بررسی شرایط سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاران بین المللی همواره سرمایه گذاری در کانادا را گزینه ای مطلوب تلقی نموده اند. دسترسی بسیار مناسب به بازارهایی همچون NAFTA و اتحادیه اروپا، زیرساخت فوق العاده حمل و نقل هوایی این کشور، بنادر ساحلی و در نتیجه دسترسی مناسب به آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی از دلایل انتخاب متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد. همچنین آمار نشان از آمار پایین مالیات در زمینه سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید در این کشور دارد.

به طور کلی، روش های فراوانی همچون کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و … جهت سرمایه گذاری در کانادا ممکن است. اقامت سرمایه گذاری کانادا موضوعی است که توجه بسیاری از متقاضیان را به خود جلب می کند و در واقع، بسیاری از افراد در پی اخذ اقامت و تابعیت کانادا از این طریق هستند. خوشبختانه، برای کسب اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری کانادا امکان اخذ مشاوره رایگان تلفنی در پی تماس با مشاورین مجرب موسسه MIE فراهم شده است.


کارآفرینی در استان انتاریو کانادا در ۴۵ ثانیه

 


شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در کانادا

در راستای اخذ اقامت کانادا با سرمایه گذاری انتخاب مناسب ترین روش در میزان موفقیت فرد بسیار تاثیرگذار است. کسب درآمد دلاری و سود آوری تنها یکی از اهداف متقاضیان سرمایه گذاری کاناداست. در بسیاری از موارد افراد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کانادا را مد نظر قرار می دهند. در این راستا، لازم است توجه شود که برخی روش ها همچون کارآفرینی علاوه بر سودآور بودن، اخذ اقامت را تسهیل می نمایند.

استانداردهای سرمایه گذاری کانادا

به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، یکی از مهم ترین موارد آگاهی از میزان امنیت سرمایه گذاری در کشور مقصد و میزان ریسک ها می باشد تا از هرگونه ضرور و زیان جلوگیری به عمل آید. سرمایه گذاری امن در کانادا مستلزم آگاهی از استانداردهای سرمایه گذاری همچون نرخ مصادره اموال و کنترل فساد است. در زیر به بررسی دو مورد مذکور پرداخته ایم.

  • نرخ مصادره اموال

    برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، نرخ مصادره اموال نخستین استانداری است که به بررسی آن خواهیم پرداخت. نرخ مصادره اموال نشان دهنده میزان حمایت دولت از سرمایه گذاران خارجی، میزان سلب مالکیت آنها توسط  دولت مذکور و درصد احتمال تغییر رویکرد دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی می باشد. نرخ مصادره اموال بازه ۱ تا ۷ را دربرمی گیرد به نحوی که ۱ بیانگر پایین ترین ریسک و عدد ۷ دال بر بالاترین میزان ریسک است. 

  • نرخ کنترل فساد

    برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا، بررسی نرخ کنترل فساد نیز دارای اهمیت ویژه ای می باشد. نرخ کنترل فساد حاکی از میزان توانمندی و تلاش دولت ها در زمینه مبارزه با فساد می باشد. همانطور که شکل زیر نشان می دهد، میانگین شاخص فساد در کانادا در فاصله زمانی سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۰ برابر با ۸۵٫۷۸ بوده است.    

    نمودار نرخ کنترل فساد در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

بازار خرید ملک در سال های اخیر در کشور کانادا وضعیت مناسبی داشته است. قوانین خرید ملک در استان ها و ایالات مختلف کانادا متفاوت است. بدان مفهوم که خرید ملک در برخی ایالت های کانادا برای سرمایه گذاران خارجی ممکن نیست و در برخی ایالات همچون انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک افراد خارجی می توانند به راحتی ملک خریداری کنند. متقاضیان خرید ملک در کانادا لازم است از قوانین خرید ملک در کانادا آگاهی کامل داشته باشند. به عنوان مثال، در صورتیکه فرد اقامت کانادا را نداشته باشد در هنگام فروش ملک خود ملزم به پرداخت ۲۵ درصد از سود فروش در قالب مالیات به دولت می باشد. برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا آگاهی از آثار اقامتی خرید ملک حائز اهمیت می باشد. فلذا به افراد متقاضی اخذ اقامت کانادا توصیه می شود روش های دیگر سرمایه گذاری را برگزینند.

سرمایه گذرای در کانادا

سرمایه گذاری استانی در کانادا

سرمایه گذاری کانادا از روش استانی منوط به کسب امتیاز لازم بر اساس سیستم امتیازبندی هر استان است. با مراجعه به جدول زیر می توانید اطلاعاتی را در زمینه شیوه امتیازبندی در استان های مختلف کانادا کسب نمایید.  توجه فرمایید معیار سنجش زبان در کانادا با CLB شناخته می شود که در جدول ذیل سطوح مورد نیاز آن عنوان شده است.

موقعیت شهریدارایی مورد نیازسابقه کارمیزان تحصیلاتسنسطح سنجش زبان در کانادا
داخل شهر تورنتو۸۰۰,۰۰۰ دلار دارایی

۶۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری

داشتن زمینه شغلی مدیریتی به مدت ۲ سال در ۵ سال اخیردارای امتیاز و غیر الزامیبدون شرایط سنی۴
خارج شهر تورنتو۴۰۰,۰۰۰ دلار دارایی
۲۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری
داشتن زمینه شغلی مدیریتی به مدت ۲ سال در ۵ سال اخیرالزام در ارائه مدرک ندارد اما امتیاز دارد۴
بدون محدودیت در شهر۶۰۰,۰۰۰ دلار دارایی

۲۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری

۳ سال رزومه شغلی در تملک مشاغل و بیزنس
یا

۴ سال زمینه شغلی مدیریتی در ۱۰ سال اخیر

حداقل کاردانی

(در صورت اثبات تملک تمام شغل و بیزنس مدرک دیپلم کافی است.)

محدودیت امتیازی برای افراد بیشتر از ۶۴ سال۴
شهرهای خیلی کوچک با حمعیت کم۳۰۰,۰۰۰ دلار دارایی

۱۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری

۳ سال رزومه شغلی در تملک مشاغل و بیزنس

یا

۴ سال زمینه شغلی مدیریتی در ۵ سال اخیر

شهرهای شمالی۶۰۰,۰۰۰ دلار  سرمایه
۳۰۰,۰۰۰ دلار  نقد
۲۵۰,۰۰۰ دلار  سرمایه گذاری
۱۰۰,۰۰۰ دلار پیش پرداخت به دولت
۳ سال رزومه شغلی در تملک بیزنس
یا رزومه مدیریتی
در ۵ سال اخیر
حداقل فوق دیپلماشخاص ۳۵-۵۰ سال حداکثر امتیازات را اخذ می نمایندC

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با کارآفرینی در استان آنتاریو

ویـدئــو

پـادکست

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت از نظر برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا روشی مناسب برای اخذ اقامت این کشور تلقی می شود. شرکت ها در کانادا در قالب فدرال و یا در رده فعالیت های استانی به ثبت می رسند. در راستای، ثبت شرکت لازم است توجه نمود که برای ثبت شرکت در کانادا حداقل سرمایه تعریف نمی شود و ارائه طرح تجاری موفق، رعایت روال استاندارد فعالیت تجاری و داشتن سرمایه اولیه از الزامات می باشد. ثبت شرکت در کانادا به تنهایی منتج به اخذ اقامت کانادا نخواهد شد. با این حال، روشی به نام کار شرکت وجود دارد که در صورت مالیکت ۵۰ درصد از سهام آن و اشتغال به کار در شرکت مسیر اخذ اقامت برای فرد میسر می شود. خوشبختانه در این روش بدون نیاز به سرمایه گذاری در حجم وسیع امکان اخذ اقامت وجود دارد.

اقامت سرمایه گذاری کانادا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری و کارآفرینی در ایالات مختلف کانادا به روش های مختلفی امکان پذیر است. استان بریتیش کلمبیا یکی از استان هایی است که دو روش بسیار محبوب را برای اقامت سرمایه گذاری کانادا شامل صد و دیست هزار دلاری تعریف نموده است.

نکته قابل توجه آن است که کارآفرینی به روش ۲۰۰ هزار دلاری نیازمند ۶۰۰ هزار دلار  پشتوانه و کارآفرینی به روش ۱۰۰ هزار دلاری نیازمند ۳۰۰ هزار دلار پشتوانه می باشد. در جدول زیر، جزئیات امتیازبندی روش کارآفرینی ۲۰۰,۰۰۰ دلاری کانادا ذکر شده است:

شرح امتیازاتمقدار امتیازاتاطلاعات بیشتر
تجربه شغلی۲۰زمینه شغل مدیریت در ۱۰ سال اخیر طبق اطلاعاتی که پیشتر گفته شد
تملک کسب و کار
(دارایی ورودی)
۴بیشتر از یک سوم کسب و کار در تملک متقاضی باشد
توانایی مالی۱۲متقاضی ملزم به ارائه مقدار دارایی گفته شده در بخش های پیشین است
سرمایه گذاری شخصی۲۰کمترین میزان ۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا
مشاغل تولید شده۲۰داشتن حداقل ۱ کارمند شهروند یا فرد با اقامت دائم
موقعیت جغرافیایی کسب و کار۱۲موقعیت جغرافیایی کسب و کار خوب است در مکانی با شرایط نیروی کاری زیاد باشد و در آن ناحیه تشابه ایده وجود نداشته باشد
میزان تناسب۳۲امکان سازگاری با فرهنگ کانادایی که جزء الزامات اصلی نبوده اما با این ویژگی از امتیاز خوبی برخوردار است
پایداری کسب و کار۳۰طبق طرح تجاری ارائه شده، شانس ثبات کسب و کار تحت تحلیل قرار می گیرد
تشابه با کسب و کار پیشین۲۰تشابه بیزینس نو با کسب و کار اخیر شخص تحت تحلیل قرار می گیرد
اثرگذاری کارآمد در اقتصاد کانادا۳۰کسب و کارهای دارای خلاقیت و طرح های نوین با قابلیت پیشرفت و توسعه تولید، صادرات و تکنولوژی در کانادا
بیشینه امتیازات۲۰۰ 
سرمایه گذرای در کانادا

سرمایه گذاری کانادا با خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در اوراق قرضه نیز نزد برخی متقاضیان محبوبیت دارد. خرید اوراق قرضه در کانادا از روش های متعددی همچون خرید از بورس ملی کانادا (CSE) و بورس اوراق بهادار (TSX)، سپرده گذاری آمریکایی (ETF) و صندوق های مبادله ارز امکان پذیر است. علاقه مندان این روش لازم است توجه داشته باشند که از سال ۲۰۱۷ دولت کانادا امکان سرمایه گذاری در اوراق قرضه را برای افراد خارجی ممنوع نموده است. فلذا سرمایه گذاری کانادا از این روش چندان مورد تایید نیست.

شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در کانادا

نرخ مالیات در شرکت، تولید ناخالص ملی، رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، نرخ مالیات بر درآمد شخصی و شاخصه های تورم سالیانه شاخص های بسیار تاثیرگذاری هستند که بر سرمایه گذاری کانادا بسیار تاثیرگذار هستند. در جدول زیر این شاخص ها در رابطه با کشور کانادا قابل مشاهده می باشند:

شاخص هاسال ۲۰۱۹میانگین دوره در یک دهه گذشته
نرخ بیکاری۵٫۲ درصد۸٫۱۸ درصد
رشد اقتصادی۱٫۲۵ درصد۹ درصد
تورم۲٫۴ درصد۱۲٫۹ درصد
سرمایه گذاری خارجی۲٫۶۵ درصد۲٫۲ درصد
نرخ مالیات شرکت۲۷ درصد۲۸ درصد
نرخ مالیات بر در آمد۳۰ درصد۳۱ درصد

مزایا و معایب سرمایه گذاری در کانادا

در صورتیکه تمایل دارید به کانادا مهاجرت نمایید قطعا بررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در کشور کانادا از اولین مواردی است که باید به آن پرداخت. جذب نیروی کار مجرب خارجی، داشتن توافقنامه های بین المللی، هزینه های کمتر دستمزد کارگران و نیروی ماهر از مزایای سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود.

این در حالیست که سرمایه گذاری در این کشور دارای معایبی نیز می باشد. مسافت طولانی کانادا از کشورهای آسیایی همچون ایران و کشورهای اروپایی به سبب ایجاد ریسک بالا برای از دست دادن بیزینس افراد در کشور مبدأ و گاهاً نیاز به صرف رقم های بالاتر برای سرمایه گذاری کانادا نسبت به برخی روش های سرمایه گذاری در اروپا از معایب سرمایه گذاری کانادا محسوب می شود.

سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

✔️ برای رسیدن به اقامت و تابعیت کانادا چه روش هایی آثار اقامتی در پی دارد؟

کارآفرینی یکی از این روش ها می باشد.

✔️ آیا خرید اوراق قرضه روش مناسبی برای اخذ اقامت کاناداست؟

خیر، این روش اخیرا برای افراد بیگانه با محدویت هایی مواجه شده است.

✔️ آیا سرمایه گذاری کانادا منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود؟

در روش هایی همچون خرید ملک امکان اخذ اقامت وجود ندارد، اما در روش کارآفرینی این بستر مهیا شده است.

✔️ سرمایه گذاری کانادا چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام پروسه در هر روش متفاوت است.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در کانادا از نقطه نظرات متفاوت قابل بررسی می باشد. سرمایه گذاری در خرید ملک، اوراق قرضه، کارآفرینی و امکان اخذ اقامت از طریق هر یک موضوع بررسی در این مقاله بوده است. همانطور که اشاره شد، امکان سرمایه گذاری در ایالات مختلف کانادا از طریق روش های متعددی میسر شده است که برخی روش ها همچون خرید ملک منجر به اقامت سرمایه گذاری کانادا نمی شوند اما کارآفرینی روش مناسبی برای اخذ اقامت کانادا می باشد. با توجه به آثار اقامتی روش هایی همچون استارت آپ و کارآفرینی توصیه ما آن است که در صورت واجد شرایط بودن از طریق چنین روش هایی اقدام بفرمایید. شما همراهان گرامی می توانید از طریق تماس با مشاورین موسسه MIE اطلاعات مورد نظر خود را در زمینه اقامت سرمایه گذاری کانادا دریافت نمایید و همچنین دیدگاه های ارزشمند خود را در پایان این مقاله و بخش دیدگاه ها ثبت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *