شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

کشور کانادا از گذشته تا کنون به عنوان یکی از ایده آل ترین کشورها برای مهاجرت شناخته می شود. کانادا بسیار مهاجر پذیر بوده و افراد مختلف از تمامی نقاط جهان از راه های مختلف کاری، تحصیلی، ازدواج، پناهندگی، تولد و سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت می نمایند. روش پناهندگی یکی از روش های غیر قانونی مهاجرت به کانادا می باشد و مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی دارای ریسک ها و خطرات احتمالی فراوانی می باشد. لذا موسسه MIE در این مقاله تلاش می نماید تا مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را مورد تحلیل علمی قرار دهد و به سوالات احتمالی متقاضیان عزیز پاسخ دهد. شما سروران گرامی جهت دریافت مشاوره در رابطه با مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود می توانید با مؤسسه ما ارتباط برقرار نمایید.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارائه می گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

کانادا یک کشور بسیار سردسیر در آمریکای شمالی و در همسایگی اقیانوس های اطلس، آرام و اقیانوس منجمد شمالی می باشد. حکومت موجود در کانادا پادشاهی مشروط است و پایتخت این کشور شهر اتاوا می باشد. مردم در کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تکلم می نمایند و واحد پول آن دلار کانادا است. بر اساس قوانین بین الملل، پناهجویان و یا پناهندگان افرادی می باشند که بخاطر ترس از کشته شدن در کشور خود و یا مورد آزار و اذیت قرار گرفتن به کشوری دیگر پناه آورده و دیگر توانایی بازگشت به کشور خود را ندارند. ذکر این نکته ضروری است که پناهنده و مهاجر دو واژه متفاوت از یکدیگر می باشند. کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که از طریق برنامه ای تحت عنوان اسکان مجدد کانادا پناهجویان واقعی را مورد حمایت قرار می دهد و در واقع اقامت کانادا به صورت بلند مدت را به عنوان یک راه حل دائمی در اختیار آنان قرار می دهد. موسسه MIE در ارتباط با روش پناهندگی و در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی نماید و این مقاله تنها به منظور بالا بردن اطلاعات و آگاهی شما عزیزان از خطرات موجود در این روش تهیه شده است.

ویدئـو و پـادکست موسسه MIE در رابطه با شرایط و خطرات پناهندگی

ویـدئــو

پـادکست

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و کنوانسیون ژنو

برای درک بهتر مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، متقاضیان پناهندگی کانادا برای ایرانیان بهتر است با کنوانسیون ژنو و تعریف پناهندگی آشنا گردند. بر اساس قوانین کنوانسیون ژنو که در سال ۱۹۵۱ به تصویب رسید، پناهنده به آن دسته از افرادی اطلاق می گردد که بخاطر مسائل نژادی، مذهبی، ملیتی، سیاسی، عضویت در گروه های خاص و یا حتی جنگ در کشور خود با خطر مرگ و آزار و اذیت روبرو بوده و مجبور به ترک کشور شده اند. کشور کانادا یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو است و بر اساس قوانین موجود باید اطلاعات پناهندگان را به آژانس پناهجویان سازمان ملل (UNHCR) ارسال نماید. پناهجویان در کشور کانادا از حمایت و پشتیبانی مالی برخوردار می باشند و مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی اقامت کانادا و تابعیت کانادا را به همراه دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و مراحل آن

مهاجرت پناهندگی کانادا دارای مراحلی می باشد که در این بخش مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. افرادی که به عنوان پناهنده وارد خاک کشور کانادا می شوند، باید درخواست برخورداری از حقوق پناهندگان در کانادا را همراه با مدارک لازم به افسر پرونده تحویل دهند. افسر پرونده مدارک متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را بررسی نموده و صلاحیت آنها را برای ارسال به شورای مهاجرت و پناهندگی مشخص می نماید. افرادی که فاقد شرایط پناهندگی در کانادا هستند شامل از طریق آمریکا و یا خود کانادا وارد شده باشند یا دارای فعالیت های مجرمانه و نقض حقوق بشر باشند یا در مسیر مهاجرت خود وارد کشوری پناهنده پذیر شده باشند، توسط افسر پرونده رد صلاحیت می گردند. در صورت تایید صلاحیت، پناهجویان مدت یک سال و گاهی تا سه سال اول مورد حمایت های مالی کشور کانادا قرار می گیرند. کشور کانادا جهت انطباق پذیری این افراد با محیط و آشنایی با این کشور کلاس های متعددی نظیر کلاس های زبان انگلیسی و یا فرانسوی برای آنان برگزار می نماید. پناهجویان دارای صلاحیت، اقامت کانادا به صورت بلند مدت را بدست آورده و در نهایت موفق به دریافت تابعیت کانادا می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی با ویزای توریستی

یکی از روش هایی که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی جهت ورود به خاک کانادا به منظور ارائه درخواست پناهندگی خود به کار می گیرند، سفر به این کشور با استفاده از ویزای توریستی است. برای انجام این کار در ابتدا متقاضیان دریافت اقامت کانادا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایند که با توجه به وجود تعداد زیادی از پناهجویان ایرانی که از این طریق وارد کانادا شده اند، صدور ویزای توریستی کانادا با سختی های فراوانی برای ایرانیان صادر می گردد. بنابراین برای دریافت ویزای توریستی کانادا، متقاضیان باید مدارکی را جهت بازگشت به ایران با توجه به وابستگی های مادی و معنوی ارائه نمایند. از جمله این مدارک عبارتند از:

 • گواهی اشتغال به کار و اسناد استخدامی
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • اسناد ملکی
 • وجود اعضای خانواده نظیر همسر، فرزندان و والدین در ایران

روش های جایگزین مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

ما در این مقاله مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را مورد بررسی قرار دادیم و بیان نمودیم که پناهندگی روشی بسیار پر خطر بوده و ریسک مالی و جانبی بسیاری به همراه دارد. اما راه های مختلفی جهت جایگزین نمودن روش مهاجرت پناهندگی کانادا وجود دارند که در این بخش از مقاله بررسی می نماییم.

 • تحصیل در کشور کانادا

   تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرتی به کانادا است که تحصیل در دوره لیسانس در کشور کانادا چهار سال، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا سه الی پنج سال به طول می انجامد و هر کدام از این مقاطع به ترتیب نیازمند نمره آیلتس ۶، ۶٫۵ و ۷ هستند. گپ تحصیلی جهت تحصیل در کشور کانادا نباید زیاد باشد. امکان همراهی خانواده برای متقاضیان تحصیل در کانادا وجود دارد.

 • کار در کشور کانادا

   کار در کشور کانادا از طریق برنامه های مختلف دارای سیستم امتیاز بندی انجام می پذیرد. این سیستم امتیاز بندی دو مرحله ای بوده و متقاضیان در مرحله اول باید موفق به کسب امتیاز ۶۷ و در مرحله دوم امتیاز ۴۱۵ گردند. سیستم امتیاز بندی شامل سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری، داشتن دوست و اقوام در کانادا و غیره می گردد. در صورتی که متقاضی در هنگام ثبت نام، نام همراه خود را وارد سیستم نموده باشد، در صورت موفقیت می تواند برای همراه خود نیز درخواست ویزا نماید.

 • سرمایه گذاری در کانادا

   یکی از راه های بسیار پر سود در مهاجرت و دریافت اقامت کانادا و تابعیت کانادا، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. کشور کانادا متشکل از چندین ایالت است که هر کدام دارای شرایطی برای پذیرش سرمایه گذاران خارجی می باشند. یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در این کشور، استارتاپ کانادا است که برای انجام این کار متقاضیان باید دارای یک طرح تجاری خلاقانه و جدید باشند.

 • تولد در کانادا

   کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که در اعطای تابعیت از طریق تولد از اصل خاک پیروی می نماید و به کودکان متولد شده در این کشور بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، تابعیت کانادا را اعطا می نماید.

 • ازدواج در کانادا

   ازدواج با شهروند کانادایی اقامت کانادا را به دنبال دارد. اما اثبات تمکن مالی و صوری نبودن ازدواج از شرایط اصلی دریافت تابعیت کانادا از طریق ازدواج می باشد.

سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

✔️ آیا کشور کانادا عضو کنوانسیون ژنو می باشد؟

بله، کشور کانادا از اعضای کنواسیون ژنو می باشد.

✔️ آیا کشور کانادا از پناهجویان حمایت مالی می نماید؟

بله، کشور کانادا به مدت یک سال و در برخی از مواقع به مدت سه سال از پناهجویانی که کیس آنها مورد قبول قرار گرفته است حمایت مالی می نماید.

✔️ آیا دریافت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان آسان است؟

دریافت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان با توجه به بالا بودن تعداد پناهجویان ایرانی در کانادا که از طریق ویزای توریستی راهی کانادا شده و سپس درخواست پناهندگی نموده اند، امری دشوار است و برای این کار متقاضی باید وابستگی های مادی و معنوی جهت بازگشت به ایران را اثبات نماید.

✔️ آیا کار در کشور کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد؟

بله، کار در کشور کانادا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی دو مرحله ای می باشد.

سخن پایانی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

ما در این مقاله شرایط پناهندگی در کانادا را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم کشور کانادا از اعضای کنوانسیون ژنو می باشد و پناهجویان واقعی را مورد حمایت خود قرار می دهد. پناهجویان در صورت واقعی بودن کیس ارائه شده می توانند از جنایت های مالی کشور کانادا نیز برخوردار گردیده و در نهایت اقامت کانادا و تابعیت کانادا را به دست آورند. اما در کل روش پناهندگی و مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی با ریسک و خطرات بسیار همراه است و پیشنهاد می شود که متقاضیان با توجه به شرایط خود یکی از روش های جایگزین مهاجرت نظیر تحصیل، کار، ازدواج، تولد و سرمایه گذاری را انتخاب نمایند. موسسه MIE آماده ارائه مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا و دیگر کشورها بوده و شما عزیزان جهت دریافت مشاوره می توانید با این موسسه ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در قسمت زیر همین متن مطرح نموده و جواب دقیق آنها را از ما دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *