شرایط اخذ ویزای کاری آمریکا

مهاجرت به کشور آمریکا به عنوان کشور ابر قدرت جهان می تواند آرزوی هر انسانی بوده و به عنوان مقصد اصلی مهاجرت انتخاب گردد. راه های مختلفی جهت مهاجرت به آمریکا وجود دارد که یکی از آنها ویزای کار آمریکا است که بالتبع دریافت این نوع ویزا در کشوری با میزان تولید ناخالص داخلی سطح بالا بسیار مطلوب است. واحد پول کشور ایالات متحده آمریکا دلار است که قدرتمندترین واحد پول جهان است و تمامی معاملات در جهان بر مبنای آن صورت می پذیرند و همین امر می تواند یکی دیگر از عوامل جذاب برای علاقه مندان به دریافت ویزای کار آمریکا باشد. اما آنچه که در این زمینه دارای اهمیت است این است که این کشور دارای ویزاهای کاری متفاوت بوده و بیشتر از افراد متخصص و دارای مهارت استقبال می نماید. لذا ما در این مقاله تلاش می نماییم تا ویزای کار آمریکا و تمامی شرایط لازم برای دریافت آن را مورد بحث و بررسی علمی قرار دهیم. موسسه MIE با تجربه بسیار در امور مهاجرتی آماده خدمات رسانی و مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان در ارتباط با این موضوع بوده و شما می توانید با این موسسه ارتباط برقرار نموده و سوالات خود را مطرح نمایید

ویزای کار آمریکا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای کار آمریکا

کشور آمریکا برای اکثر مهاجرین سراسر دنیا یک مقصد و مکان بسیار آرمانی است که امکان مهاجرت به این کشور از طریق شش روش موجود مهاجرتی تحصیل، کار، ازدواج، پناهندگی، تولد و سرمایه گذاری وجود دارد. در این میان دریافت ویزای کار آمریکا یکی از روش های بسیار رایج و محبوب مهاجرین می باشد. ویزای آمریکا از نوع کاری دارای انواع مختلفی بوده و هر یک از افراد باید با توجه به شرایط خود جهت دریافت یکی از آنها جهت کار در آمریکا اقدام نماید. میزان نرخ بیکاری موجود در ایالات متحده آمریکا اندک است و این کشور همیشه تمایل به جذب نیروی کار خارجی دارد.

افرادی که علاقه مند به دریافت ویزای کار آمریکا می باشند جهت موفقیت در این روش باید به اندازه کافی به زبان انگلیسی و حرفه انتخابی خود تسلط داشته باشند. مقاله موجود توسط کارشناسان و تیم حرفه ای موسسه MIE گردآوری و تنظیم شده است و هرگونه رونوشت از آن بدون ذکر منبع از نظر شرع و قانون حرام است. با توجه به شرایط کار در آمریکا مهاجرین به این کشور نمی توانند برای مشاغل عادی اقدام نموده و به طور حتم باید برای اشتغال به کار در یکی از مشاغل مورد نیاز آمریکا دارای تخصص و تحصیلات مربوطه باشند.

انواع ویزای کار آمریکا

علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا از طریق یکی از انواع ویزای کاری آمریکا باید قبل از اقدام به انجام این کار با شرایط مربوط به صدور هر یک از آنها در جذب نیروی کار در آمریکا آشنا گردند. ما در این بخش از مقاله انواع ویزای کار آمریکا و شرایط دریافت هر یک از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • ویزای eb3

  این نوع ویزا در کشور آمریکا برای افراد دارای تحصیلات عالی، افراد دارای تخصص اما فاقد مدرک تحصیلی و افراد فاقد تخصص و مدرک تحصیلی جهت انجام مشاغل سطح پایین صادر می گردد. در صورتی که متقاضیان ویزای eb3 آمریکا دارای توانایی و قدرت بدنی سطح بالا بوده و توانایی تکلم به زبان انگلیسی را داشته باشند، می توانند گرین کارت آمریکا را برای خود و خانواده دریافت نمایند. البته نوع دیگری از این ویزا وجود دارد که افراد بدون داشتن مدرک زبان و تحصیلات صرفا به دلیل داشتن فیزیک بدنی مناسب و توانایی مکالمه به زبان انگلیسی می توانند برای مشاغلی همچون باغبانی و تمیزکاری منزل اقدام نمایند و برای خود و خانودشان گرین کارت اخذ کنند.

 • ویزای H-1B

   این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که تمایل دارند با توجه به نوع حرفه و تخصص خود در زمینه پروژه های دولتی آمریکا اقدام به کار نمایند. برای دریافت ویزای h1b آمریکا که توسط وزارت دفاع این کشور صادر می گردد متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط با شغل خود باشد.

 • موافقت نامه تجاری ویزای H-1B1

   این ویزا تنها مختص اتباع کشور سنگاپور و شیلی بوده و متقاضیان این نوع ویزای کاری آمریکا باید حداقل دارای مدرک کارشناسی و چهار سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند.

 • ویزای H-2A (ویزای کارگر موقت کشاورزی)

   این نوع ویزا با توجه به شرایط کار در آمریکا تنها در برخی از فصول و ماه های سال جهت انجام امور مرتبط با کشاورزی برای افراد دارای تخصص در این زمینه صادر می گردد. باید توجه داشت که تنها اتباع برخی از کشورها می توانند از این نوع ویزای کاری آمریکا استفاده نمایند که بر روی سایت اداره مهاجرت آمریکا قابل مشاهده می باشند.

 • ویزای H-2B (ویزای کارگر غیر کشاورزی)

  این نوع ویزا نیز موقتی بوده اما تنها جهت انجام کارهای مربوط با کشاورزی نمی باشد. کشور آمریکا با توجه به نیاز خود هر سال این نوع ویزا را برای اتباع تنها برخی از کشورها صادر می نماید.

 • ویزای نوع L

  این نوع ویزای کار آمریکا برای افرادی صادر می گردد که باید به شعبه شرکتی که در آن مشغول به کار می باشند، در آمریکا انتقال پیدا نمایند. برای دریافت این نوع ویزا متقاضی برای مهاجرت به آمریکا باید در طی سه سال گذشته، یک ماه آن را در کشور آمریکا سپری نموده و در آن مشغول به کار بوده باشد.

 • ویزای O

   این نوع ویزا برای افرادی با توانایی های خاص و فوق العاده صادر می گردد. این توانایی می تواند در زمینه های مختلف هنری، علمی، زمینه های ورزشی و یا آموزشی باشد.

 • ویزای P-1

   این نوع ویزای کار آمریکا برای ورزشکارانی که قصد مهاجرت به آمریکا و یا عضویت در تیم ورزشی خاصی را دارند صادر می گردد. متقاضیان این نوع ویزا باید دارای فعالیت های بین المللی باشند.

 • ویزای P-2

   این نوع ویزای کار در آمریکا برای متقاضیانی صادر می شود که بین دو سازمان خارجی و آمریکایی فعالیت می نمایند و جهت انجام فعالیت های سازمان نیاز به رفت و آمد به آمریکا را دارند صادر می گردد.

 • ویزای P-3 (ویزای هنرمندان و سرگرمی)

  این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که جهت اجرای تئاتر، کارهای هنری و یا سینمایی باید وارد کشور آمریکا شوند. همچنین افراد متخصص جهت تدریس رشته های ورزشی، رشته های هنری و یا رشته های نمایشی می توانند درخواست ویزای کار آمریکا از این نوع را داشته باشند.

 • ویزای H-3 (ویزای کاراموزی)

  این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که تمایل دارند در آمریکا آموزش هایی را فرا گیرند. برای دریافت ویزای کار آمریکا از این نوع شخص متقاضی باید اثبات نماید که شرایط کارآموزی در کشور اصلی وی وجود ندارد. ذکر این نکته ضروری است که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی نمی توانند جهت کارآموزی در آمریکا این نوع ویزا را دریافت نمایند.

مدارک لازم برای ویزای کار آمریکا

متقاضیان دریافت یکی از انواع ویزای کاری آمریکا جهت طی نمودن پروسه مربوطه باید اقدام به جمع آوری یک سری مدارک نمایند تا بتوانند جهت درخواست ویزای  آمریکا اقدام نمایند. علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا از طریق کار در آمریکا می توانند از طریق سایت سفارت به صورت آنلاین جهت دریافت وقت اقدام نمایند. متقاضیان ویزای کار آمریکا باید توجه داشته باشند که ارائه مدارک کامل و بدون نقص، نقش بسزایی در پاسخ مثبت و منفی مامور بررسی کننده پرونده دارد، لذا برای انجام این کار بهتر است که متقاضیان از تجارب یک وکیل معتبر مهاجرتی و یا کارشناسان موسسات معتبر مهاجرتی استفاده نمایند. مدارک لازم جهت درخواست ویزای کار آمریکا عبارتند از:

گذرنامه دارای اعتبار کافی

مدارک تحصیلی جهت اثبات واجدالشرایط بودن دریافت ویزای آمریکا

مدرک زبان معتبر مورد نیاز با توجه به نوع ویزا

فرم درخواست ویزای کار

جاب آفر آمریکا

cv و رزومه تحصیلی

مدارک معتبر هویتی

ویزای کار آمریکا

هزینه ویزای آمریکا

پس از آماده نمودن مدارک لازم جهت صدور ویزای کار آمریکا و تحویل آن ها به سفارت، سفارت کشور آمریکا هزینه ای را بابت بررسی و صدور ویزا از متقاضیان انواع ویزاهای کاری این کشور نظیر ویزای ebe3، ویزای h1b و غیره مبلغی را دریافت می نماید. هزینه درخواست ویزای کاری آمریکا جهت مهاجرت به آمریکا ۱۹۰ دلار است. علاوه بر مبلغ ذکر شده ممکن است هزینه های اضافی دیگری نیز از جانب سفارت اعمال شود. این هزینه باید به صورت فیش پرداختی ضمیمه دیگر مدارک گردد. این هزینه با توجه به سفارتی که متقاضی به آن مراجعه می نماید ممکن است تا حدودی متغیر باشد.

شرایط ویزای کار آمریکا و ویزای همراه

متقاضیانی که از طریق دریافت جاب آفر آمریکا و یا ویزای کار آمریکا وارد خاک این کشور می شوند می توانند برای همراهان خود درخواست صدور ویزای همراه نمایند. بر اساس قوانین مهاجرتی کشور ایالات متحده تنها همسر متقاضی اصلی و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان همراه در نظر گرفته می شوند و دیگر اعضای خانواده نمی توانند به عنوان همراه متقاضی وارد آمریکا شوند. برای دریافت ویزای همراه متقاضی اصلی در ابتدا باید وارد آمریکا شده کارت اقامت خود را دریافت نماید پس از یک الی دو ماه جهت دریافت ویزای همراه برای خانواده خود اقدام نماید. دریافت کنندگان ویزای همراه همانند یک شهروند آمریکایی حق کار و تحصیل رایگان را دارند. از جمله مدارک لازم جهت دریافت ویزای همراه متقاضی کار در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

گذرنامه دارای اعتبار

گواهی یا سند اردواج

گواهی تولد فرزندان

مدارک تحصیلی

سوابق کاری

تمکن مالی جهت پوشش دهی هزینه زندگی خانواده

برای دریافت ویزای همراه نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

شرایط ویزای کار آمریکا و میزان حقوق در آمریکا

یکی از موضوعات دارای اهمیت بسیار و موثر بر تصمیمات مهاجرین کاری از جمله مهاجرت به آمریکا از طریق کار در امریکا، میزان حقوق و دستمزد در کشور مقصد است. ذکر این نکته ضروری است که میزان دستمزد در صدور ویزا نیز دارای تاثیر بوده و در برخی از موارد در صورت پایین بودن میزان حقوق دریافتی از کارفرما، سفارت درخواست متقاضی را رد می نماید. بر اساس آمار و ارقام ارائه شده متوسط حقوق و دستمزد در کشور آمریکا حدود ۳,۳۳۲ دلار در ماه است که این حقوق بصورت سالانه به میزان یک درصد افزایش پیدا می کند. میزان متوسط حقوق اتباع آفریقایی در آمریکا از همه کمتر و حدود ۲,۲۲۳ دلار در ماه و اتباع آسیایی دارای بیشترین درآمد بوده و میزان متوسط دستمزد آنها ۵,۳۶۰ دلار است. در جدول زیر می توانیم میزان حقوق و دستمزد متقاضیان ویزای کار آمریکا با توجه به مقاطع تحصیلی را مشاهده نمایبم:

تحصیلاتمیزان حقوق و دستمزد
تحصیلات دبیرستانیمیانگین ماهانه ۲,۲۲۳ دلار
مدرک دیپلممیانگین ماهانه ۳,۰۹۴ دلار
مدرک کارشناسیمیانگین ماهانه ۵,۰۷۰ دلار
مدرک کارشناسی ارشدمیانگین ماهانه ۶,۴۴۴ دلار

سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای کار آمریکا

✔️ آیا متقاضیان کار در آمریکا می توانند برای خانواده خود ویزای همراه دریافت نمایند؟

متقاضیان ویزای کار آمریکا یک تا دو ماه پس از دریافت کارت اقامت خود می توانند برای خانواده درخواست ویزای همراه نمایند.

✔️ متوسط حقوق و دستمزد در کشور آمریکا چقدر است؟

متوسط حقوق و دستمزد در کشور آمریکا ۳,۳۳۲ دلار است.

✔️ آیا برای دریافت ویزای کاری آمریکا نیازی به دعوت نامه کاری آمریکا است؟

بله، برای صدور برخی از ویزاهای کاری متقاضی باید دارای دعوت نامه کاری آمریکا باشد.

✔️ هنرمندان جهت انجام فعالیت های هنری در آمریکا باید چه نوع ویزای دریافت نمایند؟

هنرمندان برای انجام فعالیت های هنری درآمریکا باید ویزای نوع p-3 را دریافت نمایند.

سخن پایانی در خصوص ویزای کار آمریکا

ما در این مقاله ویزای کار آمریکا، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا و شرایط کار در آمریکا را مورد بررسی قرار دادیم. متقاضیان کار در آمریکا با توجه به شرایط، تخصص و سطح تحصیلات خود می توانند جهت دریافت یکی از انواع ویزای کاری در کشور آمریکا اقدام نمایند. هر یک از ویزاهای کاری در کشور آمریکا دارای شرایطی می باشند و برای افراد خاصی صادر می گردند. مدارک ارائه شده به سفارت جهت صدور ویزا باید کامل باشد تا از رد شدن درخواست توسط افسر پرونده جلوگیری نماید. متقاضیان ویزای کاری آمریکا پس از مهاجرت به آمریکا می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه داشته باشند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کاملتر در خصوص ویزای کار آمریکا و بررسی شرایط خود با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات احتمالی خود را در بخش زیرین همین مقاله مطرح نمایید و منتظر دریافت پاسخ سریع آنها از کارشناسان ما باشید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *