شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

کشور سوئیس به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در سطح جهان شناخته می شود که دارای شرایط بسیار مناسب و مطلوبی برای مهاجرین می باشد. این کشور دارای ایالات مختلفی تحت عنوان کانتون است و قوانین موجود در این کانتون ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. با توجه به امنیت بسیار سطح بالای این کشور، ثبات اقتصادی، رفاه اجتماعی و بی طرفی سیاسی، کشور سوئیس به محلی مناسب جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری سوئیس تبدیل شده است و امروزه سرمایه گذاری در سوئیس از روش های مختلف مورد توجه افراد بسیاری است.

مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس فراهم کننده تجربه یک زندگی بسیار عالی و ایده آل در یک کشور بسیار زیبا و تاپ اروپایی است. اما با توجه به حساسیت ها و ریسک های موجود در زمینه سرمایه گذاری در هر کشوری از جمله سرمایه گذاری در سوئیس، ما در این مقاله به دقت این موضوع را بررسی نموده و شما عزیزان جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان در رابطه با مهاجرت به سوئیس و دیگر امور مهاجرتی با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید.

سرمایه گذاری در سوئیس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در سوئیس

کشور سوئیس در مرکز اروپا قرار گرفته و با کشور فرانسه، کشور اتریش، کشور آلمان و ایتالیا همسایه و هم مرز است. دو شهر معروف این کشور شهر ژنو و زوریخ بوده و پایتخت آن شهر برن است. مردمان این کشور به زبان ها آلمانی، فرانسوی و در برخی از مناطق به زبان ایتالیایی تکلم می نمایند. کشور سوئیس با توجه به کیفیت زندگی، استانداردهای سطح بالای زندگی، نظام آموزشی عالی، امنیت بسیار سطح بالا و آب و هوای فوق العاده به صورت مداوم در لیست بهترین کشورهای دنیا قرار دارد. همچنین داشتن یک نظام مالیاتی مناسب، امنیت و ثبات اقتصادی، داشتن نیروهای متخصص و ماهر یکی از بهترین مقاصد و اهداف برای سرمایه گذاری می باشد.

 راه های مختلفی جهت سرمایه گذاری در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس وجود دارد که در ادامه بررسی خواهند گردید. اما باید توجه داشت که تمامی روش های سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت و تابعیت نمی شوند و تنها برخی از آنها این شرایط را برای متقاضیان اقامت سوئیس با سرمایه گذاری فراهم می نمایند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

ویـدئــو

پـادکست

شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس

یکی از اهداف اصلی و عمده مهاجرین به هر کشوری از روش های مختلف از جمله سرمایه گذاری در سوئیس، دریافت اقامت و تابعیت کشور مقصد می باشد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، پرداخت مالیات و ثبت شرکت در کشور سوئیس وجود دارد. هر یک از متقاضیان ویزای سرمایه گذاری سوئیس با توجه به هدف خود که می تواند فقط کسب سود و یا دریافت اقامت و تابعیت در کنار کسب سود باشد، یکی از روش های سرمایه گذاری را انتخاب نماید. این مقاله توسط تیم حرفه ای موسسه MIE گردآوری شده است و هرگونه کپی از این متن بدون ذکر منبع از نظر قانونی حرام است.

افرادی که تمایل به دریافت اقامت سوئیس و تابعیت این کشور با استفاده از روش سرمایه گذاری سوئیس را دارند، پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور زیبا می توانند موفق به دریافت اقامت دائم و با گذشت ۵ سال از اقامت دائم (در کل ده سال) نسبت به دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایند. در بررسی هر یک از روش های سرمایه گذاری در سوئیس ذکر خواهیم نمود که کدام روش ها اقامت و تابعیت در پی دارند.

بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در سوئیس

در مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس، علاقه مندان به سرمایه گذاری در سوئیس باید به دقت استانداردهای موثر بر کارآفرینی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور را به دقت بررسی نمایند تا از اتلاف سرمایه و زمان خود جلوگیری نمایند. یکی از مهمترین استانداردها در زمینه سرمایه گذاری، نرخ مصادره اموال است. بر اساس آمار ارائه شده از سوی بانک جهانی نرخ مصادره اموال در بازه یک تا هفت مشخص گردیده است که کوچک بودن این عدد نشان از امنیت و بزرگ بودن آن نشان از وجود ریسک دارد. نرخ مصادره اموال در سوئیس، همانگونه که بر روی نمودار زیر نشان داده شده است، در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد.

نمودار نرخ مصادره اموال در سوئیس

یکی دیگر از استانداردهای مهم در رابطه با سرمایه گذاری در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس نرخ کنترل فساد در این کشور است. نرخ کنترل فساد در هر کشوری نشان دهنده میزان توانایی و شفافیت سیستم قضایی آن کشور در برخورد با مفاسد اداری است. این استاندارد در محدوده ۲٫۵- و ۲٫۵ +مشخص می گردد که هر چه این عدد کوچکتر باشد، به معنی ناکارآمدی سیستم قضایی در برخورد با مجرمین است. نرخ کنترل فساد کشور سوئیس در نمودار زیر مشخص شده است:

نمودار نرخ کنترل فساد در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در سوئیس یکی از روش های سرمایه گذاری در سوئیس است. امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت سوئیس از این طریق وجود دارد. شرکتی که توسط متقاضی سرمایه گذاری در سوئیس ثبت می گردد باید توانایی ایجاد اشتغال برای شهروندان سوئیسی را داشته باشد و دارای تاثیرات مثبتی بر اقتصاد این کشور ثروتمند باشد. جهت ثبت شرکت در سوئیس متقاضی باید در ابتدا نامی که مورد تایید اداره کار و مهاجرت سوئیس است را انتخاب نماید. متقاضی سرمایه گذاری در سوئیس و دریافت اقامت سوئیس همچنین باید تمامی مدارک شناسایی خود را ترجمه نماید و مدیر عامل و سهامداران شرکت را مشخص نماید. نکته جالب توجه در رابطه با ثبت شرکت در سوئیس عدم وجود محدودیت برای ملیت سهامداران است.

متقاضیان اخذ ویزای سوئیس از طریق سرمایه گذاری که موفق به ثبت شرکت در این کشور می شوند می توانند برای خانواده خود نیز اقامت دریافت نمایند. خانواده متقاضی در کشور سوئیس حق کار و تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه ها را داشته و می تواند بدون دریافت ویزا به کشورهای حوزه شینگن سفر نمایند. از جمله شرکت هایی که امکان ثبت آنها در کشور سوئیس وجود دارد می توان به شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص اشاره نمود. پروسه ثبت شرکت در کشور سوئیس ۵ الی ۶ ماه به طول می انجامد و در ابتدا متقاضی یک اقامت یک سال قابل تمدید دریافت می نماید.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق پرداخت مالیات

یکی از روش های سرمایه گذاری در سوئیس و مهاجرت به سوئیس پرداخت مالیات به صورت سالیانه به دولت کشور سوئیس است. میزان مالیات مشخص شده در هر یک از کانتون های کشور سوئیس متفاوت است اما حداقل مبلغ و مالیات مشخص شده برای اینگونه مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس ۱۵۰ هزار فرانک است. در برخی از ایالات یا کانتون های کشور سوئیس مبلغ مالیات سالیانه ممکن است به یک میلیون فرانک نیز برسد. این روش سرمایه گذاری در سوئیس برای افراد دارای تمکن مالی، افراد ثروتمند و یا بازنشستگان بسیار مناسب است.

متقاضیان با پرداخت مالیات سالیانه می توانند اقامت دائم و بالطبع تابعیت کشور سوئیس را بدست آورند. ذکر این نکته ضروری است که در این روش متقاضی نیازی به نشان دادن سورس و منبع پول ندارد. متقاضیان انجام این روش سرمایه گذاری در سوئد با توجه به پیچیدگی‌های فرایند بهتر است از مشاوره و خدمات موسسات معتبر مهاجرتی استفاده نمایند. با پرداخت مالیات متقاضی نه تنها برای خود بلکه برای خانواده خود نیز موفق به دریافت اقامت سوئیس و در نهایت تابعیت این کشور می شود.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک

خرید ملک در سوئیس یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در سوئیس و مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که خرید ملک در کشور سوئیس برای اتباع تمامی کشورها امکان‌پذیر است اما این روش سرمایه گذاری هیچگونه اقامت و تابعیتی برای شخص به همراه نخواهد داشت. متقاضیان خرید ملک در سوئیس پس از انجام این کار، هر سال تنها شش ماه می توانند در کشور سوئیس سکونت داشته باشند. یکی دیگر از نکات جالب توجه در رابطه با سرمایه گذاری سوئیس از طریق خرید ملک این است که افراد فاقد اقامت و تابعیت سوئیس تنها می توانند در مناطق توریستی کشور سوئیس اقدام به خرید ملک نمایند.

بر اساس آخرین قوانین وضع شده در کشور سوئیس افراد فاقد تابعیت سوئیس تنها باید خانه های زیر ۲۰۰ متر را خریداری نموده و اجازه خرید خانه های نوساز را نیز ندارند. اما افرادی که از روش های دیگر مهاجرتی موفق به دریافت اقامت سوئیس می شوند بدون محدودیت های ذکر شده می توانند اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند.

سرمایه گذاری در سوئیس

مزایای سرمایه گذاری در سوئیس

مهاجرت به هر کشوری از جمله مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس دارای معایب و مزایایی می باشد که ما در این بخش مزایای آن را مورد توجه قرار می دهیم.

 • موقعیت جغرافیایی

  کشور سوئیس با کشورهای قدرتمند اقتصاد جهان نظیر فرانسه، آلمان، کشور ایتالیا و اتریش همسایه است و شرایط صادرات و واردات کالا در این کشور بسیار مطلوب می باشد. کشور سوئیس دارای بهترین زیر ساخت ها بوده و دارای بهترین جاده ها جهت حمل و نقل می باشد. این کشور همچنین دارای تجارت آزاد با سایر کشورهای جهان است.

 • نیروی کار متخصص

  اکثر نیروی کار در حال فعالیت در کشور سوئیس افراد ماهر و متخصص می باشند که این مورد برای متقاضیان سرمایه گذاری در سوئیس دارای اهمیت است. سطح سواد مردمان این کشور تقریبا” صد درصد است و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی بیشماری در سوئیس وجود دارند.

 • سیاست های دولتی سرمایه مدارانه

  دولت سوئیس در ارتباط با سرمایه گذاران خارجی دارای سیاست های بسیار عالی بوده و با آنها همانند شهروندان خود رفتار می نماید. این کشور مشاورین را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد تا در این فرایند به آنها کمک نمایند. بر اساس قوانین کشور سوئیس سرمایه گذاران فقط باید در کشور محل فعالیت خود مالیات بپردازند و نیازی به پرداخت مالیات در کشور دیگر را ندارند.

 • کیفیت زندگی بالا

  سطح کیفیت زندگی در کشور بسیار ثروتمند سوئیس بسیار بالا است و این کشور در لیست بهترین و با کیفیت ترین کشورهای جهان قرار دارد.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در سوئیس

✔️ آیا ثبت شرکت در سوئیس منجر به دریافت اقامت دائم این کشور می شود؟

بله ثبت شرکت در سوئیس منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود.

✔️ پس از ثبت شرکت در سوئیس متقاضی چه نوع اقامتی دریافت می نماید؟

پس از ثبت شرکت در سوئیس متقاضی یک اقامت یک سال قابل تمدید در طی سال های مختلف را دریافت می نماید.

✔️ در اقامت بازنشستگی سوئیس حداقل مبلغ مالیات مشخص شده چقدر است؟

در اقامت بازنشستگی سوئیس حداقل مبلغ مالیات مشخص شده ۱۵۰ هزار فرانک در سال است.

✔️ آیا خرید ملک در سوئیس باعث دریافت اقامت دائم سوئیس می شود؟

خیر خرید ملک در سوئیس آثار اقامتی و تابعیتی ندارد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به دقت به تفصیل و بحث در خصوص سرمایه گذاری در سوئیس و دریافت اقامت سوئیس از این طریق پرداختیم. روش های ثبت شرکت در سوئیس، خرید ملک در سوئیس و پرداخت مالیات از عمده ترین روش های مهاجرت سرمایه گذاری سوئیس می باشند که شرایط هر یک بررسی گردیدند. ثبت شرکت در کشور سوئیس باعث دریافت اقامت دائم و تابعیت برای متقاضی و خانواده وی می شود. نوع دیگری از سرمایه گذاری در سوئیس، پرداخت مالیات یک سال بود که حداقل مبلغ مشخص شده برای این کار ۱۵۰ هزار فرانک است و برای افراد بازنشسته و دارای تمکن مالی روش بسیار خوبی است.
خرید ملک در سوئیس برای همگان ممکن است اما متقاضیان از این طریق نمی توانند اقامت سوئیس را به صورت دائم بدست آورند. جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کاملتر در ارتباط با سرمایه گذاری در سوئیس با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در قسمت مشخص شده در زیر همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما هر چه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشند.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *