بررسی شرایط سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه از جهت های مختلفی می تواند موضوع مورد توجهی برای افراد سرمایه دار باشد. ما در این مقاله انواع سرمایه گذاری های موجود، استاندارد های سرمایه گذاری، امکان اخذ اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری و شاخص های سرمایه گذاری را کاملا به همراه جزئیات مبتنی بر داده های آماری مورد تایید جهان بررسی کرده ایم. در ضمن در این مقاله سعی شده است که به سوالات مطرح شده در قالب برنامه سرمایه گذاری روسیه از جمله موارد ذیل پاسخ داده شود.

 • آیا روسیه کشور خوبی برای سرمایه گذاری افراد خارجی می باشد؟
 • آیا می توان که در روسیه خرید سهام انجام داد؟
 • ریسک مهاجرت سرمایه گذاری روسیه چقدر می باشد؟
 • در چه زمینه هایی می توان در روسیه سرمایه گذاری کرد؟

عزیزان، جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در روسیه می توانید به وبسایت مؤسسه MIE اتریش مراجعه بفرمایید.

سرمایه گذاری در روسیه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در روسیه

روسیه یا رسماً فدراسیون روسیه، بزرگترین کشور جهان با ۱۱ ساعت زمانی مختلف و دارای یک هشتم وسعت زمین و ۱۴۷ میلیون نفر جمعیت، نهمین کشور از حیث جمعیت می باشد. زبان رسمی این کشور روسی می باشد که این زبان مورد استفاده ترین زبان اروپا می باشد. بخشی از روسیه در آسیا و بخش اعظم این کشور که ۷۷ درصد جمعیتش محسوب می شود در اروپا قرار دارد و از این حیث یک کشور اوراسیایی محسوب می شود ولی رسماً جزو اروپا می باشد. خیلی از مناطق روسیه مثل سیبری دارای شرایط آب و هوایی بسیار سرد و غیرقابل سکونت می باشند. واحد رسمی تبادل پول در کشور روسیه روبل می باشد که در بازار جهانی اعتبار نه چندان خوبی را دارد. در سال های اخیر افراد بسیار زیادی میل به سرمایه گذاری در روسیه داشتند و این کشور هم استقبال خوبی از سرمایه گذاران در سطح جهانی داشته و پیش زمینه سرمایه گذاری را تا حد امکان فراهم می کنند.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در روسیه

همانطور که در تیتر های بالاتر توضیح داده شد، سرمایه گذاری در روسیه می تواند سود قابل توجهی برای افراد سرمایه گذار با توجه به نوع سرمایه گذاری و شرایط زیر ساخت های آن سرمایه گذاری داشته باشد. در خیلی از حالات منجر به اخذ اقامت دائم روسیه می شود که بعد از ۵ سال از رعایت شرایط انواع خاصی از سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و خرید ملک می توان آن را به دست آورد ولی قبل از هرگونه اقدام می بایست مزایا و معایب این برنامه ها و شرایط و شاخص های سرمایه گذاری در این کشور را بررسی کرد. در ادامه به این موارد می پردازیم و به یک نتیجه جامع می رسیم. شما می توانید با کارشناسان خبره در این امور، اقدام کنید. این مقاله تماماً توسط مؤسسه MIE اتریش نگارش شده است و هرگونه سوء استفاده یا کپی برداری بدون ذکر منبع قانونا غیر مجاز و شرعاً حرام می باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در روسیه

نکته مهم سرمایه گذاری در هر کشور بررسی شاخص های مهم سرمایه گذاری و سود دهی و شرایط اعمال مالیات و نرخ بیکاری و تورم در آن کشور و منطقه خواهد بود که ما در این مقاله با استفاده از داده های معتبر و جهانی توانسته ایم تا حدودی اطلاعات مهمی را در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم.

 • نرخ تورم

  نرخ تورم در هر کشور نشان دهنده توانایی و بزرگی سبد خرید مردم با توجه به حقوق دریافتیشان در بازه زمانی مورد توجه می باشد. در کشور روسیه نرخ تورم نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی بیشتر است و این امر را برای سرمایه گذاری بلند مدت در موضوعاتی مثل خرید ملک در روسیه مهیا می کند.

  نمودار نرخ تورم در روسیه

 • نرخ مالیات

   نرخ مالیات بر دارایی های اشخاص در روسیه برای تقریبا یک دهه می باشد که رقم معادل ۱۳ درصد دارد که تقریبا عدد مناسبی می باشد.

  نمودار نرخ مالیات در روسیه

 • نرخ ریسک مصادره اموال

  نرخ مصادره اموال نشان دهنده خطر مصادره اموال اشخاص سرمایه گذار خارجی در صورت به وجود آمدن مشکلات حقوقی و قضایی، توسط مبادئ حقوقی و قضایی کشور مقصد می باشد و هرچه به عدد ۱ نزدیک تر باشد نشان دهنده خطر کمتر و هرچه به عدد ۷ نزدیک تر باشد نشان دهنده خطر بیشتری برای سرمایه گذاران است.

  نمودار نرخ مصادره امول در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه از طریق خرید ملک

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم سرمایه گذاری در روسیه ، از راه های متعددی از جمله خرید اوراق قرضه، ثبت شرکت و خرید ملک ممکن می باشد و از جمله این راه ها می خواهیم به خرید ملک به صورت تخصصی تر بپردازیم. خرید ملک در روسیه به تنهایی، به هیچ وجه منجر به اقامت دائم یا به همراه داشتن هرگونه آثار اقامتی نخواهد شد و فقط جنبه سرمایه گذاری دارد که در یکسری مناطق که تورم قابل توجهی دارند می توان از آن به عنوان یک راهکار سرمایه گذاری بلند مدت در خرید و فروش و اجاره املاک یاد کرد. مؤسسه MIE اتریش با تجربه چندین و چند ساله و با داشتن کادر مجرب دائماً توصیه به انتخاب بهترین کشورها مثل یونان، اسپانیا و پرتغال که ترجیحاً منجر به اخذ اقامت می شوند می کند. مقاله ای را که مطالعه می کنید، تماماً توسط مؤسسه MIE اتریش نگارش شده است و هرگونه سوء استفاده یا کپی برداری بدون ذکر منبع نوشته قانونا غیر مجاز و شرعاً حرام می باشد.

سرمایه گذاری در روسیه از طریق ثبت شرکت

می توان ثبت شرکت را راه متنوعی برای مهاجرت سرمایه گذاری روسیه در نظر گرفت. در برنامه های ثبت شرکت در روسیه ۴ زیر شاخه عمده وجود دارد که عبارتند از:

 • ثبت شرکت های با مسئولیت محدود

  یکی از محبوب ترین انواع سرمایه گذاری در کشور روسیه و ثبت شرکت، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد که به دلایل و شرایط الزامی این شرکت ها می توانند ۱ تا ۵۰ سهامدار داشته باشد و حداقل سرمایه لازم برای این نوع ثبت شرکت ۱۰ هزار روبل می باشد.

 • ثبت شعب شرکت مادر یا نمایندگی هایش

  ثبت شعب مختلف شرکت مادر در روسیه نیازمند هیچگونه سرمایه ای نیست و تمامی امور مادی مربوط به شعب شرکت مادر خواهد بود. به صورت کلی اما هر شرکت مادر بیشتر از ۵ شخص را نمی تواند در شعبش در روسیه استخدام کند.

 • ثبت جواز کسب و کار

  این مزیت برای اشخاصی ممکن می باشد که اقامت دائم روسیه را از راه های دیگر اخذ کرده باشند و برای دستیابی به آن نیاز به سرمایه خاصی ندارید.

سرمایه گذاری در روسیه از طریق کارآفرینی

کارآفرینی از جمله برنامه های قابل توجه سرمایه گذاری در روسیه می باشد و این برنامه من جمله برنامه هایی می باشد که در نهایت پس از ۵ سال اقامت موقت به اقامت دائم منتهی می گردد ولیکن در ابتدا باید دانست که قبل از اقدام شخص می تواند دریافت این نوع اقامت را با شرط اینکه بتواند حداقل سرمایه لازم برای کارآفرینی اش را فراهم آورد، درخواست دهد. به صورت کلی اما، حداقل سرمایه لازم برای این نوع سرمایه گذاری معادل ۲۰ هزار یورو می باشد. به علاوه آن شخص اقدام کننده می بایست هزینه های جاری دولتی که حدود ۸۰۰ روبل می باشد و هزینه های زندگی من جمله خوراک و رفت و آمد و سکونت خود را نیز بتواند بپردازد. این مقاله تحت رعایت قوانین نشر مؤسسه MIE اتریش می باشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد.

سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در روسیه از طریق خرید و مشارکت در اوراق قرضه دولتی از جمله سهام عدالت، سرمایه گذاری های قابل توجهی هستند که برای افراد خارجی در روسیه با مبلغ حداقل ۷ میلیون و پانصد هزار روبل ممکن می باشد و با اقامت مؤقت همراه خواهد بود. در نهایت بعد از ۵ سال منجر به اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال به پاسپورت خواهند رسید. مشارکت در اوراق بهادار در روسیه از راه چند قانون قابل تنظیم می باشد و به دلیل پایین آمدن نرخ تورم در سال های اخیر و ثبات قانونی و اقتصادی می توان این برنامه را برنامه مناسبی برای اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفت.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه به دلیل نرخ رو به رشد اقتصادی و نرخ افولی تورم به خودی خود به عنوان یک مزیت و نقطه مثبتی برای افراد علاقه مند به این کشور می باشد. در کنار این موارد می توان به شرایط نظام مالیاتی این کشور نیز به عنوان یک نظام دارای ثبات متناسب نیز اشاره کرد. دیگر نکته دارای اهمیت در این مورد، امکان اقدام برای اخذ اقامت دائم بعد از ۵ سال اقامت موقت سرمایه گذاری و حتی درخواست پاسپورت روسیه، بعد از ۱۰ سال از گذراندن این نوع اقامت با رعایت شرط حضور ۳ ماه در سال یاد کرد.

می توان از تحریم هایی که آمریکا علیه روسیه اعمال کرده است و شرایط سخت و پیچیده نظام حسابداری در روسیه به عنوان معایب عمده سرمایه گذاری روسیه یاد کرد. ناپایداری بازار سرمایه گذاری روسیه را هم می توان به دلیل شرایط متناقض واردات و صادرات در این کشور عنوان دیگری برای معایب این برنامه در این کشور دانست.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در کشور روسیه

✔️ خرید ملک در روسیه منجر به اخذ اقامت می شود؟

خیر، خرید ملک در روسیه هیچگونه آثار اقامتی نخواهد داشت.

✔️ آیا سرمایه گذاری در روسیه امن است؟

با توجه به ریسک و خطر مصادره اموال و تغییرات زیاد شاخص های سرمایه گذاری در این کشور، آن را نمی توان امن تلقی کرد.

✔️ آیا افراد خارجی می توانند در روسیه سرمایه گذاری کنند؟

بله، سرمایه گذاری روسیه در ۳ برنامه خرید ملک، ثبت شرکت و خرید و مشارکت در اوراق قرضه تقسیم می شود.

✔️ جذابیت های مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری چه می باشند؟

نرخ روبه رشد اقتصادی، نرخ افولی تورم، امکان به دست آوردن اقامت دائم و پاسپورت روسیه می توانند جذابیت های قابل توجه این برنامه در روسیه باشند.

سخن پایانی

در نهایت سرمایه گذاری در روسیه را یک امر نسبتاً جذاب و ریسکی می توان تلقی کرد. در این مقاله به صورت واقع گرایانه و بر اساس داده و تحلیل های آماری جهانی و معتبر، تلاش بر این بوده که شما بزرگواران را از واقعیت های مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری، مزایا و معایب آن، انواع سرمایه گذاری در روسیه و انواع ثبت شرکت و حتی شرایط خرید ملک و تعلق اقامت موقت و دائم یا پاسپورت روسیه مطلع شوید. به علاوه این اطلاعاتی که در این مقاله ذکر شدند، به سوالات متعددی نیز در رابطه با خرید ملک، ثبت شرکت ها و سرمایه گذاری در روسیه به صورت کلی پاسخ داده شد. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال مرتبط با این برنامه مهاجرتی می توانید که به وبسایت مؤسسه MIE اتریش مراجعه بفرمائید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *