شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان موضوعی است که در این مقاله بدان پرداخته می شود تا وضعیت کار در مجارستان و شرایط کار در مجارستان برای آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به مجارستان برای کار دارند، روشن شده و آگاهی کافی از اقامت مجارستان از طریق کار داشته باشند. نکات مهمی که شخص هنگام مهاجرت کاری مدنظر دارد، شرایط کاری در کشور مقصد می باشد که تا چه میزان فرصت کاریابی در مجارستان وجود دارد یا به عبارتی نرخ بیکاری چند درصد است، مشاغل مورد نیاز مجارستان کدامند و میزان درآمد برای مشاغل مختلف در مجارستان چه میزان می باشد و وضعیت اخذ اقامت مجارستان از طریق کار به چه نحوی است و پس از چه مدت به پاسپورت می انجامد؟

تمام این نکات در این مقاله گنجانده شده تا دید کلی به شما از فضای کار در مجارستان داده و شما را با کیفیت زندگی در مجارستان آشنا نماید. مؤسسه MIE آماده پاسخگویی به شما در مسیر مهاجرتتان می باشد.

ویزای کار مجارستان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای کار مجارستان

مجارستان کشوری عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد و با قرارگیری در مرکز اروپا موقعیت مناسبی داشته و به عبارتی کشوری است که اروپای شرقی را به اروپای غربی متصل می نماید. از جهتی هم کیفیت زندگی اروپایی و هم هزینه های معقول و منطقی اروپای شرقی را به همراه دارد. پایتخت مجارستان، شهر زیبای بوداپست می باشد. زبان این کشور مجاری است و واحد پول آن فورینت می باشد. این کشور کوچک اروپایی حدود ۹ میلیون جمعیت در دل خود جای داده است.

بیشتر مهاجرین به مجارستان را دانشجویان اختصاص داده اند و شرایط کاری پس از تحصیل در این کشور، شرایط به نسبت خوبی برآورد می شود و دانشجویان می توانند علاوه بر مجارستان، سایر کشورهای حوزه شنگن را مقصدی جهت کاریابی و اخذ اقامت برگزینند. گفتنی است اکثر دانشگاه های مجارستان با توجه به همکاری که با کمپانی ها دارند جهت کار در مجارستان می توانند دانشجویان خود را یاری نموده و پیشنهادات کاری پس از تحصیل ارائه نمایند.

شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان در صورتی اعطا می گردد که شخص پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر از داخل مجارستان دریافت نموده و همراه با سایر مدارک مورد نیاز که در بخشی دیگر به آن می پردازیم به سفارت مجارستان ارائه می نماید و ویزای کار مجارستان را دریافت می نماید. کارفرما قبل از دریافت مجوزهای لازم و اعطای پیشنهاد کار، لازم است به مدت ۱۵ روز شغل مذکور را آگهی نماید تا شخصی واجد شرایط کار در مجارستان وجود نداشته و اجازه استخدام شخص خارجی به عنوان نیروی کار را پیدا کند.

لازم به ذکر است ورود به مجارستان از طریق ویزای توریستی امکان پذیر است، اما شخص با ویزای کوتاه مدت امکان تبدیل ویزا به اقامت کاری را نخواهد داشت. صرفاً تبعه برخی کشورهای مشترک المنافع با مجارستان می توانند ویزای موقت یک ماهه جهت کار در مجارستان دریافت نمایند که قابل تبدیل به اقامت کاریست و برای ایرانیان متاسفانه این موضوع ممکن نیست.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری مجارستان

مدارکی که جهت اخذ ویزا و مهاجرت کاری به مجارستان باید ارائه شوند در این مبحث مورد بررسی قرار می گیرد.‌ مرحله تهیه مدارک و ارائه به سفارت جزو پراهمیت ترین مراحل اقدام شما برای کار در مجارستان می باشد.‌ چرا که کوچکترین خطایی می تواند کلیه زحمات شما را بر باد دهد. اصلی ترین مدرکی که جهت دریافت ویزای کاری مجارستان نیاز است، نامه پیشنهاد کار و یا اصطلاحاً جاب آفر از سمت کارفرماست و سایر مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت شامل موارد زیر می باشد:

رزومه تحصیلی

سابقه کاری

گذرنامه معتبر

قرارداد کاری

مدارک شناسایی

آدرس محل اقامت در مجارستان

بنابراین کاریابی شما شخصاً و یا از طریق موسسات کاریابی انجام می شود، پس از ارتباط با کارفرمای مجارستانی و قبولی در مصاحبه و اخذ کار مورد نظر، با ارسال مدارک برای کارفرما، نامه کاری دریافت می شود. در این مرحله به سفارت مراجعه نموده و مدارک خود را ارائه می نمایید و ویزای کار کشور مجارستان را در صورت تأیید سفارت دریافت می نمایید.

ویزای کار مجارستان

اقامت کاری مجارستان و لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان

در مهاجرت کاری به مجارستان و یا هر کشور دیگری، اصلی ترین مسأله، توجه به نرخ بیکاری در کشور مقصد می باشد که مشخص کننده میزان نیاز یا عدم نیاز به نیروی کار خارجی می باشد. عموماً کشورها با نرخ بیکاری زیر ۵ درصد، شرایط کاری مناسبی برای مهاجرین دارند که طبق نمودار زیر، مجارستان از جهت وضعیت نرخ بیکاری شرایط مساعدی دارد.

نمودار نرخ بیکاری در مجارستان

نکته بعدی قابل توجه این موضوع است که شرایط کاری برای مشاغل مختلف متفاوت است و شخص باید پیش از اقدام به مهاجرت، وضعیت شغل موردنظر خود را در مجارستان بسنجد و بازار کار رشته و یا حرفه خود را از طریق برنامه های مختلف اینترنتی تحلیل نماید.‌ در حال حاضر مشاغلی که با کمبود نیروی کار در مجارستان روبرو هستند شامل موارد زیر هستند:

مهندسی کامپیوتر

بازاریاب

مدیر فروش

مدیر منابع انسانی

حسابداری

مهندسی مالی

ویزای کاری مجارستان و موسسات کاریابی در مجارستان

برای اخذ ویزای کار مجارستان و مهاجرت به مجارستان برای کار، لازم است ابتدا در خصوص شرایط کار در آن کشور، اطلاعات کاملی به دست آورید. براساس تخصص و مهارت شما و نیاز بازار کار این کشور، فرصت های شغلی قابل دسترسی هستند. فاکتورهایی که معمولاً برای کاریابی در اکثر کشورها باید مدنظر قرار گیرند، عبارتند از تحصیلات، میزان سابقه کار مرتبط با تحصیلات، سن و سطح مهارت زبان و تکلم به زبان‌ کشور مقصد. در خصوص تحصیلات، ذکر این‌ نکته ضروری است که باید در رشته هایی تحصیل کرده باشید که بازار کار مناسبی در آن کشور داشته باشد بنابراین برای اخذ این ویزا، لازم است فرصت های شغلی در آن‌ کشور را مدنظر قرار دهید. شما می توانید از آدرس هایی همچون Hungary.xpatjobs.com ، Workabroad.ph، Glassdoor.com و … برای یافتن فرصت های کاریابی در مجارستان استفاده نمایید.

همچنین شما می توانید از کاریابی های معتبر در مجارستان برای اخذ ویزای کار کشور مجارستان استفاده نمایید. از جمله این‌ کاریابی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Hays

Adecco

Reed

Randstad

Grafton

مراجعه به کاریابی های معتبر و ارائه سوابق حرفه ای خود براساس نیاز بازار کار، می تواند مسیر مناسبی برای اخذ ویزای کار این کشور باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه با ویزای کاری مجارستان

ویزای همراه از نکات بسیار مهم جهت اخذ ویزای کاری است و برای اغلب افراد ورود با خانواده اهمیت بسیار زیادی دارد. خانواده در قانون مهاجرت، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص اصلی را شامل می شود. در صورتی که دعوت نامه قانونی از کارفرمای معتبر ارائه شود و میزان حقوق به نحوی باشد که شخص اصلی بتواند خانواده خود را از لحاظ مالی کاملاً ساپورت نماید، امکان همراهی خانواده خواهد بود. در غیر این صورت جهت اقدام برای همراهان، شخص باید مبلغی را در حساب خود نشان داده و تمکن مالی خود را جهت همراهی خانواده اثبات نماید. شخص می تواند بعد از ورود نیز با افزایش حقوق، درخواست الحاق خانواده نماید و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در کنار خود داشته باشد. لازم به ذکر است همسر نیز در صورت دریافت ویزا، اجازه کار فول تایم خواهد داشت و می تواند به صورت تمام وقت وارد بازار کار شود و همچنین تحصیل فرزندان رایگان خواهد بود.

ویزای کار مجارستان

شرایط اخذ تابعیت مجارستان با ویزای کار مجارستان

همانطور که می دانید و پیش از این عنوان گردید، برای اخذ ویزای کار مجارستان، لازم است پیشنهاد کاری از کارفرمای مجارستانی دریافت نمایید تا به اقامت کاری مجارستان دست یابید. در صورتی که جاب آفر دریافت کنید می توانید برای ویزای کاری مجارستان اقدام نمایید. کارفرمایان به طور معمول ابتدا آگهی نیاز به نیروی کار در کشور خود را به مدت مشخص (حدود ۱۵ روز) منتشر می کنند. پس از آن در مدتی مشابه، این آگهی را در اتحادیه اروپا منتشر می کنند و سپس اقدام به جذب نیروی کار از سایر کشورها می نمایند.

 از جمله مشاغل پر طرفدار که بازار کار مناسبی در مجارستان دارند، می توان موارد مدیرفروش، مدیر منابع انسانی، مهندس کامپیوتر، مهندس مالی و حسابداری را نام برد. پس از ۳ سال کار و پرداخت بیمه و مالیات، می توان به اقامت دائم مجارستان دست یافت. به صورت مشخص پس از ۸ سال کار در مجارستان در صورتی که سابقه جرم و جنایت در این کشور نداشته باشید و سایر شروط لازم را محقق نمایید، می توانید برای تابعیت مجارستان درخواست دهید.

سوالات متداول درباره ویزای کار مجارستان

✔️ آیا کشور مجارستان از نظر شرایط کاری، وضعیت قابل قبولی دارد؟

بله این کشور با موقعیت جغرافیایی عالی و نرخ بیکاری زیر ۴%، کشور مناسبی برای اقامت کاری محسوب می شود.

✔️ آیا امکان دریافت ویزای جستجوی کار برای مهاجرت به مجارستان مهیاست؟

خیر برای اخذ ویزای کار در مجارستان، لزوماً باید از طریق جاب آفر، پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای معتبر اقدام نمود.

✔️ آیا اقامت کاری مجارستان منجر به اخذ تابعیت مجارستان خواهد شد؟

بلی با کار در یک کشور اروپایی و پرداخت بیمه و مالیات امکان اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت وجود دارد.

سخن پایانی

مجارستان کشوری است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در مرکز اروپا قرار گرفته و از این جهت جایگاه مناسبی داشته و فرصت مناسبی برای دست یابی به سایر کشورهاست. مجارستان با نرخ بیکاری زیر ۵% در سال های اخیر، فرصت مناسبی جهت کار در اروپا برای مهاجرین فراهم نموده است. منتها به دلیل عدم اعطای ویزای جاب سیکر و الزام دریافت جاب آفر از سمت کارفرما جهت کار در مجارستان، اخذ ویزای کاری مجارستان به صورت مستقیم آسان نبوده و عموماً مهاجرین از طرق اقامتی دیگر همچون تحصیل وارد این کشور می شوند و از فرصت های کاری پس از تحصیل در مجارستان بهره مند می گردند.
هزینه های زندگی در مجارستان نیز منطقی بوده و از این لحاظ کشوری مطلوب محسوب می شود و می تواند مقصد مناسبی برای ورود مهاجرین باشد، به همین دلیل بوداپست پایتخت این کشور، دانشجویان زیادی را به خود جذب نموده و یک شهر دانشجویی اروپاست. در صورتی که سوالی در مورد کار و ویزای کار در مجارستان دارید می توانید از راهنمایی صبورانه همکاران ما بهره مند گردید و یا پرسش خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *