شرایط سرمایه گذاری در اتریش

برای مهاجرت همواره راه های مختلفی وجود دارد. اما زمانی که ما از شرایط مالی خوبی برخوردار باشیم میل به مهاجرت آسان و کم دغدغه خواهیم داشت. از سوی دیگر یکی از اصلی ترین معیار ها برای مهاجرت این دسته از عزیزان آن است که در کنار دریافت اقامت و تابعیت بتوانند سرمایه خود را نیز افزایش دهند و کسب سود داشته باشند. از این رو سرمایه گذاری می تواند بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف باشد. از سوی دیگر یکی از برترین کشور های جهان در رده بندی های سازمان های بین المللی همواره کشور اتریش می باشد. به همین جهت در این مقاله سعی خواهیم نمود تا سرمایه گذاری در اتریش را از ابعاد گوناگون مانند شرایط و استاندارد های آن، انواع مختلف سرمایه گذاری و … بررسی نماییم. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات کامل در این خصوص دارید می توانید با مشاورین مجرب موسسه MIE تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش

کشور اتریش از نظر علوم استراتژیک و علوم جغرافیایی در یکی از بهترین نقاط جهان واقع شده است. کشوری با جمعیتی بالغ بر ۹ میلیون نفر که تجارت آسان و امن سرمایه گذاران خود را در قلب اروپا حیات بخشیده است. کشور اتریش در همسایگی قوی ترین اقتصاد اروپا یعنی آلمان و لوکس ترین کشور جهان یعنی سوئیس قرار دارد. این کشور دارای نظام فدرال سیاسی بوده و تصمیمات کلان آن در قالب لوایح در پارلمان این کشور مطرح می گردد. اتریش در دهه اخیر از نظر آیتم های رفاهی و آرامش برای مقیمان و شهروندان آن همواره رتبه برتر را داشته است. این کشور عضو معاهدات اتحادیه اروپا و حوزه شنگن بوده و دریافت اقامت در آن سبب دریافت خدمت بسیار ارزنده ای می گردد.

چرا در اتریش سرمایه گذاری کنیم؟

بازار امن سرمایه گذاری بین المللی

ریسک پایین سرمایه گذاری

حمایت دولت و دستگاه قضایی از سرمایه گذاران

به روز بودن علم و تکنولوژی در این کشور

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اتریش

ویـدئــو

پـادکست

شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

برای سرمایه گذاری در این کشور روش های مختلفی اعم از سرمایه گذاری های مستقیم و سرمایه گذاری های غیر مستقیم یا موجل وجود دارد. کشور اتریش با توجه به اقتصاد پویایی که دارد شرایط را فراهم نموده تا شما بتوانید از طرق مختلف در این کشور سرمایه گذاری نمایید. گاهی می توانید سرمایه خود را از ابتدا وارد این کشور نمایید مانند خرید ملک در اتریش و یا ثبت شرکت در اتریش و گاهی می توانید ابتدا اقدام دریافت نموده و سپس اگر قصد سرمایه گذاری داشتید اقدام به انتقال وجوه خود نمایید مانند روش خودحمایتی در اتریش. روش های سرمایه گذاری گاه به اقامت و تابعیت منجر می گردد و گاهی صرفا یک سرمایه گذاری امن است که تمام روش های آن را می توانید با یاری وکلای مجرب موسسه MIE اقدام نمایید. در ادامه برخی روش های معروف در این زمینه را توضیح خواهیم داد.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

خرید ملک در اتریش می توانید یکی از مقصود های جذاب برای افرادی باشد که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند. سرمایه گذاری در ملک همواره یکی از امن ترین سرمایه گذاری ها می باشد در حالتی که فرد می تواند سند ملک خود را در اختیار داشته و از بالارفتن قیمت آن و اجاره بها آن سود خوبی کسب نماید. البته افزایش قیمت ملک در کشوری مانند اتریش که از تورم بسیار پایینی برخوردار است سالانه بیش از ۳ تا ۴ درصد نمی باشد. اما با توجه به سرمایه گذاری یورویی این امر می تواند سود خوبی به همراه داشته باشد. اما سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک در اتریش منجر به اقامت مستقیم نمی گردد و بایستی از طرق غیر مستقیم برای دریافت اقامت بهره مند شد. همراهان عزیزی که قصد شناخت کامل این مسیر را دارند می توانند با مشاورین موسسه در این خصوص مشورت نمایند.

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

در قوانین شرکت ها در جهان انواع بسیار متنوعی از شرکت های تجاری و غیر تجاری مانند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، شرکت های تعاونی و… وجود دارد. اما به جرات می توان گفت بالاترین آمار در ثبت شرکت در اتریش از طریق سرمایه گذاری و برای افراد خارجی شرکت از نوع مسئولیت محدود می باشد. در این حالت و برای ثبت این نوع شرکت شما بایستی آورده نقدی داشته باشید و در حساب شرکت قرار دهید. مبلغ کل این آورده ۳۵ هزار یورو می باشد که در زمان ثبت شرکت وجود نقدی پنجاه درصد آن الزامی است. شما با تعیین تمامی موارد مورد نیاز در شرکت اعم از  سهام آن، محل و اقامت گاه شرکت تحت عنوان اساس نامه شرکت اقدام به ثبت شرکت در اتریش می نمایید.

البته ثبت شرکت مسئولیت محدود در کشور اتریش نیز به صورت مستقیم برای شما عزیزان اقامت را به ارمغان نخواهد آورد. اما قوانین این اجازه را می دهند که در شرایطی بتوانید اقامت این کشور را دریافت نموده و کارت ارزشمند دو ساله قرمز سفید قرمز را اخذ نمایید که می توانید اطلاعات کامل آن را از طریق تماس تلفنی از مشاورین موسسه دریافت نمایید. این مقاله توسط گروه متخصصین در موسسه MIE نگارش شده و بهره برداری بدون ذکر نام از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد. در صورتی که فرد موفق به دریافت اقامت گردد می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه داشته باشد و پس از ۵ سال به اقامت دائم برسد.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی

کارآفرینی در اتریش نیازمند طرحی نو و ایده ای خلاقانه می باشد تا بتوانید بدون محدودیت های موجود در لیست کارآفرینی های مجاز اقدام به ایجاد شغل آینده دار با هزینه بسیار پایین نمایید. در این حالت اگر بتوانید بیزنس پلنی معقول و جدید داشته باشید و امتیازات لازم را (۵۰ از ۸۵) کسب نمایید. این امکان وجود خواهد داشت تا سرمایه گذاری شما محقق شود. شما در این حالت و پس از اخذ حداقل ۵۰ امتیاز از جدول پایین می توانید با سرمایه اولیه ۵۰ هزار یورویی استارت آپ خود را راه اندازی نمایید. امتیازات در این بخش به نحو زیر است:

حداکثر ۳۰ امتیاز واجد شرایط بودن
۲۰گواهی نامه مهارتی (۴ ساله)
۲۰تحصیل آکادمیک دانشگاهی حداقل ۳ سال
۳۰دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری
حداکثر ۱۰ امتیازمهارت های شغلی
۲هر سال تجربه کاری
حداکثر ۱۵ امتیازمهارت های زبانی
۵A2 آلمانی
۱۰B1/B2 زبان آلمانی
۱۰B2 زبان انگلیسی
۱۵C1/C2 زبان آلمانی
حداکثر ۳۰ امتیازامتیازات اضافی
۱۰سرمایه گذاری حداقل ۵۰,۰۰۰ یورو
۱۰دریافت ساپورت لتر از سازمان های متولی در اتریش
۱۰زیر ۳۵ سال سن
۸۵جمع کل امتیازات
۵۰حداقل مورد نیاز

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خود حمایتی

خودحمایتی شاید محبوب ترین مسیر مهاجرتی در اتریش باشد با توجه به خدمات بسیار مناسب و شرایط ایده آلی که دارد. اما این روش دارای ظرفیت بوده و سالانه تعداد زیادی در این روش گزینش نمی گردند. این حالت به صورتی است که شما به دولت اتریش اثبات می نمایید که می توانید از پس تمامی هزینه های زندگی خود بدون نیاز به کار کردن در کشور اتریش بر بیایید. بدین وسیله اقامت یک ساله اتریش را اخذ می نمایید در این روش در سال دوم مجدد به شما اقامت یک ساله و سپس سه ساله داده می شود.

در روش سرمایه گذاری اتریش از طریق خودحمایتی شما در ابتدا اقدام به سرمایه گذاری مستقیم نمی نمایید و به همین دلیل اجازه کار ندارید اما از تمامی خدمات شهروندی مانند بیمه و … جز حق رای که با تابعیت حاصل می گردد، بهره مند خواهید بود. در این روش شما ابتدا بایستی نشان دهید به ازای هر نفر از خانواده حدود ۲۲ الی ۲۳ هزار یورو در حساب خود در ایران یا هر کجای دنیا که مقیم آن هستید دارید.

در این روش همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند همراه شما باشند. سپس بایستی ثابت نمایید که درآمدی ماهانه حدود ۲,۵۰۰ الی ۳,۰۰۰ یورو دارید، در صورتی که در کشور محل اقامت خود هم حضور نداشته باشید این درآمد جاری خواهد بود. بدین وسیله وکلا اقدام به ارائه پرونده شما و ادله همراه آن به آفیسر مربوطه می نمایند تا پرونده اقامتی شما در جریان افتد. البته این روش توضیح بسیار طولانی خواهد داشت، زیرا جزئیات برای اقدام در این مسیر بسیار بوده که نیاز است مشاورین موسسه به صورت کامل طی زمان مشاوره برای شما عزیزان توضیحات را ارائه نمایند.

سرمایه گذاری در اتریش

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

  • کشور اتریش عضو اتحادیه شنگن می باشد و همین موضوع این امر را فراهم می آورد تا بتوانید بدون محدودیت تجارت و سرمایه گذاری خود را در ۲۸ کشور گسترش دهید و شرکای مناسب خود را بیابید.

  • در اغلب مسیر های اقامتی این کشور شما می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشید.

  • کشور اتریش از نظر نظام تحصیلی مخصوصا در دوران مدرسه بسیار پیشرفته می باشد و دارای بهترین مدارس است و این امر موجب می گردد تا از بابت تربیت فرزندان خود آسوده خاطر باشید.

  • در اغلب مسیر های سرمایه گذاری اتریش شما می توانید از ابتدا و یا پس از گذشت مدت زمان مشخص اجازه کار و تحصیل دریافت نموده و از این طریق به اهداف خود دست یابید.

  • کشور اتریش از نظر خدمات درمانی و بیمه در کنار کشور آلمان دارای قوی ترین بیمه های درمانی می باشند که از نظر سلامتی می توانید به راحتی در این کشور اقامت داشته باشید.

  • شما در صورتی که در کشور اتریش کار و درآمد داشته باشید می توانید از وام ها و خدمات دولتی بهره مند گردید.

  • کشور اتریش از نظر امنیت اجتماعی در برترین رتبه های جهانی قرار دارد و زندگی امن و ارام را در این کشور خواهید داشت.

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار جهت سرمایه گذاری در اتریش

شاخص های اقتصادی موثر در سرمایه گذاری در اتریش موارد مختلفی می باشد. شاخص اول رشد اقتصادی می باشد. رشد اقتصادی نشان دهنده توان اقتصادی آن کشور می باشد. کشور اتریش توانسته است در سال های اخیر مخصوصا در زمان بحران کرونا اقدام به بالا نگه داشتن شاخص اقتصادی خود نمایید. طبق آخرین آمار های منتشر شده در سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی این کشور ۱٫۴۲ بالای صفر می باشد.

نمودار رشد اقتصادی اتریش

تورم یکی دیگر از آیتم های بسیار مهم در خصوص سرمایه گذاری در کشور ها می باشد کشور اتریش عدد بسیار فوق العاده منفی ۵٫۴۶ را به ثبت رسانده است که نشان از آرامش اقتصادی در این کشور دارد.

نمودار نرخ تورم اتریش

استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

استاندارد های سرمایه گذاری یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب یک کشور برای سرمایه گذاری می باشد. استاندارد های سرمایه گذاری شامل جمعی از اعداد و آمار های بین المللی است که خیال شما را از نظر امنیت سرمایه خود آسوده می سازد. به طور مثال یکی از مهم ترین شاخصه های سرمایه گذاری خارجی ریسک مصادره اموال می باشد. این ریسک نشان دهنده امنیت قضایی و دولتی سرمایه شما در آن کشور است. در جهان این ریسک را بر اساس اعداد یک تا هفت شماره بندی نموده اند که عدد یک نشان دهنده پایین ترین ریسک و عدد هفت بالاترین ریسک را به دنبال دارد. کشور اتریش سال هاست که در این نمودار دارنده عدد یک و پایین ترین ریسک مصادره اموال است.

آمار دیگری که بسیار مهم می باشد، آزادی سرمایه گذاری است. سازمان های جهانی و بین المللی این شاخص را از صفر تا ۱۰۰ امتیاز در نظر گرفته اند که در کشور اتریش این عدد بیش از ۱۵ سال است که نشان دهنده ۹۰ امتیاز می باشد. این بدان معناست که هر فردی از هر قوم و زبانی می تواند با خیالی آسوده در این کشور سرمایه گذاری نماید.

نمودار ازادی سرمایه گذاری در اتریش

سوالات متدوال درباره مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

✔️ آیا خودحمایتی در اتریش مستقیما منجر به تابعیت می گردد؟

خیر در این روش ابتدا اقامت یک ساله دریافت می نمایند و سپس برای یک سال دیگر تمدید می گردد.

✔️ برای دریافت تابعیت در کشور اتریش چند سال بایستی اقامت داشته باشیم؟

افرادی که در این کشور اقامت دارند می توانند پس از شش سال درخواست دریافت پاسپورت نمایند.

✔️ سرمایه اولیه برای شرکت های مسئولیت محدود در کشور اتریش چه مقدار است؟

سرمایه اولیه این شرکت ها ۳۵ هزار یورو می باشد.

✔️ آیا خرید ملک در اتریش مستقیما منجر به اقامت می گردد؟

خیر در این روش بایستی از حالت های غیر مستقیم اقدام کرد.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت علمی سرمایه گذاری در اتریش و توابع آن مانند ثبت شرکت در اتریش، خرید ملک در اتریش و… بررسی گردید. در این مقاله شما همراهان عزیز موسسه MIE می توانید اقدام به بررسی دقیق موارد معین شده نمایید و تشخیص دهید که آیا این شرایط برای شما مناسب است یا خیر. شما همراهان همیشگی موسسه MIE می توانید در صورت تمایل برای اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری اقدام به برقراری تماس با مشاورین موسسه نموده و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *