بررسی شرایط تحصیل در نیوزلند

با ما همراه باشید تا با تمامی نکات مربوط به مهاجرت تحصیلی به نیوزلند آشنا گردید. در ادامه مهمترین سوالات در این رابطه آمده است.

  • آیا برای دانشجویان امکان تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان وجود دارد؟
  • شهریه های تحصیل در دانشگاه های نیوزلند چقدر می باشد؟
  • آیا امکان تحصیل رایگان در نیوزلند و به همراه بورسیه وجود دارد؟
  • شرایط تحصیل در نیوزلند در مقاطع مختلف دانشگاهی چگونه است؟

کشور نیوزلند یا زلاندنو از کشورهای انگلیسی زبان محبوب در بین دانشجویان و دانش آموزان بین المللی است. دلیل محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بالا بودن کیفیت زندگی، سیستم آموزشی بی نظیر و دانشگاه های مطرح است. خوانندگان عزیز پس از مطالعه مقاله پیش رو در صورتی که هر گونه سوال یا پرسشی داشتید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس برقرار نمایید و اطلاعات تکمیلی در رابطه با تحصیل در نیوزیلند را به صورت رایگان اخذ نمایید.

تحصیل در نیوزلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در مدارس نیوزلند در مدارس

تحصیل در نیوزیلند از سن ۶ سالگی شروع می گردد و ۱۳ سال به طول می انجامد. تحصیل در مدارس کشور نیوزلند به سه سطح تقسیم می گردد؛ ابتدایی، راهنمایی و متوسطه. تحصیل در دبیرستان های نیوزلند از سن ۱۶ سالگی آغاز و سه سال به طول می انجامد. مدارس نیوزلند به دو دسته دولتی و بین المللی تقسیم می گردد. مدارس دولتی برای افراد مقیم یا شهروند این کشور می باشد و هزینه ها تقریبا رایگان است. دانش آموزان بین المللی بیشتر امکان استفاده از مدارس بین المللی را دارند. عموما هزینه های این مدارس بالاتر از هزینه های مدارس دیگر است و در بازه سالیانه ۱۱ تا ۲۵ هزار دلار نیوزلند است.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانشگاه های نیوزلند در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف همانند رشته های مدیریتی، علوم پزشکی، مهندسی، هنر و… امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع تحصیلی در نیوزلند ۳ سال به طول می انجامد. پیش نیاز های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های نیوزلند داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان آیلتس ۶ یا مدارک معادل آن می باشد. طول مدت تحصیل در نیوزیلند در رشته هایی همچون پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و… بیش از ۳ سال و هزینه ها به نسبت بالاتر است. امکان تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان نیز وجود دارد، هر چند که توصیه ما به عزیزان ارائه مدرک زبان مورد نظر است تا شانس دریافت پذیرش و ویزای دانشجویی نیوزلند افزایش یابد.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

جهت اخذ پذیرش و تحصیل در نیوزلند کارشناسی ارشد داشتن گواهی اتمام مقطع کارشناسی و مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ مورد نیاز است. در برخی از رشته ها می بایست مدرک کارشناسی با رشته مورد نظر شخص در کارشناسی ارشد یکسان باشد. کارشناسی ارشد در زمینه های تحقیقاتی و تحصیلات تکمیلی امکان پذیر است. دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نیوزلند بسته به زمینه تحصیلی دانشجو ۱ تا ۲ سال طول می کشد. شهریه تحصیل در نیوزیلند در مقطع فوق لیسانس در رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است.

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری

تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکتری بدلیل وجود دانشگاه های مطرح در این کشور علاقه مندان بسیاری دارد. داشتن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و مدرک زبان در حد آیلتس ۷ از جمله مدارک لازم جهت دریافت پذیرش در دانشگاه های نیوزلند در مقطع دکتری است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری ابتدا می بایست با اساتید دانشگاه های نیوزلند مکاتبه کنند و رزومه خود را ارسال کنند. اولین قدم برای تحصیل دکتری اخذ تاییدیه از یک سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. طول دوره های تحصیل در مقطع دکتری عموما ۳ تا ۵ سال می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در نیوزلند

در قسمت های پیشین خاطر نشان کردیم که کشور نیوزلند از نظر کیفیت آموزشی شرایط مطلوبی دارد و قطعا دانشجویان می توانند این کشور را در لیست کشورهای مناسب برای تحصیل قرار دهند. اما یکی از مهم ترین موضوعات برای دانشجویان موضوع هزینه های تحصیل می باشد. در کشور نیوزلند هر کدام از موسسات مجاز هستند که هزینه های تحصیل را خودشان تعیین کنند و این بدان معناست که هزینه های تحصیل بسته به موسسه، مقطع تحصیلی و … متفاوت می باشد.

به طور میانگین دانشجویان در مقطع کارشناسی هزینه ای در حدود ۲۲ الی ۳۲ هزار دلار نیوزلند پرداخت می نمایند و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدودا ۲۶ تا ۳۷ هزار دلار را می پردازند. با این حال ممکن است در رشته های مختلف مانند پزشکی، مهندسی، دامپزشکی هزینه ها بالاتر یا پایین تر باشد. در مقطع دکترا نیز دانشجویان مبلغی بین ۶,۵۰۰ الی ۹,۰۰۰ دلار را پرداخت می نمایند.

البته دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی که توسط دولت یا موسسات آموزشی ارائه می گردد نیز استفاده نمایند و هزینه های خود را کاهش دهند. هزینه های زندگی در کشور نیوزلند نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر است و معمولا در حدود ۱۷ هزار دلار نیوزلند برای یکسال باید در نظر گرفت. البته میزان هزینه ها بستگی به محل اقامت دانشجویان و سبک و سیاق زندگی آنها دارد. به طور مثال در خوابگاه هایی که در محیط دانشگاه هستند هزینه های خوابگاه بین ۲۵۰ الی ۳۰۰ دلار متغیر است.

بورسیه تحصیلی نیوزلند

تحصیل رایگان در نیوزلند و اخذ بورسیه های تحصیلی منوط به داشتن رزومه علمی و کاری قوی است. بورسیه های تحصیلی در کشور نیوزلند بیشتر برای مقطع دکتری است. در ادامه برخی از بورسیه های تحصیلی در نیوزلند را می توانید مشاهده نمایید.

اسامی بورسیه های تحصیلی نیوزلندشرایط
بورسیه دانشگاه کانتربریاین بورسیه بیشتر برای مقطع کارشناسی است. این بورسیه کمک هزینه ای در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار به دانشجویان اعطا می کند.
بورسیه دانشگاه ویکتوریااین بورسیه که ۱۵ هزار یورو از هزینه های دانشجو را ساپورت می کند بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

تحصیل در نیوزلند و معرفی بهترین دانشگاه های نیوزلند

همانطور که بیان نمودیم کشور نیوزلند یکی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای دانشجویان تلقی می گردد. با توجه به هزینه های به صرفه تر نسبت به استرالیا یا آمریکا برخی از دانشجویان کشور نیوزلند را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. البته بسیاری از دانشجویان تمایل دارند که در دانشگاه های برتر مشغول به تحصیل شوند به همین دلیل در جدول ذیل سعی کرده ایم برخی از بهترین دانشگاه ها را برای تحصیل در نیوزیلند بیان داریم.

نام دانشگاهرتبه دانشگاه در سطح بین الملل در سال ۲۰۲۱
دانشگاه اوکلند۸۱
دانشگاه اوتاگو۱۸۴
دانشگاه ویکتوریا ولینگستون۲۲۳
دانشگاه کانتربوری۲۷۰
دانشگاه مسی Massey۲۷۲
دانشگاه وایکاتو۳۷۵
دانشگاه لینکولن۳۸۷
دانشگاه تکنولوژی اوکلند۴۳۷

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی نیوزیلند

متقاضیان تحصیل در نیوزلند برای ورود به این کشور بایستی ویزای نیوزلند را دریافت نمایند. دانشجویان پس از اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی یا دانشگاه های این کشور بایستی برای پروسه ویزای تحصیلی اقدام نمایند. یکی از مهم ترین نکات برای اخذ ویزا این است که دانشجویان تمامی مدارک و فرم های مربوطه را به صورت صحیح و درست ارائه نمایند. بنابراین شما عزیزان برای اخذ ویزا برای تحصیل در نیوزلند بایستی مدارک ذیل را ارائه نمایید:

داشتن پذیرش قطعی از دانشگاه

ارائه نمودن تمامی مدارک هویتی

تکمیل نمودن فرم ویزا

پرداخت هزینه ویزا ( ۲۲۵ دلار)

داشتن پاسپورت معتبر (حداقل دارای ۶ ماه اعتبار)

ارائه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات

ارائه مدرک زبان

گواهی سلامت پزشکی

گواهی عدم سوء سابقه

ارائه نمودن نامه تمکن مالی یا اظهار نامه بانکی

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در نیوزلند

قطعا بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در نیوزلند را دارند تمایل دارند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور با پیدا کردن شغل مناسب اقامت داشته باشند. کشور نیوزلند نیز همانند بسیاری از کشورها مانند کانادا، انگلستان و… به افرادی که در دانشگاه های این کشور تحصیل نموده اند، اجازه می دهد که در این کشور حضور داشته باشند و با پیدا کردن کار اقامت دریافت نمایند.

دانشجویان در صورت داشتن شرایط لازم، تا ۳ سال پس از فارغ التحصیلی خود می توانند برای ویزای کار در نیوزلند اقدام نمایند. Post Study Work Visa ویزایی است که دانشجویان می توانند یک بار پس از فارغ التحصیلی برای آن اقدام کنند و بر حسب مدرک تحصیلی و محل تحصیل خود بین ۱ تا ۳ سال اقامت نیوزلند را دریافت نمایند. در طی این مدت شخص می تواند با پیدا کردن کار اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل می کند. شخصی که ۳ تا ۵ سال در کشور نیوزلند کار کند و مالیات پرداخت نماید، می تواند درخواست اقامت دائم نیوزلند را دهد.

سوالات متداول درباره تحصیل در نیوزلند

✔️ آیا تحصیل در نیوزلند رایگان است؟

تحصیل در نیوزلند با پرداخت هزینه می باشد، البته دانشجویان ممتاز می توانند از بورسیه های تحصیلی کمک گیرند.

✔️ آیا بدون مدرک زبان می توان در نیوزلند تحصیل کرد؟

بله، ابتدا کورس زبان آغاز می شود سپس شخص وارد کورس اصلی دانشگاه می شود.

✔️ آیا امکان دریافت ویزای همراه برای کشور نیوزیلند وجود دارد؟

بله، امکان دریافت ویزای همراه در مهاجرت تحصیلی به نیوزلند وجود دارد.

✔️ برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند از کجا شروع کنم؟

در قدم اول شخص می بایست از مدارس و دانشگاه های نیوزلند پذیرش بگیرد.

✔️ آیا امکان دریافت اقامت از طریق ویزای تحصیلی در نیوزیلند وجود دارد؟

بله، دانشجویان می توانند اقامت تحصیلی نیوزلند را دریافت کنند و سپس با پیدا کردن کار درخواست اقامت کاری دهند.

سخن پایانی

در مقاله تمامی اطلاعات در رابطه با تحصیل در نیوزیلند در اختیار شما عزیزان قرار گرفته شد. دوره تحصیلی در مدارس نیوزلند از سن ۶ تا ۱۹ سن سالگی آغاز می گردد. دانش آموزان بین المللی می بایست وارد مدارس بین المللی شوند. برای تحصیل در دانشگاه های نیوزلند ارائه مدرک تحصیلی و مدارک زبان مورد نیاز الزامی است. شما عزیزان در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با طرح سوالات خود در خصوص تحصیل در نیوزلند در بخش دیدگاه این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید با دریافت مشاوره رایگان از مشاورین MIE اطلاعات تکمیلی به صورت رایگان دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *