شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلفی امکان پذیر است که افراد تمایل دارند برای این امر اقدام نمایند. یکی از مقاطع پرطرفدار برای تحصیل در کانادا، مقطع فوق لیسانس است. برای تحصیل در این مقطع می بایست شرایطی داشته باشید که در این مقاله به صورت کامل در ارتباط با شرایط و مدارک مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس توضیح داده خواهد شد. برای تحصیل در کانادا از نکات مورد اهمیت این است که کانادا روی گپ تحصیلی حساس می باشد و افرادی که سن مناسب دارند و گپ تحصیلی ندارند، می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس تا سن حدود سی سال ریسک ندارد. بیشتر از این سن دارای ریسک می باشد. کانادا کشوری است که از بیشترین تعداد افراد ساکن آن دارای مدرک تحصیلی و دانشگاهی هستند. در ادامه برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل در این کشور با ما همراه باشید. هر گونه سوالی در ارتباط با تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس و دانشگاه های برتر کانادا دارید، می توانید با موسسه MIE تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت دقیق شما را راهنمایی نمایند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

کانادا کشوری است که از لحاظ مساحت و بزرگی جزو بزرگ ترین کشورهای جهان است. این کشور در قاره آمریکا واقع است و زبان رسمی مردم آن انگلیسی است. البته تعدادی از مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند. بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در کشور مهاجرپذیر کانادا را دارند. تحصیل در کشور کانادا به دلیل ارزان تر بودن بین کشورهای انگلیسی زبان همچون استرالیا و انگلیس جزو کشورهای محبوب برای مهاجرت دانشجویان به شمار می رود. کانادا جزو کشور هایی است که روی گپ تحصیلی حساس است و گپ بیشتر از چهار و پنج سال با ریسک ویزا مواجه است. برای بررسی شرایط جزئی خود در ارتباط با تحصیل در کانادا پیشنهاد می شود مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با تحصیل در کانادا

ویـدئــو

پـادکست

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع فوق لیسانس

دانشجویان از سرتاسر جهان می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام نمایند. برای تحصیل در این مقطع در کانادا، دانشجو باید شرایط سنی مناسبی داشته باشد. چرا که کانادا روی گپ تحصیلی حساس است. علاوه بر شرایط سنی مناسب، معمولا مدرک آیلتس ۶.۵ موردنیاز است. دانشجویان پس از تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند و پس از مدتی اقامت دائم دریافت نمایند. از این رو کانادا جزو کشورهایی است که با توجه به شرایط اقامت پس از تحصیل و کار پس از تحصیل، دانشجویان تمایل زیادی برای تحصیل در آن دارند.

هزینه مهاجرت تحصیلی در مقطع فوق لیسانس به کانادا

یکی از مواردی که برای دانشجویانی که تمایل دارند مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس داشته باشند حائز اهمیت است، هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا است. البته باید گفت که هزینه های زندگی و تحصیل در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است. اما به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا سالیانه حدود ۱۵,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ هزار دلار در سال است و هزینه زندگی در این کشور سالیانه حدود ۲۰,۰۰۰ دلار در سال است. در ادامه جدول هزینه های زندگی در کانادا را مشاهده می کنید.

عنواندلار کانادا
۱ لیتر شیر۲٫۵۱ C$
یک قرص نان ۵۰۰ گرمی۲٫۹۰ C$
۱کیلو برنج۳٫۸۳ C$
۱۲عدد تخم مرغ۳٫۴۳ C$
۱کیلو پنیر۱۲٫۷۲ C$
۱کیلو فیله مرغ۱۳٫۲۲ C$
۱کیلو گوشت قرمز۱۵٫۰۶ C$
۱کیلو سیب۴٫۱۶ C$
۱کیلو موز۱٫۷۴ C$
 ۱کیلو پرتقال۴٫۰۶ C$
۱کیلو گوجه۴٫۱۶ C$
۱کیلو سیب زمینی۲٫۸۷ C$
یک وعده غذا در رستوران۱۷٫۰۰ C$
اب (۰٫۳۳ لیتر بطری)۱٫۸۳ C$
بلیط یک طرفه وسایل نقلیه عمومی۳٫۲۵ C$
کارت ماهانه حمل و نقل عمومی۹۷٫۰۰ C$
اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۱,۳۴۱٫۳۵ C$
اپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر۱,۱۰۱٫۸۰ C$
اب برق سرمایش و گرمایش یک اپارتمان ۸۵ متری۱۵۸٫۹۶ C$
اینترنت۷۶٫۵۳ C$
مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس

بورسیه های تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

با وجود اینکه اخذ بورسیه بیشتر در مقطع دکتری در کانادا امکان پذیر و میسر است، برای دانشجویان ممتاز که رزومه علمی خوبی دارند و معدل بالایی دارند نیز بورسیه هایی تعلق گرفته است. تحصیل فوق لیسانس در کانادا در برخی از دانشگاه ها با بورسیه همراه است و دانشجویان می توانند از این بورسیه های دانشگاه های کانادا با بورسیه بهره مند گردند.

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو

    این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه واترلو به دانشجویان داده می شود که مبلغ آن حدود دو هزار یورو سالیانه است. دانشجویانی که در دوره های تحصیلی این دانشگاه که مبتنی بر تحقیق است، ثبت نام کرده باشند.

  • بورسیه کارشناسی ارشد در آنتاریو

    بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در آنتاریو سالیانه حدود ۱۵ هزار دلار است که در این دو سال به دانشجویانی که معدل بالا و شایستگی لازم را داشته باشند، اعطا می گردد.

  • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا

    این بورسیه به تمام دانشجویان ممتاز که معدل بالایی دارند و در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند؛ سالیانه حدود ۱۴ هزار دلار به تمام دانشجویان به خصوص کسانی که در رشته های پزشکی و mba تحصیل می کنند، اعطا می گردد.

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا

بسیاری از افراد به علت قرار گرفتن بهترین دانشگاه ها در کشور کانادا، تمایل به تحصیل در این کشور را دارند. در واقع می توان گفت که حدود ۲۹ دانشگاه برتر دنیا در رتبه Qs در کشور کانادا قرار دارد. در زیر به برخی از دانشگاه های معتبر با رتبه بالا در کانادا اشاره شده است. این دانشگاه ها مورد اعتبار تمام کشورها می باشد و فرد به راحتی می تواند پس از تحصیل در این دانشگاه ها کار پیدا کند و اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

نام دانشگاهرنک کشوریرنک جهانی
دانشگاه تورنتو۱۱۹
دانشگاه بریتیش کلمبیا۲۲۷
دانشگاه مک گیل۳۵۷
دانشگاه آلبرتا۴۶۵
دانشگاه واترلو۵۸۴
دانشگاه کلگری۶۹۹
دانشگاه مک مستر۸۱۴۱
دانشگاه مونترال۹۱۶۲
دانشگاه وسترن انتاریو۱۰۱۶۹
دانشگاه اوتاوا۱۱۱۹۳
دانشگاه کویینز۱۲۱۹۶
مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

مدرک لیسانس

مدرک زبان آیلتس یا تافل

انگیزه نامه مناسب

دو توصیه نامه

تکمیل فرم پذیرش تحصیلی

نامه تمکن مالی

 تکمیل کردن فرم پذیرش تحصیلی

 رد ویزا اکثرا به دلایلی همچون نقص مدارک، قانع نشدن افسر ویزا و نحوه نگارش استادی پلن می باشد. افراد باید بتوانند تمامی نکات را به خوبی انجام داده و مراحل را پیش ببرند تا دچار مشکل نشوند.

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

بسیاری از دانشجویان که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند متاهل هستند و خواستار همراهی خانواده خود هستند. باید گفت که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان همراه به حساب می آیند و دانشجو می تواند آن ها را با خود به عنوان همراه ببرد. همسر دانشجو در صورت داشتن تحصیلات معتبر و مدارک معتبر بین المللی می تواند تقاضای کار تمام وقت در کشور کانادا و ویزای open work permit  دریافت نماید. بنابراین این امکان وجود دارد که دانشجو همسر و فرزند خود را به عنوان همراه به کانادا ببرد و همراه اجازه کار تمام وقت دریافت نماید.

موقعیت کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

دولت کانادا برای جذب نیروی کاری متخصص به فارغ التحصیلان خود اجازه می دهد به مدت اقامت تحصیلی خود حداکثر تا ۳ سال در این کشور بمانند و کار نمایند. به تبع دانشجویانی که هم اکنون به تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا مشغول هستند اجازه دارند حداکثر ۳ سال در کانادا اقامت داشته و کار نمایند. دانشجویان می بایست برای این امر ویزای کار پس از تحصیل یاPGWP  را اخذ نمایند صدور این مجوز ۳ ماه طول می کشد. پس با توجه به مدت زمانی که طول می کشد این مجور صادر گردد بهتر است پس از اتمام تحصیل خود سریعا برای این مجوز درخواست دهید چرا که ویزای تحصیلی پس از فارغ التحصیلی ۳ ماه اعتبار خواهد داشت. هزینه اخذ مجوز کار به اضافه هزینه های صدور این مجوز تقریبا ۲۵۴ دلار می باشد.

شرایط اخذ تابعیت پس از تحصیل فوق لیسانس در کانادا

قطعا هدف بیشتر متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس در نهایت اخذ اقامت و زندگی در این کشور زیبا و پیشرفته می باشد. با تحصیل به تنهایی نمی توان اقامت کانادا را اخذ نمود اما برنامه های فدرال و ایالتی بسیاری وجود دارد که می توان از طریق آن ها اقامت دائم کانادا را اخذ نمود. برای اکثر این برنامه های فدرال تحصیل در کشور کانادا و کار در آن امتیاز بسیار دارد و روند پرونده متقاضی را بسیار آسان خواهد کرد.

پس با توجه به این موضوع می توان اینگونه گفت که متقاضیان با تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس علاوه بر اینکه موفق شدند در کانادا تحصیل نمایند و امتیاز بخش تحصیل در کانادا را اخذ کنند، اجازه کار خواهند داشت. افراد می توانند با اخذ مجوزPGWP  حداکثر تا سه سال به کار در کانادا مشغول شوند و امتیاز بسیاری برای امر نیز کسب کنند. پس با تحصیل و کار در کشور کانادا به راحتی می توان برای یکی از برنامه های ایالتی دولت کانادا اقدام نمود و در نهایت اقامت دائم این کشور را اخذ کرد.

سوالات متداول درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس

✔️ آیا اعتبار دانشگاه در کانادا تاثیری بر روند و اخذ مجوز کار در کانادا یا PGWP دارد؟

خیر، اعتبار دانشگاه در روند اخذ موجوز کار تاثیر ندارد و دانشجو حداکثر تا  سال مجوز کار در کشور کانادا را اخذ خواهد کرد.

✔️ آیا اجازه کار در حین تحصیل به دانشجویان تحصیلات تکمیلی داده می شود؟

بله، دانشجویانی که هم اکنون به تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا مشغول هستند می توانند در هفته ۲۰ ساعت کار نمایند.

✔️ در چه صورتی موجب ریجکت شدن ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد می شود؟

در صورتی که پرونده تحصیلی شما ناقص باشد یا اگر افسر پرونده را نتوانید مجاب نمایید که واقعا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و حتما پس از تحصیلتان به کشور خود باز می گردید یا حتی اگر دلایل منطقی، محکم و قابل قبولی در پلن استادی خود نداشته باشید، ویزای تحصیلی شما رد خواهد شد.

✔️ آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس رایگان است؟

خیر، تحصیل در این مقطع در کشور کانادا رایگان نمی باشد ولی در صورتی که بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید می توانید از تحصیل ارزان یا حتی رایگان در کانادا برخوردار شوید.

سخن پایانی

کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای دنیا محسوب می شود که دانشجویان بسیاری تمایل به تحصیل در این کشور دارند. تحصیل فوق لیسانس در کانادا جزو محبوب ترین مقاطع برای مهاجرت دانشجویان است. تحصیل در این مقطع دو ساله است و آیلتس ۶.۵ نیاز دارد. دانشگاه های کانادا بسیار معتبر هستند و در این مقاله لیستی از برترین دانشگاه های کانادا را مشاهده نمودید. امیدواریم که توانسته باشیم تمامی اطلاعات لازم در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به کانادا فوق لیسانس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که هرگونه سوالی در ارتباط با هزینه تحصیل ارشد در کانادا را دارید، می توانید با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت دقیق شما را راهنمایی و مشاوره دهند.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *