شرایط تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور، مهاجرت از طریق تحصیل در سنگاپور، هزینه های تحصیل در سنگاپور در مقاطع مختلف، بورسیه تحصیلی در سنگاپور و دیگر موارد مربوط به مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در این مقاله به صورت علمی و تخصصی توسط تیم MIE برای شما عزیزان نگارش شده است.

 • آیا سنگاپور مقصد مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل می باشد؟
 • هزینه های تحصیلی در این کشور به چه صورت است؟
 • آیا دانشجو حق کار دارد؟
 • وضعیت ویزای پس از تحصیل دانشجویان در سنگاپور چگونه است؟

 در این مقاله سعی شده است به این سوال و دیگر سوالات و ابهامات شما در مورد مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل با یک رویکرد علمی پاسخ داده شود. در صورت لزوم، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت مؤسسه MIE مراجعه کرده و از ویدئو ها و دیگر مقالات ما در خصوص تحصیل در سنگاپور بهره مند شوید، همچنین شما می توانید با وکلا و مشاورین خبره ما در مؤسسه تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

تحصیل در سنگاپور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی تحصیل در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل می تواند برای بسیاری از متقاضیان گزینه جالبی باشد. کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا قرار داشته و مساحتی به میزان ۷۲۸٫۳  کیلومتر مربع دارد و از سمت غرب با تنگه مالاکا، از جنوب با جزایر ریائو و از شرق با دریای جنوبی چین هم مرز است. آب و هوای این کشور گرم استوایی است و فاصله چندانی با خط استوا ندارد. این کشور از یک قسمت اصلی بعلاوه چند جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. زبان رسمی مردم این کشور مالزیایی است اما استفاده از زبان های انگلیسی، چینی و تامیلی نیز در این کشور رواج دارد. واحد پول کشور سنگاپور دلار سنگاپوری است و ارزشی معادل با ۰٫۷۴ دلار آمریکا دارد. جمعیت این کشور در سال ۲۰۲۱ با توجه به آمار چهارم جولای ۲۰۲۱، حدود ۵,۸۹۶,۴۷۸ نفر می باشد که تشکیل دهنده ۰٫۰۸ جمعیت کل جهان است. نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۲۱ معادل ۲٫۹۰ درصد می باشد که بسیار ایده آل است.

تحصیل در سنگاپور در مدارس

تحصیل در سنگاپور در مدارس این کشور یکی از راه های مهاجرت می باشد. سیستم تحصیلی در مدارس سنگاپور از ۶ سال تحصیل ابتدایی، ۴ تا ۶ سال تحصیل متوسطه اول و ۱ تا ۳ سال متوسطه دوم تشکیل می شود. مطالب درسی در ۴ سال اول ابتدایی برای تمام کودکان یکسان است. در این کشور مدارس به صورت دولتی و خصوصی در دسترس می باشند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی در مقطع ابتدایی حدود ۱۸۰ دلار در ماه و در مقطع متوسطه حدود ۳۲۰ دلار در ماه می باشد. البته این ارقام با توجه به محل اسکان و نوع مدرسه تغییر می کنند. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی از ۱۸ هزار دلار به بالا شروع می شود، به صورت سالانه محاسبه شده و با توجه به سال تحصیلی دانش آموز تغییر می کند. برای شرکت در مدارس بین المللی و خصوصی سنگاپور مدارک زیر مورد نیاز است و شامل دو مرحله است:

 • مرحله اول:

  پاسپورت

  گواهی تولد

  ریز نمرات پایه های تحصیلی قبلی به همراه ترجمه انگلیسی

  گزارش آکادمیک از حداقل دو سال تحصیلی قبلی

  • برای دبیرستان: ریز نمرات پایه های ۹ تا ۱۱
  • برای کسانی که متقاضی پایه ۹ هستند: ریز نمرات ترم اول و دوم پایه ۸

  اجازه نامه والدین

  نامه دلیل تکرار پایه (در صورت واجد الشرایط بودن)

  نامه ثبت نام

  انگیزه نامه

  تکمیل فرم های لازم برای هر پایه

 • مرحله دوم:

  پرداخت هزینه تکمیل فرم برابر

  فرم های قیومیت:  در کشور سنگاپور قیم کودک باید یا شهروند سنگاپور یا متقاضی بالای ۲۱ سال باشد.

  عموما مدارس شبانه روزی قومیت دانش آموزان را بر عهده می گیرند اما در هر صورت اجازه و تایید والدین برای این مهم نیاز است.

شرایط تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی یکی از راه های اخذ ویزای این کشور است. کشور سنگاپور دارای دانشگاه هایی با رتبه بالا است و زبان انگلیسی در این کشور رواج بسیار دارد. در این کشور حدود ۶ دانشگاه دولتی، ۵ دانشگاه پلی تکنیک، ۲ مؤسسه هنری و ۱۵ دانشگاه خصوصی وجود دارد.  مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در سنگاپور مانند بسیاری از کشور های اروپایی بین ۳ تا ۴ سال است. رشته های خاص مانند پزشکی و مهندسی ۴ سال به طول می انجامد. هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به رتبه دانشگاه و رشته مورد نظر و نوع اقامت متفاوت است و برای دانشجویان بین المللی مانند ایرانیان رقمی حدود ۱۶ هزار دلار سنگاپور به بالا می باشد. لازم به ذکر است دانشگاه های سنگاپور از سیاست دو زبانه استفاده می کنند و برای دوره ها در کنار زبان چینی، مالزیایی و تامیلی از زبان انگلیسی نیز استفاده می کنند. برای تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ویزای دانشجویی نیاز است. بررسی درخواست ویزای دانشجویی بین ۲ تا ۴ ماه به طول می انجامد.

اگر در هنگام ثبت درخواست سن متقاضی ۱۹ یا کمتر باشد، درخواست او مستقیما توسط اداره مهاجرت و بازرسی سنگاپور بررسی می شود.

اگر در هنگام ثبت درخواست سن متقاضی بالای ۱۹ سال باشد شخص باید ابتدا یک مصاحبه در سفارت سنگاپور انجام دهد.

مدارک لازم جهت مصاحبه:

گواهی تولد

مدرک آخرین پایه تحصیلی

ریز نمرات آخرین پایه تحصیلی

نامه بانکی و تمکن مالی

مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ یا نمره ۶٫۵ در مهارت های خواندن و نوشتن

شرایط تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای کسانی که دارای مدرک کارشناسی هستند امکان پذیر است. هزینه شرکت در دوره های کارشناسی ارشد سنگاپور با توجه به رتبه دانشگاه و رشته تحصیلی از حدود ۱۸,۰۰۰ هزار دلار شروع می شود. لازم به ذکر است کشور سنگاپور میزبان تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان است و برای سیستم پذیرش بسیار سختگیرانه عمل می کند. برای موفقیت در مصاحبه و سیستم پذیرش فرد باید از نظر علمی و روحی کاملا آماده بوده و شایستگی خود را به طور کامل نشان دهد. مشابه به مقطع کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد نیز نیازمند آیلتس ۶٫۵ می باشد. دوره های کارشناسی ارشد با توجه به رشته متغیر بوده و ممکن است از ۱ تا ۴ سال به طول بیانجامد. مدارک مورد نیاز برای مصاحبه علاوه بر مدارک یاد شده در مقطع کارشناسی شامل مدرک کارشناسی، ریز نمرات و ترجمه هر دو به زبان انگلیسی می باشد. بدیهی است تمامی این مدارک باید به تایید مقامات محلی سنگاپور نیز برسند.

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکتری

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در مقطع دکتری در ۶ دانشگاه این کشور امکان پذیر است. فارغ التحصیلی در مقطع دکتری از دانشگاه های سنگاپور ضامن کار کردن شما در کنار پیشروان علمی و تحقیقاتی است. طول دوره دکتری در سنگاپور بین ۲ تا ۵ سال و سال تحصیلی بین ماه های آگوست و جولای می باشد. در سال اول تحصیل فرد باید تعداد مشخصی واحد درسی بگذراند، همچنین تمام تکنیک های لازم برای سال های بعدی به او آموزش داده می شود. اگر فرد سال اول را با موفقیت به پایان برساند می تواند یک پروژه تحقیقاتی انتخاب کند، سپس استاد راهنما ترتیبی اتخاذ میکند که فرد آزمون صلاحیت (Qualification Examination) بدهد. این آزمون ترکیبی از آزمون شفاهی و کتبی است. در صورت قبولی در این آزمون فرد به عنوان دانشجوی دکتری شناخته می شود و برای تکمیل رساله خود شروع به کار می کند. اگر فرد در آزمون رد شود، می تواند در رشته انتخابی خود در مقطع فوق لیسانس تحصیل کند و می تواند قبل از پایان سال دوم تحصیل دوباره آزمون دهد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در سنگاپور گران بوده و بدون یارانه دولتی حدود ۲۷,۰۰۰ هزار دلار آمریکا است، اما خبر خوب این است که دولت اکثر رشته ها را یارانه می دهد و شهریه تا حدود ۱۴,۸۰۰ دلار آمریکا کاهش می یابد. درخواست برای یارانه باید تسلیم وزارت آموزش سنگاپور شود.

تحصیل در سنگاپور به همراه بورس تحصیلی

خوشبختانه بورسیه تحصیلی در کشور سنگاپور شامل تمامی مقاطع تحصیلی می شود اما اکثر این بورسیه ها مربوط به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. اخذ بورسیه های تحصیلی نیازمند کارنامه علمی و درسی مطلوب می باشد. در زیر به تعدادی از بورسیه های مهم این کشور می پردازیم:

 • بورسیه تحصیلی ASEAN دانشگاه نانیانگ

  این بورسیه قسمتی از هزینه های دانشجو را می پردازد اما فقط برای کشور های عضو  ASEANدر دسترس است.

 • بورسیه تحصیلی مؤسسه ملی سنگاپور

  این بورسیه تمامی هزینه ها را به عهده می گیرد و فقط در مقطع دکتری در دسترس بوده و شامل حال دانشجویان خارجی و داخلی می شود.

 • بورسیه SHATEC برای دانشجویان بین المللی

  این بورسیه ۲۰ درصد شهریه را می پردازد و فقط شامل حال دانش آموزان بین المللی مقطع دیپلم می شود.

 • بورسیه جایزه فارغ التحصیلی بین المللی سنگاپور

  این بورسیه تمامی هزینه هارا به عهده می گیرد و فقط شامل دانشجویان دکتری بین المللی می باشد.

در کشور سنگاپور بورسیه های زیادی وجود دارد و فرد می تواند شانس خود را برای هر کدام بیازماید.

هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل نیازمند یک برنامه ریزی دقیق در مورد مخارج و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور می باشد. در قسمت های پیشین هزینه تحصیل را برای شما در هر مقطع بیان کردیم. در این قسمت به تعدادی از هزینه های روزمره و حیاتی برای زندگی در کشور سنگاپور می پردازیم. لازم به ذکر است هزینه های زندگی در هر کشور با توجه به الگوی مصرف شخصی متغیر می باشد. جدول زیر تعدادی از هزینه های زندگی در کشور سنگاپور را نشان می دهد. تمامی این هزینه ها به دلار سنگاپور می باشد.

هزینه (دلار سنگاپور)اقلام مصرفی
۱۳٫۷۵وعده غذایی در رستوران ارزان
۷۰وعده غذایی برای دو نفر در رستوران متوسط
۵٫۵۵کاپوچینو متوسط
۱٫۴۹بطری آب کوچک
۱۲٫۲۱شیر (یک لیتر)
۲٫۰۹یک قرص نان
۱٫۲۵نیم کیلو برنج
۱۰٫۶۳نیم کیلو گوشت گاو
۱٫۲۷نیم کیلو گوجه فرنگی
۲٫۰۹نیم کلو سیب زمینی
۲٫۷۷۸آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
۱٫۸۴۷آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر
۵٫۲۲۵آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
۳٫۱۳۹آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر
۱٫۹۰بلیط یک طرفه
۱۲۰بلیط یک ماهه
۱۵۶٫۸۷قبوض آب برق و غیره برای یک ماه
تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور و بررسی ویزای دانشجویی و همراه

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل نیازمند ویزای دانشجویی می باشد. برای بررسی درخواست و اخذ ویزای دانشجویی مدارک زیر مورد نیاز است. توجه داشته باشید که اسناد رسمی باید توسط اداره پلیس محلی سنگاپور، کنسولگری وزارت امور خارجه سنگاپور و چین و همچنین سفارت سنگاپور تایید شود. اسناد رسمی شامل موارد زیر است:

 • عکس متقاضی، عکس والدین متقاضی و عکس همسر متقاضی
 • کارت ملی
 • اجاره نامه
 • نامه کاری (در صورت وجود)
 • هزینه بررسی مدارک

  هزینه بررسی مدارک ۳۰ دلار سنگاپور است و به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. اگر با درخواست فرد موافقت شود، او باید مبلغی به میزان ۶۰ دلار سنگاپور به ICA بپردازد.

 • سند ثبت شرکت در صورتی که متقاضی خویش فرما باشد
 • پاسپورت و کپی صفحه اطلاعات بیولوژیک پاسپورت

  اگر والدین، پدر یا مادرخوانده و یا همسر فرد شهروند یا مقیم دائم سنگاپور باشد فرد باید اصل و کپی برابر اصل گواهی ازدواج خود یا والدین را نیز ضمیمه نماید.

 • وثیقه

  اگر وثیقه نیاز باشد، فرد باید شخصا و در خاک سنگاپور مبلغی به میزان ۵ هزار دلار سنگاپور را به شکل ضمانت نامه بانکی به ICA (اداره مهاجرت و بازرسی) بپردازد.

 • نامه بانکی ۳ ماهه

ویزای همراه در کشور سنگاپور برای فردی که از طریق تحصیل وارد شده امکان پذیر نیست. اما در صورتی که فرد تحصیلات خود را به پایان برساند، وارد باز کار شود و اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهد می تواند برای الحاق خانواده اقدام کند. قوانین الحاق برای اقامت کاری شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال می باشد.

تحصیل در سنگاپور و معرفی بهترین دانشگاه های سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل فرصت بسیار مناسبی برای حضور در دانشگاه های بسیار معتبر می باشد. در جدول زیر تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور و رتبه جهانی آن ها را مشاهده می کنید:

رتبه جهانینام دانشگاه
۱۱دانشگاه ملی سنگاپور
۱۲دانشکده فناوری نانیانگ
۵۱۱-۵۲۰دانشگاه مدیریت سنگاپور

تحصیل در این دانشگاه ها دارای اعتبار بسیار بالایی است و فارغ التحصیلی از آن ها می تواند ضامن کار در بسیار از کشور های پیشرفته دنیا باشد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل امکان پذیر است اما برای ماندن و تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم فرد باید بتواند وارد باز کار شود. دولت سنگاپور به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور به مدت ۶ ماه فرصت می دهد که به دنبال کار بگردند و در صورت موفقیت اقامت خود را از تحصیلی به کاری تبدیل کنند. فرد باید بتواند در شغل خود به درآمد ۳,۰۰۰ دلار در ماه برسد. هنگامی که این اتفاق بیفتد فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست خود را تسلیم دولت نماید. بعد از دو سال از اقامت دائم فرد می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت سنگاپور را ارائه دهد. لازم به ذکر است کشور سنگاپور اعتقادی به دو تابعیتی و تابعیت مضاعف ندارد و فرد در صورتی که از تابعیت اولیه خود انصراف دهد می تواند برای تابعیت سنگاپور درخواست دهد.

سوالات متداول درباره تحصیل در سنگاپور

✔️ آیا برای تحصیل در سنگاپور زبان مالزیایی نیاز است؟

خیر، بیشتر از ۷۵ درصد مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند اما برای ورود به دانشگاه مدرک زبان نیاز است.

✔️ هزینه تحصیل در سنگاپور به چه صورت است؟

هزینه های تحصیل در سنگاپور با توجه به مقطع و رشته متفاوت است و از حدود ۶ هزار دلار برای دیپلم تا ۵۰ هزار دلار برای ارشد متنوع می باشد.

آیا امکان اقامت پس از تحصیل در سنگاپور وجود دارد؟

✔️ ویزای تحصیلی به خودی خود این امکان را به شما نمی دهد و برای این منظور شما باید پس از تحصیل کار مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کنید و اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید.

✔️ آیا امکان ویزای همراه برای تحصیل در سنگاپور وجود دارد؟

خیر، ویزای همراه برای فردی که قصد تحصیل در سنگاپور را دارد لحاظ نمی شود.

سخن پایانی در خصوص تحصیل در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل، ویزای تحصیلی سنگاپور، هزینه تحصیل در سنگاپور، ویزای همراه سنگاپور و دیگر مسائل مربوط به این موضوع به طور کامل بررسی شد. به طور کلی کشور سنگاپور با دانشگاه های خوب خود میزبان مناسبی برای متقاضیان تحصیل در یک محیط با کیفیت می باشد. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم پاسخگوی تمام سوالات شما عزیزان بوده باشیم. در صورت هرگونه سوال یا ابهام، شما می توانید با مؤسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاورین ما مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها در زیر همین مقاله بپرسید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *