شرایط کلی ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد، شرایط کار در سوئد و شرایط دریافت اقامت کاری سوئد در این مقاله علمی به تحلیل و بررسی در آمده است.

افراد واجد شرایط دریافت ویزای کار سوئد چه کسانی می باشند؟

مدارک والزامات دریافت ویزای کار سوئد را بیان نمائید؟

شرایط الحاق خانواده از طریق اقامت کاری سوئد به چه صورت می باشد؟

براساس سوالات مذکور می توان به این موضوع به صورت گسترده تر در ادامه اشاره داشت. موسسه MIE قصد بر آن دارد تا با ارائه هرچه بیشتر مطالب گسترده مهاجرتی دانش شما دوستان عزیز را در این راستا ارتقا بخشد.

ویزای کار سوئد

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با کار در سوئد

ویـدئــو

پـادکست

انواع ویزای کار سوئد

ویزای کار به صورت کلی به سه قسمت تقسیم بندی می شود. ویزای کار از نوع جاب آفر به این صورت می باشد که با توجه به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کار فرما و بررسی قانون اولویت می توان جهت این موضوع اقدام داشت. ویزای نوع دوم کار به صورت جاب سیکر می باشد که افراد متقاضی براساس توانمندی ها و قابلیت هایی که دارا می باشند امتیاز دریافت می نمایند و در نهایت اجازه حضور به مدت ۶ ماه در محیط خواهند داشت تا بدین وسیله به جست و جوی کار بپردازند و در نهایت اقامت خویش را به اقامت کاری تبدیل نمایند. نوع دیگر اقامت کاری از طریق برنامه ای تحت عنوان اسکیل ورکر می باشد، افراد متقاضی از این طریق قادر خواهند بود بر اساس شاخصه هایی چون سن، مدرک تحصیلی، نمره زبان و سابقه کار جهت این نوع برنامه دعوت شوند.

مدارک لازم برای ویزای کار سوئد

جهت دریافت ویزای کار سوئد و دریافت اقامت کاری سوئد به این واسطه، می بایست جهت تهیه نمودن مدارک و الزامات مورد نظر نهایت دقت را به عمل آورد. حساسیت موضوع بدین منظر می باشد که ناقص بودن مدارک احتمال ریجکت شدن پرونده را افزایش خواهد داد. جهت این موضوع تهیه مدارک ذیل الزامی می باشد:

پاسپورت دارای اعتبار کافی

دریافت جاب آفر از سمت کارفرما در سوئد

ارائه حقوق مشخص شده مبنی بر شاخه رشته تحصیلی؛ حداقل این مبلغ با کسر مالیات ۱,۲۰۰ یورو درنظر گرفته شده است.

تعهد کارفرما جهت ارائه بیمه سلامت برای متقاضی

نامه مبنی بر عدم سوء پیشینه

آخرین مدارک تحصیلی

مدارک هویتی

محل اقامت و سکونت در سوئد

لازم به ذکر است که جهت برنامه های کار نظیر جاب سیکر فرد به واسطه دریافت امتیازات لازم و با دارا بودن پیشنهاد کاری اقدام می نماید. این موضوع در صورتی می باشد که جهت ویزای جاب آفر، پیشنهاد شغلی به مدت ۶ ماه آگهی می شود و پس از بررسی قانون اولویت فرد قادر خواهد بود جهت این موضوع اقدام نماید.

هزینه ویزای کار سوئد

از میان ۷ دسته بندی مهاجرت به سوئد تولد، ازدواج، پناهندگی، افراد موفق، کار، تحصیل و سرمایه گذاری؛ روش کار جزو ارزانترین روش منظور گشته است. به این واسطه افراد تنها با نشان دادن دارا بودن تخصص کافی قادر خواهد بود جهت مهاجرت به سوئد از طریق کار اقدام نمایند. جهت این موضوع افراد بایستی بتوانند سرمایه ای مبنی بر تمکن مالی خویش در طول مدت زندگی در سوئد در حساب شخصی ارائه نمایند. لازم به ذکر است در این مابین نیز هزینه های دولتی جهت این موضوع نیز می باشد که بسته به شرایط معمولا زیر مبلغ ۳,۰۰۰ یورو خواهد بود.

ویزای کار سوئد

شرایط ویزای کار سوئد و ویزای همراه

موضوع قابل اهمیت در انواع روش های اقامتی از جمله روش کار، شرایط الحاق خانواده می باشد. منظور از خانواده در اینجا همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد. لازم به ذکر می باشد فرد متقاضی با دارا بودن الزامات و شرایط کافی در صورتی که جهت این موضوع اقدام می کند، خواهد توانست به صورت همزمان خانواده خویش را همراه نماید. به این ترتیب همسر نفر اصلی با توجه به قوانین اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و فرزندان نیز قادر خواهند بود از تحصیلات رایگان کشور سوئد برخوردار گردند.

شرایط ویزای کار سوئد و میزان حقوق در سوئد

ویزای کار سوئد فقط جهت نیروی متخصص می تواند قابلیت این موضوع را داشته باشد که به واسطه آن اقامت این کشور را به دست آورند و در نهایت پس از کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات قادر باشند جهت اقامت دائم و دریافت پاسپورت سوئد اقدام داشته باشند. لازم به ذکر می باشد این نوع از از ویزا تنها جهت متقاضیانی می باشد که پس از کسر بیمه و مالیات قادر به دریافت حقوق حداقل ۱,۲۰۰ یورو در ماه را دارا باشند. جهت بررسی بیشتر دستمزد و حقوق برخی از مشاعل در جدول ذیل ارائه شده است:

درامد در سوئد در سال ۲۰۲۱(یورو)مشاغل
۴,۰۰۰مهندس مکانیک
۳,۰۰۰فیزیوتراپ
۳,۵۰۰توسعه دهنده نرم افزار
۳,۵۰۰معمار ترافیک شهری
۴,۰۰۰مدیر پیش دبستانی
۳,۰۰۰مشاور مدرسه
۲,۸۰۰کتابدار

نکته مهم و قابل توجه جهت کاریابی در سوئد و بررسی شرایط آن در کشور سوئد بررسی نرخ بیکاری این کشور خواهد بود. با در نظر گرفتن این موضوع که کشور سوئد از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی با کیفیت و رنک بالایی می باشد ولیکن نسبت به سایر کشورهای این حوزه از نظر نرخ بیکاری در عدد بالاتری می باشد. این موضوع در صورتی می باشد که نسبت به سایر کشورهای اروپایی همچنان در شرایط مطلوبتری قرار گرفته است. به همین ترتیب نمودار نرخ بیکاری کشور سوئد در تصویر ذیل به نمایش گذاشته شده است:

سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای کار سوئد

✔️ شرایط دریافت ویزای کار سوئد به چه صورت می باشد؟

از طریق ویزای جاب آفر و با دارا بودن پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای سوئدی می توان جهت این موضوع اقدام داشت.

✔️ متوسط حقوق و دستمزد حقوق دریافتی جهت اقدام کار در سوئد چه میزان می باشد؟

حداقل حقوق و دستمزد ۱,۲۰۰ یورویی جهت این موضوع برآورد شده است.

✔️ کاریابی در سوئد برای رشته های کادر درمان به چه صورت می باشد؟

کاریابی برای این قبیل رشته ها از آن جهت که نیاز به معادل سازی خواهند داشت، به صورت مستقیم نخواهد بود و از طریق یادگیری دوره زبان سوئدی خواهند توانست جهت این امر اقدام نمایند.

✔️ آیا ویزای کار از طریق نوع جاب سیکر قابل دریافت می باشد؟

خیر، در واقع می بایست از قبل به واسطه موسسات کاریابی جهت این موضوع اقدام نمائید.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد و طرق دریافت این نوع از ویزا در نوشتار علمی پیشرو مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور سوئد جایگاه و کیفیت زندگی بسیار مناسبی را مهیا نموده است. به همین خاطر بسیاری از متقاضی های علاقمند به مهاجرت به سوئد از طریق کار به این کشور می باشند تا بدین وسیله قادر باشند زندگی بهتری برای خود و خانواده خویش فراهم آورند. لازم به ذکر می باشد که نرخ بیکاری در سوئد نسبت به سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی بالاتر بوده است ولیکن برحسب تخصص و مهارت فرد می تواند همچنان یکی از بهترین کشورها جهت کار است و ادامه زندگی در سوئد بسیار مناسب باشد. امیدواریم در این مقاله علمی تا حد بسیاری به پرسش های شما عزیزان پاسخ داد باشیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه MIE در تماس باشید تا کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات خویش را دریابید. همچنین جهت این موضوع می توانید در بخش دیدگاه نظرات خویش را بیان نمائید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *