ویزای کار سوئیس

دریافت ویزای کار سوئیس یکی از روش های بسیار محبوب مهاجرتی در میان اتباع سایر کشورها از جمله ایران برای اقامت در اروپا و حوزه شینگن می باشد. با دستیابی به کار در سوئیس متقاضیان موفق به تجربه یک زندگی بسیار با کیفیت و سطح بالا می گردند، اما ویزای کار سوئیس دارای محدودیت های سهمیه ای می باشد و بسیار رقابتی است. نرخ بیکاری نیز در این کشور بسیار پایین و تنها حدود ۵ درصد است که شانس دریافت ویزای کار سوئیس را افزایش می دهد. روند دریافت ویزای کار اتریش تا حدودی دشوار است و ما در این مقاله تمامی شرایط آن را مورد بررسی علمی قرار می دهیم. موسسه MIE با تجربه در زمینه مهاجرت به سوئیس از طریق کار و سایر امور مهاجرتی آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان می باشد.

ویزای کار سوئیس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی اخذ ویزای کار سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشورهای دارای استانداردهای سطح بالای زندگی و میزان مالیات مناسب است. شهرهای بزرگ و زیبای این کشور محل قرارگیری بسیاری از شرکت ها، موسسات و کسب و کارهای بزرگ می باشند که برای اشتغال در هر یک از آنها متقاضیان باید ویزای کار سوئیس را دریافت نمایند. بسیاری از این شرکت های عظیم در زمینه داروسازی، بانکداری و امور تولیدی مشغول به کار می باشند.  شرایط دریافت مجوز جهت کار در سوئیس و اخذ اقامت کاری سوئیس، برای شهروندان اروپایی و غیر اروپایی متفاوت می باشد. کارشناسان و تیم حرفه ای موسسه MIE اقدام به تهیه مقاله موجود نموده اند و هر گونه رونوشت از آن از نظر شرع و قانون حرام است. اما در کل دریافت ویزای کاری سوئیس فرایندی دشوار است، اما امکان مهاجرت به سوئیس از طریق کار برای افراد متخصص و مشاغلی که این کشور در آنها به نیروی کار نیاز دارد، امکان‌پذیر می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار سوئیس

متقاضیانی که پس از کاریابی در سوئیس موفق به یافتن شغلی در این کشور می شوند برای دریافت ویزای کار سوئیس و اقامت کاری سوئیس باید مدارکی را تحویل سفارت این کشور دهند. در صورتی که متقاضی از اتباع اتحادیه اروپا باشد، ارائه مدارک زیر ضروری است:

پاسپورت یا کارت ملی معتبر

قرارداد اجاره جهت تایید آدرس متقاضی

عکس

قرارداد کاری

اما متقاضیان ویزای کار در اتریش که با توجه به شرایط زندگی در سوئیس تمایل به مهاجرت کاری به این کشور را دارند باید مدارک زیر را ارائه نمایند، اما باید به این نکته توجه نمایند که شرایط هر کانون ممکن است متفاوت از دیگری باشد و برای کسب اطلاعات دقیق باید در وب سایت مهاجرت بررسی گردد. این مدارک عبارتند از:

فرم درخواست ویزا که ممکن است آنلاین نیز باشد.

پاسپورت دارای اعتبار

اثبات عدم وجود افراد دارای تابعیت اروپایی جهت شغل مورد نظر

رزومه تحصیلی و مدارک تحصیلی

قرارداد با کارفرما

بیمه سلامت

شرح موقعیت شغلی موجود به صورت کامل

هزینه درخواست ویزای کار سوئیس ۶۸ دلار می باشد و حتی در صورت رد شدن درخواست این مبلغ عودت داده نمی شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار و مشاغل مورد نیاز سوئیس

یکی از موضوعات مهم در دریافت ویزای کار در خارج از کشور، داشتن آگاهی و اطلاعات از لیست مشاغل مورد نیاز آن کشور می باشد. داشتن اطلاعات در این زمینه نظیر داشتن اطلاعات در رابطه با لیست مشاغل مورد نیاز کار در سوییس، به افراد اجازه می دهد که تصمیات بهتری در این زمینه و در خصوص کاریابی در سوئیس اتخاذ نمایند. آن دسته از متقاضیان کار در سوئیس که رشته و حرفه آنها در لیست مشاغل مورد نیاز باشد با شانس بیشتری در مهاجرت کاری به سوئیس مواجه می باشند. افرادی که تخصص و رشته آنها در لیست وجود ندارد می توانند برای کار در کشورهایی که به حرفه آنها نیاز دارد، اقدام نمایند. در قسمت زیر می توان لیستی از مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس را مشاهده نمود:

عناوین شغلیمتوسط درآمد سالانه (دلار)
مهندس ۹۳,۲۱۲
کارگردان۱۹۱,۸۱۷
مدیر بازاریابی۱۴۶,۵۷۷
مدیر پروژه IT۱۴۳,۳۲۷
مدیر منابع انسانی۱۶۹,۷۳۵
مدیر پرژه۱۲۳,۳۹۷
مدیر IT۱۵۵,۶۵۵
مدیر مالی۱۵۵,۳۴۵
تحلیل گر مالی۱۰۴,۳۷۸
ویزای کار سوئیس

ویزای کار سوئیس و میزان حقوق در سوئیس

با توجه به استانداردهای بسیار سطح بالای زندگی در کشور سوئیس، میزان حقوق و دستمزد نیز در این کشور  در سطح بالایی قرار دارد. علاقه مندان به دریافت ویزای کار در سوئیس و اقامت کاری سوئیس قبل از اقدام به هر کاری بهتر است که میزان حقوق در این کشور را بررسی نمایند. میانگین دستمزد در کشور سوئیس حدود ۶ هزار  فرانک در ماه است. رشته های نظیر مهندسی برق، مدیریت جبران خسارت، تحلیلگر ریسک، مدیر امور دولتی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر برنامه ریزی و غیره در لیست پردرامدترین شغل سوئیس قرار دارند. در جدول زیر می توان لیستی از مشاغل و میزان حقوق آنها را در سوئیس مشاهده نمود:

مشاغل مورد نیاز سوئیس
مشاغل مهندسی و فناوری
داروسازی
مشاوره
شغل بانکداری
مشاغل فناوری اطلاعات
تحلیلگران مالی
تحلیلگران سیستم

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت سوئیس با ویزای کار سوئیس

همانگونه که بیان نمودیم دریافت ویزای کار سوئیس و اقامت کار سوئیس با توجه به سیاست های اعمال شده از جانب این کشور، امری سخت و دشوار است. زیرا کشور سوئیس از اعضای اتحادیه اروپا نمی باشد و در نتیجه در رابطه با اعطای اقامت و تابعیت دارای قوانین خاص خود می باشد. متقاضیان کار در سوئیس و دریافت ویزای کار سوئیس جهت دریافت اقامت دائم این کشور باید ده سال متوالی در سوئیس مشغول به کار و زندگی باشند. افرادی موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت سوئیس می شوند که ۱۲ سال از دریافت اقامت دائم آنها گذشته باشد. در صورت ازدواج متقاضی با یکی از اتباع سوئیس و یا فرزنددار شدن، مدت زمان ذکر شده کاهش پیدا می کند. پاسپورت کشور سوئیس بسیار معتبر بوده و با داشتن این پاسپورت امکان سفر به بسیاری از کشورها بدون ویزا و یا حتی زندگی در آنها فراهم می گردد.

سوالات متداول درباره ویزای کار سوئیس

✔️ هزینه درخواست ویزای کاری سوئیس چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای کار سوئیس ۶۸ دلار است که باید در سفارت پرداخت گردد.

✔️ آیا برای دریافت ویزای کاری سوئیس ارائه قرارداد کاری به سفارت ضروری است؟

بله، در هنگام درخواست ویزای کار سوئیس متقاضی باید قرارداد کاری خود را به سفارت ارائه نماید.

✔️ پس از چند سال کار در سوئیس می توان اقامت دائم آن را بدست آورد؟

پس از ده سال زندگی در سوئیس می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

✔️ متوسط دستمزد و حقوق در کشور سوئیس چقدر است؟

متوسط حقوق و دستمزد در کشور سوئیس ۶ هزار فرانک است.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار سوئیس

در این مقاله ویزای کار سوئیس و شرایط زندگی در سوئیس مورد تفصیل و بررسی قرار گرفتند. همانگونه که بیان نمودیم کشور سوئیس از کشورهای تاپ اروپایی جهت مهاجرت می باشد و دارای طرفدارن و متقاضیان بسیاری است. روش های مختلفی جهت مهاجرت کاری به سوئیس وجود دارد ولی در کل این کشور دارای سختگیری هایی در این زمینه است و شرایط دریافت ویزای کار در سوئیس برای اتباع اروپایی و اتباع سایر کشورها متفاوت از یکدیگر است. این کشور هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را جهت بررسی توسط علاقه مندان به مهاجرت کاری به سوئیس ارائه می نماید. در صورت یافتن کار در سوئیس و دریافت ویزای کاری سوئیس بعد از ده سال کار و زندگی در این کشور می توان اقامت دائم و پس از ۱۲ سال از دریافت اقامت دائم، به تابعیت آن دست پیدا نمود. در صورت تمایل به دریافت هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه و مهاجرت کاری به سایر کشورها با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا جهت دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود، آنها را در باکس زیر مطرح نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *