شرایط تحصیل در هلند

زمانی که نام مهاجرت به میان می آید، افراد متقاضی می خواهند راحت ترین راه را برای خود انتخاب کنند. شرایط مهاجرت به کشور های خارجی، برای هر کدام از افراد متفاوت است. شاید برای یک نفر تحصیل بهترین راه باشد و شاید برای شخص دیگری از روش کار اقدام کند مصلحت باشد. یکی از راه های مهاجرت به کشور های خارجی، از طریق تحصیل می باشد. در این مقاله قصد داریم به شرایط تحصیل در هلند بپردازیم تا افراد راحت تر بتوانند برای مهاجرت به هلند تصمیم بگیرند. هلند یکی از کشور های حوزه شنگن و اتحادیه اروپا است که در قلب تپنده اقتصاد دنیا واقع شده است. محصور در کشور هایی مثل سوئیس، آلمان و اتریش. لذا از این بابت، چندی است که شرایط برای مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور میسر شده است. از این جهت بسیاری از متقاضیان مهاجرت، جویای شرایط تحصیل در هلند می باشند. موسسه MIE با ارائه مشاوره اولیه رایگان به شما می تواند اطلاعات شما را در خصوص تحصیل در هلند افزایش دهد.

شرایط تحصیل در هلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با شرایط جدید تحصیل در هلند

ویـدئــو

پـادکست

شرایط عمومی تحصیل در هلند

کشور هلند به جهت پیشرفت صنعتی و اقتصادی در ناحیه اروپا به مقصدی مطمئن و دلخواه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. این کشور که بیش از ۹۰ درصد مردمان آن به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستند، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت و پس از آن، کار در هلند باشد. شرایط کلی تحصیل در هلند به این صورت است که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی شما باید زبان ملی هلندی را بدانید (Dutch) اگر چه تحصیل در دانشگاه های ملی کشور هلند، به صورت رایگان است اما برای متقاضیان خارجی این موضوع منتفی است. چرا که سیستم آموزشی کشور به اتباع خارج از اتحادیه اروپا اجازه نمی دهد تا وارد پروسه تحصیل رایگان در دانشگاه های ملی شوند. پس شما باید در دانشگاه های خصوصی کشور هلند مشغول به تحصیل شوید. به طور کلی شرایط تحصیل در هلند را می تواند در پایه های مدارس، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تقسیم کرد.

شرایط تحصیل در هلند در مدارس

مدارس، اصلی ترین مقطع برای شروع تحصیلات برای هر کودکی می باشد. زمانی که آن کودک در مراکز آموزشی حرفه ای و استاندارد مشغول به تحصیل شود، می تواند در آینده، به پله های ترقی برسد و همچنین برای جامعه خود نیز مفید واقع شود. کشور هلند نیز برای فرزندان و کودکان، ارزش بسیار بالایی قائل است و آموزش را در صدر نیاز های هر انسانی می بیند. به طور کلی کودکان از سن ۵ سالگی وارد تحصیلات اجباری در هلند می شوند. کودکان در هلند ۸ سال تحصیلات ابتدایی، ۴، ۵ یا ۶ سال تحصیلات متوسطه (بسته به نوع مدرسه) را دریافت می کنند. بعد از دبیرستان می توانند به تحصیلات حرفه ای یا آموزش عالی ادامه دهند. دو نوع موسسه دولتی و خصوصی در همه سطوح سیستم آموزشی این کشور وجود دارد. نهادهای خصوصی بیشتر مبتنی بر اصول مذهبی یا عقیدتی هستند. پس از انجام تحصیلات در مقطع مدارس، نوبت به ورود در مقطع کارشناسی یا لیسانس است. برای تحلیل بهتر شرایط تحصیل در هلند، به مقاطع دانشگاهی می پردازیم.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی، به دو بخش تقسیم می شود. تحصیل در دانشگاه های دولتی و تحصیل در دانشگاه های خصوصی. از این رو شخص می تواند انتخاب کند. اما برای افراد خارجی مثل ما ایرانیان، بهتر است که در دانشگاه های خصوصی اقدام شود. چرا که آن چنان امکان پذیر نیست در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل شویم.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی در کشور هلند، به زبان انگلیسی می باشد و شهریه های سالانه و ترمی از متقاضیان دریافت می شود. معمولا بین ۶ الی ۱۱ هزار یورو به صورت سالانه، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند تخمین زده شده است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند بین ۳ الی ۴ سال است که در رشته های مختلفی همچون هنر، حقوق، مهندسی، نقشه کشی، ادبیات، طراحی و مد و… خلاصه می شود. افراد می توانند پس از تحصیل خود، مشغول به کار هلند شوند.

شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

اصلی ترین مقطعی که برای مهاجرت در کشور های خارجی استفاده می شود، مقطع کارشناسی ارشد می باشد. شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که شخص به مدت ۱٫۵ الی ۲ سال مشغول به تحصیل در کشور هلند می شود و پس از این مدت می تواند مشغول به کار در هلند شود. این موضوع، برای افراد خارجی که در کشور هلند مشغول به تحصیل می شوند و تحصیلات خود را تکمیل می کنند، شامل می شود. متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، می توانند در دانشگاه های خصوصی کشور هلند مشغول به تحصیل شوند و از کشور زیبای هلند برای تحصیل لذت ببرند.

بزرگ ترین نکته ای که در خصوص تحصیل در هلند باید رعایت کرد، دانستن سطح زبان در حد استاندارد و داشتن مدرک زبان آیلتس می باشد. زمانی که متقاضی، شرایط زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیل در هلند رعایت کند، نیازی به نگرانی نیست و هزینه های بیشتری در خصوص دوره های زبان پرداخت نخواهید کرد.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع دکتری

شرایط تحصیل در هلند در مقطع دکتری به این صورت است که شخص بین ۳ الی ۵ سال مشغول به تحصیل می شود و در رشته دلخواه خود و البته مرتبط با مقطع قبلی خود، مشغول به تحصیل می شود. معمولا سطح زبانی که نیاز دارد، آیلتس ۷ آکادمیک می باشد. همچنین داشتن سابقه کاری و یا مقالات بین المللی منتشر شده می تواند در دریافت پذیرش تحصیلی به شما عزیزان کمک کند.

شرایط تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی

معمولا شرایط تحصیل در هلند به همراه بورسیه در مقاطع دکتری و یا پیشرفته تر قابل دریافت است. اگر چه همین مقطع نیز دارای چالش ها و سختی های خاص خود می باشد ولی بسیاری از افراد برای تحصیل در مقاطعی مثل دکتری، در پی یافتن برنامه های بورسیه ای هستند. این افراد بیشتر از متقاضیان عادی دچار چالش و سختی می شوند. چرا که پیدا کردن برنامه های بورسیه تحصیلی، به این سادگی ها نیست. شما عزیزان باید در این خصوص نسبت به یافتن سوپروایزور اقدام کنید.

شرایط تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و هزینه های زندگی در هلند

شخصی که قصد بررسی شرایط تحصیل در هلند را دارد، اول از همه باید بداند هزینه های زندگی در کشور هلند به چه صورت است. به طور کلی هزینه های تخمینی ماهیانه خانواده چهار نفره ۳,۶۲۵ دلار (۳,۰۵۵ €) بدون اجاره است. هزینه های ماهانه یک فرد مجرد ۱,۰۱۵ دلار (۸۵۶ یورو) بدون اجاره تخمین زده می شود. هزینه زندگی در هلند به طور متوسط ​​۱۱٫۹۶٪ بیشتر از ایالات متحده است.

شرایط تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه

وقتی یک فرد که متاهل است، نسبت به تحصیل در هلند اقدام می کند، شرایط الحاق همسر و فرزندان را برای خود نیز بررسی می کند. از این رو، در این بخش به شرایط تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه خواهیم پرداخت.

همراه شامل فرزند زیر ۱۸ سال مجرد و همسر قانونی متقاضی می شود که می تواند پس از حدود دو الی سه ماه پس از ورود متقاضی به کشور هلند، به این کشور عزیمت کند.

شرایط تحصیل در هلند و دانشگاه های برتر هلند

زمانی که بخواهیم شرایط تحصیل در هلند را بررسی کنیم، باید به دانشگاه های برتر این کشور نیز بپردازیم. معمولا در هر کشوری، به این صورت است که دانشگاه های برتر، شامل می شود بر دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی بلند پایه. کشور هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به بررسی تعدادی از دانشگاه های برتر کشور هلند پرداخته ایم.

Universiteit Utrecht

        Universiteit van Amsterdam

        Universiteit Leiden

        Technische Universiteit Delft

        Rijksuniversiteit Groningen

شرایط تحصیل در هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

معمولا اصلی ترین مدارکی که تحصیل در هلند نیاز دارد، داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاهی معتبر در کشور هلند می باشد. دانستن سطح زبان معتبر حداقل آیلتس ۶ نیز از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در هلند است. همچنین مدارک تحصیلی برای مقطع قبلی به همراه ترجمه دقیق آن ها، مورد نیاز است. بیمه دانشجویی و اجاره خوابگاه یا خانه از جمله شرایط تحصیل در هلند و دریافت ویزا می باشد.

شرایط تحصیل در هلند

موقعیت کار پس از تحصیل در هلند

زمانی که برای تخمین و بررسی شرایط تحصیل در هلند قدم بر می داریم، دانستن عاقبت کار متقاضی پس از تحصیل را نیز باید بدانیم. زمانی که شخص تحصیلات خود را در کشور هلند به پایان می رساند، می تواند از اجازه کار پس از تحصیل در کشور هلند استفاده کند و از کار در هلند نیز بهره ببرد. شخص در این صورت است که می تواند در راه دریافت اقامت و یا تابعیت کشور هلند، اقداماتی را داشته باشد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در هلند

از اصلی ترین شرایط تحصیل در هلند این است که بدانید با صرف درس خواندن در کشور هلند، به اقامت های دائم و یا تابعیت نمی رسید. شخص با هر چند سال، می تواند در نهایت اجازه کار پس از تحصیل دریافت کند. اصلی ترین نکته آن جا است که شخص پس از تحصیل مشغول به کار شود و از کار پس از تحصیل استفاده کند و با پرداخت مالیات بر درآمد خود، بعد از گذشت ۵ سال، نسبت به دریافت اقامت دائم و پس از دو سال اقامت دائم داشتن، برای دریافت تابعیت اقدام کنند.

سوالات متداول درباره تحصیل در هلند

✔️ آیا با تحصیل در کشور هلند می توان تابعیت این کشور را دریافت کرد؟

خیر، شما باید پس از تحصیل مشغول به کار شوید.

✔️ آیا تحصیل رایگان در هلند امکان پذیر است؟

برای اتباع خارجی خیر، باید در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شوید.

✔️ هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد در کشور هلند به چه مقدار است؟

حدودا ۱,۰۰۰ یورو به همراه اجاره خانه می باشد.

✔️ شرایط تحصیل در کشور هلند به چه صورت است؟

باید سن مناسب، سطح زبان کافی و همچنین بودجه کافی را داشته باشید.

سخن پایانی در خصوص شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند، انواع مقاطع تحصیلی و هزینه های زندگی در هلند در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اما به صورت کلی، کشور هلند یکی از برترین کشور ها برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور که چند دهه است که به قطب اقتصاد و صنعت در اروپا تبدیل شده است، مقصدی محبوب در ذهن متقاضیان مهاجرت می باشد. برای تحصیل در هلند، شما نیاز به داشتن سطح زبان مناسب، سن مناسب، سابقه تحصیلی کافی و همچنین بودجه کافی را دارید. شما می توانید برای بعد از فارغ التحصیلی خود، برنامه ریزی کنید و از اجازه کار پس از تحصیل در کشور هلند استفاده کنید. از این رو، تحصیل در هلند را برای شما عزیزان تحلیل و ترسیم کردیم. در صورتی که در خصوص بررسی شرایط تحصیل در هلند سوالاتی دارید، می توانید از مشاوره اولیه رایگان ما استفاده کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *