شرایط سرمایه گذاری در قبرس

قبرس به دلیل شرایط مکانی و قانون مالیاتی که تصویب کرده است یکی از بهترین مقصد ها برای سرمایه‌گذاری در جهان به شمار می‌آید. این کشور در بین سه قاره آفریقا آسیا و اروپا قرار گرفته و باعث شده سرمایه‌گذاران به تمام مناطق دسترسی راحت داشته باشند. یکی دیگر از مزایای کشور قبرس قرارگرفتن در اتحادیه اروپا می باشد که باعث می شود سرمایه‌گذاران خارجی به بازار اتحادیه اروپا و شرایط اقتصادی و مالی اروپا دسترسی بهتری داشته باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله سوالات خود در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس و دریافت تابعیت و اقامت این کشور رفع نموده و مزایا و معایب سرمایه گذاری قبرس را مقایسه کنید. معیارهای سرمایه گذاری در سرمایه داران خارجی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اخذ معلومات بیشتر با شماره های موسسه MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی منتفع گردید.

سرمایه گذاری در قبرس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط اخذ اقامت سرمایه گذاری قبرس

در مورد سرمایه گذاری در قبرس باید به این نکته توجه کنید افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور قبرس را دارند قادرند از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، خریداری اوراق قرضه و کارآفرینی فعالیت نمایند. توجه داشته باشید افرادی که قصد دارند اقامت دائم کشور قبرس را دریافت کنند، اجازه کار و یا اجازه خرید ملک در قبرس را ندارند و حتماً باید در سال ۳۰ هزار یورو درآمد داشته باشند تا هزینه های خود را تامین کنند. اما با دریافت اقامت دائم کشور قبرس شما می توانید از آثار اقامتی همچون بیمه درمانی و تحصیل و غیره استفاده کنید. شما عزیزان می توانید با تهیه پکیج راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت را دریافت کنید تا از تمام روش های مهاجرت و اساسی ترین سوالات و نکات در این زمینه مطلع گردید.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک

یکی از سریع ترین برنامه های سرمایه گذاری در اروپا خرید خانه در قبرس می باشد. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شما می توانستید با خرید ملک به قیمت ۲ میلیون یورو تابعیت این کشور را دریافت کنید. ولی با تغییر قوانین شما فقط با خرید ملک امروز می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید در اقامت دائم شما شرط حضور نخواهید داشت مگر اینکه قصد داشته باشید تابعیت دریافت کنید. در صورت زندگی در قبرس به مدت ۷ سال به پاسپورت دست خواهید یافت. با خرید ملک در قبرس شما اجازه کار نخواهید داشت و فقط می توانید از طریق خرید ملک و اجاره آن درآمد داشته باشید. در نظر داشته باشید با خرید ملک قبرس شما می توانید برای همسر و فرزندان تا سن ۲۵ سال هم اقامت دریافت کنید.

اقامت سرمایه گذاری قبرس از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس ثبت شرکت می باشد. سیستم مالیاتی کشور قبرس با داشتن پروسه کوتاه مدت ثبت شرکت که کلا ۱۰ روز کاری طول می کشد، باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران بسیار زیادی از سراسر دنیا به سمت این کشور سوق پیدا کنند. معمولاً با ثبت شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت‌های سهامی عام می توان در کشور قبرس کارآفرینی کرد. در نظر داشته باشید شرکت ها با توجه به نوع سهام و وسعتی که دارند می توانند خصوصی و یا دولتی باشند. حداقل سرمایه و سهامی که برای این موضوع در نظر گرفته شده ۲۵ هزار یورو می باشد که شما می توانید با انتخاب نام شرکت و ثبت آن در سازمان ثبت شرکت ها و تنظیم تفاهم نامه و اساسنامه شرکت با وکیل خود و همچنین دریافت کد مالیاتی مخصوص به شرکت خود، کارآفرینی و ثبت شرکت در قبرس را انجام دهید.

سرمایه گذاری در قبرس

تفحص درباره معیار های موثر بر سرمایه گذاری قبرس، منجر به شناخت بیشتر در حوزه شرایط سیاسی، اقتصادی و همین طور قضایی کشور مقصد برای اطمینان سرمایه داران بین المللی خواهد شد. در این قسمت سه عامل موثر از میان معیارهای سرمایه گذاری که شامل نرخ مصادره اموال، نرخ کنترل فساد و همچنین ثبات سیاسی این کشور می باشد را، بازبینی خواهیم نمود.

 • ثبات سیاسی

  وجود خشونت و تروریسم از نشانه های اصلی نبود ثبات سیاسی در یک کشور می باشد. شاخص ثبات سیاسی در بازه ی ۲٫۵ تا ۲٫۵ – که ضعیف ترین حالت در ثبات سیاسی می باشد تقسیم شده که کشور قبرس در طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ از این نظر شرایطی به شکل زیر داشته است.

  • سال ۲۰۱۰: ۰٫۴۵ درصد
  • سال ۲۰۱۲: بیشترین میزان ۰٫۶۳
   سال ۲۰۱۸: ۰٫۰۵- درصد در میان ۱۹۵ کشور
  • سال ۲۰۱۹: ۰٫۵۲ درصد
 • نرخ مصادره اموال

  یکی از مهمترین و اساسی ترین شرایط برای یک سرمایه گذار خارجی نرخ مصادره اموال و سلب مالکیت توسط دولت آن کشور می باشد. زیرا هرگونه اقدام که باعث از بین رفتن سرمایه و یا سلب حقوق مالک باشد نتیجه ای جبران ناپذیر در پی دارد. این شاخص در کشورهای مختلف به ۷ دسته طبقه بندی می شود که هر چقدر عدد کمتر، ریسک سرمایه گذاری نیز کمتر و هر چقدر عدد بیشتر و نزدیک به ۷، ریسک سرمایه‌گذاری بالاتر خواهد رفت. در کشور قبرس عدد شاخصه مصادره اموال روی یک یعنی کمترین ریسک می باشد.

 • کنترل فساد

  یکی از شاخص های استانداردهای سرمایه گذاری کنترل فساد می باشد به این معنی است که اگر شخصی در کشور مقصد، به واسطه مقامی که دارد،حق و حقوقی از مردم و دانشمندان و… ضایع نماید فساد در آن کشور به صورت بسیار بالایی وجود دارد. اگر این موضوع در بین افرادی که مقام و منصبی در کشور دارند کمتر باشد جامعه سالم تر و شفاف تری خواهند داشت. این شاخص بین ۲٫۵- تا ۲٫۵+ می باشد. هر چه به سمت مثبت پیش برویم شرایط قضایی در کشور مقصد و شرایط فساد وضعیت بهتری خواهد داشت. یعنی فساد کمتر و شرایط قضایی سالم تری در کشور حکم‌ فرما خواهد بود.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در قبرس

یکی از نکات اساسی و بسیار مهم برای سرمایه‌گذاران بررسی مزایا و معایب کشور مقصد می باشد در این بخش از مقاله مزایا و معایب سرمایه گذاری در قبرس را بررسی کرده و  نکات اساسی مربوطه را بازبینی می کنیم.

مزایای سرمایه گذاری قبرسمعایب سرمایه گذاری قبرس
تردد و راه یابی به کل اروپاجمعیت کمتر از تعداد ۱ میلیون نفر
دریافت اقامت برای فرزندان ۲۵ سالقدرت جذب ضعیف بازار داخلی
دارای کمترین نرخ های مالیاتی در اتحادیه اروپاتقسیم جزیره و اختلاف برای دستیابی توافق بین ترک ها و قبرس ها
شرایط جغرافیایی بسیار مناسب و نقطه تلاقی سه قارهبحران و ضعف در بخش های بانکی
اقتصاد ثابت با رشدی مطلوب

سوالات متداول درباره مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس

✔️ با سرمایه گذاری در قبرس اخذ تابعیت برای یک خانواده شامل محدودیت سنی است؟

اخذ تابعیت برای کل اعضای خانواده یعنی متقاضی اصلی، همسر وی و فرزندان تا ۲۵ سال امکان پذیر است.

✔️ دریافت تابعیت در سرمایه گذاری قبرس تا چه سنی می باشد؟

دریافت تابعیت برای تمام اعضای خانواده یعنی فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی تا سن ۲۵ سال را شامل می شود.

✔️ بهترین مزیتی که سرمایه‌گذاری قبرس می‌تواند داشته باشد کدام مورد است؟

این موضوع که کشور قبل از سال ۲۰۰۸ عضو اتحادیه اروپا شده می تواند مزیت بسیار بزرگی تلقی شود و شما با دریافت تابعیت کشور قبرس می توانید در کل اروپا زندگی، تحصیل و کار کنید.

✔️آیا پس از دریافت تابعیت کشور قبرس، همچنان شرط حضور را باید رعایت کنیم؟

خیر، با دریافت تابعیت هیچگونه شرط حضوری وجود نخواهد داشت.

سخن پایانی

یکی از بهترین و سریعترین روش های دریافت اقامت دائم و پاسپورت در اروپا سرمایه‌گذاری در قبرس می باشد. این کشور به دلیل شرایط جغرافیایی و ایجاد کسب و کار و ارتباط با کشورهای مختلف اروپا باعث شده که سرمایه‌گذاران بسیاری از سراسر دنیا به سمت کشور قبرس سوق پیدا کنند. افراد می‌توانند با ثبت شرکت در قبرس، خرید اوراق قرضه، خرید ملک و دیگر روش های سرمایه گذاری به سمت اروپا راه پیدا کرده و از مزایای بسیار زیادی مانند مالیات پایین کشور قبرس، تردد و تبادلات مالی اروپا و… استفاده کنند.
این مقاله توسط کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه MIE نگاشته شده و شما می توانید در صورتی که قصد انتقال دارایی به قبرس را دارید با مطالعه این مقاله و همچنین درج سوالات خود در قسمت پرسش و پاسخ و یا با ثبت نام در سایت و درج شماره تماس خود از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت کنید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *