شرایط اخذ ویزای کار ترکیه

به واسطه سوالات متعدد شما عزیزان پیرامون اقامت ترکیه از طریق کار بر آن شدیم تا به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ بدهیم.

  • راه های مهاجرت کاری به ترکیه چیست؟
  • آیا امکان دریافت اجازه کار در ترکیه وجود دارد؟
  • کاریابی ترکیه به چه ترتیب است؟
  • شرایط دریافت اقامت کاری ترکیه چگونه است؟
  • مدارک و هزینه های مورد نیاز مهاجرت به ترکیه از طریق کار چیست؟

در این مقاله سعی بر این نموده ایم که این قبیل سوالات شما عزیزان پاسخ بدهیم. در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه ویزای کار ترکیه را دارید می‌توانید با مشاوران موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره اولیه رایگان در این خصوص بهره مند گردید.

ویزای کار ترکیه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی اخذ ویزای کار ترکیه

دریافت ویزای کار در ترکیه یکی از شرایط مهاجرت به این کشور می باشد. آشنایی با شرایط عمومی این کشور یکی از موارد مورد نیاز درخواست کنندگان اقامت کاری ترکیه است. جمهوری ترکیه از کشورهای اوراسیا می باشد که بخشی از آن در قسمت قاره آسیا و بخشی از آن در اروپا قرار دارد. کشورهای ایران، عراق، سوریه، یونان، بلغارستان، ارمنستان و گرجستان از جمله کشورهای همسایه با ترکیه می باشند. ترکیه کشوری با مساحتی حدود ۷۸۴ هزار کیلومتر مربع است و جمعیتی در حدود ۸۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. واحد پول این کشور لیر ترکیه است و زبان رسمی آن نیز زبان ترکی می باشد.

اقتصاد کشور ترکیه عموما بر اساس پوشاک و منسوجات، لوازم خانگی، الکترونیک، گردشگری، مواد غذایی، ماشین آلات صنعتی و … بنا شده است. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا است و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به استانبول، ازمیر، بورسا، آنتالیا و آدانا اشاره کرد. در ادامه با شرایط مهاجرت کاری به ترکیه آشنا خواهیم شد.

شرایط اخذ ویزای کار ترکیه

ترکیه از جمله کشورهایی که ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار را ارائه می‌کنند، نمی باشد و افراد نمی توانند با دریافت ویزای کار در ترکیه پای در این کشور بگذارند و به دنبال کار در آن باشند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق کار را دارند دو راه را برای رسیدن به این امر و دریافت اجازه کار در ترکیه در پیش خواهند داشت. در راه اول فرد باید پیشنهاد شغلی از جانب یکی از کارفرمایان ترکی داشته باشد تا بتواند از طریق این پیشنهاد شغلی یا جاب آفر به سفارت ترکیه مراجعه نموده و درخواست ویزای کاری این کشور را تسلیم نماید. در راه دوم فرد می تواند با توجه به اینکه سفر به ترکیه نیاز به ویزا برای ایرانیان ندارد، وارد این کشور شده و خود شخصا در مدت زمان سه ماه به جستجوی کار در این کشور بپردازد.

داوطلبان در صورتی که کار مورد نظر و پیشنهاد شغلی دریافت نمایند درخواست ویزای کاری ترکیه خواهند داد. افراد پس از ورود به خاک این کشور اقامت کاری ترکیه را دریافت می نمایند. این نکته را نیز باید خاطر نشان کرد که کشور ترکیه نرخ بیکاری بالای ۱۲ درصد را تجربه می نماید که می توان گفت درصد بالایی در زمینه بیکاری دارد. تصویر ذیل بیانگر این میزان در کشور ترکیه می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در ترکیه

هزینه اخذ ویزای کار ترکیه

متقاضیانی که موفق به دریافت جاب آفر و درخواست ویزای کار از جانب کارفرمای ترکی شده اند، می‌توانند با پرداخت هزینه‌های مربوط به این راه موفق به دریافت ویزای کاری کشور ترکیه شوند. در جدولی که در ادامه مشاهده می کنید هزینه های مربوط به دریافت و درخواست این ویزای کار در کشور ترکیه بیان شده است:

نوع اجازه کارهزینه های مربوطه
اجازه کار موقت (حداکثر ۱ سال)۹۳۲٫۹۰ لیر
مجوز کار دائمی۹,۳۳۱٫۶۰ لیر
مجوز کار مستقل۹,۳۳۱٫۶۰ لیر
مجوز کار موقت ( برای پناهندگان سوری)۳۴۷٫۱۰ لیر
هزینه کاغذ گواهی۱۱۰ لیر
ویزای کار ترکیه

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار ترکیه

افرادی که بتوانند با دریافت پیشنهاد شغلی درخواست ویزای کاری خود را به سفارت ترکیه ارائه نمایند، علاوه بر ارسال اصل مدارک پیشنهاد شغلی به سفارت ترکیه می بایست مدارک دیگری را نیز به آنها ارائه نمایند. مهمترین مدارک مربوط به ویزای کاری ترکیه را می توانید در ذیل مشاهده نمایید:

مدارک تحصیلی

قرارداد کاری

عکس

تکمیل فرم های درخواست ویزا

ترجمه رسمی مدارک به زبان ترکی

مدارک هویتی

مشخصات کارفرما ( ادرس، ایمیل و …)

کد ملی جمهوری ترکیه

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه

میزان دریافت حقوق از بحث های بسیار مهم برای متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق کار به شمار می آید. مسلماً سطح تجربه فرد، تحصیلات و تبحر آن در انجام کار، می‌تواند در میزان درآمد ماهیانه تاثیر مستقیمی داشته باشد. مطابق آخرین بررسی ها در کشور ترکیه حداقل حقوق در این کشور از ماهیانه ۱,۹۸۰ لیر آغاز خواهد شد و بیشترین درآمد ماهیانه در ترکیه حدود ۳۵ هزار لیر ترکیه است. اگر به صورت میانگین میزان درآمدها در کشور ترکیه را تحلیل نماییم می توان گفت نیمی از مردم به طور میانگین ماهیانه حدودا ۷,۸۳۰ لیر ترکیه درآمد دارند. اگر بخواهیم نیمی دیگر از مردم را در این زمینه بررسی کنیم، عموما افرادی که در نیمه دوم میزان درآمد قرار می‌گیرند، درآمدی بالای ۷,۸۳۰ لیر در ماه دارند و درصد کمی از افراد درآمدی کمتر از ۷,۸۳۰ لیر در ماه دریافت می کنند.

ویزای کار ترکیه و نحوه کاریابی در ترکیه

افرادی که متقاضی اقامت ترکیه از طریق کار هستند، جهت اخذ اجازه کار در ترکیه در ابتدای امر می بایست شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و از جانب کارفرمای بومی کشور ترکیه پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. بنابراین کاریابی در این کشور از از اهمیت بالایی برخوردار است و متقاضیان کار در ترکیه می توانند با استفاده از وب سایت های کاریابی، حضور در کشور ترکیه و همچنین بهره گیری از خدمات موسسه MIE در این زمینه استفاده نمایند.

در زمینه کاریابی در کشور ترکیه یا سایر کشورها و توجه به خواست شما هموطنان عزیز موسسه MIE با تهیه پکیج ویدیوی راهنمای گام به گام رسیدن به کار در خارج از کشور کمک شایانی به شما عزیزان خواهد کرد. شما می توانید با تهیه این پکیج خودتان به عنوان یک وکیل مهاجرت شخصاً جهت کاریابی در ترکیه اقدام نمایید و کلیه امور مربوط به آن را از صفر تا صد می توانید توسط این پکیج، آموزش ببینید.

ویزای کار ترکیه

ویزای کار ترکیه و موسسات کاریابی در ترکیه

متقاضیان کار در ترکیه می توانند با استفاده از موسسات کاریابی مختلف، سایت های کاریابی ترکیه  و خدمات موسسه MIE به کار در این کشور برسند. یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند تا میزان زیادی به فرد برای رسیدن به کار کمک نماید توانایی او در تکلم به زبان ترکی است. متاسفانه کشور ترکیه از جمله کشورهایی نیست که عموم مردم آن به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. بنابراین افرادی که قصد کار در کشور ترکیه را دارند می بایست به زبان ترکی تسلط کافی داشته باشند. در مرحله بعد افراد با استفاده از سایت ها و نهادهای کاریابی ترکیه می توانند به کار در این کشور دست پیدا نماید. در ذیل شما را با برخی از این موسسات و سایت های کاریابی ترکیه آشنا خواهیم کرد:

Kariyer.net

Eleman.net

Indeed

Craigslist

Learn 4 Good

Yenibiris

سوالات متداول درباره ویزای کار ترکیه

✔️ مسیرهای اخذ ویزای کار ترکیه چیست؟

برای دریافت ویزای کار در ترکیه می‌توان با حضور در این کشور به کاریابی پرداخته و یا از طریق پیشنهاد شغلی به این کشور مهاجرت کرد.

✔️ آیا برای دریافت ویزای کاری ترکیه نیاز به مدرک زبان است؟

برای دریافت ویزای کاری ترکیه نیاز به ارائه مدرک زبان نیست اما در صورتی که فرد به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشد، راه راحت تری را برای رسیدن به کار دارد.

✔️ مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری به ترکیه چیست؟

تکمیل فرم های دریافت ویزا، ارائه مدارک پیشنهاد کاری، ارائه مدارک تحصیلی، پاسپورت معتبر و ….

 ✔️موسسه MIE چه خدماتی در زمینه اقامت ترکیه از طریق کار ارائه می کند؟

پکیج راهنمای گام به گام رسیدن به کار در خارج از کشور یکی از محصولات ارزنده موسسه MIE است که می توانید به واسطه آن به راحتی مبادرت به کاریابی در خارج از کشور نمایید.

✔️ بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدامند؟

کانادا، المان، اتریش، استرالیا، نیوزیلند و … را می توان به عنوان بهترین کشور ها برای دریافت ویزای کاری معرفی نمود.

سخن پایانی

ویزای کاری ترکیه، مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری به ترکیه و همچنین نحوه دریافت اجازه کار در ترکیه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله با شرایط مختلف اخذ ویزای کار ترکیه همچنین نرخ بیکاری این کشور، مدارک مورد نیاز ویزای کاری ترکیه و همچنین موسسات کاریابی و خدمات کاریابی موسسه MIE آشنا شدیم. امیدواریم که این مقاله مورد رضایت شما عزیزان واقع شده باشد. در صورتی که سوالات بیشتری در زمینه ویزای کار ترکیه دارید می‌توانید با مشاوران موسسه MIE تماس حاصل نموده و سوالات خودتان را از مشاوران مجرب موسسه پرسش بفرمایید. یا اینکه سوالات خود را به صورت مکتوب در بخش پرسش و پاسخ مقاله مطرح نمایید تا مشاورین به شما پاسخ بدهند.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *