ویزای کار انگلستان و مقدمه ای بر آن

ویزای کار انگلستان، کاریابی در انگلستان، کار در انگلیس برای ایرانیان، اخذ جاب آفر انگلستان، شرایط گرفتن ویزای کار تحصیل در انگلستان و سایر نکات دیگر در مقاله پیش رو برای شما عزیزان شرح و توضیح داده خواهد شد.

 • انواع ویزای کاری انگلستان کدام اند؟
 • مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان کدام اند؟
 • کاریابی در انگلستان از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟
 • چگونه می توان جاب آفر انگلستان را از یک کارفرما اخذ نمود؟

ممکن است این قبیل سوالات و هم چنین ابهامات دیگر قبل از هر گونه تصمیم جدی در خصوص اخذ ویزای کار انگلستان برای شما عزیزان مطرح شود. از این رو بر آن شدیم تا در مقاله پیش رو برای شما عزیزان به صورت مفصل و با جزییات هر آنچه در این خصوص نیاز است بدانید را توضیح دهیم. هم چنین شما دوستان عزیز می توانید تمامی سوالات خود در خصوص کار در انگلیس برای ایرانیان را در پایین همین مقاله در قسمت پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا مشاورین زبده ما در اسرع وقت به آن پاسخ دهند. هم چنین شما همراهان همیشگی می توانید با مشاورین موسسه MIE تماس حاصل نموده و بر اساس رزومه شخصی خود به صورت تخصصی و رایگان مشاوره در خصوص مهاجرت به انگلستان دریافت نمایید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای کار انگلیس

افراد متقاضی ویزای کار انگلیس بهتر است قبل از اقدام جدی، اطلاعاتی در خصوص شرایط عمومی این کشور نیز به دست آورند. جمعیت این کشور بالغ بر ۶۳ میلیون نفر می باشد. پایتخت این کشور لندن می باشد که جمعیت آن ۸ میلیون نفر برآورد شده است. البته انگلستان شهرهای بزرگ و مهم دیگری نیز دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از: منچستر، شفیلد، لیورپول، بیرمنگام، لیدز، گلاسگو، پورتسموث، نیوکاسل، ناتینگهام، بریستول و … . زبان رسمی کشور انگلستان، انگلیسی می باشد و واحد پول آن پوند می باشد.

اخذ ویزای کار انگلستان مانند هر کشور دیگری شرایط خاص خودش را دارد که مهم ترین آن ها داشتن اسپانسر شیپ می باشد. این بدان معناست که شخص باید کارفرمایی در آن کشور داشته باشد که آن کارفرما از شخص حمایت مالی لازم را داشته باشد. البته جهت دریافت جاب آفر انگلستان شخص متقاضی باید امتیازات لازم را دارا باشد. از مهم ترین این شرایط داشتن مهارت کافی در تخصص خود، داشتن نمره زبان آیلتس، داشتن حامی مالی و تمکن مالی جهت ارائه به سفارت را می توان نام برد.

انواع ویزای کار انگلستان

در این قسمت از مقاله به انواع ویزای کار انگلستان و معرفی آن ها می پردازیم. مهاجرت به انگلستان از طریق کار به چهار دسته تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

ویزای کار کوتاه مدت

ویزای کار بلند مدت

ویزای سرمایه گذاری، تجارت و توسعه

انواع ویزاهای کاری دیگر

 • ویزای tier 5

  این ویزا، یک نوع ویزای موقت است برای مثال افرادی که می خواهند برای یک خیریه کار کنند و هیچ دستمزدی دریافت نکنند. هم چنین این ویزا شامل مبلغین مذهبی، افراد ورزشکار و کارگران خلاق می باشد که دارای حامی مالی در انگلستان هستند. این نوع ویزای کار برای یک الی دو سال معتبر می باشد.

 • ویزای tier2 عمومی

  مختص نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس می باشد که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای انگلیسی شده اند.

 • ویزای tier 2 مخصوص انتقال درون شرکتی

  این ویزا مخصوص افرادی است که موفق به اخذ دعوت نامه کاری از یک کارفرمایی در انگلستان شده اند که یک شعبه از آن شرکت در خارج از کشور می باشد.

 • ویزای tier 2 برای ورزشکاران

  همان گونه که از نام آن پیداست این ویزا مخصوص افراد حرفه ای و ورزشکار است. این ویزا برای مدت ۳ سال صادر می شود که می تواند تا ۳ سال بعد از آن نیز تمدید شود.

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان

افراد چه برای ویزای کار تحصیل در انگلستان بخواهند اقدام کنند چه برای اخذ ویزای کار انگلستان نیاز به تهیه و آماده سازی برخی از مدارک مورد نیاز دارند که در این قسمت از مقاله به معرفی مهم ترین آن ها می پردازیم که شما متقاضیان عزیز با تهیه آن ها بتوانید شانس خود در اخذ ویزای کار انگلستان بالا ببرید. چرا که هر گونه نقصی در تهیه مدارک ممکن است منجر به ردی ویزای شما شود.

برخی از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان عبارتند از:

ارائه نمره زبان آیلتس و اثبات داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی

داشتن یک حامی و یا اسپانسر شیپ

ارائه یک پاسپورت معتبر و سایر مدارک هویتی

ارائه دادن کد شغلی و میزان درآمد و حقوق پرداختی شما

ارائه نامه تمکن مالی برای اثبات اینکه از پس هزینه های خود و خانواده بر خواهید آمد.

در صورت درخواست برای خانواده ارائه مدارک هویتی همسر و فرزند برای اثبات واقعی بودن رابطه

ویزای کـار انگلستان

هزینه ویزای انگلستان

مهاجرت به انگلستان هزینه های خاص خودش را دارد که بنا بر روش انتخابی این هزینه ها متغیر می باشد. در این قسمت از مقاله، به بررسی هزینه های ویزای کار انگلستان برای شما عزیزان می پردازیم. مقامات دولتی انگلستان در این راستا هزینه های خود را به پوند دریافت می نمایند. به نوع ویزای کاری که شما درخواست می دهید، هزینه ویزای انگلستان نیز متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی بین ۹۳ پوند تا ۳,۲۵۰ پوند متغیر می باشد. علاوه بر هزینه های ویزا خدمات بیمه نیز وجود دارد که هزینه آن نیز بین ۵۵ پوند تا ۱۰,۵۰۰ پوند متغیر می باشد. هم چنین شما عزیزان می توانید در جدول زیر جزییات بیشتری از هزینه های ویزای کار انگلستان را مطالعه فرمایید:

مدت اعتبارمتقاضیهزینه هر نفر همراه
اعتبار تا ۳ سال۶۱۰ پوند۶۱۰ پوند
ویزاهای کار با اعتبار بالای ۳ سال۱,۲۲۰ پوند۱,۲۲۰ پوند
ویزای کار با اعتبار ۱ تا ۳ سال در مشاغل دولتی۴۶۴ پوند۴۶۴ پوند
ویزای کار با اعتبار بیشتر از ۳ سال در مشاغل دولتی۹۲۸ پوند۹۲۸ پوند

ویزای کاری انگلستان و ویزای همراه

همواره یکی از دغدغه های مهم هر خانواده این است که هنگام اخذ ویزای کاری بتواند برای همسر و فرزندانش ویزای همراه را دریافت نماید. بر طبق قوانین بین الملل همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. در هنگام انواع ویزای کار انگلستان و ویزای tier 2 فرد می تواند برای خانواده اش درخواست ویزای همراه دهد. ویزای همراه به خودی خود دارای اجازه کار نمی باشد اما می تواند اجازه کار را درخواست دهد. مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید، در خصوص انواع ویزای کار انگلستان می باشد و توسط تیم مشاورین موسسه MIE به رشته تحریر درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن حرام بوده و توسط تیم حقوقی پیگرد خواهد داشت. در این راستا فرد اصلی باید اثبات نماید که تمکن مالی لازم را برای حمایت مالی خانواده خود را دارد. جهت درخواست ویزای همراه، یک سری مدارک مانند مدارک هویتی باید به سفارت ارائه داده شود که توسط آفیسر ویزا بررسی می شوند و بعد از تایید مدارک ویزای همراه صادر خواهد شد.

ویزای کار انگلستان و میزان حقوق در انگلستان

یکی دیگر از موارد مهم در هنگام انتخاب یک کشور برای اخذ ویزای کار انگلستان، میزان حقوق دریافتی در مشاغل مختلف می باشد. چرا که شخص با برآورد متوسط درآمدها می تواند بررسی کند که آیا از پس هزینه ها و مخارج زندگی خود در کشور مقصد برمی آید یا خیر. به طور متوسط میزان حقوق دریافتی در یک شغل تمام وقت در کشور انگلستان در حدود ۳۸,۶۰۰ پوند و در یک شغل نیمه وقت در حدود ۱۳,۸۰۳ پوند برآورد می شود. متوسط حقوق دریافتی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. طبق آخرین آمار و ارقام مدیران ارشد و خلبانان در کشور انگلستان بالاترین میزان حقوق را دریافت می کنند. پزشکان و متخصصان با دریافت حقوق متوسط ۷۹,۷۶۷ پوند در سال جایگاه دوم را در این رتبه بندی به خود اختصاص داده اند. در ادامه لیستی از مشاغل پردرآمد را بر طبق آخرین آمار و ارقام را برای شما عزیزان شرح می دهیم:

مدیران ارشد

پزشکان و متخصصان

مدیران بازاریابی و فروش

مدیرانIT و رئیس مخابرات

متخصصین حقوقی (به عنوان مثال وکلا)

مدیران مالی

مدیران روابط عمومی

رانندگان قطار

مدیران آموزش و پرورش

مهندس برق

سوالات متداول درباره ویزای کار انگلستان

✔️ آیا وکیل مهاجرت به صورت تضمینی می تواند ویزای کار انگلستان را انجام دهد؟

در بحث مهاجرت هیچ صد در صد و تضمینی وجود ندارد و وکیل مهاجرت فقط می تواند شانس پرونده شما را بالا ببرد.

✔️ آیا کشور انگلستان ویزای جست و جوی کار مانند کشور آلمان برای ایرانیان دارد؟

خیر، چیزی به نام ویزای جست و جوی کار برای ایرانیان در حال حاضر برای ایرانیان وجود ندارد.

✔️ چگونه می توان ویزای کار انگلستان را دریافت نمود؟

جهت اخذ ویزای کار، فرد متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در کشور انگلستان داشته باشد تا بتواند برای این موضوع اقدام نماید.

✔️ جهت اخذ ویزای کار انگلستان چه میزان هزینه مورد نیاز است؟

بستگی به نوع ویزای درخواستی میزان هزینه ویزاها متفاوت می باشد اما به طور متوسط ویزای کار ۶۱۰ پوند هزینه دارد.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان، مدارک لازم برای ویزای کاری انگلستان و انواع ویزاهای کاری موجود در این کشور همراه با جزئیات آن در مقاله بالا برای شما عزیزان شرح و توضیح داده شد. همان گونه که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم ویزای کار انگلستان انواع متفاوتی دارد که افراد بنا بر شرایط خاص خودشان می توانند برای آن درخواست دهند. از مهم ترین شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ این نوع ویزای کار این کشور داشتن اسپانسر شیپ و یا حامی مالی می باشد که باید مجوزهای لازم را از اداره کار آن کشور دریافت نماید. البته با توجه به سخت گیری های که برای اخذ جاب آفر در کشور انگلستان وجود دارد، توصیه می کنیم که در خصوص شرایط اخذ ویزای جست و جوی کار کشور آلمان و یا اتریش تحقیق کرده تا بتوانید در محیط حضور پیدا کرده و در انتها جاب آفر را دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات جزئی تر در خصوص ویزای کاری انگلستان شما دوستان عزیز می توانید همین الان با موسسه MIE تماس حاصل نموده و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *