بررسی شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه، مهاجرت سرمایه گذاری فرانسه و ویزای سرمایه گذاری فرانسه در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. سالیانه شمار کثیری این مسیر را برای مهاجرت و اخذ درآمد انتخاب می نمایند. انتقال دارایی به خارج از کشور دارای مسیرهای متنوعی می باشد و علم بر قوانین آن باعث کاهش ریسک های مربوطه خواهد شد. به عنوان مثال در بسیاری از کشورها جدا از نیاز به سرمایه لازم، شخص باید سوابق مدیریتی و مدرک زبان را هم ارائه دهد. جهت افزایش معلومات خود در زمینه مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری با رجوع به سایت موسسه MIE یا تماس با دفاتر موسسه از مشاوره رایگان در خصوص اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در فرانسه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه در اروپای غربی واقع شده و به دریای مدیترانه دسترسی دارد. این کشور در رده سوم از جهت وسعت در قاره اروپا قرار دارد. این کشور حدود ۶۷ میلیون نفر جمعیت دارد و بعد از کشور آلمان پرجمعیت ترین کشور اروپا محسوب می شود. پایتخت آن پاریس است که مرکز علم، فرهنگ، صنعت و فناوری این کشور می باشد. کشور فرانسه را همگی در زمینه صنعت می شناسیم و می توان این کشور را جزو برترین کشورهای صنعتی به شمار آورد.

ویزای سرمایه گذاری در فرانسه، یکی از روش های ورود به این کشور می باشد که شخص با سرمایه گذاری بتواند اقامت این کشور را به دست بیاورد و بعد بتواند آن را تبدیل به اقامت دائم و پاسپورت کند. در کنار سرمایه گذاری، روش سرمایه داری و خودحمایتی هم جزو همین روش ها به شمار می رود که شخص با اثبات تمکن مالی می تواند اقامت این کشور را به دست بیاورد.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با خودحمایتی فرانسه

ویـدئــو

پـادکست

شرایط اخذ اقامت و تابعیت فرانسه از طریق سرمایه گذاری در فرانسه

اقامت سرمایه گذاری فرانسه، اخذ تابعیت این کشور را هم به دنبال دارد. همچنین شخص متقاضی اقامت سرمایه گذاری فرانسه، می تواند امکان تحصیل و کار را برای دیگر اعضای خانواده خود به دست بیاورد. شخص در ابتدای ویزای سرمایه گذاری این کشور، یک ویزای ۴ ساله را به دست می آورد و می تواند این را نیز به اقامت دائم تبدیل کند. عموما به این شکل می باشد که ۱ سال پس از اخذ اقامت دائم می توان درخواست اخذ تابعیت را ارائه داد. یکی از شروط اخذ تابعیت این است که شخص به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشد تا بتواند پاسپورت را اخذ کند. سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی امکانپذیر می باشد. در ادامه به صورت کامل این راه ها رو مورد بررسی و مقایسه دقیق قرار می دهیم تا بتوانیم به جمع بندی کامل برسیم و نکات هر مورد را بیشتر بشناسیم.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

کشور فرانسه به واسطه وسعت، صنعتی بودن و داشتن آب و هوای نسبتا معتدل معمولا همیشه هدف سرمایه گذاران بین المللی بوده است. همانطور که اطلاع دارید یکی از راه های اخذ اقامت و یکی از راه های سرمایه گذاری خرید ملک در خارج از کشور می باشد. عموما برخی کشور ها مانند فرانسه با خرید ملک اقامت ارائه نمی دهند. به این شکل که شخص سرمایه گذار خارجی خرید ملک در فرانسه را انجام داده است اما به اقامت نخواهد رسید. تمامی پروسه خرید ملک در فرانسه حدودا در بین ۱۰ الی ۱۲ هفته انجام می شود. برای کسانی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک را دارند پیشنهاد می کنیم که برای خرید ملک در دیگر کشورها مانند پرتغال با ۲۸۰ الی  ۵۰۰ هزار یورو، اسپانیا با ۵۰۰ هزار یورو و یونان با ۲۵۰ هزار یورو اقدام کنند.

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

اشخاصی که در ایران شرکت دارند می توانند برای مهاجرت سرمایه گذاری فرانسه اقدام کنند. به این صورت که پروسه ثبت شرکت در فرانسه را شروع کرده و صاحب ۱۰۰ درصد سهام آن می شوند. مرحله دوم ثبت شرکت در فرانسه این است که شخص باید خود را نیز استخدام کند و برای خود بیمه، حقوق و مالیات پرداخت کند تا بتواند از این طریق به اقامت برسد و خانواده خود را نیز در این پروسه همراهی کند.

شخص باید ماهانه حداقل ۲,۰۰۰ یورو را به عنوان حقوق برای خود پرداخت کند. از جانب اداره مهاجرت فرانسه، حضور شخص و نقش کلیدی او در اداره شرکت بسیار مهم است و باید شخص بتواند این اهمیت را اثبات کند تا اداره مهاجرت با اقامت وی موافقت لازم را اعلام کند. با توجه به حساسیت این پروسه، توصیه می کنیم که امور مهاجرت سرمایه گذاری فرانسه را با وکیل خبره و ماهر پیش ببرید. موسسه MIE  با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت درخشان، می تواند شما را در این مسیر مهم همراهی کند.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق کارآفرینی

اقامت فرانسه با سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی یکی از راه های مطمئن می باشد که شخص می تواند اقامت این کشور را و در پایان اقامت دائم و تابعیت فرانسه را به دست بیاورد. قدم اول در اقامت فرانسه با سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی این است که شخص در سایت اداره کار آفرینی ثبت نام کند و در موعد مقرر در این اداره حاضر شود. البته این روال به این صورت بسیار ریسک خواهد داشت و شاید با شکست مواجه شود.

توصیه می کنیم که این مراحل همراه با مشورت و استفاده از وکیل خبره و ماهر صورت پذیرد. به این دلیل که وکیل به مراحل این امر تسلط کافی و لازم را دارد و می تواند پرونده را با موفقیت به پایان برساند. یکی از موارد مهم در مسیر اقامت فرانسه این است که شخص پس از راه اندازی بیزنس و انجام کارآفرینی، به کشور مقصد ثابت کند که این کار با سود خوبی در حال ادامه فعالیت است.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خود حمایتی

در اروپا کشورهای مختلفی هستند که اگر شخص متقاضی بتواند تمکن مالی خوبی را ارائه دهد و در کنار تمکن مالی، درآمد ماهیانه خوبی ارائه دهد، قادر به اقدام برای مسیر خودحمایتی می باشد. البته این درآمد وابسته به حضور شخص متقاضی نیست. مبلغ تمکن مالی برای شخص متقاضی اقامت فرانسه در این روش ۴۰ هزار یورو، همسر ۲۰ هزار یورو و برای هر فرزند ۱۰ هزار یورو می باشد. این مبلغ باید به مدت ۶ ماه در حساب کشور مبدا باشد.

یکی از مزایای این روش عدم شرط حضور است و شخص اگر در سال یک هفته در کشور فرانسه حضور داشته باشد اقامتش تمدید می شود. این روش یک نکته منفی دارد که بسیار مهم است و آن هم عدم وجود اجازه کار است. شخص نمی تواند برای شخص دیگری کار کند یا فعالیتی راه اندازی کند و فقط می تواند از طریق خرید و فروش ملک کسب درآمد داشته باشد. شخص در این روش پس از ۵ سال می تواند درخواست اقامت دائم را ارائه دهد.

سرمایه گذاری در فرانسه

مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه نکات مزایا و معایب متعددی دارد که مهم ترین آن ها می تواند کسب سود و اخذ اقامت باشد. در مزایای سرمایه گذاری در فرانسه می توان به اقتصاد پویا، امنیت بالای سرمایه گذاری، سطح بالای امکانات و رفاه اجتماعی و اعتبار پاسپورت اشاره کرد. یکی از نکات منفی سرمایه گذاری فرانسه می تواند گران بودن قیمت ملک و اجاره ها در شهرهای بزرگ و مهم این کشور باشد. این موضوع در مقایسه با دیگر کشورها بسیار محسوس است و با توجه به این که شاید شخص چند ماه اول اقامت خود را باید از هزینه خود پرداخت کند، می تواند سرمایه گذار را به این فکر وا دارد که کشوری را انتخاب کند که هزینه های اجاره منطقی تری داشته باشد. به عنوان مثال هزینه اجاره ملک در وین حدود ۱۰۰ یورو می باشد و در پاریس بالای ۲,۰۰۰ یورو در ماه می باشد.

بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در فرانسه

شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور را باید به صورت کامل تحت تحلیل قرار بگیرد. زیرا که اگر این اقدام با گام های درست پیش نرود، ریسک باخت سرمایه اولیه به شدت بالا می رود و هیچ آورده مالی که هدف آن است، نخواهد داشت. موردی از معیارها اصلی استاندارد های سرمایه گذاری فرانسه را در ذیل تحلیل کرده ایم.

 • ریسک مصادره اموال

  این عامل، میزان ریسک سرمایه دار خارجی را در صورت بروز مشکل یا بروز مشکل با شهروندان اروپایی بررسی می کند. نرخ ریسک در کشورهای پیشرفته نزدیک به ۱ می باشد و این مبلغ هرچقدر به ۷ نزدیک تر باشد نشانگر بالا بودن ریسک می باشد.

  نمودار مصادره اموال در فرانسه

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در فرانسه

در این مرحله باید شاخص اقتصادی را مورد بررسی قرار داد. شاخص های قوی اقتصادی هر کشوری نشان از کاهش ریسک و افزایش آورده مالی سرمایه گذاری دارد. در پروسه مهاجرت به فرانسه این موارد بسیار مهم هستند. شاخص های متعددی هستند که در ادامه به آن ها در قالب کشور فرانسه خواهیم پرداخت:

 • تولید ناخالص ملی

  نرخ تولید ناخالص داخلی باعث افزایش سطح اقتصادی هر کشوری می شود. با وجود شماره آماری افراد ساکن در قاره اروپا، نزدیک به بیست درصد از این میزان در کشورهای این قاره تولید می شود.

  نمودار تولید ناخالص داخلی فرانسه

 • مالیات

  نرخ تولید ناخالص داخلی باعث افزایش سطح اقتصادی هر کشوری می شود. با وجود شماره آماری افراد ساکن در قاره اروپا، نزدیک به بیست درصد از این میزان در کشورهای این قاره تولید می شود.

  نمودار مالیات بر درامد فرانسه

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در فرانسه

✔️آیا در مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری، باید حتما به زبان فرانسوی باید تسلط داشته باشیم؟

خیر، اما در زمان اخذ پاسپورت باید تسلط داشته باشید.

✔️ آیا سن شخص در پروسه ویزای سرمایه گذاری فرانسه باید در بازه سنی خاصی باشد؟

خیر، سن خاصی برای سرمایه گذاری در این کشور تعریف نشده است.

✔️ آیا با خرید ملک در فرانسه می توان به اقامت رسید؟

خیر، این کشور با خرید ملک به سرمایه گذار اقامت اعطا نمی کند.

✔️ اقامت سرمایه گذاری فرانسه دارای چه مزیت هایی است؟

امکان دریافت اقامت، تحصیل رایگان فرزند، امکان تحصیل و دریافت تسهیلات.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در فرانسه، مهاجرت سرمایه گذاری فرانسه و ویزای سرمایه گذاری فرانسه در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت. هر شخص سرمایه گذار با توجه به شرایط شخصی و شرایط کشور مقصد می تواند راه و کشور خاصی را نیز انتخاب کند که در پایان بتواند به مزایای سرمایه گذاری به صورت بهتری دست یابد. ارزانترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می تواند کشوری باشد که مالیات مناسب و پایینی را از سرمایه گذاران خارجی دریافت می کند. جهت افزایش معلومات خود در زمینه سرمایه گذاری در فرانسه با رجوع به سایت موسسه MIE یا تماس با دفاتر موسسه از مشاوره رایگان در خصوص سرمایه گذاری فرانسه و اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه بهره مند شوید. همچنین در بخش انتهایی نوشتار می توان تمامی ابهامات در زمینه سرمایه گذاری و سرمایه داری در خارج از کشور را درج نمایید تا به پاسخ آنها برسید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *