بررسی اقامت سرمایه گذاری در سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای برتر در زمینه اقتصاد در قاره سرسبز اروپا می باشد و پاسپورت این کشور در سطح جهان از نظر اعتبار، رتبه چهار را به خود اختصاص داده است. متقاضیان مهاجرت به سوئد با سرمایه گذاری در سوئد به صورت اصولی می توانند اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور زیبا را بدست آورند. مسیرهای متفاوتی برای سرمایه گذاری در کشور سوئد وجود دارد که ما در این مقاله تمامی روش ها و شرایط مربوط به آنها را به دقت مورد بررسی علمی قرار می دهیم. کشور سوئد دارای یک اقتصاد پایدار بوده و در زمینه تجارت آزاد دارای بزرگترین بازار جهانی است. شرایط دسترسی به بازار کل اتحادیه اروپا از طریق این کشور امکانپذیر می باشد، تمامی این موارد در کنار وجود رفاه اجتماعی بسیار سطح بالا در این کشور، باعث جلب توجه سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در سوئد شده است.

کشور سوئد در زمینه صنایع خودروسازی، تولید انرژی، تولید خمیر کاغذ، صنایع پزشکی، فناوری اطلاعات، تدارکات و غیره پذیرای سرمایه گذاران خارجی از سراسر کشورها می باشد. موسسه MIE آماده ارائه هرگونه خدمات و مشاوره تلفنی رایگان در زمینه سرمایه گذاری در سوئد و دریافت ویزای سرمایه گذاری سوئد به شما متقاضیان عزیز می باشد.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در کشور سوئد دارای مسیرهای گوناگونی بوده که در صورت انتخاب صحیح، متقاضیان می توانند اقامت سرمایه گذاری در سوئد را اخذ نمایند. کشور سوئد از کشورهای حوزه اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است و با کشورهایی نظیر دانمارک، فنلاند و نروژ همسایه می باشد. این کشور با مساحتی حدود ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع، دارای رتبه ۵ در میان کشورهای پهناور این قاره است. سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک، خرید سهام، ثبت شرکت و کارآفرینی امکانپذیر می باشد. مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری نیازمند ارائه یک بیزنس پلن قوی است که بتواند در کشور سوئد باعث ایجاد اشتغال شده و دارای سود دهی مناسب باشد. این مقاله توسط کارشناسان و تیم حرفه ای موسسه MIE نوشته و تنظیم شده است و هرگونه رونویسی از آن قانوناً حرام می باشد. هر یک از روش های ذکر شده جهت مهاجرت به سوئد دارای شرایطی می باشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در سوئد و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، در مقایسه با اتریش، آلمان، یونان و اسپانیا تا حدودی سختگیرانه تر است. تمامی روش های موجود جهت سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در سوئد منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی شوند. خرید ملک در سوئد و خرید اوراق قرضه در این کشور، هیچگونه آثار اقامتی به دنبال ندارند. اما ثبت شرکت در سوئد در ابتدا باعث دریافت یک اقامت دو ساله قابل تمدید و پس از چهار سال، در صورت فعال بودن و اثبات پویایی شرکت منجر به دریافت اقامت دائم سوئد می شود.

سرمایه گذاران خارجی در سوئد با کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور نه تنها برای خود بلکه برای همسر و فرزندان زیر هجده سال خود نیز می توانند اقامت دائم سوئد را دریافت نمایند. ذکر این نکته ضروری می باشد که همراهان در کشور سوئد مجاز به اشتغال به کار نخواهند بود. همانگونه که بیان نمودیم پس از چهار سال متقاضیان می توانند به اقامت دائم سوئد و در سال ششم به پاسپورت بسیار معتبر سوئد دست پیدا نمایند.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک

خرید ملک در سوئد یکی از مسیرهای مطمئن و ایمن جهت سرمایه گذاری در این کشور است. بر اساس قوانین موجود در کشور سوئد، تمامی شرکت های ملکی در این کشور مجاز به خرید و فروش املاک مسکونی و تجاری به صورت کاملاً آزادانه و بدون هیچگونه محدودیتی می باشند. سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک دارای نقطه ضعفی می باشد و آن هم عدم امکان اخذ اقامت سرمایه گذاری در سوئد در این روش است. افراد علاقه مند به دریافت اقامت این کشور باید قبل از خرید ملک از دیگر روش های مهاجرت اقامت سوئد را بدست آورده باشند.

در فرایند خرید ملک در کشور سوئد، در ابتدا قرارداد تنظیم شده ملک مورد نظر توسط متقاضی بررسی می شود و تمامی تاییدیه ها اتخاذ و در یکی از محضرهای این کشور ثبت می گردند. سپس قرارداد مربوطه توسط دو طرف معامله امضا و مبلغ مورد توافق به فروشنده پرداخت می گردد. در فرایند خرید ملک در سوئد تمامی مالیات های مربوط به فرایند بر عهده خریدار است. مبلغ فروش هر متر مربع ملک در کشور سوئد بر اساس یورو در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

هزینه خرید آپارتمان
 آپارتمان در مرکز شهر ۴,۶۳۶
آپارتمان در اطراف شهر۳,۰۴۹  
سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در سوئد یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور است که اقامت دائم کشور سوئد را به دنبال دارد. مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در زمینه ثبت شرکت نیازمند ارائه یک بیزنس پلن ایجاد کننده منافع مالی برای کشور سوئد است. یکی دیگر از شرایط لازم جهت ثبت شرکت در سوئد، داشتن دو سال سابقه کاری مرتبط با فعالیت شرکت است. هزینه ثبت شرکت در کشور سوئد حدود ۱۵۰,۰۰۰ و سرمایه اولیه مورد نیاز ۶۰۰,۰۰۰ کرون سوئد است. در صورت تایید بیزنس پلن توسط اداره مهاجرت سوئد، در ابتدا یک اقامت دو سال به متقاضی اعطا می گردد و در صورت فعال بودن شرکت این اقامت دو سال دیگر قابل تمدید می باشد و پس از چهار سال منجر به دریافت اقامت دائم سوئد می شود. شرکت های مختلف در این کشور به چند نوع زیر دسته بندی می شوند:

شغل های کوچک شخصی

مالکیت خصوصی

شرکت محدود خصوصی: حداقل سرمایه ۴۰,۰۰۰ کرون سوئد

شرکت محدود عمومی: حداقل سرمایه ۴۰,۰۰۰ کرون سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق کارآفرینی

کارآفرینی در هر کشوری از جمله سوئد همیشه باعث پیشرفت اقتصادی و همچنین افزایش فرصت های کاری می شود. متقاضیان سرمایه گذاری در سوئد که با اصول کارآفرینی در این کشور آشنا باشند، می توانند از این طریق به اقامت دائم سوئد دست پیدا نمایند. شهروندان اتحادیه اروپا جهت کار آفرینی در کشور سوئد از آزادی عمل برخوردار می باشند، اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که علاقه مند به مهاجرت به سوئد می باشند، باید درخواست اقامت و درخواست ایجاد کسب و کار خود را به صورت همزمان به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهند. برای انجام این کار ارائه مدارک زیر ضروری می باشد:

گذرنامه دارای اعتبار

ارائه مدارک اثبات کننده داشتن مهارت کافی در رابطه با شغل انتخابی

مدرک نشان دهنده داشتن مهارت زبان سوئدی و یا انگلیسی

اثبات این مورد که کالای تولید شده و یا خدمات ارائه شده توسط متقاضی در کشور سوئد به فروش رسیده و یا ارائه می گردند.

داشتن تمکن مالی برای پشتیبانی از زندگی خود و خانواده در سوئد برای مدت زمان دو سال (به ازای متقاضی و همسر ۲۰۰ هزار کرون و به ازای هر فرزند ۱۰۰ هزار کرون)

جهت کارآفرینی در کشور سوئد در ابتدا یک اقامت دو ساله قابل تمدید به متقاضی و خانواده وی اعطا می گردد. در صورت تداوم و فعالیت کسب و کار، متقاضی مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و خانواده وی موفق به دریافت اقامت دائم این کشور می شود. پس از ۵ سال زندگی در سوئد در صورت تسلط نسبی به زبان سوئدی و آشنایی با فرهنگ و قوانین این کشور می توانند پاسپورت بسیار معتبر سوئد را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در زمینه خرید سهام و اوراق قرضه دولتی برای افراد دارای تمکن مالی مناسب می باشد. متقاضیان خرید سهام و اوراق قرضه باید به این نکته توجه داشته باشند که این روش هیچگونه آثار اقامتی و تابعیتی برای فرد به دنبال ندارد. علاقه مندان به انجام این کار باید شرایط شرکت عرضه کننده سهام، چگونگی پرداخت مالیات، میزان بدهی و غیره را مورد توجه قرار داده و سپس اقدام به انجام چنین کاری و انتقال سرمایه خود نمایند. سرمایه داران خارجی در کشور سوئد تنها می توانند ۵۱ درصد سهام یک شرکت سوئدی را خریداری نمایند. با توجه به پیچیده بودن این روش سرمایه گذاری و جهت جلوگیری از هرگونه اتلاف سرمایه، متقاضیان اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری بهتر است با مشاورین و وکلای مجرب موسسه MIE ارتباط برقرار نمایند و از تجربیات آنها استفاده نمایند.

سرمایه گذاری در سوئد

مزایا و معایب سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در هر کشوری، از جمله سرمایه گذاری در سوئد، دارای مزایا و معایبی می باشد که سرمایه گذاران خارجی باید با آنها آشنا گردند. کشور سوئد یکی از کشورهایی می باشد که با وجود شرایط نامطلوب در سطح بین الملل توانسته است که از طریق جذب نیروهای ماهر و متخصص بین المللی قدرت سرمایه و سرانه مالی کشور خود را در سطح بالایی حفظ نماید. سوئد با ایجاد قوانین جدید مالیاتی و فناوری های نوآورانه و خلاقانه، سرمایه گذاران خارجی را به سمت کشور خود جذب نموده است. یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در سوئد و دریافت ویزای سرمایه گذاری سوئد وجود فضاهای کسب و کار بسیار با کیفیت می باشد. اما در کنار مزایای ذکر شده، مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری دارای معایبی از جمله هزینه های سطح بالا، قوانین سختگیرانه، وجود تنش در بازار مسکن، بالا بودن نرخ مالیات و عدم امکان دریافت اقامت دائم سوئد از طریق خرید ملک در سوئد می باشد.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار جهت سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در هر کشوری از جمله سرمایه گذاری در سوئد باید با شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در آن کشور آشنا باشند. زیرا موارد بسیاری مشاهده شده است که متقاضیان با ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در زمینه های مختلف به علت عدم آشنایی با این شاخص های بسیار موثر سرمایه خود را از دست داده و با شکست مواجه شده اند. یکی از شاخص های مهم در زمینه اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری نرخ مالیات در این کشور است که در نمودار زیر نرخ مالیات بر درآمد اشخاص و نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در طی چندین سال متوالی قابل مشاهده می باشند:

نمودار نرخ مالیات بر درامد اشخاص در سوئد

نمودار نرخ مالیات بر درامد شرکت ها در سوئد

یکی دیگر از شاخص های موثر در زمینه سرمایه گذاری در سوئد نرخ سود سپرده بانکی است که در کشور سوئد نرخ سود مربوط به سپرده های یک ساله می باشد. در زیر در طی چندین سال متوالی قابل مشاهده می باشند:

نمودار نرخ سود سپرده بانکی در سوئد

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد

علاوه بر شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در سوئد، متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری باید استانداردهای موثر بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهند. از جمله استانداردهای بسیار مهم در زمینه سرمایه گذاری می توان به نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد اشاره نمود. نرخ مصادره اموال و یا خطر سلب مالکیت در واقع اقدامی از جانب دولت در زمینه سلب مالکیت و مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در مواقع ضروری است. این نرخ در قوانین بین الملل در محدوده یک تا هفت قرار دارد و هرچه این عدد کوچکتر باشد، میزان امنیت سرمایه گذاری در آن کشور بیشتر است. میزان مصادره اموال در کشور سوئد در تصویر ذیل نمایش داده شده است.

نمودار نرخ مصادره اموال در سوئد

نرخ کنترل فساد یکی دیگر از استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در سوئد می باشد. نرخ کنترل فساد در هر کشور در محدوده ۲٫۵+ تا ۲٫۵- می باشد که هر چه این عدد کوچکتر باشد نشان از عدم توانایی دولت در کنترل فساد اداری در آن کشور است که نمودار مربوط به نرخ کنترل فساد در سوئد در زیر قابل مشاهده می باشد:

نمودار نرخ کنترل فساد در سوئد

سوالات متدوال درباره سرمایه گذاری در سوئد

✔️ پس از چند سال از ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار در سوئد می توان به اقامت دائم این کشور رسید؟

پس از گذشت چهار سال از ثبت شرکت در سوئد و در صورت فعال بودن شرکت می توان جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمود.

✔️ آیا خرید ملک در سوئد باعث دریافت اقامت دائم این کشور می شود؟

خرید ملک در سوئد هیچگونه آثار اقامتی برای متقاضی در پی نخواهد داشت.

✔️ آیا برای ثبت شرکت در سوئد داشتن سابقه کاری ضروری است؟

بله یکی از ضروریات ثبت شرکت در سوئد داشتن حداقل دو سال سابقه کاری است.

✔️ در فرایند خرید سهام و اوراق قرضه، چند درصد از سهام شرکت های سوئدی قابل خرید است؟

در فرایند خرید سهام و اوراق قرضه، سرمایه داران خارجی تنها ۵۱ درصد سهام شرکت های سوئدی را می توانند خریداری نمایند.

سخن پایانی

ما در این مقاله سرمایه گذاری در سوئد و چگونگی دریافت اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری را به تفصیل بررسی نمودیم. سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و سهام شرکت ها و کارآفرینی امکانپذیر است که خرید ملک و خرید سهام باعث دریافت اقامت دائم و تابعیت سوئد نمی شوند. هر یک از روش های ذکر شده دارای قوانین و شرایطی می باشند که در این مقاله به صورت کامل بررسی گردیدند. سرمایه گذاری در هر کشوری از جمله سرمایه گذاری در سوئد باید با دقت کامل و با بررسی تمامی جوانب صورت پذیرد تا از هرگونه اتلاف سرمایه و وقت جلوگیری شود. بهتر است که این کار توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود.
موسسه MIE با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری و اقامت سایر کشورها با توجه به شرایط شما سرمایه گذاران عزیز می باشد. جهت دریافت مشاوره می توانید با این موسسه ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در قسمت مشخص شده در زیر همین مقاله مطرح و پاسخ آنها را از ما دریافت نمایید.

6 پاسخ
  • Avatar
   امین نخشبی می گوید:

   سلام و عرض ادب
   کاری که شما بعد از ثبت شرکت انجام می دهید باید در راستای همانی باشد که دولت سوئد با توجه به ارائه طرح بیزینسی شما آن را پذیرفته باشد و این امر بسته به شرایط کشور و مشاوره مشاوران ما در این کشور متغییر می باشد.
   می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر نیاوران ما تماس حاصل فرمایید.
   ۲۲۸۲۹۵۳۸-۴۸

   پاسخ
 1. Avatar
  محمدرضا رميار می گوید:

  متأهل و داريا همسر و. دو فرند ٦ و ١٢ سأله هستم. و درخواست مهاجرت و اقامت دايم به سوئد را از طريق سرمايه گذاري دارم

  پاسخ
  • Avatar
   علی تقوی می گوید:

   با سلام و عرض ادب ثبت شرکت در سوئد مالیات بالایی دارد و پیشنهاد نمیشودجهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با دفتر نیاوران تماس حاصل نمایید با تشکر
   ۰۲۱۲۲۸۲۹۵۳۸
   ۰۲۱۲۲۸۲۹۵۴۸

   پاسخ
 2. Avatar
  عبداله عرفاني می گوید:

  با سلام
  اطلاعات سرمايه گذاري درسوئد بسيار مختصر مي باشد.
  درضمن business plan فعال نمي باشد.

  پاسخ
  • Avatar
   گلناز باقری می گوید:

   با سلام و عرض ادب
   يكي از راه هاي سرمايه گذاري در كشور سوئد ثبت شركت ميباشد و اين راه به شما توصيه نميشود زيرا ماليات در كشور سوئد بسيار بالاست و شما در واقع بايستي شركتي كه قبلا ثبت شده را خريداري كنيد و بعد از پرداخت ماليات شروع به كار كرده كه اين راه بسيار پر هزينه ميباشد.براي اطلاعات بيشتر با شماره هاي ٢٢٨٢٩٥٣٨ و ٢٢٨٢٩٥٤٨ تماس گرفته

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *