شرایط سرمایه گذاری در فنلاند

یکی از کشورهای اسکاندیناوی که شرایط بسیار ایده آلی دارد، کشور فنلاند است. همه روزه افراد بسیاری تمایل دارند در فنلاند زندگی کنند و به کار یا تحصیل یا سرمایه گذاری مشغول شوند. سرمایه گذاری در فنلاند، با توجه به استانداردهای مناسب سرمایه گذاری در این کشور، مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. سرمایه گذاری در فنلاند از روش های مختلف ثبت شرکت در این کشور و کارآفرینی در فنلاند و خرید ملک و دیگر روش ها امکان پذیر است. در این مقاله به شرح جزئیات این روش ها خواهیم پرداخت. با مطالعه این مقاله، در صورتی که هرگونه سوال در ارتباط با اقامت سرمایه گذاری فنلاند دارید، می توانید با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین موسسه MIE به صورت رایگان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

سرمایه گذاری در فنلاند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در فنلاند

کشور فنلاند که به عنوان هشتمین کشور اروپا از نظر وسعت می باشد. جمعیتی بالغ بر ۵٫۴  میلیون نفر را در خود جای داده است. شهر زیبای هلسینکی پایتخت و یورو واحد پولی این کشور می باشد. این کشور که عضو اتحادیه اروپا است به دلیل ثبات اقصادی خود و به رسمیت شناختن حق سرمایه گذاران خارجی، متقاضیان بسیاری را به خود جذب نموده است. سرمایه گذاری در صنعت و فناوری در فنلاند فرصت های متفاوتی دارد. از جمله کشور هایی با نرخ پایین فساد اقتصادی، فنلاند و دانمارک می باشند. چرخه اصلی اقتصاد این کشور صادرات است و بحران های اقتصادی اروپا تاثیراتی بر صادرات این کشور داشته است. بنابراین با وجود این شرایط کشور فنلاند می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات عالی در ارتباط با ویزای سرمایه گذاری در فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری به دست آورید.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در فنلاند

یکی از موارد مهم در انتخاب کشور موردنظر برای سرمایه گذاری که هر فردی باید به آن توجه کند، استانداردهای سرمایه گذاری در آن کشور است. با بررسی نظام اقتصادی و قضایی و سیاسی کشور مور نظر می توانیم به راحتی تصمیم گیری کنیم که آیا کشور موردنظر برای سرمایه گذاری مناسب است؟ بنابراین به بررسی برخی استاندارهای سرمایه گذاری در کشور فنلاند همچون نرخ کنترل فساد در فنلاند و نرخ مصادره اموال در فنلاند می پردازیم.

 • نرخ مصادره اموال در فنلاند

  نرخ مصادره اموال یکی از مهم ترین مواردی است که می بایست برای هر نوع سرمایه گذاری در کشور موردنظر مورد بررسی قرار گیرد. هنگامی که نرخ مصادره اموال در یک کشور کم باشد، به این معنا است که سرمایه گذاران خارجی می توانند با اطمینان در این کشور سرمایه گذاری کنند و احتمال از دست دادن سرمایه هایشان توسط دولت کم می باشد. عدد یک نشان دهنده مساعد بودن وضعیت نرخ مصادره اموال است و هرچه این عدد به سمت هفت میل کند، نرخ مصادره اموال بیشتر می شود و نامساعد است. تصویر ذیل نشان دهنده نرخ مصادره اموال می باشد.

  نمودار مصادره اموال در فنلاند

 • نرخ کنترل فساد در فنلاند

  یکی دیگر از مواردی که در سرمایه گذاری فنلاند تاثیرگذار است نرخ کنترل فساد در کشور است. کشورهایی که دارای نظر فساد اداری هستند، نظام اقتصادی پایداری ندارند و سرمایه شما در جای امنی قرار نمی گیرد. در نمودار زیر نرخ کنترل فساد را می توانید مشاهده کنید که این رنج بین منفی ۲.۵ تا مثبت ۲.۵ هست که در زیر مشاهده می نمایید.

  نمودار کنترل فساد در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری محسوب می شود که افراد بسیاری تمایل دارند از این طریق در خارج از کشور سرمایه گذاری نمایند تا علاوه بر دریافت اجاره، سرمایه آن ها محفوظ بماند. بنابراین مشاورین مجرب ما اطلاعات دقیقی در ارتباط با خرید ملک در فنلاند جمع آوری نموده اند که خدمتتان شرح می دهیم. نکته ی قابل توجه در ارتباط با خرید ملک در فنلاند این است که خرید ملک در این کشور موجب دریافت اقامت و تابعیت فنلاند نمی شود. اما خرید ملک در فنلاند بازار خوبی دارد و سودآور است. بیشتر از ۸۰۰ هزار ملک در فنلاند تحت نظر دولت و شهرداری این کشور است. بهترین مناطق که سودآوری خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور داراست آپارتمان های موجود در شهر هلسینکی است که جزو شهرهای بزرگ در فنلاند است. جمعیت بسیاری از کشور فنلاند در هلسینکی زندگی می کنند چرا که دارای موقعیت های شغلی بسیاری است. در جدول زیر می توانید نرخ هزینه ملک در شهرهای مختلف فنلاند بر اساس هر مترمربع را به دست آورید.

نام شهرمبلغ
هلسینکی۳,۵۰۰-۱۰,۰۰۰
اسپو۳,۰۰۰-۷,۵۰۰
وانتا۲,۲۰۰-۵,۰۰۰
تامپره۲,۰۰۰-۶,۰۰۰
تورکو۱,۵۰۰-۶,۰۰۰
اوولو۱,۵۰۰-۴,۰۰۰
سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت از دیگر مسیرهای سرمایه گذاری در فنلاند می باشد که می تواند در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور اروپایی برای سرمایه گذار شود. شرکت های متفاوتی را می توان در فنلاند تاسیس نمود که هر کدام شرایط و مسئولیت های خاص خودشان را دارند.

 • شرکت با مسئولیت محدود

  سهامداران این شرکت بر اساس میزان سهامی که دارند در مسئولیت های شرکت سهیم هستند و حداقل مبلغی برای سرمایه گذاری مشخص نشده است.

 • شرکت خصوصی

  برای این نوع شرکت نیز حداقل سرمایه مشخص نشده است و موسس شرکت مسئولیت تمام شرکت را بر عهده دارد. موسس شرکت حتما می بایست در فنلاند حضور داشته باشد.

 • شرکت سهامی عام

  برای تاسیس این شرکت می بایست حداقل ۸۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی

کارآفرینی و راه اندازی یک ایده در کشور فنلاند باعث اخذ اقامت این کشور می باشد. برای کارآفرینی در کشور فنلاند می بایست ابتدا بیزینس پلن داشته باشید و این بیزینس پلن می بایست گام به گام طرحتان را مشخص نماید. شهروندان اتحادیه اروپا هیچ مانعی برای کارآفرینی در این کشور ندارند ولی باقی متقاضیان می بایست ابتدا اقامت فنلاند را اخذ نمایند تا بتوانند وارد این کشور شوند و به کارآفرینی بپردازند.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه یک مسیر برای سرمایه گذاری در فنلاند می باشد که توسط دولت فروخته می شود. دولت برای تامین هزینه های خود، اوراق قرضه را به افراد ارائه می دهد. البته باید بدانید که این راه منتج به اخذ اقامت و پاسپورت نمی گردد. بنابراین بهتر است از روش های بهتر که منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت می گردد اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خودحمایتی

خودحمایتی یکی از روش های بسیار عالی برای افرادی که دارای تمکن مالی خوب و گردش مالی بالا می باشند، است. در واقع با این روش از ابتدا نیازی نیست که سرمایه ای به کشور موردنظر وارد نمایید و صرفا با نشان دادن دارایی ها می‌توان اقامت کشور موردنظر را به همراه همسر و فرزندان کسب نمود. نکته ای که وجود دارد این است که کشور فنلاند اقامت خودحمایتی ندارد و نمی توان از این روش، اقامت این کشور را اخذ نمود.

کشورهایی نظیر اتریش، سوئیس، فرانسه، پرتغال و یونان این نوع اقامت را دارا می باشند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. به عنوان مثال کشور فرانسه شرط حضور ندارد. این اقامت اجازه کار به فرد نمی دهد اما اجازه انجام بیزنس به فرد می دهند. البته کشور پرتغال اجازه کار نیز به افراد می دهد. اقامت خودحمایتی یک اقامت کم ریسک و راحت می باشد. البته برای اقدام بهتر است از یک وکیل کاردان کمک بگیرید و کار را به او بسپارید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاری در هر کشور، معایب و مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به برخی از مزایا و معایب سرمایه گذاری در کشور فنلاند می پردازیم.

از مزایای کشور فنلاند به موارد زیر می توان اشاره نمود:

اقتصادی خلاق و مبتنی بر علم

ثبات اقتصادی و نبود فساد

وجود رقابت

موقعیت استراتژیک در مرکز منطقه

از معایب اقامت سرمایه گذاری فنلاند پیچیدگی کارهای اداری و روند دریافت مجوز برای سرمایه گذاری های مختلف از جمله ثبت شرکت می باشد. از معایب دیگر سخت گیری در روند اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد که فرد باید حتما ثابت نماید که سرمایه گذاری سودآور بوده است که به اخذ اقامت منجر گردد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در فنلاند

برای سرمایه گذاری در یک کشور یکی از مباحث مهم که باید حتما مورد بررسی قرار گیرد، شاخص های اقتصادی تاثیرگذار می باشد. شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در فنلاند، شامل تولید ناخالصی داخلی، مالیات ، نرخ بیکاری و نرخ تورم می باشد که در زیر به شرح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

 • تولید ناخالصی داخلی فنلاند

  یکی از موارد مهم شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در یک کشور، میزان تولید ناخالصی داخلی کشور است. در فنلاند میزان تولید ناخالصی را تا سال ۲۰۱۹ در نمودار زیر مشاهده می کنید که حداقل مقدار آن منفی ۹ و حداکثر آن ۷ بوده است.

  نمودار تولید ناخالص داخلی در فنلاند

 • مالیات بر درآمد فنلاند

  یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در اقتصاد کشور فنلاند، مالیات این کشور است که نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم تر است. همانطور که می دانید هرچه مالیات کم تر باشد، سود حاصل از سرمایه گذاری بیشتر است. در زیر نمودار مالیات بر درآمد در فنلاند را مشاهده می کنید که در مقایسه با سایر کشورها نرخ مناسبی است.

  میزان مالیات بر درامد فنلاند

 • نرخ بیکاری فنلاند

  از موارد بسیار تاثیرگذار بر اقتصاد و سرمایه گذاری در کشور فنلاند، نرخ بیکاری فنلاند است. نرخ بیکاری در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار مناسب و پایین است. نرخ بیکاری پایین در فنلاند، شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری افراد فراهم می کند تا بتوانند با اطمینان خاطر سرمایه گذاری نمایند. در نمودار زیر نرخ بیکاری فنلاند را در سال ۲۰۲۰ مشاهده می کنید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

✔️ اقامت سرمایه گذاری فنلاند برای ایرانیان چه مزایایی دارد؟

برخی از سرمایه گذاری ها در صورتی که با کمک وکیل کاردان انجام شود، سودآوری داشته و منجر به اخذ اقامت می گردد.

✔️ آیا خرید ملک در کشور فنلاند منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت می شود؟

خیر خرید ملک در این کشور موجب دریافت اقامت و پاسپورت نمی گردد.

✔️ اگر قصد اخذ اقامت سرمایه گذاری فنلاند را داشته باشیم باید از وکیل کمک بگیریم؟

قطعا داشتن وکیل مجرب می تواند به شما در امور سرمایه گذاری اطلاعات درست دهد که در طی راه دچار مشکل نشوید.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در کشور فنلاند، به دلیل اقتصاد خوب و شرایط مساعد کشور فنلاند، مورد تقاضای افراد بسیاری است. برای سرمایه گذاری در یک کشور بهتر است قبل از هرگونه اقدامی استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی آن بررسی شود. بنابراین برای حفظ سرمایه و سوددهی سرمایه گذاری موردنظر، بهتر است به صورت اصولی عمل کنید و تمام مسائل مورد و امور اقتصادی کشور موردنظر را بررسی نمایید. کارشناسان مجرب موسسه ملک پور با تجربه بیش از ۱۵ سال در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در فنلاند، کلیه روش های مختلف از جمله خرید ملک در فنلاند و ثبت شرکت در فنلاند و کارآفرینی و خرید اوراق قرضه به صورت کامل خدمتتان شرح دادند. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای سرمایه گذاری فنلاند از روش های مختلف به دست آورید، با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما در این زمینه به شما مشاوره رایگان دهند. همچنین می توانید با اظهار نظرات و سوالات خود در بخش دیدگاه، پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *