شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

همانگونه که میدانیم راه های مختلفی جهت مهاجرت به هر کشوری از جمله کشور ترکیه وجود دارد. یکی از روش هایی که در طی چندین سال اخیر بسیار مورد توجه ایرانیان بوده است، مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری بوده است که این روش نیز خود دارای انواع مختلفی می باشد. کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که دارای تشابهات فرهنگی بسیاری با ایران می باشد و فاصله این کشور با ایران بسیار اندک است، که همین امر باعث شده است که هر سال بر تعداد علاقه مندان به دریافت اقامت ترکیه با سرمایه گذاری افزوده گردد.

کشور ترکیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی بیشتر بسیاری از قوانین موجود در زمینه سرمایه گذاری را اصلاح نموده و به عبارتی آنها را ساده تر کرده است. ما در این مقاله تلاش می نماییم تا سرمایه گذاری در ترکیه و چگونگی دریافت اقامت ترکیه با سرمایه گذاری را تفحص خواهیم نمود. موسسه MIE با تجربه بسیار در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، آماده ارائه هر گونه مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه به متقاضیان عزیز می باشد.


خرید ملک در ترکیه در ۴۵ ثانیه

 


شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در ترکیه

کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی واقع در شمال غرب آسیا است که بخش کوچکی از این کشور در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است. صنایع مدرن و بومی در کنار یکدیگر پایه و اساس اقتصاد ترکیه بوده و بخش های خصوصی در این کشور در حال پیشرفت روز افزون می باشند و بسترهای مناسبی را جهت سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه ایجاد نموده اند. گردشگری و صنعت توریست نیز در ترکیه بسیار رایج و پر رونق می باشد. نوشتاری که مشغول مطالعه آن هستید به کوشش موسسه MIE نگارش شده است و هرگونه کپی از این متن بدون ذکر منبع قانوناً حرام است. روش های مختلفی جهت مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه وجود دارند که عبارتند از خرید ملک، کارآفرینی، خرید سهام و ثبت شرکت که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود می باشند که در ادامه بررسی خواهند گردید.

بررسی استاندارد های موثر در سرمایه گذاری ترکیه

تحلیل استانداردهای مرتبط با اقامت سرمایه گذاری ترکیه دارای اهمیت بسیاری است. از معیارهای بسیار مهم در این زمینه به نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد می باشند. در صورتی که استانداردهای لازم در کشور محل سرمایه گذاری نظیر کشور ترکیه وجود نداشته باشند، هیچ امنیتی در رابطه با سرمایه گذاری در آن کشور وجود نخواهد داشت و این پروسه با ریسک های بسیاری همراه خواهد بود. نرخ مصادره اموال در محدوده یک تا ۷ تعریف می گردد که هر چه این عدد کوچکتر باشد نشان می دهد که سرمایه گذاری کشور مربوطه امن تر می باشد. نرخ مصادره اموال در کشور ترکیه که در زیر نشان داده شده است در سطح بالایی قراردارد:

نمودار نرخ مصادره اموال در ترکیه

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجو می بایست دیپلم ۱۲ ساله با معدل بالا و مدرک زبان آیلتس ۶ را ارائه کند. رشته های تحصیلی در استرالیا در مقطع کارشناسی بسیار متنوع است، البته برخی از رشته ها آزمون ورودی دارد و دانشجویان نیاز به قبولی در آزمون ورودی را دارند. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ – ۴ سال به طول می انجامد. برای تحصیل پزشکی در استرالیا دانشجویان بایستی معدل و نمرات خوبی در دوره دبیرستان اخذ نموده باشند. تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در استرالیا بدین صورت می باشد که دانشجویان ابتدا وارد دوره کارشناسی مرتبط با پزشکی می شوند و پس از اتمام تحصیل می بایست آزمون ورودی پزشکی را شرکت کنند. در صورت کسب نمره قبولی می توانند وارد رشته پزشکی شوند.

نمودار نرخ کنترل فساد در ترکیه

شرایط اخذ تابعیت ترکیه با اقامت سرمایه گذاری ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه یک روش بسیار مناسب جهت دریافت اقامت و تابعیت این کشور برای متقاضی و خانواده وی است، که خانواده در این کشور نیز شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. برای دریافت اقامت ترکیه و متعاقباً تابعیت این کشور، متقاضیان سرمایه گذاری در ترکیه باید از یکی از روش های مشخص شده در ترکیه اقدام به انجام چنین کاری نماید و شرایط و هزینه لازم برای انجام پروسه مربوطه را فراهم نماید. روند دریافت اقامت ترکیه و تابعیت این کشور در گذشته حدود سه الی شش ماه بطول می انجامید اما در حال حاضر این روند به کمتر از دو ماه کاهش پیدا نموده است. کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که دو تابعیتی افراد را می پذیرد. خرید خانه در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، خرید سهام و سپرده گذاری همگی اقامت دائم ترکیه را در پی دارند.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه یکی از روش هایی می باشد که دریافت تابعیت ترکیه را به همراه دارد. حداقل میزان سرمایه مورد نیاز جهت خرید خانه در ترکیه، ۲۵۰,۰۰۰ دلار است. در گذشته این مبلغ یک میلیون دلار بوده است که با توجه به سیاست های دولت این کشور جهت جذب سرمایه گذاران خارجی به این مبلغ کاهش پیدا نموده است. افرادی که سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک را انتخاب می کنند، نباید خانه خریداری شده را تا سه سال بفروشند. در برخی از پروژه های ساختمانی، امکان خرید ملک با سرمایه ۱۵۰ هزار دلار نیز وجود دارد. خریداری ملکی با قیمت پایین از مبالغ ذکر شده، نظیر خرید خانه در ترکیه به مبلغ ۶۰,۰۰۰ دلار، اقامت سه سال ترکیه را به همراه دارد. در این نوع اقامت که به اقامت توریستی معروف استف شخص حق کار کردن در کشور ترکیه را ندارد مگر این که به صورت کاملاً قانونی استخدام شود.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با خرید ملک در ترکیه

ویـدئــو

پـادکست

اقامت سرمایه گذاری ترکیه از طریق سپرده بانکی

مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه و دریافت اقامت و تابعیت ترکیه تنها از طریق سپرده گذاری در بانک های کشور ترکیه امکانپذیر می باشد. جهت گذراندن این پروسه، متقاضیان سرمایه گذاری ترکیه باید مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ دلار در یک بانک در کشور ترکیه سپرده گذاری نمایند. در گذشته مبلغ سپرده گذاری مورد نیاز سه میلیون دلار بود که در حال حاضر به ۵۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است. پول سپرده گذاری شده برای مدت زمان سه سال باید در حساب شخص باقی بماند تا متقاضی موفق به دریافت اقامت دائم ترکیه شود.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با خرید سهام

یکی از قواعد اخذ اقامت ترکیه با سرمایه گذاری و دریافت تابعیت، سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در این کشور است. برای خرید سهام در کشور ترکیه، متقاضیان اقامت سرمایه گذاری ترکیه باید دارای حداقل سرمایه ای معادل ۵۰۰,۰۰۰ دلار باشند تا بتوانند سهام خریداری نمایند. در گذشته مبلغ مشخص شده برای انجام چنین کاریف دو میلیون دلار امریکا بود که در حال حاضر به ۵۰۰,۰۰۰ دلار کاهش پیدا نموده است. سرمایه گذاری انجام شده از این طریق باید مورد تایید وزارت صنعت و فناوری کشور ترکیه بوده و متقاضی تا سه سال حق فروش سهام خود را نخواهد داشت.

سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه از طریق کارآفرینی

یکی از راه های مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه، کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور می باشد. حداقل مبلغ مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ترکیه ۱۰ هزار لیر معادل ۲۶۰۰ دلار است. شرکت ثبت شده توسط فرد خارجی به منظور سرمایه گذاری در کشور ترکیه باید توانایی استخدام ۵۰ نفر از اتباع ترکیه را داشته باشد و همچنین منافع اقتصادی این کشور را نیز مورد توجه قرار دهد. جهت ثبت شرکت در ترکیه، متقاضی سرمایه گذاری ترکیه باید دارای یک طرح تجاری و یا بیزنس پلن مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه باشد. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه از این طریق، سرماییه گذاری در شرکت های ثبت شده فعال در زمینه املاک است. برای سرمایه گذاری در چنین شرکت هایی متقاضیان باید دارای سرمایه ای معادل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا باشند. شرایط ثبت شرکت در ترکیه نسبت به گذشته تغییراتی پیدا نموده تا حدودی آسانتر شده است.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولت ترکیه

یکی از راه های سرمایه گذاری ترکیه و دریافت اقامت ترکیه، خرید اوراق قرضه دولتی در این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند به سرمایه گذاری در ترکیه از طریق این روش، پس از خرید اوراق، حق فروش انها را به مدت سه سال نخواهند داشت. حداقل مبلغ مورد نیاز مشخص شده جهت خرید اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه و دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه، ۵۰۰ هزار دلار است. مبلغ سرمایه گذاری شده و در کل روند خرید اوراق قرضه دولتی در کشور دولتی توسط اتباع خارجی باید به تایید وزارت خزانه داری و وزارت دارایی این کشور برسد. این روش اقامت دائم ترکیه و در نهایت تابعیت این کشور را به دنبال دارد.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه می تواند برای متقاضی این کار و خانواده وی دارای مزیت هایی باشد. برخی از مزایای سرمایه گذاری در این کشور اوراسیایی عبارتند از:

دریافت پاسپورت معتبر ترکیه که در لیست سی پاسپورت برتر جهان قرار دارد.

اعتبار ده سال پاسپورت و امکان تمدید ان به صورت مادام العمر

عدم وجود شرط حضور

تحصیل رایگان

سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا

برخورداری از خدمات درمانی رایگان

سوالات متداول درباره اقامت سرمایه گذاری ترکیه

✔️ حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه ۵۰۰ هزار دلار است.

✔️ آیا متقاضیان خرید سهام در ترکیه برای دریافت اقامت ترکیه می توانند سهام خود را بفروشند؟

متقاضیان سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام جهت دریافت اقامت ترکیه حق فروش سهام خود تا مدت زمان سه سال ندارند.

✔️ آیا خرید ملک در ترکیه باعث دریافت اقامت دائم این کشور می شود؟

بله خرید ملک در کشور ترکیه باعث دریافت اقامت دائم این کشور می شود.

✔️ حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید خانه در ترکیه ۲۵۰,۰۰۰ دلار است.

سخن پایانی

در این نوشتار سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه به تفصیل بررسی گردید. همانگونه که بیان نمودیم راه های مختلفی جهت دریافت اقامت ترکیه با سرمایه گذاری نظیر ثبت شرکت در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، خرید سهام و سپرده گذاری بانکی وجود دارد که در صورت فراهم نمودن شرایط لازم توسط متقاضی اقامت ترکیه و تابعیت این کشور را به دنبال دارند. در روش های ذکر شده متقاضی برای خانواده خود نیز می تواند اقامت کشور ترکیه را دریافت نماید. حداقل سرمایه لازم برای خرید خانه در ترکیه ۲۵۰ هزار دلار و برای خرید سهام و سپرده گذاری ۵۰۰ هزار دلار است. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و هرگونه اطلاعات تکمیلی در ارتباط با سرمایه گذاری ترکیه با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند شوید و یا سوالات خود را در باکس زیر همین متن مطرح نموده و منتظر دریافت پاسخ سریع آنها باشید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *