شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری آشنا نماییم.

 • آیا امکان مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟
 • آیا می توان با خرید ملک در انگلستان به اقامت این کشور دست یافت؟
 • ثبت شرکت در انگلستان از چه راه هایی ممکن است؟
 • مهاجرت سرمایه گذاری انگلستان چقدر هزینه دارد؟
 • ویزای سرمایه گذاری انگلیس چه نام دارد؟

در این مقاله کوشش نموده ایم که به این قبیل ابهامات پاسخ بدهیم. در صورتی که سوالی پیرامون سرمایه گذاری در انگلستان برای شما پیش آمده است می توانید با مشاوران موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره با مشاوران زبده این موسسه مهاجرتی بهره مند شوید.


اقامت ۵۰ هزار پوندی انگلستان در ۳۰ ثانیه

 


شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در انگلستان

اطلاع از شرایط عمومی کشور انگلستان برای متقاضیان ویزای سرمایه گذاری انگلیس بسیار مهم است. انگلستان از کشورهای برتر قاره اروپا به شمار می‌آید که با کشورهای اسکاتلند، ولز، ایسلند و فرانسه مرز مشترک خاکی یا آبی دارد. پایتخت کشور انگلستان شهر لندن می‌باشد و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به منچستر، لیورپول، لیدز، بیرمنگام، برایتون و … اشاره کرد. مساحت کشور انگلستان چیزی در حدود ۱۳۱ کیلومتر مربع است و جمعیتی ۵۵ میلیونی در این کشور زیبای اروپایی زندگی می کنند. واحد پولی کشور انگلستان واحد پوند می باشد و زبان رسمی کشور نیز زبان انگلیسی است. به دلیل بهره مندی انگلستان از اقتصاد قوی و پویا و همچنین روابط خوب اقتصادی با اکثر کشور های جهان، هر ساله تعداد زیادی از افراد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری را تجربه می نمایند. در ادامه شرایط ویزای سرمایه گذاری انگلیس و مسیرهای دریافت آن را تحلیل می نماییم.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با اقامت ۵۰ هزار پوندی انگلستان

ویـدئــو

پـادکست

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در انگلستان یک فرصت خیلی خوب برای بازدهی اقتصادی بلند مدت و قابل اعتماد ایجاد نموده است. تقاضای زیاد و عرضه کم در بازارهای مهم سرمایه گذاری در انگلستان پیش بینی رشد بی سابقه ای را ایجاد کرده است. اما با خرید ملک در انگلستان، دریافت اقامت سرمایه گذاری انگلستان ممکن نیست. در بسیاری از کشورهای جهان می توان با خرید ملک اقامت و تابعیت آن کشور را دریافت نمود؛ اما مطمئناً انگلستان یکی از این کشورها نیست.

افرادی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک را دارند می توانند به خرید ملک در کشورهایی همچون پرتغال، یونان، اسپانیا، ترکیه مبادرت ورزند. البته این نکته را باید خاطر نشان کرد که خرید ملک برای مهاجران در انگلستان محدودیتی ندارد و افراد خارجی و غیر مقیم در انگلستان می تواند مبادرت به خرید ملک در این کشور نمایند، اما اقامت انگلستان از طریق خرید ملک به افراد خارجی اعطا نمی گردد.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت در انگلستان

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در انگلستان یکی از بهترین راه های مهاجرت به انگلیس قلمداد می شود. شرکت‌هایی که در انگلستان ثبت می شوند باید دارای یک آدرس به عنوان محل فعالیت های شرکت، حداقل یک مدیر، حداقل یک سهامدار، یک تفاهم نامه و یک اساسنامه باشند. داشتن مدیر و یا سهامدار مقیم انگلستان برای تاسیس یک شرکت در این کشور جزو الزامات قانونی نیست، با این حال بسیاری از بانک ها از شما می خواهند مدیر یا سهامدار مقیم انگلستان داشته باشید. بهترین راه برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس، سرمایه گذاری از طریق innovator visa و Entrepreneur visa می باشد.

 • Innovator visa

  در این روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت افراد می‌توانند با سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰ هزار پوند به صورت طرح های استارت اپی و نوآورانه اقدام نمایند. در صورتی که این طرح نوآورانه مورد موافقت توسط دولت انگلستان قرار بگیرد، فرد می تواند با سرمایه ای به ارزش حداقل ۵۰ هزار پوند و نشان دادن درآمد کافی برای حمایت‌های مالی از خود و خانواده‌اش از طریق این ویزا اقدام نماید و مبادرت به سرمایه گذاری در ایده خود بنماید.

 • Entrepreneur visa

  در سرمایه گذاری انگلستان از طریق Entrepreneur visa که نوعی کارآفرینی در این کشور است، فرد می تواند با مبلغ بودجه ای در حدود ۲۰۰ هزار پوند از طریق ویزای TIER1 اقدام به کارآفرینی در این کشور و یا خرید بیزینس در انگلیس نماید. یکی از مهمترین مواردی که باید در این نوع ویزا باید به آن پرداخت این است که متقاضیان ملزم به ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن و استخدام دو شهروند انگلیسی هستند. در این روش افراد می‌توانند پس از ۵ سال که از سرمایه گذاری آن ها گذشت، اقامت انگلستان را به صورت دائم دریافت نمایند. 

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از راه های اقامت انگلیس با سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه دولتی به میزان حداقل دو میلیون پوند است. در این روش افراد می توانند با حداقل دو میلیون پوند خرید اوراق قرضه در موسسات مالی اقامت کشور انگلستان را برای خود و خانواده خود به دست آورند. متقاضیان در این روش نیاز به افتتاح حساب بانکی در کشور انگلستان دارند، همچنین تمامی این مبلغ می بایست قابل دسترس و قابل انتقال به انگلستان باشد. سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی موجب خواهد شد که افراد بتوانند پس از ۵ سال اقامت دائم انگلستان را به دست آورند و یک سال پس از آن می‌توانند درخواست تابعیت کشور انگلستان را از این طریق ارائه نمایند.

سرمایه گذاری در انگلستان و استانداردهای سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلیس یا خارج از کشور را دارند می بایست به استانداردهای سرمایه‌گذاری در آن کشور توجه ویژه‌ای داشته باشند. این استانداردهای سرمایه‌گذاری که شامل نرخ مصادره اموال، نرخ بیکاری، کنترل فساد و کیفیت نظارتی است می‌تواند موجبات سرمایه‌گذاری موفق را فراهم آورد. در ادامه این استاندارد ها را در کشور انگلستان بررسی خواهیم نمود.

 • نرخ مصادره اموال

  نرخ مصادره اموال نشانگر میزان امنیت قضایی است. در نرخ مصادره اموال اگر فردی دچار مشکل قضایی در کشور مربوطه گردد، آیا آن کشور این اجازه را به خود خواهد داد تا اموال وی را به نفع خود و یا تبعه خود مصادره نماید یا خیر، در استاندارد نرخ مصادره اموال بررسی می گردد. در جهان کشورها را از بابت نرخ مصادره اموال در ۷ رتبه طبقه‌بندی می‌کنند. کشورهای رتبه یک بهترین کشورها و کشورهای رتبه هفت خطرناک‌ترین کشورها از این بابت خواهند بود. خوشبختانه کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که در زمره کشورهای رتبه یک به حساب می‌آید.

 • نرخ بیکاری

  از جمله مهمترین استانداردهای سرمایه گذاری که نشانگر موفقیت سرمایه گذاری ها و ایجاد شغل در آن کشور می باشد توجه به استاندارد نرخ بیکاری در کشور مربوط است. خوشبختانه کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که نرخ بیکاری پایینی را تجربه می نماید. در ذیل نرخ بیکار کشور انگلستان در سال های اخیر بررسی شده است.

  نمودار نرخ بیکاری در انگلستان

 • کنترل فساد

  از دیگر استانداردهای مهم سرمایه گذاری توجه به کنترل فساد است. منظور از کنترل فساد میزان توانایی دولت در جلوگیری از فساد های کوچک و بزرگ دولتی و غیر دولتی می باشد. خوشبختانه کشور انگلستان از بابت کنترل فساد نیز توانسته است، بسیار خوب عمل نماید. در ذیل نمودار تغییرات کنترل فساد را مشاهده نماید:

  نمودار نرخ کنترل فساد در انگلستان

 • کیفیت نظارتی

  منظور از شاخص و استاندارد کیفیت نظارتی، توانایی دولت در فراهم آوردن زیرساخت‌هایی هست که موجب قدرتمند سازی بخش خصوصی و موفقیت سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی است. خوشبختانه کشور انگلستان در این زمینه نیز توانسته است به نتایج مطلوب و قابل قبولی دست پیدا نماید که در ادامه نمودار مربوط به آن را مشاهده می نمایید.

  نمودار کیفیت نظارتی در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان

اگر بخواهیم مزایای اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری را برشماریم می توان این موارد را بیان نمود که سرمایه‌گذاری در یکی از بهترین کشورهای دنیا از لحاظ اقتصادی و استانداردهای سرمایه گذاری صورت می پذیرد. حضور در قاره اروپا و ارتباطات قوی و بسیار خوب اقتصادی و سیاسی با سایر کشورهای برتر جهان من جمله کشورهای اروپایی، آمریکایی و . . . باعث شده است که افراد زیادی سالیانه تمایل به سرمایه گذاری در کشور انگلستان داشته باشند.

از طرفی نرخ مالیات پرداختی شرکت ها هم تنها بر اساس سود خالص شرکت به حساب خواهد آمد. از سوی دیگر می‌توان به مشکل بودن سرمایه‌گذاری‌ها در کشور انگلستان اشاره کرد که در این زمینه افراد نیاز به طرح تجاری یا بیزینس پلن بسیار قدرتمند و یا نوآورانه دارند. این بیزینس پلن باید مورد تایید دولت انگلستان باشد و یا اگر بخواهند از طریق خرید اوراق قرضه اقدام کنند باید بیش از ۲ میلیون پوند در این زمینه هزینه نمایند.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در انگلستان

✔️ آیا امکان اقدام از طریق ویزای Tier1 برای ایرانیان ممکن است؟

بله در حال حاضر موسسه MIE تنها موسسه ای است که می تواند از این طریق اقدام نماید.

✔️ میزان هزینه لازم برای خرید اوراق قرضه در انگلستان چقدر است؟

۲ میلیون پوند

✔️ آیا موسسه MIE خدمات سرمایه گذاری در انگلیس را انجام می دهد؟

بله، تمامی پلن های سرمایه گذاری انگلستان توسط موسسه MIE و وکلای زبده آن انجام می پذیرد.

✔️ آیا با سرمایه گذاری در انگلستان امکان اخذ اقامت این کشور وجود دارد؟

بله، در پلن های سرمایه گذاری انگلستان امکان دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت انگلستان ممکن است.

✔️ میزان سرمایه لازم برای  innovator visa چقدر است؟

حداقل ۵۰ هزار پوند

سخن پایانی

بهترین سرمایه گذاری در انگلستان، شرایط ثبت شرکت در انگلستان و همچنین نحوه دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله با شرایط مهاجرت سرمایه گذاری انگلستان من جمله ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و خرید ملک آشنا شدیم. همچنین استاندارد های سرمایه گذاری در انگلیس نیز مورد بررسی قرار گرفت. در ذیل این مقاله و در بخش پرسش و پاسخ می توانید سوالات خود را پیرامون سرمایه گذاری در انگلستان بیان نمایید تا مشاورین به شما پاسخ بدهند. یا اینکه با شماره های موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره تخصصی پیرامون سرمایه گذاری در انگلستان بهره مند گردید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *