ویزای کار روسیه

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کشور روسیه مهاجرت از طریق کار و دریافت ویزای کار روسیه می باشد.

  • کار در روسیه به چه نحو می باشد؟
  • آیا بازار کار روسیه پذیرای نیروی خارجی می باشد؟
  • برای زندگی و کار در روسیه چه اقداماتی باید انجام داد؟

 با توجه به اینکه برای بعضی افراد به خصوص افراد تحصیل کرده و دارای تخصص امکان اخذ اقامت های سرمایه گذاری و یا تحصیلی وجو ندارد، برخی خواهان مهاجرت از طریق کار هستند. در این مقاله که برای متقاضیان دریافت ویزای کاری روسیه فراهم شده است ما شرایط و مدارک مورد نیاز و تمامی نکات مربوط به ویزای کار روسیه را بررسی خواهیم کرد. موسسه MIE با بیش از ۱۶ سال سابقه در امر حقوق بین الملل و مهاجرت آماده مشاوره صحیح و بررسی دقیق پرونده شما جهت دریافت ویزای کاری روسیه می باشد.

ویزای کار روسیه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی اخذ ویزای کار روسیه

به صورت کلی دریافت ویزای کاری در کشورهای مختلف معمولا به ۳ نحو انجام می شود. روش اول داشتن پیشنهاد شغلی از یکی از کارفرماهای کشور مقصد می باشد و روش دوم با توجه به امتیاز بندی مشخص شده و روش انتخاب نیروی کار از بین واجدین شرایط (مثل اسکیل ورکر کانادا) و روش سوم به صورت جستجوی کار می باشد. در کشور روسیه روش ویزای کار به صورت داشتن پیشنهاد شغلی و جاب آفر امکان پذیر است و اولین شرط اصلی برای دریافت ویزای کار روسیه داشتن یک کارفرما در کشور روسیه می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار روسیه

برای دریافت ویزای کار روسیه ۲ بخش باید انجام شود. بخش اول دریافت مجوز کار می باشد که این بخش توسط کارفرما باید انجام شود و کارفرما باید با مدارک زیر به وزارت کار روسیه مراجعه کرده و مدارک زیر را تحویل دهد:

پاسپورت

عکس پاسپورتی

مدارک کاری و تخصص

گواهی پزشکی عدم بیماری های خاص

رسید پرداخت هزینه های دولتی

در این شرایط اداره کار زمانی پاسخ مثبت خواهد داد که شخص خارجی که قرار هست در شرکت روسیه ای استخدام شود تخصص لازم را دارا می باشد و همینطور افراد روسیه ای نتوانند این مشاغل و وظایف خاص را انجام دهند و استخدام این نیرو واقعا ضروری باشد.

پس از دریافت مجوز کار شخص اصلی باید با مدارک زیر به یکی از کنسولگری های روسیه مراجعه کرده و درخواست ویزای کاری روسیه را بدهد:

پاسپورت

عکس پاسپورتی

تائید نامه کاری از وزارت کار

نامه از سمت کارفرما که شرایط جزئی کار و محل کار در آن درج شده باشد.

نامه گواهی عدم بیماری های خاص

ویزای کار روسیه و مشاغل مورد نیاز کشور روسیه

یکی از مهمترین موارد جهت کاریابی در روسیه اطلاع از مشاغل مورد نیاز در روسیه می باشد. با توجه به اینکه یکی از شرایط تائید دادن وزارت کار و همینطور تائید کارفرما در خصوص استخدام وجود تخصص کافی در شخص و همینطور کمبود نیروی کافی در کشور روسیه در آن رشته خاص می باشد بنابراین متقاضی کاریابی در کشور روسیه ابتدای امر باید از وضعیت رشته و تخصص خود در این کشور مطلع باشد. در لیست زیر برخی از پر تقاضا ترین مشاغل و حرفه ها در روسیه را مشاهده میفرمایید:

صندوقدار

سرآشپز

معلم

وکیل

کارگران اجتماعی

پرستار

مهندسین فنی

دام پزشک

متخصصین کشاورزی

ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه و میزان حقوق در روسیه

یکی دیگر از مهمترین عوامل جهت کاریابی در روسیه و زندگی و کار در روسیه اطلاع از میزان حقوق در رشته مورد نظر در کشور روسیه می باشد. اگر شخصی تخصص بالایی دارد و قصد کار در کشور های خارجی را دارد معمولا انتخاب اصلی وی گزینه ای می باشد که حقوق و مزایای بالاتری را دریافت خواهد کرد. برخی مشاغل به علت کمبود و یا سطح بالای توانایی که نیاز دارند درآمد بیشتری از سایر رشته ها در روسیه دارند. در لیست زیر بالاترین درآمد ها در مشاغل روسیه را مشاهده میفرمایید:

عنوانمیزان دریافتی
کاپیتان کشتی۵۰۰ هزار روبل
رئیس هواپیما۳۲۰ هزار روبل
رئیس عملیات معدن طلا۳۱۲ هزار روبل
مربی تیم هاکی۳۰۰ هزار روبل
مدیر عملیات ساخت۳۰۰ هزار روبل
دندان پزشک۲۰۰ هزار روبل
مدیریت ریسک و بحران۲۰۰ هزار روبل
مهندس برق۱۹۵ هزار روبل

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت روسیه با ویزای کار روسیه

یکی از اهداف مهاجران بعد از ورود به کشور مقصد دریافت اقامت دائم و تابعیت و حق شهروندی می باشد. در کشور روسیه روش های مختلفی نظیر سرمایه گذاری و ازدواج جهت دریافت اقامت دائم از ابتدا وجود دارد ولی از طریق کاریابی معمولا شخص ابتدا اقامت موقت دریافت می کند. در روسیه پس از ۲ سال اقامت موقت امکان درخواست برای اقامت دائم وجود دارد که این از نکات مثبت می باشد و روند دریافت اقامت دائم تقریبا سریع می باشد. پس از دریافت اقامت دائم شخص باید حداقل ۵ سال در روسیه زندگی کند تا شرایط دریافت پاسپورت و تابعیت را داشته باشد. این مقاله توسط موسسه MIE نگارش و تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام می باشد.

سوالات متداول درباره ویزای کاری روسیه

✔️ هزینه دریافت ویزای کاری روسیه چقدر است؟

توجه بفرمایید جهت دریافت ویزای کاری هیچ هزینه ای نیاز به پرداخت نیست و سفارت و کارفرما معمولا هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند و تمام هزینه ها به عده کارفرما می باشد و شخصی که واقعا شرایط دریافت ویزای کاری را دارد نیازی به پرداخت هزینه خاصی به جز هزینه های عمومی مهاجرت ندارد.

✔️ بازار کار کشور روسیه برای ایرانیان چگونه می باشد؟

کشور روسیه شاید از نظر اقتصادی ارتباط خوبی با ایران داشته باشد ولی برای دریافت ویزای کاری برای اکثر مشاغل شرایط مناسب و ساده ای برای ایرانیان فراهم نکرده است.

✔️ اسناد لازم جهت اقدام برای ویزای کاری روسیه چیست؟

پاسپورت، عکس پاسپورتی، مدارک کاری و تخصص، گواهی پزشکی عدم بیماری های خاص، رسید پرداخت هزینه های دولتی در ابتدای اقدام باید آماده باشند.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار روسیه

در این مقاله ویزای کار در روسیه را با یکدیگر بررسی کردیم و از مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزای کار روسیه مطلع شدیم. بهترین گزینه برای دریافت ویزای کاری روسیه شروع به جستجوی کار آنلاین در مراکز کاریابی و سایت های مرجع شغلی در روسیه می باشد. توجه بفرمایید موسسات زیادی هزینه های بسیار بالا در خصوص کاریابی در روسیه دریافت می کنند که صرف نظر از نتیجه معمولاً کاریابی هزینه ای ندارد و کارفرما باید هزینه موسسه کاریابی را پرداخت کند بنابراین جدا از صحت انجام عمل در پرداخت مبلغ جهت کاریابی به موسسات مختلف دقت کافی بفرمایید. همینطور حتما توجه داشته باشید قبل از شروع به کاریابی که شرایط لازم جهت شروع را خواهید داشت.
متقاضیان زیادی سالیانه جهت کار در کشورهای مختلف هزینه و وقت زیادی را بدون اینکه شرایط و رزومه مناسب داشته باشند صرف می کنند که شاید به جای صرف این وقت بتوان طی مدت کوتاهی تخصص و رزومه لازم جهت مهاجرت کاری را دارا شد. موسسه MIE با ۱۶ سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت و حقوق بین الملل در وین اتریش آماده بررسی پرونده شما و مشاوره صحیح و دقیق برای انتخاب مسیر صحیح مهاجرت برای شما عزیزان و سروران گرامی می باشد و جهت تماس با مشاورین می توانید به قسمت ارتباط با ما در وب سایت مراجعه بفرمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *