بررسی شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا یکی از مواردی است که بسیاری از افراد می توانند از آن به عنوان روشی برای مهاجرت استفاده کنند. این روزها بسیاری از افراد قصد دارند تا با مهاجرت تحصیلی به آمریکا به موقعیت های بهتر نظیر کار در این کشور نیز دست پیدا کنند و بتوانند پس از آن درخواست اقامت و تابعیت آمریکا را نیز داشته باشند. برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشتن مدرک زبان و همچنین شرایط سنی مناسب از مهمترین مواردی می باشد که افراد باید رعایت کنند.

تحصیل در آمریکا در بسیاری از مقاطع مانند مدارس، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است همچنین دانشجویان می توانند در بسیاری از دانشگاه های این کشور و در ایالت های مختلف درخواست پذیرش خود را مطرح کنند. موسسه MIE در این مقاله شرایط تحصیل در آمریکا را به صورت کامل بررسی می نمایید تا در صورتی که قصد تحصیل در آمریکا را دارید بتوانید از تمام قوانین تحصیل در این کشور اطلاع داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.


تحصیل در آمریکا در ۵۵ ثانیه

 


شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و شرایط ویژه موسسه MIE 

ویـدئــو

پـادکست

شرایط تحصیل در مدارس آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا یکی از انواع روش های مهاجرت به آمریکا می باشد که بسیار مورد استقبال دانش آموزان است. در این بخش شرایط تحصیل در آمریکا به ویژه تحصیل در مدارس این کشور را به صورت کامل بیان می کنیم تا در صورتی که قصد تحصیل در مدارس این کشور را دارید بتوانید با آگاهی کامل از قوانین مدارس برای تحصیل در این کشور اقدام کنید.

تحصیل در مدارس ابتدایی در آمریکا در حدود شش سال می باشد که دانش آموزان می توانند در مدارس خصوصی و مدارس دولتی این کشور به تحصیل بپردازند همچنین تحصیل در دوره متوسطه سه سال و در دوره دبیرستان در حدود چهار سال می باشد. تحصیل در مدارس خصوصی برای دانش آموزان هزینه بالایی خواهد داشت اما بهتر است بدانید که مدارس خصوصی در این کشور از امکانات فوق العاده ای برخوردار است. همچنین تحصیل در مدارس دولتی نیز برای دانش آموزان آمریکایی به صورت رایگان خواهد بود که البته باید گفت مدارس دولتی نیز دارای امکانات مناسبی هستند اما یقینا امکانات مدارس خصوصی بسیار بیشتر و بهتر خواهند بود.

تحصیل در مدارس خصوصی آمریکا برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر است و دانش آموزان بابت تحصیل خود در این مدارس باید هزینه ای در حدود ۳۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار را پرداخت نمایند که البته هزینه مدرسه بستگی به نوع مدرسه نیز خواهد داشت.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

تحصیل لیسانس در آمریکا یکی از دوره های جذاب تحصیلی در میان متقاضیان می باشد. اطلاع از شرایط تحصیل در آمریکا برای دانشجویان یکی از موارد مهم محسوب می شود. اشخاصی که قصد تحصیل لیسانس در امریکا را دارند می توانند در بسیاری از رشته ها در این کشور به تحصیل بپردازند همچنین امکان تحصیل در بسیاری از دانشگاه ها نیز برای دانشجویان کارشناسی وجود دارد.

دانشجویان برای تحصیل کارشناسی در آمریکا باید دیپلم ۱۲ ساله خود را اخذ کنند تا بتوانند از دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش نمایند. برای دریافت پذیرش فرد متقاضی باید مدارک خود را به صورت کامل به دانشگاه مورد نظر ارائه نماید. یکی از مهمترین مدارکی که باید ارائه شود داشتن مدرک زبان حداقل IELTS 6 می باشد. دانشجویان برای تحصیل کارشناسی در آمریکا می توانند در رشته هایی مانند: علوم پایه و زیستی، انواع رشته های مدیریت، انواع رشته های مهندسی، رشته های هنری و… به تحصیل بپردازند. برای تحصیل در آمریکا دانشجویان باید آزمون SAT را پشت سر بگذرانند.

 • آزمون SAT

  این آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی در آمریکا بسیار ضروری می باشد. در این آزمون توانایی فرد دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد. آزمون SAT چهار مهارت را مورد بررسی قرار می دهد که شامل سطح زبان، ریاضی و علوم پایه می باشد.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا می توانند برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا اقدام کنند. دانشجویان باید برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی با معدل بالا پشت سر بگذرانند تا بتوانند در بهترین دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا ۲ ساله می باشد و دانشجویان می توانند در بسیاری از رشته ها به تحصیل بپردازند. قبل از ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید یک سری آزمون ها پشت سر بگذرانند که این آزمون ها برای ورود به برخی از رشته ها ضروری می باشد.

 • آزمون TOEFL

  دانشجویان برای ادامه تحصیل در آمریکا باید از سطح زبان و مهارت بالایی برخوردار باشند. مهارت زبان در ۴ مورد خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

 • آزمون GRE

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی در آمریکا را دارند باید در آزمون GRE شرکت نمایند و این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذرانند. این آزمون سنجش مهارت های زبانی، استدلال، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی دانشجویان را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

 • آزمون GMAT

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های MBA و مدیریتی را دارند باید در این آزمون شرکت نمایند. این آزمون به صورت استاندارد و صرفا برای دانشجویان رشته مدیریت برگزار می شود. جالب است که بدانید این آزمون برای موسسات و دانشگاه های آمریکا در رشته مدیریت وضع شده بود اما در حال حاضر این آزمون برای پذیرش دانشجویان در بسیاری از دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • آزمون LSAT

  افرادی که قصد تحصیل حقوق در آمریکا را دارند می بایست در این آزمون شرکت نمایند. آزمون LSAT یک آزمون استاندارد است که برای پذیرش دانشجویان در دانشکده های عضو LSAC ضروری است همچنین این آزمون در سال ۴ بار برگزار خواهد شد.

 • آزمون MCAT

  ورود به رشته پزشکی با این آزمون امکان پذیر است. این آزمون توسط کالج های پزشکی و دانشکده های پزشکی در آمریکا برگزار می شود و دانشجویان با قبولی در این آزمون می توانند در رشته های پزشکی ورود داشته باشند.

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری بسیار متفاوت تر از مقاطع دیگر می باشد. دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید تمامی شرایط آن را رعایت نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند باید بتوانند IELTS 7 به بالا را ارائه نمایند علاوه بر آن دانشجویان باید رزومه بسیار قوی داشته باشند که این رزومه شامل مقالات متعدد ISI و مقالات داخلی می باشد همچنین داشتن پروپوزال قوی جز مهمترین بخش رزومه محسوب می شود.

برای اینکه بتوانید در مقطع دکتری در آمریکا پذیرش بگیرید باید حتما بتوانید تایید سوپروایزر را نیز داشته باشید برای این کار شخص دانشجو باید بتواند با استاد مختلف در دانشگاه های این کشور مکاتبه نماید و در صورت تایید سوپروایزر می تواند پذیرش تحصیلی خود را اخذ نماید و مشغول به تحصیل گردد. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری بین ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد که پس از اتمام آن دانشجو می تواند مدرک دکتری خود را اخذ کند.

بورسیه تحصیل در آمریکا

دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا یکی از مواردی است که برای افراد متقاضی تحصیل در این کشور بسیار مهم می باشد چرا که اکثریت افراد با تحصیل در آمریکا قصد دریافت بورسیه تحصیلی این کشور را نیز خواهند داشت. برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا باید بدانید که فرد دانشجو باید دارای رزومه بسیار قوی و مناسبی باشد تا بتواند درخواست بورسیه نماید. برای اخذ بورسیه داشتن معدل بالا، مقالات متعدد، سطح زبان مناسب و همچنین داشتن توصیه نامه می تواند بسیار کمک کننده باشد. نکته بسیار مهمی که در مورد دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد این است که در مقاطع پایین مانند لیسانس دریافت بورسیه تحصیلی با سختی بسیاری همراه است و بیشتر بورسیه های تحصیلی در مقاطع بالا مانند فوق لیسانس و بیشتر در مقطع دکترا امکان پذیر است. در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی به راحتی امکان پذیر نخواهد بود اما اگر دانشجویان بتوانند مدارک خود را به صورت کامل ارائه نمایند می توانند درخواست بورسیه تحصیلی را داشته باشند.

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موارد مهمی است که در بحث مهاجرت باید به آن پرداخته شود. در مورد هزینه تحصیل در آمریکا باید بدانید که در این کشور هزینه تحصیل با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی بسیار متفاوت می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا به خصوص هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آمریکا در حدود ۶۰,۰۰۰ دلار آمریکا می باشد که دانشجویان می توانند برای مناسب بودن هزینه تحصیل در ایالت های این کشور به تحصیل مشغول شوند.

در مورد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا باید گفت که هزینه تحصیل در این مقطع در حدود ۱۵,۰۰۰ تا ۲۲,۰۰۰ دلار متغیر می باشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۱۸,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار می باشد و هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز در حدود ۱۸,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ دلار خواهد بود. البته این هزینه ها با توجه به شرایط تحصیل یعنی رشته و مقطع تحصیلی فرد متقاضی می تواند کمتر و یا بیشتر باشد. هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا و همچنین در ایالت های مختلف آمریکا نیز متفاوت است که در جدول ذیل به مهم ترین هزینه های زندگی اشاره می کنیم.

                 موارد هزینه ها
رستوران ارزان قیمت۱۵٫۰۰
کاپوچینو۴٫۳۰
آب معدنی۱٫۵۴
۱ لیتر شیر۰٫۸۶
۱ کیلو گرم برنج۳٫۹۷
۱۲ عدد تخم مرغ۲٫۳۰
۱ کیلو گرم پنیر۱۱٫۰۷
۱ کیلو گرم فیله مرغ۹٫۲۱
۱ کیلو گرم گوشت گاو۱۲٫۶۵
۱ کیلو گرم سیب۴٫۵۳
۱ کیلو گرم موز۱٫۵۶
۱ کیلو گرم گوجه فرنگی۴٫۲۸
۱ کیلو گرم سیب زمینی۲٫۵۸
۱ کیلو گرم پیاز۲٫۵۹
بلیط ۱ طرفه حمل و نقل۲٫۲۵
آپارتمان ۱ خواب (مرکز شهر)۱,۳۲۹٫۵۵
آپارتمان ۱ خواب (خارج شهر)۱,۰۷۸٫۰۷
آپارتمان ۳ خوابه (مرکز شهر)۲,۱۶۱٫۳۹
آپارتمان ۳ خوابه (خارج شهر )۱,۷۵۱٫۴۲
۱ متر مربع برای خرید آپارتمان (مرکز شهر)۳,۵۸۱٫۷۷
۱ متر مربع برای خرید آپارتمان (خارج از مرکز)۲,۱۴۴٫۶۲
تحصیل در آمریکا

کار ضمن تحصیل در آمریکا

کار ضمن تحصیل در آمریکا یکی از موارد مهم برای دانشجویان محسوب می شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند اجازه کار در هنگام تحصیل را خواهند داشت اما باید بدانید که امکان کار در هنگام تحصیل در هر مقطعی می تواند متفاوت باشد. دانشجویانی که در مقطع لیسانس به تحصیل می پردازند می توانند در حدود ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد امکان کار در حدود ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکتری امکان کار در حدود ۳۰ ساعت در هفته را خواهند داشت.

نکته مهمی که باید بدانید این است که دانشجویان با انجام کار دانشجویی تنها می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند و برای تامین کامل هزینه ها نیاز به ساپورتر خواهند داشت. نکته مهم تر این است که میزان حقوق و مزایای دانشجویان با توجه به ساعت و نوع کاری که انجام می دهند متفاوت می باشد.

بررسی ویزای همراه جهت تحصیل در آمریکا

بررسی ویزای همراه جهت تحصیل در آمریکا برای دانشجویانی که قصد تحصیل و مهاجرت به آمریکا را دارند موضوع مهمی محسوب می شود. افراد متقاضی تحصیل در آمریکا با دریافت ویزای تحصیلی خود می توانند برای اعضا خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال درخواست ویزای همراه نمایند. نکته مهمی که در مورد ویزای همراه یا همان الحاق به خانواده باید بدانید این است که پروسه اخذ ویزا برای همراهان به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و قطعا پروسه ویزای همراه برای امریکا پروسه ای طولانی و زمان بر خواهد بود و همراهان برای اینکه بتوانند ویزای الحاق به خانواده را دریافت نمایند ممکن است مدت زمانی در حدود ۶ ماه را سپری کنند.

نکته بسیار مهمی که در مورد ویزای همراه باید بدانید این است که اگر فرد همراه دارای بیماری خاص و یا بیماری صعب العلاج باشد و یا فرد دارای سابقه کیفری باشد ویزای همراه را اخذ نخواهد کرد.

تحصیل در آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند برای اینکه بتوانند از دانشگاه های آمریکا درخواست پذیرش نمایند باید دانشگاه ها و کالج های معتبر در آمریکا را بشناسند به همین منظور در این بخش به معرفی برترین دانشگاه های آمریکا می پردازیم تا با شناخت کامل از دانشگاه های این کشور بتوانید از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های آمریکا پذیرش خود را اخذ کنید. بهتر است بدانید اشخاصی که از دانشگاه های برتر آمریکا فارغ التحصیل می شوند می توانند در بهترین مشاغل وارد بازار کار شوند. اسامی دانشگاه های برتر آمریکا به شرح ذیل است:

ناماطلاعات
دانشگاه هاروارد

Harvard university

دانشگاه هاروارد در سال ۱۶۳۶ در ایالت ماساچوست آمریکا در شهر کمبریج شروع به کار کرد. این دانشگاه اولین دانشگاه خصوصی در آمریکا به شمار می رود.
دانشگاه استنفورد

Stanford University

این دانشگاه در ایالت کالیفرنیا در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو آغاز به کار کرد. این دانشگاه جز ۱۰ دانشگاه برتر در آمریکا محسوب می شود همچنین جز دانشگاه های ثروتمند نیز به شمار می رود.
دانشگاه ام آی تی

 Massachusetts Institute of Technology       

این دانشگاه در سال ۱۸۶۱ در شهر کمبریج ایالت ماساچوست فعالیتش را آغاز نمود. در این دانشگاه های بسیاری از رشته ها ارائه می شود.
دانشگاه کلمبیا

 Columbia University  

این دانشگاه در شهر نیویورک قرار دارد. دانشگاه کلمبیا پنجمین دانشگاه قدیمی در آمریکا محسوب می شود و در بسیاری از رشته ها نیز دانشجو می پذیرد.
دانشگاه برکلی

University of California, Berkeley       

این دانشگاه در سال ۱۸۶۸  در شهر برکلی و در ایالت کالیفرنیا شروع به کار کرد. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه می توانند در بسیاری از رشته ها به تحصیل بپردازند.
دانشگاه شیکاگو

 University of Chicago 

دانشگاه شیکاگو در سال ۱۸۹۰ در شهر شیکاگو فالیتش را آغاز نمود. این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر آمریکا محسوب می شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

دانشجویان برای اینکه بتوانند به تحصیل در آمریکا بپردازند و ویزای تحصیلی آمریکا را اخذ کنند باید مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا را تهیه و تکمیل نمایند و سپس بتوانند به صورت کامل به سفارت آمریکا تحویل نمایند. تکمیل و ارائه مدارک یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می باشد چرا که اگر مدارک به صورت ناقص و گاها اشتباه و یا حتی جعلی به سفارت تحویل شود ممکن است فرد متقاضی با ردی ویزا مواجه شود به همین دلیل مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا را در این قسمت به صورت کامل بیان می کنیم.

ترجمه و ارائه مدرک دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات هر کدام ترجمه شناسنامه

پاسپورت معتبر که مدت اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه باشد.

 مدرک زبان مناسب

 گواهی سلامت

 نامه تمکن مالی

توصیه نامه

انگیزه نامه

 پروپوزال قوی در صورت نیاز

گواهی عدم سو پیشینه

 بیمه نامه

داشتن نامه پذیرش

تحصیل در آمریکا

موقعیت کار پس از تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا اقدام می کنند یقینا به دنبال این هستند که پس از تحصیل خود در این کشور بتوانند مشغول به کار شوند. به طور معمول یافتن کار پس از تحصیل در آمریکا یا حتی بسیاری از کشورها بستگی به توانایی فرد متقاضی و همچنین سطح زبان آنها نیز خواهد داشت. دانشجویانی که در دانشگاه های آمریکا به تحصیل می پردازند در مقایسه با اشخاصی که صرفا برای کار وارد این کشور می شوند، از شانس بسیار بالاتری برای یافتن کار در این کشور برخوردار هستند و می توانند در مشاغل متفاوتی برای کار ورود داشته باشند.

 مطابق با قوانین آمریکا دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود تنها می توانند ۲ ماه در آمریکا حضور داشته باشند و در این زمان باید موقعیت خود را مشخص کنند. چرا که اگر وضعیت فرد متقاضی در این کشور مشخص نگردد باید خاک آمریکا را ترک نماید. در صورتی که فرد دانشجو بتواند پس از اتمام تحصیل خود مشغول به کار شود می تواند ویزای کار این کشور را اخذ کند.

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آمریکا

برای اینکه بتوانید پس از تحصیل در آمریکا به اقامت و تابعیت این کشور دست یابید باید بتوانید پس از اتمام تحصیل خود به صورت تمام وقت کار مناسبی را بدست آورید تا بتوانید با انجام کار تمام وقت در این کشور و پرداخت مالیات های خود به اقامت دائم دست یابید. پروسه اخذ اقامت بسیار متفاوت می باشد و بستگی به میزان اقامت موقت فرد متقاضی دارد. اما بهتر است بدانید که یافتن کار تمام وقت در آمریکا به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و معمولا با سختی و مشکلات بسیاری همراه است. در صورتی که فرد متقاضی بتواند اقامت دائم آمریکا را بدست آورد اگر ۵ سال از اخذ اقامت دائم این کشور گذشته باشد، می تواند درخواست تابعیت آمریکا را نماید و تابعیت این کشور را برای خود و خانواده خویش دریافت کند.

سوالات متداول درباره تحصیل در آمریکا

✔️ آیا با تحصیل در آمریکا می توان اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد؟

خیر به صرف تحصیل نمی توان به اقامت و تابعیت دست یافت و فرد دانشجو باید پس از تحصیل به صورت تمام وقت مشغول به کار شود و سپس می تواند اقامت و تابعیت را بدست آورد.

✔️ با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا آیا امکان دریافت ویزای همراه وجود دارد؟

بله فرد متقاضی می تواند برای همراهان خود یعنی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال درخواست ویزای همراه نماید.

✔️ امکان تحصیل در مدارس آمریکا برای دانش آموزان وجود دارد؟

بله برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال می توانند در مدارس آمریکا درخواست پذیرش و ویزا نمود.

✔️ برای تحصیل در آمریکا ارائه مدرک زبان ضروری است؟

بله در صورتی که فرد متقاضی مدرک زبان ارائه ننماید امکان اخذ پذیرش و ویزا را نخواهد داشت.

سخن پایانی در خصوص تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که طرفداران بسیاری هم دارد. دانشجویان برای تحصیل در آمریکا باید بتوانند مدارک خود را به صورت کامل ارائه نمایند تا امکان اخذ پذیرش و ویزا از کشور آمریکا را داشته باشند. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید باید بدانید که می توانید در بسیاری از دانشگاه ها و شهرهای این کشور به تحصیل بپردازید. همچنین امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها در آمریکا نیز وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند برای رشته و دانشگاه مورد نظر خود اقدام داشته باشد.
اشخاصی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند می توانند در هنگام تحصیل مشغول به کار شوند و تنها بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند همچنین امکان داشتن همراه نیز برای فرد متقاضی در آمریکا وجود دارد. موسسه MIE در این مقاله تمامی قوانین و شرایط تحصیل در آمریکا را مورد بررسی قرار داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با تماس با کارشناسان از مشاوره رایگان استفاده کنید و یا سوالات را در بخش پرسش و پاسخ سایت مطرح کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *