شرایط سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از موضوعات مهاجرتی محسوب می شود که بعضا بسیاری از متقاضیان قصد بر آن دارند جهت این موضوع اقدام داشته باشند. ولیکن در بحث مواردی چون سرمایه گذاری نکته قابل اهمیت این می باشد که تا چه اندازه این موضوع از امنیت کافی بخوردار خواهد بود. به این علت که در مباحث سرمایه گذاری نکته اول حفظ سرمایه می باشد و در نهایت می توان به دریافت سود از سرمایه گذای تامل نمود. برخی از برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری دانمارک این قابلیت را برای فرد متقاضی سرمایه گذار خواهد داشت  که بتوانند جهت اقامت و در نهایت طی چندین سال به اقامت دائم و شهروندی دانمارک دستیابی داشته باشند. در واقع در این مقاله علمی قصد بر آن داریم که با بررسی هرچه دقیقتر عنوان سرمایه گذاری در دانمارک دانش شما مخاطب عزیز را به حد مطلوبی ارتقا دهیم.

موسسه MIE با تکیه بر دانش وکلای بومی هر کشور و همچنین تیم خبره و مشاورین زبده در زمینه حقوق بین الملل توانسته تا حد بسیاری در جهت ارتقا دانش مهاجرتی متقاضیان این امرموفق عمل نماید. لذا شما دوستان عزیز در صورت برطرف نشدن سوالات خویش می توانید با مشاورین موسسه  MIEمشاوره رایگان داشته باشید.

سرمایه گذاری در دانمارک

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در دانمارک

کشورهایی نظیر سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک جزو کشورهای حوزه اسکاندیناوی محسوب می شوند که در واقع کشورهای سطح یک دنیا شناخته می شوند. به همین ترتیب تعداد بسیاری از متقاضیان مهاجر این کشور را جهت مقصد و هدف خویش تعیین می نمایند. لازم به ذکر است از میان کشورهای حوزه اسکاندیناوی، دانمارک جزو جنوبی ترین در میان این چند کشور به حساب می آید. جمعیت که مساحت این کشور زیبا در خود جای داده است در حدود ۶ میلیون نفر می باشد. کپنهانگ پایتخت این کشور به حساب می آید و همچنین از نظر زبان رسمی مردمان این کشور، می توان به زبان دانمارکی و در برخی مناطق به زبان آلمانی و گرینلندی نیز اشاره داشت.

از حیث اقتصاد می توان به این موضوع اشاره نمود که دانمارک بدین لحاظ رتبه هفتم دنیا را به خود اختصاص داده است. به این ترتیب بسیاری از متقاضیان راغب به مهاجرت به دانمارک جهت برنامه هایی سرمایه گذاری نظیر ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه می باشند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با سرمایه گذاری در خارج از کشور

ویـدئــو

پـادکست

شرایط اخذ اقامت سرمایه گذاری دانمارک

همانطور که پیشتر نیز بررسی شد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک به چهار روش نظیر ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه امکان پذیر و مقدور می باشد. لازم به ذکر می باشد خرید ملک بسته به اسکیل و منطقه می تواند اعداد و ارقام متفاوتی اشته باشد، ولیکن می توان به صورت میانگین ارزش خرید هر مترمربع ملک را در مرکز شهر در حدود ۱۵ الی ۳۰ هزار کرون دانست و برای خارج از مرکز شهر در حدود ۱۲ الی ۲۰ هزار کرون در نظر داشت.

به علاوه لازم به ذکر می باشد که اقامت از طریق خرید ملک در دانمارک امکان پذیر نمی باشد و صرفا فرد می تواند سرمایه گذاری بدون هیچگونه آثار اقامتی داشته باشد. همچنین جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت اولیه می بایست مبلغ در حدود ۱۲۵ هزار کرون ارائه نمود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت به صورت معمول ۶ ماه به طول می انجامد، اما اخذ اقامت دائم پس از گذشت ۵ سال میسر خواهد شد.

بررسی استانداردهای موثر در سرمایه گذاری دانمارک

از موارد حائز اهمیت جهت بررسی هر چه بیشتر اقتصاد کشور دانمارک می بایست استاندارد های سرمایه گذاری این کشور را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار داد. از نکات ارزشمند می توان به این موضوع اشاره نمود که نرخ فساد مالی در دانمارک بسیار پایین می باشد و علاوه بر آن اختلاف طبقاتی در این کشور به ندرت دیده می شود. مردمان این کشور از حقوق و درامد مناسبی برخوردار می باشند و از منظر وضعیت اقتصادی نیز از منظر بسیاری از مردم رضایت بخش می باشد. توجه به این نکته بسیار ضروری می باشد که با مهاجرت سرمایه گذاری دانمارک، این کشور چه خدماتی را ارائه می دهد.

در واقع میزان کسب سود دهی را در کشور دانمارک مورد سنجش قرار دهید. به این ترتیب با در نظر داشتن دو آیتم امنیت سرمایه گذاری و خدمات و سود دهی آن سرمایه گذاری در کشور مربوطه قادر خواهید بود تا حدودی در سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل نمائید.

  • میزان مصادره اموال

    جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با امنیت سرمایه گذاری، نموداری تحت عنوان نرخ مصادره اموال در تصویر ذیل تعبیه شده است که با بررسی آن می توانید حمایت کشور مربوطه را در رابطه با موضوع سرمایه گذاری در حفظ حقوق و سرمایه تبعه خارجی مطلع شوید. به این ترتیب از امنیت اموال و موضوع سرمایه گذاری خود در کشور دانمارک اطمینان حاصل خواهید نمود. با توجه به نمودار نرخ مصادره اموال که به صورت معمول در بازه ۱ الی ۷ متغیر خواهد بود، در قسمت ذیل به بررسی این نمودار می پردازیم. چنانچه امنیت سرمایه گذارای در کشوری از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار باشد، عدد ۱ به آن تعلق خواهد گرفت. این مطلب در حالی است که اگر وضعیت امنیت سرمایه گذاری در آن کشور شرایط نامساعدی داشته باشد، عدد ۷  را می توان جهت این مطلب در نظر داشت.

    برای شاخص نرخ مصادره اموال دانمارک داده ها از سال های ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۹  تحت بررسی و تحلیل قرار گرفته اند. مقدار متوسط این شاخص برای دانمارک در طی این سال ها امتیاز ۱ می باشد. طبق آمار در سال ۲۰۱۹ امتیاز این شاخص همچنان در واحد ۳ به قوت خود باقی است. جهت مقایسه بیشتر، میانگین نرخ مصادره اموال در ۱۷۷ کشور در سال ۲۰۱۹ امتیاز ۳ می باشد.

  • میزان کنترل فساد

    در تصویر زیر نمودار نرخ کنترل فساد برای کشور دانمارک ملاحظه می فرمائید؛ شاخص کنترل فساد در بازه ۲٫۵- الی ۲٫۵ متغیر می باشد و در این محدوده مورد سنجش قرار می گیرد. برای این شاخص، داده ها در طی زمان متمادی ۲۰۱۹-۱۹۹۶ مورد بررسی قرار گرفته اند. مقدار متوسط این شاخص برای دانمارک در سال ۱۹۹۶ ۲٫۳۳ امتیاز و در سال ۲۰۰۶ حداکثر ۲٫۴۷ امتیاز به خود اختصاص داده است. این در حالی است که آخرین گزارش در سال ۲۰۱۹ امتیاز ۲٫۱۱ واحد را نمایش می دهد. من باب قیاس، متوسط جهانی شاخص کنترل فساد در سال ۲۰۱۹ بر اساس ۱۹۳ کشور ۰۴/۰- واحد می باشد.

    نمودار نرخ کنترل فساد در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در دانمارک مورد بحث این بخش از نوشتار خواهد بود. این موضوع از آن حیث دارای اهمیت بالایی می باشد که با دانش بر اموارت سرمایه گذاری خواهید توانست جهت انواع برنامه های سرمایه گذاری اقدام نمائید. لذا به واسطه ارتقا دانش خویش در این حیطه قادر خواهید بود سرمایه گذاری امن و موفق آمیزی داشته باشید. این موضوع در حالی است که اگر تمامی شرایط را به خوبی بررسی ننمائید منجر به آثار جبران ناپذیری خواهد شد. از نکات مهم در رابطه با بحث سرمایه گذرای وجود قضات با انصاف و عادل در آن کشور می باشد. در واقع این موضوع در صورتی که کشور مقصد در حفظ سرمایه و اندوخته های فرد متقاضی عمل نماید، قابل رویت خواهد بود. لذا این موضوع در صورتی محقق خواهد شد که فرد متقاضی سرمایه گذاری در کشور مقصد این اطمینان خاطر را کسب نماید که سرمایه وی با توجه به قوانین عادلانه از آن کشور حمایت خواهد شد.

موضوع قابل بررسی و حائز اهمیت که می توان در قدم بعدی به آن پرداخت، نحوه رسیدگی و خدمات به ازای خرید ملک و سرمایه گذاری در آن کشور خواهد بود. لازم به ذکر می باشد برخی از کشورهای اروپایی همانند پرتغال به ازای خرید ملک امکانات و خدماتی چون اقامت و تابعیت پرتغال را به شرط حفظ سرمایه در طول مدت زمان این ۵ سال به شخص متقاضی سرمایه گذار اهدا می نمایند. لذا با دانش بر موضوعات مذکور می توان بررسی داشت که در ازای خرید ملک در دانمارک دولت این کشور چه خدماتی را خواهد داشت. لازم به ذکر می باشد از طریق خرید ملک در دانمارک هیچ آثار اقامتی برای فرد نخواهد داشت و صرفا این موضوع یک نوع سرمایه گذاری بدون در نظر گرفتن اقامت محسوب می گردد.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت

بسیاری از متقاضیان علاقمند می باشند که با ثبت شرکت در دانمارک علاوه بر سرمایه گذاری اقامت دانمارک را اخذ نمایند. ثبت شرکت در دانمارک به دو طریق آنلاین و حضوری (کاغذی) قابل انجام می باشد. با این وجود روش آنلاین با سرعت بیشتری انجام می گیرد. حداقل میزان سرمایه اولیه شرکت جهت ارائه بیزینس پلن مبلغی در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار یورو خواهد بود. ولیکن بسته به نوع و اسکیل بیزینس پلن این اعداد می تواند بیشتر نیز باشد. جهت ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز جهت این موضوع می توان به موارد هویتی، تحصیلی، سابقه کاری و … اشاره نمود.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی

هر کشوری بر اساس سیاست ها و استراتژیک های خود برنامه های سرمایه گذاری را نیز گسترش می دهد. کشور دانمارک نیز در برخی شرایط در ازای دارا بودن بیزینس پلن مناسب و همچنین رزومه فردی متناسب، با برنامه کارآفرینی در این کشور موافقت می نماید. همانطور که بیان گردید در صورت دارا بودن بیزینس پلن قوی می توان جهت این موضوع در دانمارک اشاره داشت، ولیکن نکته حائز اهمیت در این روش این می باشد که حداقل یک نیروی کار را می بایست استخدام نمائید. بدین ترتیب می بایست توانایی پرداخت حقوق، بیمه و مالیات فرد متقاضی کار را فراهم نمائید.

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری دانمارک با خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در دانمارک، موضوع خرید اوراق قرضه در این کشور می باشد. به این تریتب در ازای خرید اوراق قرضه دولتی می توان درخواست اقامت دائم این کشور را مهیا نمود. نکته حائز اهمیت در این روش اعداد و ارقام بالای آن می باشد که شاید به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نباشد. همچنین فرد متقاضی اوراق قرضه می تواند این مبلغ را بدون در نظر گرفتن سود به دولت دانمارک ارائه نماید و با گذشت زمان ۵ سال مبلغ پول اصلی عودت داده شود و همچنین فرد توانسته باشد که از این روش اقامت دانمارک را از طریق سرمایه گذاری اخذ نماید.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خودحمایتی

روش خودحمایتی از دیگر روش های مهاجرت محسوب می گردد که افراد متقاضی می بایست در این روش اثبات نمایند که اوضاع مالی بسیار خوبی دارا می باشند. در واقع متقاضیان این روش می بایست اثبات نمایند که اسناد ملک، سهام، حساب بانکی می توانند ارائه نمایند که در واقع به حضورشان در کشور مبدا وابسته نیست و از این طریق قادر خواهند بود درامد ثابت خویش را حفظ نمایند. بدین ترتیب با نشان دادن این موضوع که اوضاع مالی مناسب را دارا می باشید و قادر خواهید بود اقامت کشورهایی نظیر سوئیس، اتریش، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، یونان و مکزیک را کسب نمائید. همانطور که به حضورتان رسید اقامت خودحمایتی دانمارک تاکنون قابلیت اجرایی نداشته و این روش جهت سایر کشور ها قابل انجام می باشد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک بدین نظر که شرایط اقتصادی مناسبی به همراه دارد و در واقع جزو کشورهای رتبه یک دنیا محسوب می گردد، خواستگاه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور می باشد. به عنوان مزایای این کشور می توان به این موضوع که درامد و حقوق حاصل از مشاغل گوناگون در مقابل ساعت کاری کمتر اشاره داشت. همچنین همانطور که از بررسی نمودارهای فوق برداشت شد، اقامت سرمایه گذاری دانمارک جزو امن ترین مقاصد در رده خویش به شمار می رود. به همین ترتیب باید این موضوع را خاطر نشان نمود که مالیات دریافتی در دانمارک به نسبت سایر کشورها بیشتر می باشد. همچنین هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها نیز بیشتر می باشد. لذا با در نظر گرفتن این موضوع می توان جهت مهاجرت به دانمارک اقدام نمائید.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری علاوه بر شناخت نسبت به قوانین و استاندارهای سرمایه گذاری، دانش و اشراف کامل را بر شاخص های اقتصادی را نیز می طلبد. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت می باشد که در واقع با بررسی این موضوع فرد متقاضی تسلط و دانش کافی نسبت به شاخص های اقتصادی و عملکرد آن خواهد داشت. بررسی و تفحص در رابطه با شاخص های سرمایه گذاری همانند: رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری، تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، مالیات و موارد دیگر امر ضروری می باشد. لذا جدول ذیل جهت بررسی هرچه بیشتر شاخص های اقتصادی تعبیه شده است.

شاخص اقتصادیآخرین ارزشبازه زمانی مورد بررسیآخرین به روز رسانی
رشد اقتصادی۳۴۸٫۰۸ میلیارد دلار۲۰۲۰-۲۰۱۰۲۰۱۹
رشد سرمایه گذاری۲۲٫۷۱۲۰۱۹-۱۹۹۶۲۰۱۹
تولید ناخالصی داخلی۴٫۹۲۰۲۰-۲۰۱۸۲۰۲۰
تولید ناخالص داخلی سرانه PPP ۵۷,۱۸۴٫۲ دلار۲۰۲۰-۱۹۹۰۲۰۱۹
نرخ تورم۰٫۴۲۰۲۰۲۰۲۰
نرخ سپرده بانکی۰٫۹۵۲۰۲۰-۲۰۱۳۲۰۲۰
نرخ بیکاری۴٫۸۲۰۲۰-۲۰۱۹۲۰۲۱
نرخ بهره کسب و کار۲٫۱۶۲۰۲۰-۲۰۰۳۲۰۲۰

نمودار نرخ رشد اقتصادی در دانمارک

نمودار رشد سرمایه گذاری در دانمارک

نمودار میزان تولید ناخالص داخلی دانمارک

نمودار تولید ناخالص داخلی سرانه PPP

نمودار نرخ تورم در دانمارک

نمودار نرخ سپرده بانکی در دانمارک

نرخ بیکاری دانمارک

نمودار نرخ بهره کسب و کار در دانمارک

سوالات متداول درباره مهاجرت سرمایه گذاری دانمارک

✔️ آیا از طریق سرمایه گذاری در دانمارک می توان اقامت این کشور را اخد نمود؟

بله، از طرق مختلف چون خرید اوراق قرضه، ثبت شرکت و کار آفرینی می توان اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری را اخذ نمود.

✔️ آیا اقامت سرمایه گذاری دانمارک از طریق فرانچایزها برای افراد متقاضی این کشور آثار اقامتی خواهد داشت؟

خیر، در این قبیل از سرمایه گذاری ها از آنجا که نیاز به دریافت مدارک و گواهی مورد نظر می باشد، بنابراین توصیه نمی گردد.

✔️ بهترین ویزای سرمایه گذاری دانمارک کدام روش می تواند باشد؟

بهترین روش مهاجرت بر اساس رزومه فردی متقاضی مشخص می گردد.

✔️ آیا با خرید ملک در دانمارک می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

خیر، خرید ملک در دانمارک صرفا یک نوع سرمایه گذاری خواهد بود که برای فرد متقاضی آثار اقامتی را به همراه نخواهد داشت.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در دانمارک و نحوه دریافت اقامت در این مقاله علمی به بحث و بررسی درآمده است. همچنین جهت بررسی هرچه بیشتر این موضوع استاندارد و شاخص های سرمایه گذاری در دانمارک برای شما عزیزان ارائه داده شده است. لازم به ذکر می باشد اقدام به اقامت از طریق خرید ملک در دانمارک منجر به اقامت نخواهد شد، به همین دلیل سایر کشور ها نظیر پرتغال، یونان و اسپانیا قابلیت این موضوع را خواهند داشت که از طریق خرید ملک اقامت کشورهای حوزه شنگن را دریافت نمایند. همچنین متقاضیان ویزای سرمایه گذاری دانمارک قادر خواهند بود از طریق خرید اوراق قرضه و ثبت شرکت در صورت بررسی و رعایت الزامات اولیه اقدام نمایند.
در صورت اینکه با مطالعه مقاله همچنان سوال و یا پرسشی در ذهن شما باقی ماند، می توانید با مشاورین موسسه MIE تماس رایگان داشته باشید. به علاوه می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خویش را مطرح نمائید و در کمترین زمان ممکن پاسخ خویش را در یابید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *