شرایط سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان، انواع راه های سرمایه گذاری در کشور آلمان و اقامت سرمایه گذاری در آلمان در این نوشتار بسیار دقیق مورد موشکافی قرار می گیرد.

  • بهترین راه سرمایه گذاری در آلمان کدام است؟
  • آیا می توان با خرید ملک یا بیزینس در آلمان اقامت و پاسپورتش را به دست آورد؟
  • برای سرمایه گذاری در آلمان چه مقدار وجه مورد نیاز می باشد؟

آلمان به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورها در جهان شهرت دارد. این کشور از لحاظ سرویس دهی در بخش هایی همچون درمانی، آموزشی و اجتماعی از شرایط بسیار خوبی برخوردار است، از این رو مهاجرت به آلمان روند رو به رشدی داشته است. سرمایه گذاری  را میتوان یکی از محبوب ترین روش ها جهت کسب اقامت هر کشوری دانست. از آنجایی که راه های سرمایه گذاری در آلمان بسیار متعدد است جهت گزینش بهترین نوع آن  با شرایط اقتصادی و کلیه مواردی که می توانند در این زمینه تاثیرگذار باشند جزئیاتی را شرح خواهیم داد. در صورت علاقمندی به سرمایه گذاری در آلمان ، اخذ ویزا سرمایه گذاری آلمان و بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه به مطالعه این مقاله بپردازید. موسسه MIE به جهت تمامی پرسش ها درباره روند دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان مشاوره رایگان تلفنی را در اختیار شما قرار داده است.

سرمایه گذاری در آلمان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در آلمان

جهت تحلیل انواع سرمایه گذاری در آلمان شایسته است ابتدا با این کشور آشنا شویم. کشور آلمان از نظر موقعیت جغرافیایی از جمله کشورهای اروپای غربی محسوب می شود و با کشورهای مهمی همچون فرانسه، اتریش،  هلند، سوئیس و ….مرز مشترک دارد. این کشور بیش از ۸۱ میلیون نفر جمعیت در خود جای داده است، بنابراین یک کشور پرجمیتی می باشد. برلین پایتخت آلمان و شهرهایی مانند مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت از بزرگ ترین شهرها در این کشور هستند. آلمانی زبان رایج آن و یورو واحد ارزی آلمان می باشد.

آلمان به دلایلی مانند وجود شرکت های خودروسازی بسیار مشهور، برخورداری از صنعت کشاورزی بسیار پیشرفته، موقعیت اقتصادی خود را در رنکینگ بالایی حفظ کرده است و یکی از برترین اعضای اتحادیه اروپا می باشد. مردم در آلمان در رفاه والایی زندگی می کنند و امید به زندگی به دلیل داشتن سیستم درمانی و بهداشتی قوی بسیار بالا می باشد. یکی از فاکتورهای مهم بررسی اقتصاد یک کشور میزان تولید ناخالص داخلی آن می باشد و از این نظر آلمان در جایگاه چهارم جهان خودنمایی می کند. صنایع مکانیکی، خودروسازی الکتریکی در آلمان حرف های زیادی برای گفتن دارد و خیلی از کشورها قادر به رقابت در این زمینه ها نیستند. وجود این صنایع سرمایه گذاری در آلمان را ضمانت بخشیده اند. اکنون وقت آن رسیده راه های سرمایه گذاری آلمان را به طور مفصل توضیح دهیم.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با اقامت سرمایه گذاری آلمان

ویـدئــو

پـادکست

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان از روش های گوناگونی میسر می شود. برجسته ترین راه های مهاجرت به آلمان تحصیلی، کاری، بیزینسی و راه های دیگر سرمایه گذاری می باشد. در حال حاضر آلمان هدف و مقصود متقاضیان زیادی است. افراد زیادی به جهت سرمایه گذاری و کسب سود وارد این کشور می شوند تا بتوانند به اقامت و تابعیت برسند. برای گرفتن اقامت آلمان این نکته را یادآورر می شویم که در مرحله اول یک اقامت موقت برای متقاضیان صادر می شود و قابل تمدید است.

در کشورهایی اروپایی اگر افراد ۵ سال به دولت مالیات پرداخت کنند می توانند به اقامت دائم کشورها برسند. افراد بعد از دریافت اقامت دائم خود می توانند برای پاسپورت آلمانی نیز اقدام نمایند. همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم روش های سرمایه گذاری مثل خرید ملک، خرید بیزینس، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و خرید اوراق قرضه دولتی در آلمان از موارد مورد بحث ما در این نوشتار هستند.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک

در صورتی که افراد به دنبال یک سرمایه گذاری با حداقل ریسک باشند سرمایه گذاری خرید ملک و در کل بردن سرمایه در قسمت مستغلات می تواند گزینه مناسبی باشد. رشد املاک در بیشتر کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای توسعه یافته بین ۳ الی ۴ درصد در سال می باشد. اگر به دنبال کسب اقامت دائم یا تابعیت از طریق خرید ملک هستید کشورهای اروپایی دیگری مانند یونان، اسپانیا، پرتغال و … در این مورد سرآمد هستند. بنابراین در برخی کشورها مانند آلمان خرید ملک آثار اقامتی و تابعیتی ندارد. افراد در صورتی می توانند با این روش به هدف خود یعنی تابعیت برسند که حدود ۲ الی ۳ ملک خریداری کنند و یک برنامه سرمایه گذاری به دولت آلمان معرفی کنند.

به چه دلیل افراد  سرمایه خود را به سوی خرید ملک در آلمان می برند؟ پاسخ این سوال را می توان به این شکل در نظر گرفت که رشد جمعیت در این کشور روند رو به بالایی داشته، تعداد مهاجران به این کشور سیر صعودی داشته، مالیات نسبتا کمی پرداخت می شود و در نهایت ارزان بودن املاک در مقایسه با کشورهای دیگر از جمله مواردی بود که قابل تعمل می باشند.

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان و راه اندازی کسب و کار در آلمان

در این بخش در مورد چگونگی فرآیند کسب و کار در آلمان توضیحاتی خدمت شما ارائه می شود. نکته بسیار جالب برای بسیاری این است که اگر یک شرکت را در آلمان راه اندازی کنید شما به عنوان مدیر عامل آن شرکت می توانید ویزا و مجوز اقامت در آلمان را دریافت کنید. بدیهی است که شرکت باید فعال شود و در حقیقت فعالیتی انجام دهد. می توان این روش را یکی از آسان ترین راه ها برای ورود به این کشور بدانیم. برای این امر شما نیاز به تاسیس یک شرکت در آلمان دارید.

یکی از گزینه های دیگر خرید یک شرکت تحت عنوان  “خارج از قفسه” می باشد، یعنی شرکتی که قبلاً تاسیس شده است و فقط باید به نام افراد متقاضی ثبت شود. در نظر داشته باشید که برای این منظور حداقل سرمایه ۲۵,۰۰۰ یورویی توسط دولت آلمان تعیین شده است. این مبلغ برای هزینه های جاری شرکت می باشد.  این هزینه ها شامل تهیه ابزارها، حقوق کارکنان و ….. می باشد.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق کارآفرینی

برای سرمایه گذاری در آلمان شما می توانید کار خود را به عنوان یک کار آفرین آغاز کنید. در روش کارآفرینی افراد یک طرح بیزینسی را می بایست به دولت آلمان اعلام کنند. این طرح باید ویژگی های خاصی همچون سود ده بودن طرح و ایجاد شغل برای مردمان یک کشور داشته باشد. مزیت کار آفرینی این است که تشریفات سخت گیرانه ای ندارد. به عنوان مثال، ضرورت های مربوط به بخش حسابداری در مقایسه با ثبت شرکت بسیار کمتر می شود. به عبارتی دیگر ارائه ترازنامه ها اجباری نیست اما بهتر است اظهارنامه ها برای مقام های دولتی کشور مقصد شفاف باشد و در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد. در روش کار آفرینی شما نیاز به در نظر گرفتن سرمایه ای در حدود ۲۵۰ هزار یورو خواهید داشت.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید اواراق قرضه دولتی

به طور کلی هر سال دولت ها بودجه خاصی برای هزینه های جاری کشور تخصیص می دهند. در آمدهایی که دولت از صادرات، فروش کالاها و …..به دست می آورد برای تامین هزینه ها ممکن است کافی نباشد و دولت با کسری مواجه می شود. بنابراین دولت برای برطرف کردن کسری بودجه می تواند پولی را به عنوان وام یا قرض از افراد، اشخاص حقیقی یا حقوقی دریافت کند. به جهت دریافت این وام دولت چندین سری اوراق قرضه منتشر می کند و برای آن سر رسید مشخص و سود ثابتی در نظر می گیرد. دولت از این رو می تواند برای تامین بودجه پروژه ها از این وام ها استفاده کند و در نهایت با سودی که از این طریق به دست می آورد اقدام به برگشت سرمایه افراد می کند.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه را می توان از نوع سرمایه گذاری بسیار امن در نظر گرفت، شما با هیچ ریسکی روبرو نخواهید شد. با اینکه این روش برای شما اقامت و تابعیت به همراه نمی آورد اما سود خوبی را می توانید از این راه برای خود داشته باشید. این نوشتار به وسیله موسسه MIE تدوین شده است و رونوشت بدون ذکر منبع نادرست و غیر قانونی می باشد.

سرمایه گذاری در آلمان

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آلمان

همان طور که اطلاع دارید هر روش مهاجرتی مزایا و معایب خاص و ویژه خود را دارد. در مورد مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری نیز این مورد صحت دارد. توجه داشته باشید آلمان یکی از اعضای شنگن می باشد. پس در صورت داشتن اقامت یا تابعیت آلمان شما غیر از سهولت در رفت و آمد به دلیل نزدیکی کشورها، این نکته را هم در نظر داشته باشید که با پاسپورت این کشور می توانید بدون ویزا به کشورهای زیادی سفر کنید. شما با سرمایه گذاری در آلمان در صورت موفق بودن به ارز جاری کشور مقصد یعنی یورو درآمدزایی می کنید و این نکته سرمایه گذاری را روش جذابی کرده است. از آنجایی که کشور آلمان مملو از شرکت ها و سازمان های صنعتی زیادی می باشد، در صورت گرفتن اقامت یا تابعیت آن شما قادر به تجارت در زمینه های گوناگونی خواهید بود.

 از طرفی دیگر کشور آلمان در جهت پذیرش طرح های تجاری بسیار سخت گیرانه عمل می کند، بنابراین اگر طرح تجاری شما مستحکم و پرمایه نباشد شانس اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان به شدت پایین می رود. پیشنهاد می شود به دلیل اینکه بیشتر روش ها و پلن های سرمایه گذاری اقامت و تابعیت را برای شما محقق نمی کنند، سعی کنید از طرق مختلف دیگری در کشورهایی دیگر از پلن های خرید ملک یا ثبت شرکت درآمدزایی کنید.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان

برای سرمایه گذاری در آلمان روش هایی همچون خرید ملک، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی به علاقمندان با جزئیات شرح دادیم و لازم دانستیم موارد مهم و حساسی که برای این امر باید در نظر گرفته شود را تحلیل کنیم. یکی از مسائلی که نباید نادیده گرفته شود امنیت سرمایه گذاری در کشورها است. یکی از شاخص های مهم اقتصادی که نشان دهنده رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی است،GDP  یا رشد ناخالص داخلی می باشد. در نمودار زیر می توانید رشد ناخالص داخلی ۵ اقتصاد بزرگ ناحیه اروپا را از سال ۱۹۸۰ و پیش بینی آن را تا سال ۲۰۲۶ مشاهده فرمایید.

نمودار رشد ناخالص داخلی در کشورهای اروپایی

میزان کنترل فساد را نیز باید به عنوان یکی از موارد حائز اهمیت برای بررسی سرمایه گذاری در کشورها  دانست. کشورهایی که دارای نرخ فساد اقتصادی بالایی می باشند سرمایه گذاری های با زیانی برای افراد به ارمغان می آورند. چنانچه این میزان روند نزولی به خود بگیرد، افراد از بابت از دست ندادن سرمایه خود می توانند اطمینان حاصل کنند. در نمودار زیر شاهد میزان شاخص درک فساد آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هستید:

نمودار نرخ شاخص کنترل فساد در کشورهای اروپایی

شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در آلمان

تاکنون به نقش مالیات در مورد اجرای پلن های سرمایه گذاری فکر کرده اید؟ یکی از مقیاس های تاثیرگذار در هر نوع سرمایه گذاری تراز مالیات کشورها می باشد. ازمهم ترین نوع آن مالیات بر درآمد کمپانی ها است.  در نمودار زیر نرخ مالیات بر درامد شرکت ها در کشور آلمان از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱ قابل رویت می باشد.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در آلمان

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در آلمان

✔️ آیا خرید ملک در آلمان آثار اقامتی دارد ؟

خیر از طریق خرید ملک نمی توان به اقامت و تابعیت آلمان رسید.

✔️ امنیت سرمایه گذاری در آلمان به چه صورت می باشد؟

کشور آلمان به دلیل سیر نزولی نرخ مصادره اموال و مالیات به مکان امنی برای سرمایه گذاران تبدیل شده است.

 ✔️مزایا سرمایه گذاری در آلمان به چه صورت است ؟

با سرمایه گذاری در آلمان می توان در کشورهایی که عضو معاهده شنگن هستند به سهولت رفت و آمد کرد.

✔️ معایب سرمایه گذاری در آلمان چیست؟

از مهم ترین معایب می توان به اعطا نشدن اقامت و تابعیت از این راه اشاره کرد.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در آلمان، انواع راه های موجود سرمایه گذاری در آلمان از جمله کار آفرینی، کسب و کار، خرید ملک و …. در این بخش مورد مطالعه قرار دادیم. به طور کلی آلمان یکی از برترین کشورها از لحاظ شرایط اقتصادی می باشد. بدیهی است این مسئله کشور آلمان را نسبت به حضور فعالان و سرمایه گذاران خارجی تا حدودی بی نیاز کرده است. در کشور آلمان با ارائه یک طرح بیزینسی می توانید اقدام به سرمایه گذاری کنید.
علاوه بر این با اعتماد به دولت آلمان به واسطه خرید اوراق قرضه نیز می توانید یک سرمایه گذاری بدون ریسک را تجربه کنید. در صورت ضرورت یافتن به اطلاعات تکمیلی بیشتر در باب ویزای سرمایه گذاری آلمان، مزایا و معایب کلیه روش های بررسی شده و همچنین انواع روش های مهاجرت به کشور آلمان می توانید با موسسه MIE تماس گرفته و درمورد ویزای سرمایه گذاری آلمان مشاوره رایگان دریافت کنید. بخش انتهایی مقاله مختص به ثبت پرسش ها یا نظراتتان می باشد.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *