بررسی شرایط سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است. مسائلی از جمله توسعه اقتصادی، رشد تجاری و میزان رفاه بالا، کشور هلند را تبدیل به یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرین کرده است. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری، روشی پرطرفدار می باشد که می‌توان از آن طریق به این کشور زیبا مهاجرت کرد. در این مقاله سعی می کنیم شما را با شرایط قانونی و اطلاعات علمی مهاجرت سرمایه گذاری هلند آشنا کنیم. برای دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه MIE تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

سرمایه گذاری در هلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در هلند

به منظور آشنایی با شرایط اخذ اقامت هلند با سرمایه گذاری، خوب است ابتدا اندکی با کلیات این کشور زیبا آشنا شویم. هلند کشوری زیبا واقع در شمال غربی قاره سبز اروپا با پایتخت آمستردام است. آلمان، بلژیک و بریتانیا همسایگان این کشور بوده و کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی را معروف ترین لقب های آن می دانند. زبان رسمی این کشور هلندی بوده و دین اکثریت مردمان آن مسیحی پروتستان است. علیرغم مساحت کم این کشور، مهاجرین بسیاری از سرتاسر جهان به دلیل وضعیت اقتصادی و رفاهی خوب کشور هلند، آن را یک مقصد ایده آل در نظر می گیرند. اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری، از موارد مهاجرتی هلند است که در ادامه با شرایط آن آشنا می شویم.

به منظور کسب اقامت سرمایه گذاری هلند، فرد متقاضی باید تعدادی شرایط عمومی و تعدادی شرایط اختصاصی ویزای سرمایه گذاری هلند را رعایت کند که این شرایط به ترتیب توضیح داده می شوند. شرایط عمومی اخذ اقامت کشور هلند شامل دارا بودن پاسپورت معتبر، تکمیل فرم گواهی عدم سوء پیشینه و تکمیل گواهی پزشکی پس از ورود به کشور هلند است.

 • شرایط اختصاصی

  فرد متقاضی باید حداقل مبلغ ۱,۲۵۰,۰۰۰ یورو را در یک شرکت مستقر در هلند یا در یک صندوق مشارکت سرمایه گذاری برای یک شرکت مستقر در هلند سرمایه گذاری کند.

  مبلغ سرمایه گذاری باید به یک حساب بانکی هلندی یا حساب بانکی یک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا که در هلند شعبه دارد، واریز شود.

  مهم ترین شرط، اثبات ارزش افزوده سرمایه گذاری فرد برای اقتصاد هلند است که توسط نهاد RVO در این کشور بررسی می شود.  به منظور اثبات این مورد، تعداد ۲ شرط از ۳ شرط زیر باید رعایت شوند:

  • سرمایه گذاری انجام شده باید قابلیت ایجاد ۱۰ شغل را در طول ۵ سال داشته باشد.
  • سرمایه گذاری انجام شده باید در توسعه نوآوری های کسب و کارهای هلندی سهیم باشد که می توان با معرفی یک اختراع، سرمایه گذاری در نوآوری های مرتبط با حوزه های فنی و غیرفنی یا سرمایه گذاری در یک شرکت متعلق به بخش های برتر، این مورد را اثبات کرد.
  • مورد آخر، اثبات ارزش افزوده غیرمادی از جمله دارا بودن دانش، شبکه ارتباطاتی و مشتریان خاص و مشارکت فعال فرد سرمایه گذار است.

  اثبات اینکه مبلغ سرمایه گذاری شده منبع معتبر و مشروع داشته و از راه های غیرقانونی به دست نیامده است.

  اثبات عدم ارائه اطلاعات نادرست و یا عدم پنهان کردن اطلاعات مورد نیاز و ارائه شده برای ویزای سرمایه گذاری هلند.

  اثبات اینکه فرد پیش از این به صورت غیرقانونی در هلند نبوده است.

اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری در هلند

در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که کدام روش های سرمایه گذاری هلند می توانند منجر به اخذ اقامت این کشور بشوند. همینطور که می دانید سرمایه گذاری یکی از ۷ روش اصلی مهاجرت و اخذ اقامت یعنی تولد، ازدواج، کار، سرمایه گذاری و سرمایه داری، تحصیل و پناهندگی است. با این حال در صورت تمایل به اخذ اقامت هر کشوری از جمله کشور هلند از طریق سرمایه گذاری، باید همیشه این نکته مهم را در نظر داشته باشید که مفهوم سرمایه گذاری به طور کلی در بر گیرنده روش های فراوانی است و ممکن است تمامی این روش ها منجر به اخذ اقامت کشور مورد نظر نشوند.

در کشور هلند، امکان اخذ اقامت از روش های استارتاپ، سرمایه گذاری در سهام های مورد تایید دولت و هم چنین ثبت شرکت وجود دارد که هر کدام از آن ها به تفصیل بررسی می شوند. در روش های سرمایه گذاری هلند، فرد ابتدا اقامت موقت دریافت کرده و پس از گذشت ۵ سال می تواند درخواست اقامت دائم دهد.

سرمایه گذاری در هلند

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در هلند

در فرایند تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هلند و یا هر کشور دیگر، فرد سرمایه گذار متقاضی باید ابتدا به دقت استانداردهای سرمایه گذاری خاص آن کشور را بررسی کند. یکی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری، میزان و نرخ ریسک مصادره اموال بوده که میزان امنیت سرمایه فرد را در کشور مقصد پیش بینی می کند. این نرخ در یک مقیاس بین عدد ۱ تا ۷ اندازه گیری می شود که در آن عدد ۱ نشان دهنده کمترین ریسک مصادره اموال و عدد ۷ نشان دهنده بیشترین ریسک مصادره اموال در یک کشور است. نرخ ریسک مصادره اموال هلند در چند سال اخیر همیشه ۱ بوده است به این معنا که در این کشور، کمترین ریسک مصادره اموال وجود داشته و از این نظر، سرمایه فرد سرمایه گذار از امنیت خوبی برخوردار خواهد بود.

یکی دیگر از مهم ترین شاخص های سرمایه گذاری در هلند، میزان امنیت کسب و کارها است که نشان دهنده میزان امنیت و اعتماد هر صاحب سرمایه و کسب و کار نسبت به سرمایه و یا کسب و کار خود است. همینطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، میزان امنیت کسب و کارها در هلند در سال های اخیر رشد صعودی داشته است.

نمودار میزان امنیت کسب و کار ها در هلند

شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند

شرکت های استارتاپی در کشور هلند از حمایت های فراوان و ویژه ای برای رشد و توسعه بهره مند می شوند. با اخذ ویزای استارتاپ هلند، فرد متقاضی اقامت یک ساله این کشور را به منظور راه اندازی یک شرکت نوپا دریافت می کند. مهم ترین شرط آن، نظارت یک تسهیل گر قابل اعتماد هلندی بر فرایند کار است که باید بدین منظور قراردادی بین وی و سرمایه گذار منعقد شود. این تسهیل گر باید سابقه هدایت شرکت های استارتاپی را داشته باشد، از نظر وضعیت مالی در شرایط ثابتی بوده و برای مثال ورشکسته یا بدهکار نباشد. هم چنین باید به این نکته نیز توجه کرد که تسهیل گر امکان شریک شدن در سهام اکثریتی شرکت استارتاپی را نداشته و نمی تواند رابطه خویشاوندی با فرد سرمایه گذار داشته باشد.

شرایط اختصاصی اخذ ویزای استارتاپ هلند از قرار زیر است:

همکاری با یک تسهیل گر با تجربه

نوآورانه بودن محصول یا خدمات ارائه شده

وجود طرح تجاری یا بیزنس پلن دقیق و مشخص

ثبت نام سرمایه گذار و تسهیل گر در بخش ثبت تجاری اتاق بازرگانی

وجود منابع مالی کافی به منظور اقامت و زندگی در هلند

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با ویزای استارتاپ هلند

ویـدئــو

پـادکست

سرمایه گذاری در هلند با خرید ملک

به طور کلی خرید ملک را یکی از پرسودترین تجارت ها در اکثریت کشورهای جهان تلقی می کنند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشورهایی مانند پرتغال می تواند منجر به اخذ اقامت و سپس تابعیت شود. با این حال امکان خرید ملک در کشور هلند منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نمی شود. هم چنین قیمت املاک موجود در هلند مانند هر کشور دیگری بسته به محل ملک و شرایط آن می تواند متفاوت باشد، با این حال به  طور میانگین می توان حداقل قیمت املاک مسکونی در کشور هلند را بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار یورو در نظر گرفت. این مقاله توسط موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده و هرگونه استفاده از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی و هم چنین شرعا حرام است.

سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت در هلند

می توان با ثبت کردن انواع شرکت ها در هلند، در این کشور سرمایه گذاری کرد. به منظور دریافت اقامت سرمایه گذاری هلند، فرد باید با توجه به اهداف خود یکی از قالب های حقوقی مورد تایید هلند را برای شرکت خود معین کند. از مهم‌ترین و معروف ترین این قالب ها، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام و ثبت شرکت استارتاپی هستند که شرایطی از جمله میزان حداقلی سرمایه گذاری در هر کدام متفاوت بوده و باید بسته به شرایط کلی فرد متقاضی بررسی شوند. برای مثال حداقل میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت سهامی عام میزان ۴۵,۰۰۰ یورو است که این میزان برای شرکت سهامی خاص، ۱۸,۰۰۰ یورو است.

سرمایه گذاری در هلند از طریق کارآفرینی در هلند

سرمایه گذاری در هلند با روش کارآفرینی از طریق برنامه استارتاپ این کشور انجام می شود. بدین منظور فرد متقاضی باید با در دست داشتن یک بیزنس پلن یا طرح تجاری نوآورانه و با کمک یک تسهیل گر با سابقه و مجرب، اقدام به اخذ اقامت موقت یکساله کرده و در مدت این یک سال به توسعه و گسترش طرح تجاری خود بپردازد و بعد از گذشت این یک سال، می تواند درخواست اقامت خوداشتغالی بدهد. به منظور کارآفرینی در کشور هلند، دارا بودن حداقل منابع مالی خاصی پیش بینی نشده ولی فرد متقاضی باید دارا بودن میزان منبع کافی برای راه اندازی کسب و کار خود را اثبات کند. افراد متقاضی در این روش ابتدا یک اقامت موقت ۳ ماهه دریافت کرده و در طول این زمان تحت نظر متخصصین مربوطه قرار خواهند داشت و پس از آن می توانند درخواست اقامت بلندمدت دهند.

سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از روش های اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری را می توان خرید سهام های مورد تایید دولت هلند دانست. شرایط کلی این نوع سرمایه گذاری مانند شرایط سرمایه گذاری در یک شرکت مقیم در هلند است. فرد سرمایه گذار باید حداقل مبلغ ۱,۲۵۰,۰۰۰ یورو را در یک صندوق سرمایه گذاری مورد تایید دولت سرمایه گذاری کند. با سرمایه گذاری در صندوق های دولتی کشور هلند، فرد متقاضی سرمایه گذار امکان دریافت اقامت ۳ ساله را خواهد داشت.

سرمایه گذاری در هلند از طریق خود حمایتی

روش خودحمایتی، یکی از راه های دریافت اقامت کشورهای مختلف است. در این روش فرد متقاضی اخذ اقامت کشور مقصد باید ثابت کند که به منظور اقامت و زندگی در این کشور نیازمند هیچ گونه حمایت از طرف دولت و یا حتی اشتغال نیست. در این روش، فرد متقاضی باید به ازای خود و خانواده اش مبلغی را به عنوان تمکن مالی به صورت نقدی در حساب خود نشان داده و هم چنین پشتوانه مالی خوب خود را به صورت املاک، درآمد ماهانه، درآمد نقدی و غیره در کشور مبدا نشان دهد. در حال حاضر متاسفانه امکان اخذ اقامت سرمایه گذاری هلند با روش خودحمایتی وجود نداشته و کشورهایی از جمله اتریش، فرانسه، ایتالیا، یونان و پرتغال این نوع ویزا را دارا هستند.

سرمایه گذاری در هلند

مزایا و معایب سرمایه گذاری در هلند

از جمله مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در هلند را می توان نرخ پایین مصادره اموال در این کشور، نرخ پایین مالیات، آشنایی اکثریت مردم هلند به زبان انگلیسی، فضای رو به رشد و ابتکاری اقتصاد هلند و ثبات سیاسی نام برد. با این حال مانند هر کشور دیگری، سرمایه گذاری در هلند نیز ممکن است معایبی برای فرد متقاضی داشته باشد. از مهم ترین این منابع می توان به میزان بالای سرمایه اولیه مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، سخت گیری دولت نسبت به منبع سرمایه و قانونی بودن منشا آن و هم چنین پروسه زمان بر اقدام برای اخذ اقامت هلند با روش سرمایه گذاری اشاره کرد.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در هلند

در این بخش دو شاخص اقتصادی بسیار تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در کشور هلند را توضیح داده و آن ها را بررسی می کنیم. این دو شاخص نرخ بیکاری و نرخ تولید ناخالص داخلی هستند.

در جدول زیر می توانید نرخ بیکاری را در هلند مشاهده کنید که اگرچه به دلیل مشکلات مرتبط با کرونا در سال گذشته مقداری افزایش داشته ولی با توجه به روند فعلی، به نظر می رسد این نرخ در حال حاضر تحت کنترل بوده و روند رو به کاهشی را در پیش گرفته است.

نمودار نرخ بیکاری در هلند

شاخص اقتصادی بعدی، نرخ رشد سالانه تولید ناخالص دولتی است که مانند نرخ بیکاری به دلیل همه گیری بیماری کرونا در کشورهای بسیاری از جهان نسبت به سال های قبل منفی بوده و در هلند نیز همین موضوع صادق است. با این حال به نظر می رسد که دولت هلند به مرور سعی در کنترل هرچه بیشتر این نرخ دارد.

نمودار تولید ناخالص داخلی هلند

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در هلند

✔️ چه روش هایی برای اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

روش های استارتاپی، کارآفرینی، ثبت شرکت و هم چنین سرمایه گذاری در سهام های دولتی، روش های سرمایه گذاری هستند که آثار اقامتی دارند.

✔️ آیا می توان با خرید ملک در کشور هلند، اقامت آن را دریافت کرد؟

خیر، این امر ممکن نیست.

✔️ آیا امکان اخذ اقامت هلند از روش خودحمایتی وجود دارد؟

خیر، این امکان در کشور هلند وجود ندارد.

✔️ از بین روش های متنوع سرمایه گذاری، بهترین روش سرمایه گذاری در کشور هلند چیست؟

از بین روش های سرمایه گذاری، روش های استارتاپی و ثبت شرکت را می توان بهترین روش های سرمایه گذاری در کشور هلند دانست.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در هلند و شرایط حقوقی و اطلاعات علمی آن در این مقاله بررسی شدند. باید به این نکته توجه کرد که از بین روش های سرمایه گذاری موجود در کشور هلند، همه آن ها آثار تابعیتی ندارند و برای مثال امکان اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک در این کشور وجود ندارد. با توجه به موارد بحث شده به نظر می رسد که روش های استارتاپی و ثبت شرکت از جمله بهترین روش های سرمایه گذاری در هلند هستند که در نهایت می توانند منجر به دریافت اقامت هلند برای متقاضی شوند. امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله به تمامی پرسش های شما راجع به موضوع سرمایه گذاری در هلند پاسخ داده باشیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. هم چنین می توانید با درج نظرات و پرسش های خود در پایین مقاله، در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *