شرایط کار در قبرس

کار در قبرس و شرایط عمومی دریافت پیشنهاد کاری در قبرس در مقاله علمی زیر به صورت جامع در اختیار شما متقاضیان کار در کشور قبرس ارائه گشته است. مشاغل مورد نیاز در قبرس و میزان حقوق و درامد در قبرس از جمله مواردی می باشد که متقاضیان کار در جستجوی پاسخ آن می باشند. لازم به ذکر است هزینه های زندگی نیز در قبرس در حدود ۲۰% بیشتر از ایران خواهد بود. همچنین دانش بر این موضوع که آیا کار در قبرس برای فرد متقاضی آثار اقامتی به دنبال خواهد داشت نیز از دیگر موارد قابل بررسی می باشد. این موضوع از آن حیث دارای اهمیت می باشد که افراد جویای کار علاقمند به دریافت شهروندی قبرس می باشند که بدین واسطه قادر باشند از تمامی خدمات این کشور بهره مند گردند. موسسه MIE در ادامه این نوشتار علمی به بررسی هر چه بیشتر این موضوعات خواهیم پرداخت.

کار در قبرس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی کار در قبرس

کشور قبرس به لحاظ قرار گیری و موقعیت جغرافیایی در بخش شرقی دریای مدیترانه واقع شده است. در واقع این کشور پرجمعیت ترین جزیره دریای مدیترانه به شمار می رود. به علاوه از منظر مساحت و بزرگی در قیاس با سایر جزایر دریای مدیرترانه جزو سومین آن ها می باشد. به لحاظ قرار گیری در حوزه شنگن نیز قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده است. این موضوع بدین لحاظ می باشد که در واقع قسمت شمالی در حیطه ترک نشینان می باشد، در صورتی که قبرس جنوبی در حیطه یونان در نظر گرفته شده است.

لذا زبان رسمی مردم این کشور به ترکی و یونانی می باشد. واحد رسمی پول در این کشور یورو می باشد و دین اغلب مردم نیز مسیحیت می باشد، ولیکن با این حال در قسمت ترک نشین همچنان مردم اسلام را برگزیدند. آب و هوا در قبرس بیشتر در موسم مدیترانه ای به سر می برد و در تابستان گرم و خشک را سپری می کند در صورتی که در زمستان آب و هوای رو به معتدلی را خواهد داشت. این کشور شامل ۶ استان می باشد؛ پایتخت آن نیز شهر نیکوزیا می باشد که جزو مهمترین آنان می باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری قبرس

با توجه به درخواست های رو به رشد مهاجرت به قبرس لذا می توان شرایط کاریابی در قبرس را به صورت مفصل تر بررسی نمود. زندگی در قبرس از کیفیت به نسبت خوبی برخوردار می باشد به طوری که بسیاری خواهان مهاجرت ارزان به این کشور می باشند تا بدین طریق به واسطه اخذ ویزای کار قبرس بتوانند راهی جهت ورود به این کشور پیدا نمایند. لازم به ذکر می باشد افراد متقاضی که خواهان کار در کشور قبرس می باشند در ابتدای دریافت پیشنهاد کاری می بایست آن پیشنهاد شغلی به مدت ۳ ماه در این کشور بررسی و آگهی گردد و پس از بررسی قانون اولویت می توان جهت ویزای کار قبرس اقدام داشت.

لازم به ذکر می باشد که افراد متقاضی کار که از اتحادیه اروپا می باشند نیازی به بررسی و آگهی در قبرس را نخواهند داشت. به علاوه عناوین شغلی نظیر برق و مهندسی آی تی از جمله رشته های شغلی می باشند که قادر خواهند بود اقامت خویش را بدین واسطه تمدید نماید و در نهایت شهروندی و پاسپورت قبرس را دریافت نمایند؛ این موضوع در حالی است که سایر عناوین شغلی در صورت تمدید نیافتن پیشنهاد کاری می بایست به کشور خویش بازگردند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس

متقاضیان مهاجرت کاری به قبرس جهت ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری قبرس می بایست اسناد و الزامات جهت این موضوع را به سفارت این کشور ارائه نمایند. لازم به ذکر می باشد هر فرد جویای کار بر اساس مدارک و الزامات ارائه شده از سوی دولت این کشور می بایست جهت این موضوع اقدام داشته باشند. می توان در قسمت ذیل به بخشی از مدارک عمومی جهت دریافت ویزای کار قبرس اشاره نمود:

مدارک هویتی فرد متقاضی

ارائه رزومه کاری و تحصیلی

ارائه پاسپورت

ارائه بیمه

مدارک مرتبط با تمکن مالی

ارائه عدم سوء پیشینه

انجام تست های پزشکی

ارائه پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای قبرس

کار در قبرس

بررسی ویزای همراه جهت کار در قبرس

یکی از مهمترین مسائل مربوط به مهاجرت به قبرس از طریق کار موضوع الحاق خانواده می باشد. به این علت که در واقع این موضوع برای متقاضی کار حائز اهمیت می باشد. با توجه به اینکه در هر کشور لیست مشاغل مشخصی جهت این موضوع تعریف شده است، لذا افراد متقاضی کار می بایست با در نظر گرفتن این موضوع جهت کاریابی در قبرس برآیند. بنابراین قادر خواهند بود در صورت دریافت پیشنهاد کاری و با بررسی قانون اولویت و آگهی در کشور قبرس جهت کار در قبرس برآیند. دانش براین موضوع حائز اهمیت می باشد که همراه در این روش منظور همسر و فرزندان تا سن ۱۸ سال می باشد. لازم به ذکر است همانطور که پیشتر نیز مورد بررسی قرار گرفت افراد متقاضی مشاغل با نرخ بیکاری کمتر در قبرس خواهند توانست اقامت ۴ ساله کاری خویش را تمدید نمایند و بدین طریق جهت اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت قبرس اقدام نمایند.

میزان حقوق کار در قبرس

از جمله موارد حائز اهمیت و تعیین کننده در جستجوی کار و مهاجرت به قبرس از طریق کار میزان حقوق و درامد حاصل از کار در قبرس می باشد. این موضوع بدان حیث حائز اهمیت می باشد که در واقع کیفیت و استاندارد زندگی افراد جویای کار در این کشور بر این اساس تخمین زده می شود. لذا افراد متقاضی مهاجرت به قبرس از طریق کار به واسطه بررسی و ارزیابی حقوق و درامد در این کشور با توجه به پوزیشن کاری خویش اقدام می نمایند. لازم به ذکر است میانگین حقوق در کشور قبرس در پایتخت این کشور در حدود ۱,۳۰۰ یورو خواهد بود.

بر طبق قوانین مندرج شده میزان حقوق و درامد یک نیروی کار بین الملل در این کشور نبایستی از حداقل میزان حقوق در این کشور کمتر باشد. لازم به ذکر است هزینه زندگی در قبرس در حدود ۲۰% گران تر از ایران خواهد بود. در جدول ذیل به بررسی موضوع حقوق و درامد در برخی از مشاغل مورد نیاز در قبرس پرداخته شده است:

مشاغلدرامد یورو/سال
مدیر پروژه آی تی۵۴,۵۰۰
مدیر مارکتنیگ۴۵,۷۰۰
مدیر بازاریابی۴۵,۰۰۰
مدیر هتل۴۵,۰۰۰
مدیر منابع انسانی۴۱,۰۰۰
اقتصاد دان۱۱,۰۰۰
وکیل۳۹,۰۰۰

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت با مهاجرت کاری به قبرس

با توجه به شرایط کنونی و ایجاد شرایط مهاجرت به قبرس این امکان وجود خواهد داشت تا افراد متقاضی مهاجرت کاری به قبرس با توجه به موقعیت شغلی خویش جهت مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. همچنین در حقیقت بسیاری از متقاضیان جویای کار به دنبال موقعیتی جهت دریافت اقامت دائم و شهروندی قبرس می باشند. جهت این موضوع می بایست این نکته را در نظر داشت؛ متقاضیان با کار مداوم و پرداخت مالیات به مدت ۵ سال قادر خواهند بود جهت اقامت دائم قبرس اقدام نمایند. این در صورتی می باشد که با گذشت ۷ سال از اقامت دائم افراد متقاضی کار قادر خواهند بود جهت دریافت شهروندی قبرس در خواست دهند.

لازم به ذکر است متقاضیان با دریافت پاسپورت قبرس از تمامی مزایای این کشور بهره مند خواهند بود و قادر هستند از مزیت پاسپورت قبرس جهت تردد به بسیاری از کشورها بدون دریافت ویزا اقدام داشته باشند. همچنین با دریافت پاسپورت جهت نفر اصلی، همراهان وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) از مزایای پاسپورت به صورت همزمان برخوردار خواهند شد. لازم به ذکر است از آنجا که تنها متقاضیان کار در مشاغلی که کسر کار در کشور قبرس وجود دارد، شانس خواهند داشت جهت دریافت اقامت دائم و شهروندی قبرس اقدام داشته باشند، بنابراین توصیه می گردد قبل از مهاجرت کاری به قبرس این نکته را در نظر داشته باشید.

سوالات متداول درباره کار در کشور قبرس

✔️ شرایط دریافت اقامت کاری در قبرس به چه صورت می باشد؟

با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای قبرسی می توان جهت این موضوع اقدام داشت.

✔️ آیا می توان به واسطه ویزای جاب سیکر جهت کاریابی در قبرس اقدام داشت؟

خیر، اقدام از طریق کاریابی در قبرس تنها به واسطه دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای قبرسی می باشد.

✔️ میانگین حقوق کار در قبرس و درامد در قبرس به چه صورت می باشد؟

جهت این موضوع می توان درامد سالانه ۳۷,۰۰۰ یورو در نظر داشت.

✔️ با توجه به نرخ بیکاری در قبرس کاریابی در این کشور به چه صورت می باشد؟

با توجه به آخرین گزارشات نرخ بیکاری در قبرس در حدود ۸% می باشد، لذا توصیه می گردد صرفا جهت مشاغل که کسر نیروی کار در کشور قبرس وجود دارد اقدام داشته باشید.

سخن پایانی

کار در قبرس و اعزام نیروی کار به قبرس از جمله مواردی می باشد که بسیاری از متقاضیان کار به دنبال این موضوع می باشند. بدین واسطه قادرند مهاجرت به قبرس داشته باشند و در نهایت بتوانند از مزایای این کشور بهره مند گردند. در این مقاله علمی به بحث و بررسی هر چه بیشتر ارائه مدارک و الزامات جهت برآورده نمودن ویزای کار قبرس پرداخته شده است. لذا افراد متقاضی ویزای کار قبرس قادر خواهند بود با کاریابی در مشاغل پرتقاضا جهت دریافت اقامت قبرس اقدام داشته باشند. بدین صورت به واسطه اعزام نیروی کار به قبرس، افراد قادر خواهند بود درامد در قبرس در حدود سالانه ۳۷,۰۰۰ یورو کسب نمایند.
زندگی در قبرس به واسطه مهاجرت کاری به قبرس این مزایا را برای فرد متقاضی خواهد داشت در صورتی که بیش از ۴ سال اقامت خویش در این کشور تداوم داشته باشد جهت دریافت اقامت دائم قبرس اقدام نمایند. حقوق کار در قبرس ماهانه در حداقل ممکن می تواند در حدود ۱,۳۰۰ یورو در نظر داشت. لذا با توجه به مطالب ارائه شده کاریابی در قبرس براساس اینکه آیا فرد متقاضی شرایط مناسبی جهت این موضوع داشته باشد، می تواند مزایای بسیاری را برای فرد متقاضی کار فراهم آورد. موسسه MIE با در نظر گرفتن سهولت در پاسخگویی در قسمت دیدگاه این امکان را فراهم آورده که قادر خواهید بود نظرات و سوالات خویش را بیان نمائید. همچنین می توانید از طریق شماره تماس های مندرج شده با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *