ناخالص داخلی و… همگی از شاخص های اقتصادی هستند که برای سرمایه گذاری در استرالیا مهم است. وضعیت اقتصادی استرالیا به طور کلی به گونه ای است که احساس امنیت اقتصادی را برای سرمایه گذار بوجود می آورد. در زیر نرخ رسمی برخی از این شاخص ها آورده می شود.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شرکت

سرمایه گذاری در استرالیا

مزایای سرمایه گذاری در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری برای کسب اقامت نه تنها اجازه زندگی و رفت و آمد به این کشور را فراهم می کند بلکه دارای مزایای دیگری نیز هست:

امکان دریافت پاسپورت استرالیا بعد از ۵ سال

کسب سود بالا در اقتصادی شکوفا و امن

مهاجرت براساس شایستگی عینی

تحصیل فرزندان در سیستم آموزشی پیشرفته

زندگی در کشور انگلیسی زبان

این مقاله توسط نویسندگان مؤسسه MIE نگارش یافته و کپی برداری ازآن غیرقانونی است.

سوالات متداول درباره اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

✔️ چقدر طول می کشد تا اقامت دائم استرالیا با سرمایه گذاری بدست آید؟

 ۴ سال

✔️ آیا اقامت سرمایه گذاری استرالیا به مدرک زبان احتیاج دارد؟

در برخی از روش ها مانند کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار ارائه آیلتس البته با حداقل نمره ۴٫۵ مورد نیاز است.

✔️ آیا سرمایه گذاری استرالیا منجر به پاسپورت می شود؟

بله با اقامت سرمایه گذاری استرالیا می توان پس از ۵ سال به شرط تسلط بر زبان انگلیسی و فرهنگ استرالیایی پاسپورت این کشور را گرفت.

سخن پایانی

ویزای سرمایه گذاری استرالیا، راه های اقامت سرمایه گذاری استرالیا و کلیات مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا در این نوشتار بررسی شدند. اقامت استرالیا با سرمایه گذاری یکی از فرصت هایی است که افراد کارآفرین و با تمکن مالی بالا می توانند از آن برای کسب سود اقتصادی افزون بر اقامت استفاده کنند. اقامت استرالیا روش های بسیاری دارد اما بی تردید سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه ها برای افراد با تمکن مالی است.
بهترین سرمایه گذاری در استرالیا بسته به مورد می تواند سرمایه گذاری در ایجاد کسب و کار یا سرمایه گذاری به صورت خرید سهام و در صندوق سرمایه گذاری باشد. خرید بیزینس در استرالیا یکی از راه هایی است که مراحل ایجاد یک کسب و کار را حذف می کند و درآمد زایی جاری به هنگام خرید دارد. ویزای کارآفرینی استرالیا از سویی دیگر دارای مزایای بسیاری از جمله کمک های دولت فدرال از جمله نظر مشاوره ای برای بالاتر بردن سطح کسب و کار، راه اندازی و درآمد است.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *