شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

کانادا نه تنها به دلیل قله های پوشیده از برف و ورزش هاکی روی یخ و همسایگی آمریکا مطرح است، بلکه به عنوان کشوری که آموزش با کیفیت بالا دارد شناخته شده است. افراد زیادی تمایل به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند. در این میان شاید مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان برای برخی متقاضیان حائز اهمیت باشد. تحصیل و آموزش در کانادا از کیفیت بالایی برخوردار است و یکی از مهمترین عوامل جذب دانشجویان خارجی به حساب می آید. استانداردهای عالی علمی و پایش دقیق آموزش در کشور کانادا بیان کننده آموزش با کیفیت بالا است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی حائز اهمیت است.

هزینه های تحصیل در بیشتر دوره های عمومی تحصیل در این کشور، می تواند در بازه معقولی به نسبت سایر کشورهای مطرح دنیا نظیر آمریکا باشد. این خصوصیت می تواند برای متقاضیان پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، مورد توجه قرار گیرد. هرچند ممکن است هزینه های تحصیلات براساس دوره های مختلف تحصیلی، متفاوت باشد. اعتبار مدارک دانشگاه ها و موسسات کانادا نیز در سرتاسر جهان شناخته شده و مشخص است و افردی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان اقدام می کنند، امیدوار هستند که آینده روشنی پیش روی آن ها خواهد بود.

برخی از دانشگاه های کانادا در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و نشان دهنده سطح علمی بالای آن ها دارد. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی در کاناد بدون مدرک زبان این است که پس از تحصیل می توانید از مزایای اقامت در این کشور بهره مند شوید که در ادامه مقاله به آن پرداخته خواهد شد. همچنین در کانادا زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان اصلی است و فرهنگ ها و قومیت های مختلف در آن زندگی می کنند که می تواند تجربه هیجان انگیزی باشد. همراهان گرامی به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان موسسه MIE از طریق واتساپ و بررسی روش های مهاجرت، لطفاً نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

در کانادا، دولت و صنایع مختلف، از تحقیقات حمایت می کنند که شامل تمام زمینه های مختلف علمی از جمله پزشکی، ارتباطات، مهندسی و غیره است. همچنین امکان جذب در بازار کار کانادا می تواند به جذابیت تحصیل در این کشور بیفزاید. همانگونه که مشخص است تسلط به زبان انگلیسی می تواند فاکتوری تعیین کننده باشد. اما بنا به دلایلی از جمله از دست دادن زمان مناسب برای اقدام در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ، ممکن است برخی از متقاضیان به فکر تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان باشند.

ارائه مدرک آیلتس بخش مهمی برای پذیرش در خارج از کشور به ویژه در کشورهای کانادا، انگلیس، آمریکا، استرالیا و غیره است. دانشگاه های کانادا به این نتیجه رسیده اند که دانشجویانی که مدرک خود را از یک موسسه آموزشی شناخته شده ارائه خدمات زبان انگلیسی اخذ نمایند، اغلب مهارت های ارتباطی خوبی در خواندن و نوشتن نشان می دهند. دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، لازم است مدرک زبان ارائه دهند اما در این میان  هستند مراکز آموزشی و دانشگاه هایی که می تواند بدون ارائه مدرک زبان نسبت به اخذ پذیرش تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان اقدام نمایند.

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان برای دانش آموزان با سن زیر هفده سال و شش ماه مهیاست‌. دانش آموزان نیاز به هیچ مدرک زبانی جهت تحصیل در مدارس کانادا ندارند. تحصیل در کانادا به شدت استقبال می شود از این جهت که همراهی خانواده با دانش آموز، ممکن است فرصت مناسبی جهت اخذ اقامت خانوادگی فراهم نماید. امکان اخذ ویزای کانادا برای سن ۱۲ سال به بالا فراهم است و زیر سن ۱۲ سال باید الزاما قیم در کانادا مشخص شود و سپس دانش آموز می تواند برای ویزای تحصیلی کانادا نماید.

در صورت همراهی والد از ابتدا، شانس ویزا برای هر دو کاهش می یابد. بدین منظور منطقی ترین مسیر، ورود دانش آموزان با حداقل سن ۱۲ سال جهت تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان می باشد. البته امکان درخواست ویزا برای یکی از والدین، پس از ورود دانشجو می تواند با درصد ریسک پایین تری همراهی یکی از والدین را ممکن سازد. بنابراین مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان در این سن کاملاً منطقی با شانس ویزای مناسب است.

تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک زبان

امکان اخذ پذیرش از دانشگاه جهت تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است اما این موضوع به شدت روی اخذ ویزا تأثیرگذار خواهد بود و ریسک ویزای تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک بسیار بالاست. با ارائه نمره زبان شخص می تواند فرصت تحصیل در کانادا را داشته باشد و با فرصت اقامت جستجوی کار پس از تحصیل، شرایط اقامت و مسیر شهروندی کانادا نیز برای وی میسر می گردد. طول تحصیل کارشناسی ۳ تا ۴ سال می باشد که در صورت مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان، طول دوره زبان نیز به سال های تحصیل افزوده خواهد شد. هزینه تحصیل در کانادا سالیانه از حدود ۱۰ هزار دلار در سال شروع می شود و بسته به دانشگاه و ایالت ممکن است مقادیر بسیار بالاتر نیز به عنوان شهریه تحصیل تعریف شود که مبلغ میانگین حدود ۲۰ هزار دلار خواهد بود. میزان ساعت کار دانشجویی برای دانشجوی مقطع لیسانس بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت خواهد بود.

برخی از دانشگاه های برتر کانادا، فرصتی خوبی را مهیا کرده اند که آموزش برنامه های مختلف را بدون ارائه نمره آیلتس ممکن می سازند. شما می توانید بدون هیچ گونه آزمون زبان مانندIELTS ، TOEFL یا GMAT ویزای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان دریافت کنید و وارد دانشگاه کانادا بدون مدرک زبان شوید. این موضوع فرصتی فوق العاده برای تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان است که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توان اقدام کرد. رشته ها و برنامه های متعدد در این روش وجود دارد که تعداد آن بعضاً به ۲۰۰۰ برنامه تحصیلی می رسد. برخی از دانشگاه ها که امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را مهیا می کنند شامل موارد زیر است:

 • دانشگاه وینیپگ

  مدارک آیلتس برای دانشگاه وینیپگ ضروری نیست. با این حال، اثبات مهارت در زبان انگلیسی لازم است. شما باید به ثابت کنید که موسسه قبلی آموزشی شما به زبان انگلیسی بوده است.

 • دانشگاه براک

  ارائه مدرک زبان در این دانشگاه اجباری نیست.

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند و لابرادور

  در این دانشگاه باید بتوانید با نشان دادن نمرات خود در ۴ سال آخر دوره تحصیلی، مدرکی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی ارائه دهید. در این صورت دانشگاه شما را از ارائه مدرک زبان، معاف می کند.

 • دانشگاه رجینا

  در این دانشگاه باید تحصیلات تکمیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کرده باشید و ضمناً باید بررسی نمایید که دانشگاه قبلی شما و کشور محل تحصیل شماف در لیست استثنا این دانشگاه نباشد.

 • دانشگاه کارلتون

  برای سه سال دبیرستان یا کالج در صورتی که به زبان انگلیسی پشت سر گذاشته شده باشد، مورد قبول دانشگاه قرار می گیرد.

 • دانشگاه مموریال

  شما لازم است در یک دوره فشرده آموزش زبان انگلیسی در پردیس سنت جان یا پردیس گرنفل دانشگاه مموریال شرکت کنید تا برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان، مشکلی نداشته باشید.

دوره های تحصیلی در دانشگاه های اشاره شده در مقطع کارشناسی به صورت متنوع برگزار می گردد و شما می توانید با احراز شرایط دانشگاه نسبت به تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان اقدام نمایید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان

تأثیر زبان در مقاطع تحصیلی بالاتر شدیدتر است و عملاً در این مقطع بدون مدرک زبان امکان اخذ ویزا میسر نیست. هر چند پذیرش دانشجو جهت تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان مهیاست، اما این مساله ویزای شخص و ورود دانشجو جهت اقامت تحصیلی دانشجو را تضمین نمی نماید.  کانادا یک کشور معتبر در زمینه های تحصیلی گوناگون از جمله در مقطع کارشناسی ارشد است. رشته های بین المللی رایانه و فناوری اطلاعات از شهرت بسیار خوبی در ارتباطات، حمل و نقل و مهندسی برخوردار است. هواپیمایی، حمل و نقل شهری، میکروالکترونیک، تجهیزات پزشکی، نرم افزار، برق آبی و هسته ای، لیزر و الکترونیک، بیوتکنولوژی، فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی، هندسه، صنایع دریا و محیط زیست رشته های برجسته ای هستند که همواره مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بوده است.

در سال های اخیر فرصت های شغلی بسیار خوبی در زمینه های یاد شده برای متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان وجود داشته است. دانشگاه هایی که در بالا به ان اشاره شد، در برخی از رشته های یاد شده، اقدام به جذب دانشجو بدون ارائه مدرک زبان می کنند. بنابراین با مراجعه به وبسایت دانشگاه مورد نظر و جستجوی رشته تحصیلی مدنظرتان می توانید از شرایط جذب دانشجو در آن رشته در مقطع کارشناسی ارشد مطلع گردید و برای پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان اقدام نمایید.

تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به صورت معمول، متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان و تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان باید بدانند که تحصیل در مقطع دکترا، نیازمند داشتن تسلط کافی زبان انگلیسی است. اگرچه برخی از دانشگاه ها ممکن است در برخی از رشته ها اقدام به پذیرش دانشجو بدون ارائه مدرک زبان کنند اما چیزی که مشخص است، اثبات تسلط زبان یا از طریق اثبات تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع قبلی، یا شرکت در دوره های زبان کالج ها یا دانشگاه ها، اجتناب ناپذیر است.

نکته مهم دیگر در تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و در مقطع دکترا، پیدا کردن اساتید مورد نظر برای اثبات توانمندی علمی خود به ایشان است. این موضوع نکته ای تعیین کننده در این روال است و اخذ تایید استاد مورد نظر برای تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان و در مقطع دکترا، حائز اهمیت است.

شرایط ورود به دوره های زبان در کانادا

مدارس زبان کانادا بهترین مکان برای تحصیل زبان انگلیسی یا فرانسوی است. از آن گذشته کانادا به دلیل تنوع قومیت های مردمی و بهره مندی از هویت دوگانه انگلیسی و فرانسوی، شهرت جهانی دارد. مدارس زبان کانادایی استانداردهای مشخصی را ارائه می کنند. در هرکجای کانادا به تحصیل زبان مشغول شوید، مطمئن هستنید که مدرسه زبان مورد نظر، تجربه مثبتی برای شما خواهد بود و این به خاطر کیفیت بالای آموزش زبان در این موسسات است.

دانشجویان بین المللی به منظور یادگیری زبان انگلیسی در این کشور و پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، گزینه های متعددی را پیش رو دارند. همچنین شما می توانید در حین کار در کانادا، به تقویت زبان انگلیسی یا فرانسوی خود بپردازید و در دوره های زبان در کالج های مختلف شرکت کنید. مدارس زبان در سرتاسر کانادا پیدا می شود و این به آن معنا است که می توانید فرانسوی را در مکانی که در آن زندگی می کنید در بین مردم فرانسوی زبان، یاد بگیرید. این موضوع برای یادگیری زبان انگلیسی هم صادق است. بیش از ۲۲۵ مدرسه زبان در سراسر کانادا وجود دارد. خدماتی نظیر آمادگی آزمون زبان، اردوهای تابستانی، آموزش برای آمادگی کالج یا دانشگاه، تربیت معلم و غیره ارائه می دهند.

برخی شرایط لازم برای تدریس در مدارس زبان در کانادا به این صورت است که مدارس زبان، شما را با نیازمندی های ارزیابی زبان توسط کالج ها و دانشگاه ها آشنا می کنند و شما را مهیای آن می کنند. بنابراین شما لازم است از نیازمندیهای مد نظرتان، مدرسه زبان را مطلع سازید. برای ثبت نام در یک مدرسه زبان، باید آزمونی برای ارزیابی سطح مهارت زبان خود در انگلیسی یا فرانسوی پشت سر بگذارید. بر آن اساس، مدرسه زبان، دوره مورد نظر شما را برنامه ریزی می کند. دانش آموزان ۱۸ سال به بالا برای شرکت در مدرسه زبان در کانادا باید از دولت کانادا مجوز تحصیل بگیرید و کودکان خردسال (زیر ۱۸ سال) ممکن است لازم باشد مجوزهای دیگری نیاز داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

هزینه دوره زبان در کانادا

یکی از سوالاتی که برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، مورد توجه قرار می گیرد، هزینه دوره زبان است که برای ورود به دانشگاه کانادا بدون مدرک زبان نیاز است. مدارس زبان اغلب دوره هایی را بر اساس تعداد مشخصی هفته و نه براساس ترم تحصیلی برای آموزش ارائه می دهند. هزینه تحصیل در مدارس زبان کانادایی توسط هر مدرسه تعیین می شود. چند نمونه هزینه برای مدارس زبان در برخی از شهرهای بزرگ کانادا ذکر شده است. شایان ذکر است هزینه های اشاره شده بدون در نظر گرفتن هزینه های اسکان و خورد و خوراک است:

شهرمدت دورهزبانهزینه
تورنتو۱۲ هفته ایانگلیسی۳,۵۱۵ دلار کانادا
کبک۱۲ هفته ایفرانسوی۳,۵۷۰ دلار کانادا
ونکوور۱۲ هفته ایانگلیسی۴,۰۸۳ دلار کانادا
کلگری۱۲ هفته ایفرانسوی۳,۴۴۶ دلار کانادا

شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، مانند روش های دیگر، نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز است. مهم ترین مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • نامه پذیرش

  نامه ای که توسط مدرسه یا دانشگاه یا کالج صادر می شود و به منزله تایید پذیرش شما در برنامه تحصیلی زبان است.

 • اثبات حمایت مالی

  اثبات این که شما دارایی لازم برای مخارج خود و وابستگان را به همراه دارید. شما لازم است نشان دهید که می توانید هزینه های تحصیل و همچنین هزینه زندگی خود شامل محل اقامت، خورد و خوراک و غیره را برای اولین سال اقامت خود در کانادا تامین کنید.

 • مدارک هویت

  شناسنامه و گذرنامه

شرایط اقامت پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند ممکن است در حین تحصیل در کانادا یا پس از اتمام تحصیلات خود برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. این درخواست در صورتی که شرایط برنامه مهاجرتی خودشان را برآورده کرده باشند، قابل انجام است. درخواست برای مجوز تحصیل کانادا و وضعیت اقامت دائم کانادا به طور همزمان قابل انجام است و در قانون مهاجرت کانادا تعریف شده است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان در برخی از برنامه ها باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار در کانادا در مشاغل تخصصی داشته باشند و داوطلبان باید ظرف ۳ سال پس از کسب ۱۲ ماه تجربه برای اقامت دائم درخواست دهند. همچنین متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان می توانند با درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا، تجربه کاری لازم را در کانادا کسب کنند. ذکر این نکته ضروری است که تجربه کار پاره وقت که در طول تحصیل یا به عنوان بخشی از یک برنامه تحصیلی مانند کارآموزی به دست آمده است، جزو تجربه کار در کانادا به حساب نمی آید.

همچنین دانشجویان بین المللی که یک برنامه تحصیلی ارائه شده در کبک را گذرانده اند و دارای سطح متوسطی از مهارت در زبان فرانسوی هستند، می توانند با احراز شرایط نسبت به درخواست اقامت خود اقدام نمایند. بسیاری از استان ها برنامه های مهاجرت کانادایی را برای دانشجویان خارجی از طریق برنامه های استانی در نظر گرفته اند و گاهی اوقات تجربه کار و داشتن پیشنهاد کاری، مورد نیاز است. این برنامه ها یک گزینه مهاجرت بسیار مناسب هستند زیرا درخواست های اقامت دائم کانادا در این روش ها در قیاس با سایر برنامه های مهاجرت، معمولاً سریعتر پردازش می شوند.

سوالات متداول درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

✔️ مهاجرت تحصیلی به کانادا در چه مقطعی امکان پذیر است؟

امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان مهیاست اما اخذ ویزا فقط در سن مدرسه تحت تأثیر مدرک زبان نیست.

✔️ آیا ورود با دوره زبان شانس ویزای شخص را پایین می آورد؟

باید هر کیس به صورت جداگانه و شرایط خاص خود سنجیده شود، اما به طور کلی در مقاطع و سنین بالاتر شانس ویزا در صورت ارائه مدرک زبان به نسبت بالاتر است.

✔️ امکان اخذ اقامت کانادا با مهاجرت تحصیلی به کانادا فراهم است؟

بلی در فرصت پس از تحصیل در کانادا، شخص می تواند با اقامت کاری و پرداخت ۳ سال بیمه و مالیات، اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان به کانادا و شرایط ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان و شرح برخی از دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان ارائه گردید. کانادا به دلیل کیفیت برتر آموزشی و فرصت های شغلی مناسب و بهره مندی از اقتصادی پویا و پیشرفته، همواره یکی از مهمترین مقصدهای مهاجرتی بوده است. بسیاری از متقاضیان با در نظر گرفتن زمان مناسب برای اقدام به پذیرش تحصیل در کانادا، تمایل به ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان دارند و مهاجرت بدون مدرک زبان برای ایشان مدنظر بوده است. این کشور امکان این را مهیا کرده است که با شرکت در کلاس های زبان، اقدام به اخذ پذیرش دانشجویی نمایید و اقامت کانادا بدون مدرک زبان را به دست آورید. همچنی بعضاً با اثبات توانایی زبان خود در زبان از طریق اثبات گذراندن مقاطع قبلی تحصیلی به زبان انگلیسی، از ارائه مدرک زبان معاف هستید. شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر با کارشناسان موسسه MIE، تماس رایگان تلفنی برقرار نموده و همچنین نظرات خود در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان را در قسمت بیان دیدگاه ها مطرح نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *