تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک یکی از کشورهای دارای موقعیت اقتصادی قدرتمند و پیشرفته و رفاه اجتماعی بسیار سطح بالا و یکی از کشورهای سوسیالیست دنیا است. اقتصاد موجود در این کشور بیشتر بر اساس تجارت های لیبرال و خارجی و همچنین بر اساس خدمات گوناگون است. یکی از شرکای اصلی این کشور در خارج از قاره سرسبز اروپا، کشور ابر قدرت آمریکا می باشد. موقعیت استراتژیک کشور دانمارک فوق العاده بوده و مردمان این کشور همیشه در لیست شادترین مردمان جهان قرار دارند. بصورت مداوم هر سال متقاضیان زیادی تمایل به مهاجرت به دانمارک از روش های مختلف از جمله تحصیل در دانمارک را دارند. موسسه MIE با داشتن تجربه بسیار در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای مختلف و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های جهان، در این مقاله تحصیل در دانمارک را مورد بررسی علمی قرار داده و اماده ارائه هرگونه خدمات در این زمینه می باشد و شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما ارتباط برقرار نمایید.

تحصیـل در دانمـارک

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با تحصیل در دانمارک

ویـدئــو

پـادکست

شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به دانمارک

تحصیل در دانمارک و زندگی در دانمارک امروزه مورد توجه افراد بسیاری است. دانشگاه های کشور دانمارک همگی بسیار با کیفیت بوده و اکثر آن ها از رتبه جهانی سطح بالایی برخوردار می باشند. تحصیل به زبان انگلیسی از مزیت های اصلی مهاجرت تحصیلی به دانمارک است. دانشگاه های دانمارک در زمینه انجام تحقیقات و پژوهش های علمی در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه های دانمارک، دانشجویان بین المللی دو ماه پیش از شروع سال تحصیلی در این کشور باید جهت دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایند. پروسه اخذ ویزای دانشجویی دانمارک ۶۰ روز به طول می انجامد. امکان دریافت ویزای همراه در دانمارک به صورت همزمان با ویزای دانشجویی وجود دارد.

تحصیل در مدارس دانمارک

اولین دوره تحصیلی در بررسی تحصیل در دانمارک، مقطع مدرسه می باشد. مدارس کشور دانمارک همانند مدارس بیشتر کشورهای جهان دارای سه دوره ابتدایی، متوسطه و دبیرستان می باشند. دوره دبیرستان در دانمارک دو الی پنج سال به طول می انجامد و شرایط ورود دانش آموزان به دانشگاه های این کشور را فراهم می نماید. مدارس کشور دانمارک شامل مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی می گردند. یکی از معروف ترین مدارس بین المللی موجود در کشور دانمارک مدرسه کپنهاگ، پرینس هنریکس، مدرسه هلرپو و مدرسه بین المللی اسبیرال می باشند. دانش آموزان دانمارکی و اتباع کشورهای اروپایی می توانند بصورت رایگان در مدارس این کشور مشغول به تحصیل گردند.

تحصیل کارشناسی در دانمارک

مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی جهت تحصیل دوره کارشناسی در دانمارک دو الی سه سال است. دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی و یا دانمارکی به تحصیل در دوره کارشناسی بپردازند. مدرک مورد نیاز برای پذیرش در این دوره در دانمارک، مدرک آیلتس ۶ است. محدودیت سنی برای تحصیل در دانمارک باید مورد توجه قرار گیرد که برای این دوره سنین ۱۸ تا ۲۴ سال است. یکی از شرایط اصلی ادامه تحصیل در کشور دانمارک و در کالج های دانمارک داشتن دیپلم معتبر دوازده سال است.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک

جهت ادامه تحصیل دو سال در دوره کارشناسی ارشد ارائه مدرک دوره پیشین و مدرک زبان با نمره ۶٫۵ ضروری است. محدودیت سنی برای تحصیل در دانمارک در دوره کارشناسی ارشد وجود ندارد اما افراد دارای سن بیش از ۳۷ سال با شانس پذیرش کمتری از دانشگاه های دانمارک روبرو می باشند. در دوره کارشناسی ارشد دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی دانمارک استفاده نمایند. یکی از رشته های بسیار پرطرفدار تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک رشته مدیریت است.

تحصیل دکترا در دانمارک

دوره دکترا در دانمارک که بیشتر بر اساس انجام تحقیقات است با توجه به رشته تحصیلی یک دوره زمانی سه الی پنج سال است. برای تحصیل دکترا در دانمارک داشتن مدرک زبان آیلتس ۷ ضروری است. تحصیل در مقطع دکترا نیز دارای محدودیت سنی نمی باشد اما بهتر است جهت اخذ پذیرش در این مقطع در دانمارک دانشجویان زیر ۴۰ سال داشته باشند. با دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک، تحصیل دکترا رایگان می گردد

بررسی بورسیه تحصیلی دانمارک

دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دارای اهمیت بسیار است زیرا آنها از این طریق می توانند مقداری از هزینه های خود در این کشور را پوشش دهند. برای دریافت بورسیه  تحصیلی در کشور دانمارک دانشجویان باید از سوابق تحصیلی عالی و معدل بالا برخوردار بوده و تا حدودی نیز به زبان دانمارکی تسلط داشته باشند. در جدول زیر تعدادی از بورسیه های اعطایی در دانمارک قابل مشاهده هستند:

بورسیه های فرهنگی دولت دانمارکبورسیه به مبلغ ۶,۰۹۰ یورو برای دانشجویان رشته ادبیات دانمارک
بورسیه های روسکیلده دانمارکمبلغ ۸ هزار کرون در ماه به عنوان کمک هزینه تحصیلی
کمک هزینه مایل چکبورسیه به مبلغ ۱,۵۰۰ دلار برای دوره کارشناسی
بورسیه های آراسموسپوشش دهی ۵۰ درصد هزینه تحصیل

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

لازم است که بدانیم هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک در سطح بالایی قرار دارد. کشور دانمارک از کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد و بالا بودن هزینه ها در این کشور مشابه دیگر کشورهای این حوزه است. شهریه مدارس بین المللی دانمارک سالانه حدود ۱۸ الی ۳۶ هزار یورو است. هزینه تحصیل در دانمارک در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است به عنوان مثال دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد باید هزینه ای حدود ۱۰ الی ۱۶ هزار یورو و دانشجویان دوره دکترا هزینه ای حدود ۱۰ هزار یورو را در نظر داشته باشند. شهریه تحصیل پزشکی در دانمارک معادل ۳۴ هزار یورو می باشد. هزینه های زندگی در دانمارک نیز با توجه به محل اسکان و سبک زندگی دانشجویان متفاوت است که برخی از آنها در جدول زیر قابل مشاهده است:

 اقلاممبلغ (یورو)
۱ لیتر شیر۱٫۸
نان۲٫۱۵
۱ Kg برنج۱٫۸۰
۱۲  عدد تخم مرغ۳٫۳
۱ Kg پنیر محلی۹٫۹۵
۱ Kg گوشت سفید۷٫۸۷
۱ Kg گوشت قرمز۱۲٫۶
۱ Kg سیب۲٫۴۱
۱ Kg موز۲٫۲۷
۱ Kg گوجه۲٫۷۴
بلیط ۱ طرفه مترو۲٫۹۵
اینترنت ماهانه پرسرعت۳۱٫۵۳
اجاره ماهیانه آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر۹۰۰
اجاره ماهیانه آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر۷۰۰
۱ لیتر بنزین۱٫۴۲

مهاجرت تحصیلی به دانمارک و معرفی دانشگاه های دانمارک

 متقاضیان تحصیل در دانمارک و تحصیل پزشکی در دانمارک باید میزان اعتبار دانشگاه های این کشور را بررسی نمایند. همانگونه که بیان نمودیم اکثر دانشگاه های موجود در دانمارک از یک نظام آموزش عالی مطابق با استانداردهای جهانی پیروی می نمایند. تعدادی از تاپ ترین دانشگاه های دانمارک عبارتند از:

 

Aarhus University

VIA University College

VIA College College

University College South Denmark

University College of Northern Denmark

University of Southern Denmark

Technical University of Denmark

IT University of Copenhagen

Aalborg University

تحصیـل در دانمـارک

ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه

برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک برای ورود به خاک این کشور، دانشجویان باید مدارکی را آماده نموده و پروسه مربوطه را طی نمایند. مدارک زیر باید به صورت ترجمه شده رسمی جهت صدور ویزا به سفارت دانمارک تحویل داده شوند:

گذرنامه دارای اعتبار

نامه پذیرش دانشگاه

پرینت بانکی نشان دهنده توانایی و تمکن مالی

مدرک زبان معتبر با توجه به نیاز هر مقطع و دانشگاه

فرم درخواست ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک تحصیلی به همراه تمامی ریز نمرات

گواهی سلامت پزشکی

عکس

کشور دانمارک همانند سایر کشورهای مهاجر پذیر موجود در جهان و جهت تحکیم بنیان خانواده، به خانواده متقاضیان متاهل شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی، ویزای همراه اعطا می نماید. همسر متقاضی مجاز به کار در کشور دانمارک می باشد. فرزندان متقاضی می توانند به تحصیل رایگان در دانمارک بپردازند. امکان ورود همه اعضای خانواده با یکدیگر به دانمارک وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان بین المللی اکثراً پس از فراغت از تحصیل تمایل دارند که به زندگی در دانمارک بپردازند. دانشجویان شش ماه پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در دانمارک مانده و از طریق موسسات کاریابی با دریافت پیشنهاد کاری در دانمارک مشغول به کار گردند. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در دانمارک، دانشجویان بین المللی با شانس زیادی در یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود در این کشور مواجه می باشند. نرخ بیکاری دانمارک زیر چهار درصد است که در نمودار زیر مشاهده می گردد:

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در دانمارک

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار با اشتغال به کار در دانمارک وجود دارد. در صورتی که متقاضیان ۵ سال متوالی در دانمارک زندگی نموده و کار نمایند و بیمه و مالیات خود را به موقع پرداخت نمایند می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. دریافت تابعیت و پاسپوررت دانمارک، سه الی چهار سال بعد از دریافت اقامت دائم امکان پذیر می گردد.

سوالات متداول درباره تحصیل دانمارک

✔️ آیا برای تحصیل دوره کارشناسی در دانمارک محدودیت سنی وجود دارد؟

بله محدودیت سنی مشخص شده برای تحصیل دوره کارشناسی در دانمارک سنین ۱۸ تا ۲۴ سال است.

✔️ شهریه مدارس بین المللی دانمارک چقدر است؟

شهریه مدارس بین الملی دانمارک سالانه ۱۸ الی ۳۶ هزار یورو است.

✔️ آیا امکان اشتغال به کار از طریق دریافت ویزای همراه در دانمارک وجود دارد؟

بله همسر متقاضی تحصیل در دانمارک با دریافت ویزای همراه می تواند در این کشور به کار تمام وقت مشغول گردد.

✔️ نرخ بیکاری در کشور دانمارک چقدر است؟

نرخ بیکاری در کشور دانمارک زیر چهار درصد می باشد.

سخن پایانی در خصوص تحصیل در دانمارک

ما در این مقاله به بحث و بررسی موضوع تحصیل در دانمارک پرداختیم. تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع دارای محدودیت سنی می باشد که دانشجویان باید به آن توجه نمایند. شرایط تحصیل رایگان در کشور دانمارک با استفاده از بورسیه تحصیلی اعطایی توسط دانشگاه های این کشور امکان پذیر می گردد. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های دانمارک دانشجویان می توانند جهت دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایند. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانمارک با یافتن کار در این کشور می توانند به زندگی در دانمارک مشغول گردند و پس از ۵ سال اقامت دائم دانمارک را دریافت نمایند. جهت دریافت اطلاعات کاملتر در رابطه با تحصیل دانمارک با موسسه MIE ارتباط برقرار نموده و یا سوالات خود را در باکس زیر همین متن مطرح نمایید تا هر چه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *